Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Romana, putere multa si sanatate iti doresc si eu!! Nu stiu cum as putea sa te ajut. Ma gandesc ca as sta un pic cu puii tai sa te mai relaxezi dar probabil ca necunoscandu-ma o sa fie greu. Poate iti vine tie vreo idee. Cumparaturi ceva???

 

Fetelor, petrecere mare pe 4 iunie. Avem verde. Sa va explic: in spatele caminului Grozavesti, cum treci de podul Grozavesti dinspre Apaca, Regia e in stanga si Grozavestiul e in stanga. Acolo intrebati de discoteca "Azteca". Intrati pe la usa din fata si acolo o sa va indrume cineva in curticica din spate unde o sa fie toata distractia. daca ploua, intram in discoteca. Petrecerea va incepe intre 17:30-18:00 (functie de cum se trezeste copilul la fiecare).

Fiecare aduce cate o jucarie si cate ceva de mancare/dulciuri. Bautura e ieftina acolo.

Petru zicea ca am putea aduce si un claun dar mie ca se vor speria copii de el. Ce parere aveti??

Asteptam sugestii...

 

Si ca sa trec la ceva mult mai neplacut: aveti mare grija de puii vostri. ieri am aflat de un copil care s-a prapadit cu parintii in casa. A cazut de la geam. Sunt tare imprevizibili. ATENTIE LA EI!

 

Aditzu, drum bun catre casa!!!

 

Pupa Crisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Scurt si la obiect!

 

Fetelor, cunoasteti vreo firma de "rent a car", serioasa si cu preturi bune??

Am dat cautare pe net si imi cam prind urechiile. Daca aveti cunostinta, spuneti-mi si mie!

 

Mai stiti ceva de Claudya? Aveti vreun nr. de tel. de-al ei? Mergem la Bv. si mi-ar placea sa ne intalnim.

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by romana

Cu o mina incercam sa platesc, cu o alta mina sa-l tin pe Cristi sa nu mai mearga la fasole, cu alta mina sa-i iau palariuta de pe jos, cu alta mina sa adun bacnotele care-mi cadeau din prima mina. Of…. Am iesit toata apa din aprozar.


id="quote">id="quote">

 

[:-)))][:-)))]Eu am fost o singura data singura cu Stefi la cumparaturi si a fost CUMPLIT. Multiplic de doua ori si imi dau seama cam prin ce ai trecut [:D]. Esti o curajoasa si nu te lua dupa cum se uita lumea la tine, sunt niste invidiosi [:)]. Cine o sa fie mamica mandra cu doi baietei si o fetita? (noi iti tinem pumnii, sa stii!)

 

Mihaela, numele complet este Spirit - Stallion of the Cimarron. Mie imi place la nebunie coloana sonora, este Brian Adams integral. Si zi asa, e bine la birou? [^]

 

Marox, eu nici nu mai stiu ce a ales, ar trebui sa ma uit pe caseta [alcool].

 

Adi, ce telegrafica esti [:D].

 

Aditzu, hai ca mai ai un pic.

 

Of, ce rau imi pare ca nu pot sa vin si eu pe 4. O sa ma gandesc la voi de la Montmartre [olala].

 

Cornelia, mai rezisti? [:D]

 

Va pup si zi usoara la serviciu.

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti fetele! [flo]

noi am fost aseara la circ cu bogdan. spectacolul destul de slabutz, totusi lui bogdan i-a placut, fiind si primul... iar pe noi ne-a relaxat[bum]

desi am reusit sa ajungem acasa uzi fleasca... eu tocmai ieri am decretat ca a sosit vara, si m-am imbracat frumusel de vara, mi-am pus sandalele... asa ca va puteti imagina cam cum aratau picioarele mele prin baltoace, nisipuri si noroi... si ce senzatii minunate ! [bang][bang][bang]

 

azi tudor a maturat balconul! [cool] a pus praful in faras, dupa care repede cu farasul la cosul de gunoi, a ridicat capacul (cu piciorul!) si cu matura a dat frumusel toata mizeria la cos! [disco] asa ca peste cateva luni il fac [copil] maturator calificat!

 

romana - ce sa zic si eu, multa putere si incearca cat mai mult sa te menajezi! eu una l-as fi dus pe cristi la bunici, de muuuulta vreme, deja! poate macar acum, cand creste burtica/ apare al treilea te gandesti la posibilitatea asta... sau macar pe perioada verii, cat e timp frumos, sa stii ca si lui ii face bine sa stea cat mai mult afara!

