Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (10)


Recommended Posts

Emma, eu stiu ce inseamna si divort,al meu e special,s-a facut in lipsa mea[:D],fiind de acord. cred ca o data ce esti sigura ca nu e calea cea buna treci si peste asta. Si ca sa-ti treaca de dorul lui,numai alt barbat poate sa-ti umple golul.Eu una m-am saturat de relatia mea,dk o putem numi relatie,ce trebuia sa se termine de mult.E chestiune de timp si de obligatii ce inca ne tin impreuna.

 

Mai traim si mai vedem! Iri,faci exact ce-ti dicteaza inima si capul.Iei cate ceva din exemplul fiecareia,trebuie sa iasa ceva.[pup]

 

Emma in ce zona stati? E foarte frumos si curat in imprejurimi.Si Daria e o dulce.

 

Sunt foarte deceptionata de regim care n-a mers.Trebuia sa slabesc 500g pe zi.Si am slabit 800g in 8 zile. Asa ca am atacat o crema de ciocolata cu frisca[pofta] Ieri am facut dovleceii si vinetele la gratar,cine facuse? Cu somon fript,mmmmm,am mancat pe nerasuflate[^]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

syd,te cred ,vb din proprie experienta.eu doar imi dau cu parerea.eu una nu as fi pregatita sa fac pasul asta,chit ca strig in gura mare ca l-as lasa numaidecat.

locuim la marginea orasului,adica intr-un sat,care datorita vilelor construite in ultma vreme,a ajuns cartier.e plin de praf,dar e mai fain decat smogul din oras.daria mai vede o vaca,mai aude un porc.viata la tara....ce e fain,e ca dc nu ar fi trase draperiile,vad rasaritul exact din pat.romantic,dc as avea cu cine.....

si apropo de poze,cand te vedem si pe tine la fata??parca doar fetita stiu cum arata,scumpica foc,grasuna si creata tare.

ma amuzi teribil cu regimul tau.eu am renuntat sa mai tin unul,tocmai din lipsa de vointa.incerc sa mananc mai putin mai ales in timpul saptamanii,caci in week-end...e jale mare.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La tara dar e fain,cel putin in poze.Fiica-mea nu stie cum arata vaca decat in poze[:D] si mai e una la supermarket marime naturala din platic.Stie ca la bunica la tara sunt toate animalele.

 

O sa furisez si o poza de-a mea,pentru voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Emma,am vazut pozele,sunteti trei frumosi.Mi-a scapat mie printre atatea povesti sau n-ai scris...de ce nu ai cu cine sa vezi rasaritul romantic? Ce nu merge..sau serviciul il tine departe de tine?

Syd,al meu sot facuse vinete si dovlecei la gratar!Cred ca tu esti ca Bogdan al meu: el si un pahar de apa il bea cu pofta!Tot timpul ar umbla in frigider!Ieri s-a ratoit la mine ca-l pun sa-i faca un sandwich Ioanei,pentru ca e la cura cu Herbalife si nu prea mai da prin bucatarie.Se fereste de frigider ca de [}:)].Deja nu mai cred ca dupa cura o sa reuseasca sa se mentina la stilul alimentar sanatos din timpul regimului.De vreo patru ori l-a facut pana acum si de fiecare data a reusit sa puna la loc dupa vreo cateva luni-un an.Ma apuca ciuda!

Monica e o adevarata raza de soare printre noi mohoratele!Bravo tie!Imi plac barbatii varsatori!Am avut un prieten superb,prin facultate,varsator, frumos, destept, haios, bun,dar n-a fost sa fie...,l-am placut foarte mult,dar mi s-a parut ca e prea bun de mine si nu m-am tinut de el.Iar el nu era asa de topit dupa mine ca sa ma caute.Si sa va zic si continuarea...l-am cautat dupa 18 ani si ne-am intalnit, am baut un vin rosu impreuna,am depanat amintiri si ne-am simtit foarte bine.E plecat din tara, venise doar pentru doua zile in Bucuresti.Apoi am mai corespondat pe e-mail.Mi-e in continuare foarte drag,dar atat.Fiecare cu viata lui.

