Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Buna fetelor!

Va citim dar cu scrisul stam mai rau.Ieri apucasem sa scriu cite ceva, a venit Daniel,el stie pe ce a apasar ca a sters tot.

Romana,eu tot cu greturi sunt,vomit f multchiar si apa care o beau.Ma intreb cit rezist in halul asta.Saracul Daniel mai nou ma imita(cum vomit)imi vine sa pling cind il vad.Este un copil vesel dar mi-am pus intrebarea daca ma vede cum zac si cit de rau imi este nu il afecteaza si pe el?Oare ce ar tb sa fac?Sunt cu el toata ziua,doar noi doi ptr ca tati ajunge seara pe la 7 acasa asa ....nu prea stiu ce sa fac cu el cum sa fiu cu el perioada asta.

Ma tot mir de copiii vostri cit de multe vorbesc.Daniel inca nu leaga doua cuvinte si nici macar nu repeta daca nu are chef:daca il pun sa zica ceva el zice babau si ride.Oare ar trebui sa ma ingrijorez?La doctoe cu el mai merg doar pe 22 iunie si nu stiu daca ar trebui sa pun problema asta sau mai exact:este o problema?

Ma opresc ptr ca habar nu am daca am scris ceva coerent si mi-e si rau!

Va pup si va doresc sanatate.

 

doina popa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

doina - pe la voi exista contra gretei si varsaturilor ceva de genul "ghimbir"? e o planta si face minuni in asemenea cazuri! pupici multi. eu nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi pana la 3 ani daca nu vorbeste! fiecare cu ritmul lui. poate ca el are ceva mai interesant de facut si nu simte nevoia sa vorbeasca!

pana la urma a ramas pe 4?????

salutare tuturor "nebunaticilor"![:D]

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata

ma simt si eu mai relaxata si acum pot sa privesc mai bine zilele ce vin si trec...

E mai usor sa vii la servici si apoi sa mai stai cateva ore cu cel mic; cel putin pentru mine este...Bine ca ma ia de odihnicat asta nu e o problema; nici nu apus sa mananca ceea ce zic eu ca este bine, poate ma ajuta sa dau jos cate ceva[:D]; deci mergem pe Insula sau ne plimba cu bicla pana vine seara si aparae luna si stelutele...atunci stie ca trebuie sa intre in casa .

Andra luna plina a fost luni cu maxim si sfera de influenta pana marti;asta asa...

Aseara doar pentru faptul ca-l amenint dupa ce-l spal ca-l scot afara si lui nu prea ii place sa iasa pe intuneric (asta uneori) a inceput sa ma strige repetat "mama, mama" si apoi dandu-si seama ce "greseala" a facut a inceput sa rada si sa ma ia de gat! Cand i-am spus sa repete nici nu a vrut sa auda!!!

 

 

 

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, sa vezi ce bulina imensa, neagra de tot, iti iei daca nu vii la intalneala! O sa vorbesc cu finu azi pentru 4 iunie si maine va dau de veste daca e OK.

 

Ca mi-am aud aminte, cum mai Magdone a daramat razvan televizorul? M-ai bagat la ganduri...

 

Cornelia, cred ca ar trebui sa nu iti faci atatea ganduri cu Maria. Starea ta de tensiune se rasfrange si asupra lor. Intr-un an va fi si Stefan mai mare, vor incepe sa se joace impreuna si viata lor va fi tare frumoasa. Eu am suferit mult cand am fost iar gravida ca nu puteam sa ma ocup de Tudor si nici macar nu a fost de folos... Tu ai de ce sa fii mandra si Maria pentru ce sa fie un pic suparata (dar o sa-i treaca), respectiv STEFAN. Tudor mai e si acum gelos pe Bodo dar invata sa imparta dragostea parintilor cu altcineva. Sa vezi ce frumos il duce pe Bodo in cada la spalat.... Multa putere iti doresc si abia astept sa va vad.

 

Doina, Daniel nu vorbeste ca e interesat de alceva acum. Sa vezi cand o incepe...

 

Pojo, normal ca e mai bine la munca. REXARE TOTALA...

 

Pupa Crisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou pentru urari tuturor si va doresc asemenea!

