Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Carmenutza, multa sanatate Mayei! ti-a zis medicul ca n-ai voie s-o scoti afara, ca parca asa e la oreion... si cu aia de la salvare, nici macar nu te mai stresa...eu din proprie experienta iti spun, daca Doamne fereste se mai intampla, iei frumos copilul il urci in masina si directia la spital. Ultima oara cand am chemat salvarea mi-a ajuns si mie [bang]

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

poze

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Din ciclul "Andra - mintea de pe urma" va prezint:

 

1. Mamele de baieti: sa nu luati olita de la Nuk, cum facui eu, am comadat-o de la bebelusul tau si acum nu stiu ce sa fac cu ea. Are in fata un cioc de care nu ii intra penisul inauntru, decit daca i-l aranjam noi, el singur nu se poate descurca. Am fost calica si am luat si olita si adaptor ptr wc, erau mai ieftine la set, acum tre' sa le marit, pacat de ele ca sint frumoase, un albastru inchis transparent, au si antiderapant dedesubt sa nu alunece, si atirnatoare ptr pus pe perete [bang] Vestea buna e insa ca Luca, desi pus ptr prima data pe oala ieri, a facut pipi rapid, si ieri toata ziua, si azi dimineata.

 

2. Daca vreti sa treceti copilul pe pasaport: nu va duceti la coada de dimineata, ca mine care am stat de la 11 la 12:30, apoi a mai trebuit sa duc ceva si la 14:00 era gol acolo sa dai cu tunul. Apoi: nu trebuie declaratie legalizata la notar de la celalalt parinte, e de ajuns sa fie ambii parinti de fata cu buletinele. Inauntru totul merge struna, dar pina reusesti sa intri [bang]

 

Carmenutza - multa sanatate frantuzitei, te cred ca ai nervi mai ales dupa ce copilul e vaccinat de aproape un an, cum e posibil sa mai faca boala asta? de ce ii mai vaccinam?

 

Crisa - venim sigur la intilnire pe 4, tocmai s-a aminat inaugurarea la care trebuia sa mergem [bis] sint doar a voastra!!!

 

Sa va mai zic o vorba de noul meu serviciu:

dupa o saptamina de lucru ghiciti ce se va intimpla: mergem intr-un team-building la Nisipurile de Aur!!! Desi ma incurca ptr ca e week-end-ul cu nunta lui frati-miu, voi incerca sa merg macar joi si vineri si sa ma intorc simbata la nunta, ca parca nu-mi vine sa pierd toata distractia, ocazia de a-mi cunoaste noii colegi, vederea statiunii despre care am auzit atitea...

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[;)]andra - din ciclul 'invataminte de la o mama de baieti cu vechime-n munca!

nu te grabi sa arunci/ dai olitza si adaptorul de wc! chiar daca acum trebuie sa mai iei o olitza obisnuita, va fi buna mai tarziu! bogdan al meu mai face si acum la olitza, daca e wc-ul ocupat [;)] si pt ca e mai maricel, trebuie sa-si tina el putza cu manuta, ca altfel face pe langa...[:D]

adaptorul de wc il va folosi, insa, cu siguranta, dar dupa 3-4 ani, cand este destul de maricel sa se poata urca pe wc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza - multa sanatate Mayei! Patania voastra redeschide discutia cu utilitatea vaccinelor MMR [hot].

 

Andra - eu cred ca ati dat voi peste o tanti amabila la pasapoarte, noua ne-a cerut declaratia sa o puna la dosar desi eram amandoi de fata. Unde plecati pana la urma in concediu? (eu te-am mai intrebat dar vad ca ocolesti raspunsul [:D])id="size1">. Sa ne zici cum e in Bulgaria, daca e alternativa buna si pentru mers cu copiii.

 

Anamaria, de la regim ai trecut la bucatarie moldoveneasca [cool].