A propos de asta, vroiam sa-i spun Irinei:in general nu m-au atras barbatii pe care-i simteam ca nu ma plac sau le sunt indiferenta.Chiar daca imi placeau la inceput,ma lasam usor pagubasa daca nu aveam rezultate in cucerire.Mi-a fost foarte usor sa nu ma cramponez de un barbat.Ar fi simplu sa-i spui cuiva:da-l naibii!Divorteaza!Dar sunt multe lucruri in joc in fiecare relatie.Insa tu chiar pari foarte nefericita!Si mi se pare foarte trist sa spui ca nu te-a iubit niciodata...poate ai spus-o la nervi si suparare.Dar daca chiar crezi asa,poate ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa faci o schimbare majora.Nu poti sa tragi de o relatie in care numai tu iubesti:vei fi nefericita toata viata.Iar dragoste cu forta nu se poate.Mai gandeste-te!

 

Michi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc,michi.sotul nu prea sta pe-acasa.iar cand o face,dupa o zi sau noapte de miere,tb sa ne certam dintr-un nimic.cine ne-ar privi,spune ca eu sunt aia rece si el un romantic incurabil,cine ma asculta isi da seama de contrariu.bine,hai sa nu-l critic iar,face gesturi frumoase,dar de cele mai multe ori ii sugerez asta,ca sa nu fiu dezamagita prea des.piere efectul oricum,dar ma bucur ca o face macar fortat.

hai ca am vb numai aiureli.va pup.

syd,a mea e asa de atasata de animale.ma bate gandul sa luam un acvariu.as fi vrut papagal,dar cum nu prea stam acasa,mi-e mila de el.

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Michi, mi-a placut povestea ta... am si eu o poveste neimplinita din facultate si ma gandesc ca devreme in Cluj nu aterizez, dar la intalnirea de 10 ani (peste 2) sigur... si nu stiu cum voi reactiona in fata unui barbat la care am tinut... ceva neimplinit atunci (4 ani am suspinat dupa el) si caruia i-am scris dupa ce am plecat si... nu l-am mai vazut de 8 ani (dar el a aflat atunci ce mi-a stat pe suflet atatia ani si nu a facut nici un gest). Nu stiu daca voi putea sta la o bere cu el... oare nu mi se vor inmuia picioarele ca atunci?[alcool]

Syd, trimite fata la mine la tara, George ii arata toata ferma si toate animalele... e topit sa stea cu vaca si sa povesteasca cu ea[:D] Pe mine ma bate gandul sa imi fac casa in sat la ai mei, cu masina in 10 minute ajung la serviciu, e foarte aproape... e fain la tara (cand ai confortul de la oras in casa)!

Ema, ne tinem de mana: ne e teama de divort, chiar daca asta ar fi solutia la un moment dat (la mine ar cam fi, dar... sunt gaina la capitolul curaj)[bang]! Nu ne-ai zis cum a reactionat "desteptul" de patron la plecarea ta!

Iri, ce mai faci? Chiar imi pare rau ca ai constientizat totul, insa asta poate te ajuta sa te mentii indiferenta mai multa vreme... sa ii ridice semne de intrebare! S-ar putea sa ai niste reactii surprinzatoare de la dumnealui pe parcurs! Ideea e sa nu cedezi usor... Te pup[pup]

Carmen... cum e Anda? Poate a trecut canicula si la voi, ca la noi e tare bine dupa ploaie, e racoare de imi vine sa ies, dar nu am cu cine, ca al meu e ca "pensionarii"[bang]!

Hai ca va pup pe toate si mai ne povestim! Am chef de o tortilla mexicana, dar nu vrea sa iasa cu mineeeee[q]!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai,mai,mai,ce de amintiri.si eu am un mandru,dar nu il regret,caci sotul meu e croit dupa tiparul lui.nu stiu la caracter cum ar fi fost,dar orice barbat isi arata coltii dupa casnicie.de fapt,nu m-am exprimat bine,nu orice barbat,ci cei care ma atrag,adica cei cu o personalitate f puternica.si eu ar tb sa am intalnirea la anul.[:D]

elenaid="red">,prapaditul meu de patron mi-a facut-o si la plecare.nu am avut satisfactia sa-i spun ca plec,caci deja o facuse contabila,bine ,in ziua plecarii.a venit cu 10 min inainte de terminarea programului,i-am spus ca plec,mi-a replicat ca nu-i place modalitatea in care a aflat.bine,nu astea erau intentiile mele.vroia sa para f senin,dar am inteles ca a facut o galagie contabilei,de parca avea vreo vina saraca.el tot crede ca pt ca mi-a dat milionul ala,am plecat,ca m-am vazut cu sacii in caruta.saracul de el,deja programase in ziua aia pe cineva la interviu.imi venea sa urlu "fuuuuuuuugi",dar m-ar fi crezut?!!!asta a fost tot,nu am avut ocazia sa-mi fac o iesire triumfala,dar mai bine asa.sa vedem maine cum va fi dincolo.

as iesi eu cu tine,si sa-i lasam pe soti cu aia mici.nu am mancat niciodata tortilla.e picanta????