Si noi venim la intalnire.

Ma, cu jobul e in felul urmator. Am pendulat pana acum intre amandoua, nu pentru ca nu m-as fi putut decide, ci pentru ca asa a fost conjunctura. Inca nu am net la serv, nici macar nu e amanajat definitiv biroul, in max o luna sper ca se rezolva toate.

Buuuun. V-am citit si eu pe indelete si gandul ma duce la Cornelia. Ai rabdare si nu te speria ca e o perioada trecatoare. Mie mi s-a parut aceasta prin care treci acuma cea mai grea perioada cu doi copii, mai cu seama cand cel mic te solicita la greu. O sa fie bine.[pup]

Azi sunt acasa cu Mihai si ma pregatesc sa ies afara. Nu-mi amintesc acuma vreo perluta, ultima fraza pe care o baraie acuma e "Vleau, vleau tzi io zimafor de la Oana".

E demential ca incepe perioada cu vorbitul, m-am spart la ce ati povestit. Va pup pe toate,

 

Elena, mami de Oana si Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi, nu ma pot abtine sa nu va povestesc una proaspata:

 

dimineata ne trezeste semnalul lui Luca la 7:30, tati il aduce la noi in pat cu tot cu ursulet ca altfel nu se poate, 'mnealui se instaleaza in fundulet si incepe

"tati, coala-te!"

[nani]

"tati, coala-te aici!'

[nani]

"tati, coala-te de aici! e noua!"

[wow][:-)))]

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andra_

Hi, hi, nu ma pot abtine sa nu va povestesc una proaspata:dimineata ne trezeste semnalul lui Luca la 7:30, tati il aduce la noi in pat cu tot cu ursulet ca altfel nu se poate, 'mnealui se instaleaza in fundulet si incepe"tati, coala-te!"[nani]"tati, coala-te aici!'[nani]"tati, coala-te de aici! e noua!"[wow][:-)))]pup u,Andra


id="quote">id="quote">haha Andra, tare de tot, stie domne baiatu' [:-)))]Da Crisa, pur si simplu a tras de el, s-a dat intr-o parte si l-a trantit jos de i-au sarit toate cablurile si o bucata mica de carcasa, dintr-un colt, probabil ca a cazut in coltul ala, dar cred ca-ti inchipui ce zgomot a facut, eu am simtit pur si simplu ca s-a zguduit podeaua, noroc de covor, pt ca altfel facea gaura in parchet...Cred ca si eu ajung pe 4 daca se tine...Doinna, stai linistita cu vorbitu, ca nici Razvan nu se inghesuie [ups], acum mai nou zice ba-ba cam la orice...si cam atat, aaa si arata cu degetu si zice 'auite' adica ia uite si il intereseaza doar calcultoarele, masinile de spalat, televizoare, frigidere, de-astea...tati are o colectie de PCmagazine si PC world si cand ne plictisim luam o revista de asta si ne uitam cam ce modele noi de laptop-uri mai sunt si monitoare, etc.Sa nu uit sa va zic l-am tuns la cheliutaaaaa, sa-i fac niste poze sa vi-l arat, e un scuuump. Alinutza,am vazut si eu pozele, intr-adevar sunteti niste FRUMOSI! sa fiti sanatosi!Iar la crizele de isterie nu cred ca ne intrece nimeni, mai ales pe strada, lumea a inceput deja sa se opreasca sa se uite ce-i fac dom'le copilului de urla asa, ieri l-am tuns la ciufolici la Obor si am zis hai sa stam putin in parc acolo la nisip, nuuuu el vroia sa se joace in masina ce parc, am incercat eu sa-l conving sa ne jucam dar nimic, pana la urma m-am intors acasa cu el cu niste neeeervi...in fine, dar mi-a trecut[:)]Magdone si Razvan (19.07.2003)poze_________________________________________"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti fetele! [flo]

 

cateva perlutze si de la noi...

 

azi dimineata bogdan s-a trezit cu temperatura, si cand i-am dat Nurofen tudor era tare contrariat: 'mami, mami, 'tai dudo!!!' (intai el, mei...[alcool] ca e mai mic!) destul de greu l-am lamurit ca el nu-i bolnavior, asa ca nu ia doctorie!