 

Eu am scapat astazi prin magazine (a se citi la Z [:D]) si am achizitionat:

- una bucata pulovaras rosu cu Snoopy [il]

- una bucata rochita mini cu bretele alba cu buline roz si cu fundite la bretele [il][il]

- una bucata hainuta de ploaie rosie tot cu Snoopy, mai groasa (cam ce cautam eu, se pare ca groase-groase nu mai au ca nu este sezonul), impermeabila, super draguta

Asa ca morala este: nu ma duceti la Z daca nu vreti sa cheltuiti bani [:D].

 

Apropo de vaccine, aveti cumva idee daca exista in Ro vaccin antirubeola monovalent pentru adulti?

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu pe aici. Azi am fost singura cu amnadoi (stiu ca majoritatea mamicilor se descurca singure, dar pt. mine e taare greu!)

 

Pana la un moment dat a fost f. bine, dar lucrurile s-au schimbat cand a trebuit s aii dau lui Stefan sa manance. In sfarsit, acum suntem mai linistit si Maria se joaca la bucataria ei. Cateodata zici ca e un ingeras, dar ... Dimineata s-a uitat la Stefan si a zis foarte duios: "e fumos baiatul" Uite ca il mai si admira!

 

Si f. pe scurt, poezia "catelus cu parul cret", asa cum a "invatat-o" Maria. De fapt havbar nu ar ede ea, dar cand a intrebat-o cineva daca o stie, a zis ca da si a iesit asa: "catelus cu parul cret" (repeta dupa mine) fura "mancare" din "catonel" si "mananca".

 

Va pupam,

Cornelia, Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza, sanatate Mayei! Si acum mustruluiala : Soro, daca la 38,8 suni la salvare, pai daca face, Doamne fereste, 39,9-40 ce faci? Iti spune fata : sosete cu otet in picioare, copilul imbracat cat mai sumar, alternativ, din 4 in 4 ore cate 5 ml. de Calpol si Nurofen, frectii de burta si pe maini cu otet, foarte multe lichide si pazit atent cpilul ca sa nu faca convulsii. Garantat cu retete din astea scade febra pana dimineata cand iei copilul frumos si mergi cu el la un medic in care ai incredere. Vorbesc din proprie experienta (David m-a tinut 3 zile cu febra intre 38,5 si 39,9.

 

Crisa, faza cu [:o)]am propus-o si io, da nu m-a bagat in seama nimeni. Eu zic ca nu au sa se sperie si daca s-or pune pe plans concediem bufonul si ne vedem in continuare de petrecerea noastra.

 

Bibi si [copil]David (08.07.2003)

http://community.webshots.com/user/bgoran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

ma bucur tare ca ne intalnim pe 4 iunie, sper sa fie si frumos afara,

fetele cu doi copii, aveti mila ca omu' se mai poate si razgandi[:D],nu ma speriati prea tare!!! glumeam, desigur....

 

Carmenutza, multa sanatate mayei!!!Si sa faca o forma usoara, daca e oreion..uff...nu mai ai incredere in nimic, ce aiurea...la febra mare merge bine algocalminul, sub diverse forme, Taisiei numai asa iii trece febra mare..si am in casa Diazepam- Diasetin in caz de urgenta.

 

 

Va pup pe toate

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenutza- sanatate multa si pupici pentru maya![flo]

azi am fost in vizita la gradinita, am zis ca-l dau din toamna, desi e cam micut, dar n-am de ales. i-a placut, s-a jucat, a desenat(mai bine zis a mazgalit!)[:D]...a inspectat toate clasele... acum ramane sa vedem daca se mai "desteapta" pana la toamna!

pupici si abia astept sa ne vedem!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aditzu- interesante poze! am o prietena care e educatoare, pe calea grivitei. mie imi convine ca il duce Radu in drum spre serviciu si au si program saptamanal asa ca poate sa-l ia seara si mai tarziu. acum ramane de vazut cum o sa se comporte! ca mi-au zis ca e cam mic...

pupici

cand vii poate ne vedem...

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...