Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Buna,

Bibi hi hi nu mai sterg muci, fac aerosoli[:D]..ca o tin pe fi-mea de cap si inhalez si eu o buna doza[:D]!!!

 

hehe

 

 

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mersic, romana, sa fie!

gio, multa sanatate taisiei! si pupici din partea noastra![:D]

stefi a fost azi un model de cumintenie, parca nici nu era el! ce bin ma simt dupa o zi de copil cuminte!!![^][;)]

noi venim sigur, dar sa stim...pe 4 sau pe 11? crisa, ne auzi, sau esti ocupata cu invatatul?? bafta!

bobi, ce ai facut, ai trecut interviul?

pupici

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boroboate

-----------

In seara asta:

Pe la 9 vine Matei cu ursul in brate din dormitor. Noi credeam ca doarme de cel putin juma' de ora. Se asaza langa ta'su care da sa-l trimita la loc la culcare, cand il vede mai bine. Era alb tot. Gasise o crema Nivea, cu care il dadeam cand era ger afara, pe o polita de sus si se manise cu ea pe toata fata, inclusiv pe gene si pe par. Ne-am chinuit o gramada sa-l curatam, ca nu se dizolva cu apa si a trebuit sa-l stergem intai cu un prosop. Stiindu-se vinovat, nu a zis nici pas, desi cred ca nu era prea placut frecatul cu prosopul pe ochi.

 

Ieri:

- a incercat sa bea apa din WC

- a lins pardoseala din bucatarie

----------

La noi ca sa fie invers decat la Elena si Anamaria - Matei e mai "blegutz" decat sora-sa la aceeasi varsta. Dar, ma consolez eu, asta pentru ca sora-sa este total atipica si a complexat o intreaga generatie de mamici cu frazele sale elaborate si nu numai.

----------

constat ca trebuie sa imi fac temele. Lumea schimba joburi, se dau intalniri ...si eu nu stiu nimic.

 

madishor si poznashii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bag si eu capul pe usa sa va salut din mers, ca stare nu mai am. mai fetelor, parca sint titirez. dimineata afara cu alex, dupa-amiaza smotru sau diverse activitati casnice (sau personale - cind pot), seara afara iar cu donsoara plus una bucata tatic "proaspat" venit de la servici, si uite-asa. am devenit un robotel, am ajuns sa le fac pe toate mecanic. ah ce bine mi-ar prinde o bunica, n-aveti idee ce mana cereasca poate fi o bunica! important este ca sintem bine sanatoase, crestem (mai ales la nr de la papuci - strasnic de repede creste copila mea).

 

am incercat sa citesc tot ce scrieti dar cu greu reusesc sa tin pasul cu voi, abia apuc sa citesc postarile din 2-3 zile, asa ca timp de scris - cam nu! dar am vazut pozele, da am vazut pozele ca pe-astea nu le scap chit ca ma culc la 1 noaptea! ce sa spun? cornelia, asa o pofta mi-ai facut de bebe 2, cum nu credeam c-o sa ma apuce prea curind! doamne ce copii frumosi ai, sa va traiasca si numai bucurii sa va aduca! despre david, sau bogdan si tudor ai aneimaria - trebuie s-o aduc pe alex repejor in romania, sa vada baieti adevarati nu zgubiliticu´de boyfriend cu care se lauda!

 

altfel, alex e bine sanatoasa, creste minca-o-ar mama si pantalonii scurti cumparati "pentru vara" in 2-3 saptamini vor intra in categoria "slip de baie" - mde, am fost mama constiincioasa si i-am luat din timp copilului haine de vara, care probabil prin iulie cel tirziu ii vor sta sexy pe poponeata si nicidecum putin larguti cum se doreau a fi. dar nu-i bai, vom purta in vara asta stretch.

 

a-nceput sa vorbeasca, la modul ca nimereste cuvinte, din ce in ce mai multe, e extrem de fericita ca se poate adresa pisicii cu apelativul "pasica" in loc de superficialul "mau", le zice si pe engleza si pe romaneste, iese de-o propozitie pina la urma. pina la fraze mai avem.

 

avem si olita, daaa am cumparat olita si m-am pregatit temeinic de antrenat copilu´care nu se lasa usor manipulat, drept pentru care in olita fac baie bebe mic si bebe mare, sau, din cind in cind, o mai sterg eu de praf ca mi-e mila de ea biata cum zace trista si parasita. dar iarasi nu-i bai, cind o vrea sefa sa citeasca manualul de utilizare, atunci va intra in folosinta.