 

aseara cand l-am pus la culcare:

'mami, pena unde e?! '

'stai, mami, ti-o aduc imediat! pana atunci, bea tu laptele...'

ii aduc perna...

' mami, zuzy unde e???'

'e langa pernuta ta, iubitule!'

el, dupa vreo 10 secunde, foarte serios si pe un ton mustrator:

'mami, ched ca nu e!!!' dupa alte 10 sec, foarte vesel de data asta:

'este, mami, uda! zuzy baia!'

adica era suzeta proaspat spalata, cum ii place lui! [:D] maniac cu igiena![:D]

 

ieri a fost putin deranjat la burtica, si din cauza asta s-a cam oparit la funduletz. il ustura cand facea pishu/ kk si zice:

'mami, am gandac aici!'

'unde, mami???'

'aici, dund!' [:D]

eu nu pierd ocazia sa ii trag o invatatura morala:

'vezi, mami, daca faci kk si pipi pe tine, te musca gandacelu de fund! [:D]

 

in rest, varsat de 2 ani a venit si pe la noi, da' pt ca e deja 'second-hand' nu prea ii mai dam mare importanta! [alcool] mai putin rautatile pe care le face lui bogdan, ca e bataus si foarte incapatanat!

 

mai nou a reusit el sa se ascunda la mine in dulap, adica intre rafturi!!! nici nu credeam ca poate intra acolo! statea cu usa inchisa si ma striga sugubatz: 'mami, mami!' cand ajung in camera, ia-l de unde nu-i! [bang] noroc ca el tot ma mai striga si m-am ghidat dupa sunet... [:D][:D][:D] nu cred ca mai trebuie sa va povestesc cum arata respectivul raft de dulap dupa ce a iesit strumphul de acolo! [:D]

 

si el a descoperit chestia cu '1 data... mami!' si arata si cu degetelul, asa dragutz este! bine, pana la urma 1 data asta tine si cateva ore, daca te iei dupa el! [alcool]

 

doinna - nu te ingrijora ca nu vorbeste, si bogdan al meu a vorbit pe la 2 ani jumate, dar si-a dat cu adevarat drumul la vorba la 3 ani, cand a inceput gradinita! si de atunci n-a mai tacut, poate decat cand doarme! [:D]

despre starile tale proaste, eu zic sa nu te ingrijorezi, el nu intelege bine la varsta asta, te imita cand vomiti doar asa, ca-l distreaza si e cava nou! oricum peste cateva luni, cand te mai linistesti tu, o sa uite cu desavarsire!!!

 

cornelia - eu ma repet... las-o cu mama ta cat mai mult timp posibil, vei vedea ca va fi fericita ca se ocupa numai de ea! asa ai si tu timp de stefan si pt tine, te poti odihni! daca seara stati toti impreuna, nu se va simti deloc respinsa! ba sa stii ca bogdan, daca erau zile cand ramanea acasa cu mine, plangea ca el vrea la mamaie! [alcool] dupa ce va mai creste si stefan,. va fi mai usor sa te ocupi de amandoi, dar acum, primele luni eu zic ca varianta castigatoare se cheama BUNICI!

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doinna, planta de care zice cgaby (eu nu am incercat-o) se numeste in engleza ginger. Nu iti face probleme cu vorbitul, mai ales daca el aude si romana si engleza, o sa vorbeasca si mai greu. Si fata mea este in continuare cam legata la gura [:D].

 

Andra, tu oi fi glumit cu luna aia plina, dar sa stii ca eu cred ca de la asta a fost [hot].

 

Ma amuz la perlele voastre si mi-e ciuda ca nu avem si noi [bang][:D].

 

Voi aveti probleme cu lipsa de rabdare/atentie a copiilor? Mai nou, Stefania nu are rabdare mai mult de cateva minute cu nici o carte sau jucarie. Chiar daca mi le aduce ea, alese de ea sa ne jucam cu ele, isi pierde imediat interesul si vrea altceva. Ma intreb daca este din cauza ca are prea multe sau pur si simplu e ceva normal la varsta asta...

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...