 

eu la cumparaturi merg cu tudor in carucior, ca sa ma pot misca mai in voie... tot se intinde el sa puna mana pe toate alea, da macar sta legat acolo! [:D]

 

ma bucur pt voi cu serbarea pt 2 ani ai puilor, mi-ar fi placut sa venim si noi dar tocmai in we ala plec cu sotzu la iasi, are un simpozion acolo si ma ia si pe mine cu el - ca platesc aia de la firma, si i-au zis ca poate lua pe cine vrea, chiar si amanta....[il]

da' cred ca aia e ocupata atunci, asa ca mi-a propus sa merg eu cu el, intr-un we romantic (in care mare parte el e plecat la conferinte si eu voi colinda brambura prin oras [:D]). dar punctul de atractie va fi degustarea de vinuri la Cotnari, el cu vinurile si eu cu mancarile traditionale, ca stiu ca moldovenii gatesc bine!!! [pofta][cheers][olala]

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya azi-noapte a facut febra...mare..38.7-38.9...din senin..ieri nu a avut nimic...aseara i-am facut baie..vesela nevoie mare..si pe la 2 noaptea ardea pur si simplu....si era moale...moale...i-am pus un supozitor si am sunat la Salvare..nu m-a intrebat nimeni ce are copilul, mi-au cerut adresa si nr. de tel..eu spun::dar nu cred ca este nevoie sa veniti..ma gandesc ca poate imi spuneti la telefon, poate este vreo epidemie in oras de care nu stiu..etc"...la care mandra angajata a serviciului medical romanesc imi spune tipand: "da suna draga la medicul de familie, nu ne mai deranja pe noi" ..am crezut ca nu aud bine...spumegam de nervi...sun din nou, raspunde aceesi creatura..am aflat cum o cheama..azi i-am facut reclamatie....Doamne..a fost prima data in viata mea cand am sunat la Salvare....N-am destule cuvinte sa comentez...[bang][bang]

 

Oricum, azi dimineata am fost cu ea la Mihaela Radu...care dupa ce a puricat-o pe toate partile....a spus ca s-ar putea ca fie oreion...

Este epidemie de oreion in oras..fratele meu a facut acum 2 saptamani..Maya a intrat atunci in contact cu el..si se pare ca asta e...desi Maya este vaccinata....nu stiu cum a reusit sa faca peste vaccin..Mihaela zice ca in 2-3 zile nu o sa mai aiba nimic..ca va face o forma foarte usoara pentru ca a fost vaccinata...

 

Sunt suparata.....[q]

 

________________________

I Was Borned Intelligent, But Education Ruined Me!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, tot uit sa va zic ce ambitios si suparacios e tudor!

daca nu-l las sa faca ce vrea el, sau daca il cert, el pune botic si pleaca suparat undeva, la un coltz ascuns... sta acolo cateva minute, si daca il intreb ce face maraie la mine sau incepe sa bazaie! nu vrea sa il impac/ rasfat etc, doar sa stea putin acolo si se linisteste el singurel!

 

carmenutza - sanatate Mayei!

eu iti inteleg perfect frustrarea/ supararea, dar sa stii ca poti sa ma bati [bruta], o inteleg si pe Dna de la salvare! ei sunt serv de salvare, ii cheama lumea in caz de nevoie si vin! nu sunt obligati sa dea sfaturi/ informatii prin telefon, si in plus tipa e probabil doar o centralista, fara vreun fel de studii medicale!

ce ti-ar fi putut spune stiai si tu: sa-i dai antitermice si sa o duci dimineata la dr. sa stii ca si bogdan mi-a facut ieri dimineata febra pt ca dupa pranz sa nu mai aiba absolut nimic!

oricum, are dreptate dr, chiar daca face oreion va face o forma foarte usoara, daca e vaccinata! si nu te speria, oreionul e periculos mai ales la baieti si la varste mai mari, nu acum...

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza, multa sanatate Mayei. Daca a fost vaccinata poate face o forma mai usoara. Alex a facut si el febra noaptea, brusc, chiar dupa ce am adus-o pe Julia acasa, l-am dus la dr si nu i-a gasit decit o rinofaringita. Cit despre tipa de la Salvare...bine i-ai facut ca ai reclamat-o!

 

Romana, tu cum faci sa iesi cu amindoi? Ai un carut cu 2 locuri? Eu nu pot iesi singura cu copiii, Alex merge ce merge, la un moment dat ii e frica de vreun camion sau motocicleta si vrea in brate si pe urma nu mai coboara. Asa ca plec cu 2 caruturi si cu mama, adevarata expeditie.

 

Anamaria, m-a distrat faza cu maturatul. Alex a avut si el o perioada de mare amor cu aspiratorul, acuma i l-am ascuns sa nu-l distruga de tot, deja i-a rupt peria. Si el face bot daca-l certam, se trinteste pe jos si suspina. Insa am gasit remediul: ii prezentam o cutie cu batiste din hirtie sa-si aleaga una si sa se stearga, ii place tare mult sa-si sufle nasul.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...