 

am facut deja cunostiinta si eu cu "terrible twos" - ce sa spun? este minunata perioada, numai la superlativ as putea sa vorbesc despre ea! [bang]dar am extrem de multa rabdare, nu stiu de unde dar am, si e bine, caci altfel probabil n-as reusi sa fac fata intemperiilor duduii de nici 2 ani. si sint fericita ca e doar inceputul!

 

am pus si eu ceva poze, sint in ultimul album pe nume"alex" - gasiti acolo imagini cu personajul din poveste.

 

va pupacesc pe toate!

 

Alina si Alexandra

poze alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele,

 

Vin cu impresii noi din Coreea: duminica am fost in Seoul, bine noi am fost , dar asta nu inseamna ca l-am si vizitat [bang]. Am fost cu un baiat are habar n-avea Seoul-ul asa ca vre-o 3 ore ne-am invartit in cerc cautand un turn de 63 de etaje, cel mai mare din Seoul ca sa-l vizitam. Nu stiu de unde i-a intrat lui in cap ca noi am fi interesati de asa ceva, dar el acolo a vrut sa ne duca. Asa ca am vizitat turnul, in care am vazut un film la I Max , am vizitat acvariul si ne-am suit sus sa admiram priveliste, dupa care ne-am dus sa mancam si gata, ca s-a facut tarziu si a trebuit sa ne intoarcem. Sper ca duminica asta sa avem mai mult succes cu turul orasului, ne-a promis ca ne plimba un baiat care e din Seoul, asa ca poate ca se descurca mai bine.

 

In schimb pt sa va impartasesc si eu impresii despre WC-urile lor, domne' am fost duminica la un restaurant american TGI Friday (adica Thanks God Is Friday) unde aveau aia niste toalete de m-au lasat masca. In primul rand ca aveau colace din alea de unica folosinta asa ca nu aveai nici un stres sa te asezi, bun asta am mai vazut si in Ro, dar de ce trebuia sa te asezi... pai fiindca aveai un ecan de TV incorporat in usa de la buda, asa ca stateai bine merci si te uitai la muzica.

Iar cine astepa afara, credeti cumva ca se plictisea? Nuu..., nici gand si pe afara in aceeasi usa era incorporat un alt monitor.

 

Pupici, Adi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NOi facem bine, multumim, m-am intalnit cu Pufulet, adica am fost in parc cu copiii si cu sotii si ne-am masurat burticile. Trebuie sa recunosc ca suntem cam la fel, eu am aproape 25 de sapt implinite, iar Pufulet cam 29. Ne simtim bine, putin cam obosite, dar trece... ce bine ca nu e o stare permanenta, asta cu sarcina hai ca vine august si scapam... de fapt i-am spus eu ei ca nici un lucru frumos nu se obtine fara sacrificii. Copiii sunt o.k., teribilii 2 ani ne chinuiesc de zor, dar si asta va trece ca nu vor ramane tot asa, sper! Eu mai am 3 sapt si intru in concediu de odihna si apoi in prenatal, abia astept ca simt ca ma sfarseste si serviciul asta. La 5 cand vin rupta de oboseala si tracasata si cu memoria incarcata de probleme de servici, Matei ma ia de noua si mergem in parc la copii unde stam pana la 8-9 seara, apoi ii fac dus sau baie, ii dau de papa si il culc. Pe cand ma uit la ceas e deja 10 si nu stiu pe ce sa pun mana, sa fac de mancare, sa pun rufe la spalat sau sa ma relaxez, citind o carte... pentru sesiune ca doar nu pentru mine! OFFFF, ce ma bucur ca am 2 baieti si nu fete!

 

Hai va pup si va mai scriu sa ma plang putin si maine!

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 24 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti fetelor! [flo]

tudor tot se mai vaita ca-i e frica sa faca pishu, cica ii este 'fica'... ca 'doale putica putin-putin'! [:D] si de fiecare data trebuie sa-i promit solemn ca nu-i mai pun compresa cu rivanol, care este 'ece' [:D]

azi iar avem o zi 'londoneza' cum ne-am obsnuit... inca nu ploua dar doamne-doamne pare foarte serios pus pe treaba! [bang] asa ca vom sta (iar) in casa - noroc cu DC, ca altfel chiar ca ma plictiseam rau!!!

am scos si noi de vreo 2 saptamani garderoba de vara... dar are toate sansele sa putrezeasca-n sertar, ca la cat de des avem ocazia sa punem pantalonii scurti... puteam sa avem doar 1 pereche!!!

 

kehleyr - mercic de informatie... cam piperati preotii aia! [bang]

da eu ma intreb, asa, off-topic (ca de obicei [:D]), ce fac ei daca nu le dai cat cer??? desfac casatoria, ii blesteama pe nasi (ceva magie alba....[?]) sau ce??? ca mie una mi se pare nmesimtire curata sa ceara de la obraz atatia bani! pai daca stau sa ma gandesc, astia-s mai rai ca doctorii! [bang][bang][bang] poate din cauza ca nu te duci asa des pe la ei, vor sa scoata maximum de profit in cel mai scurt timp??? [biz]

 

alinuta - multumim de complimente, stiam eu ca am baieti frumosi! [bis] poate o luam pe alex de nora, ca se fac inscrieri din timp, vreu referinte si educatie pe spranceana, mai!!! [:D]

 

aditzu - de data asta ai fost pe gustul meu, eu tot asteptam sa povestesti si tu ceva de wc-uri... [:D][alcool] cu siguranta vreau si eu unul din ala cu tv! da' nu se poate si cu tv si cu spalat la fundulet ca al crisei??? da' unde vazusi tu, mai, in Ro wc cu colac de-ala de unica folosinta??? ca eu vazui unul in Italia, da' va asigur ca mi-a ramas gandul (si sufletul) la el!!! maaare minunatie, sa poti face kk linistit, sezand!

 

 

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta aproape ca nu mai credeam ca ne mai scrii. sa stii ca nu am uitat ca mi-ai rams datoare cu ...informatiile despre nedormit; puiul tau e superb si de aceea nu ma pot abtine sa nu spun ca e o nebunie de copil!

Elena sa traiesti bine, iubita, dorita de copilasi si sot...sa ai resusita in viata si sa te bucuri de toate lucrurile frumoase!

 

 

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina, vreau doar sa iti spun ca sunteti cei mai frumosi oameni pe care i-am vazut vreodata![il]inspirati ceva bun!alexandra este ca o papusa, parca nu-ti vine a crede ca-i vie, ca vorbeste si mananca!e superba!iar tu esti o frumusete!si nici sotul nu-i mai prejos!mai faceti un copil ca tare frumos va iese![:D]

 

 

 

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza, ca sa-ti speli pacatele vad ca ai deschis o noua parte [:D]. Vezi ca nu tine!!!

 

Dragele mele, m-ati felicitat degeaba, ca dupa ce-am analizat situatia, m-am decis sa stau cumintica la actualul meu loc de munca. Argumentul cel mai tare a fost ca aici pot sa-mi iau liber aproape oricand am nevoie. Am zis ca de ce sa ma stressez io, cand nu e cazul [:D]. Si apropo, "dincolo" mergea Netul asa de prost....

 

Vremea lui "nu" a venit si pe la usa noastra. Cat ziceam io ca e Tudor de cuminte, zice un "nu" asa de clar si ferm... Tac-su zice sa-l mai las sa planga si asa am si facut. Partea mai buna e ca isi revizuieste atitudinea (nu mereu, dar tine in multe cazuri). E disperat dupa mine. Daca sunt in casa nu mai vrea tati, doamna mandica sau pe altcineva (pe cine oare!???).

 

Dialog, aseara la culcare:

Io: cum o cheama pe mama lui Luca?

El: Anda

Io: Si pe tata lui Luca?

El: Dani

Io: Dar pe mama lui Dragos?

El: Camen

Io: Dar pe tata lui Dragos?

El: Camen

IO: Nu mami, il cheama Vali.Dar pe mama cum o cheama?

El (fericit): "mami".

Io: Si pe tata?

El: Tata lui "mami" .(am innebunit copilul)

 

Dimineata, am auzit prin monitor ca ma striga si l-am trimis pe Petru (ca sa nu ma vada ca plec la serviciu si sa planga). Imi zice apoi Petru ca striga "Vino mami la baiat!!!".

 

Aditzu, imi pare tare rau ca nu ai mai mult timp sa te plimbi. Poate totusi va mai arata in weekend cate ceva.

 

Cornelia, imi vine sa rad ca, atunci cand ai doi copii, cu unul ti se pare "parfum".

 

Elena, bafta la noul job.

 

Referitor la "ziua copiilor", sa zica Andra cand poate sa vina si ea, ca "fara" nu pot. E cea mai "dedicata" de pe aici (si Kehleyr e in top [;)]) si as vrea tare sa poata veni si ea. Andra, 4 sau 11 iunie? Zi, sa vorbesc cu finu.

 

Pupa Crisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...