 

Ema

 

A venit vara!!!!Poze noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Picanta rau tortilla... dar asa imi place[pofta], imi comand maine la lucru... ca tot am de facut hartogaraia de inceput de luna, macar sa creasca adrenalina![:D]

Mai Ema... oricum bine ca ai scapat de individ, macar daca apucai sa il previi pe urmatorul candidat ce il asteapta, sa ii sperii candidatii... Bafta maine si...cand mai ai nevoie!

Fug la somn ca e tarziu!

Somn usor si vise placute!

Va pup pe toate, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata,

Scorpiute....scrieti mai incet.....raman in urma....

Am vrut sa postez si eu aseara aici,dar cand m-am apucat si eu de citit...Luana a facut pe ea.Incalzeste apa(ca noi nu avem apa calda din cauza de revizie),spal-o,imbrac-o...In sfarsit ,iar la calculator!Ha!Ti-ai gasit:ii era foame.Da-i sa manance!Pe urma ii era de joaca,a vrut si ea la tastatura,a urlat ca n-o baga nimeni in seama.....si tot asa.Marius nu mai stia ce sa-i faca si cum era obosit....l-au apucat nervi de ii venea s-o bata.Asa ca m-am lasat pagubasa si am intrat acum,sper sa nu se scoale mandra prea curand.

Iri,tare greu si la tine....Si eu am avut parte un picut din ce spui tu,in tineretea mea zbuciumata.Pe vremea aia visam maritis,casa mea,copii si dragoste ca in filme.Mi-a trecut,dar am suferit rau,de ai mei s-au speriat si au vrut sa ma duca la doctor,ca imi curgea sange din nas aiurea si aveam ameteli...Eu stiu un lucru:ca scorpionii,daca nu sunt bagati in seama, sufera cumplit.Si cred ca asta se intampla din cauza ca daruim dragoste si afectiune neconditionat si din toata fiinta,iar partea proasta e ca credem,vrem si asa ni se pare ca e normal sa ni se raspunda cu aceeasi dragoste si afectiune neconditionata.Ori ,pe lumea asta,nu sunt toate cum ne-am dori.Asta e buba!Bafta multa Iri si sa fi tare!Si ai facut foarte bine ca ti-ai varsat oful.Mai scrie.

Elena,ca toti oamenii,fiecare are limita sau limitele lui...Te inteleg si cred ca iti e foarte greu.Uite ca eu,din scurta mea experienta de numai 36 de ani de viata si din toate dramele si necazurile prin care am trecut,am invatat un pic cum sa fac sa ma detasez ,cand e cazul,de anumite lucruri care nu imi fac bine si care ma afecteaza psihic,emotional,fizic si...material.Uneori e mai bine sa fi indiferent si sa lasi treburile sa decurga de la sine.Eu nu sunt cea care sa iti dea sfaturi,doar spun si eu ceva care poate,stiu si eu?!,te va ajuta vreodata.Sa stii ca iti tin pumnii si iti doresc sa iti rezolvi toate problemele.Sa ai parte numai de bine,iar voinicul tau frumos sa fie sanatos si cuminte.

Ema,tine-o tot asa cu carma aia.....Si sa sti ca nu e dracu' chiar asa negru.De asta mi-am dat si eu seama si o realizez de cate ori ma cert de una singura,caci Marius ma ignora...Si urlu,ma descarc si ma intreaba:"ti-a trecut?!".Ma ia in brate si ma pupa si realizez ca sunt....nebuna!Poate ca asa avem noi,scorpionii,uneori tendinta de a face din tantar armasar si...rozul vietii devin cenusiu sau negru....Bafta multa si sa ai parte numai de bine!Ce mai face micuta ta?Cum a fost cu serbarea?

Michi,faina poveste....Cred ca fiecare de aici a avut cate o poveste de dragoste neimplinita....Eu pot sa spun ca pe Marius l-am visat...Si cu jumate de an inainte de a-l cunoaste,cineva mi-a ghicit in cafea despre el...Mi-a spus chiar ca numele lui mic incepe cu M si ca poarta haina statului,militar adica.Am ramas circumspecta atunci,dar mi-am amintit pe urma si,a naibii treaba,se potrivea tare bine totul....Cateodata ,cand citesc ce scrii,parca ma regasesc pe mine in vorbele tale....Imi place stilul tau direct,si eu il prefer,chiar daca uneori nimeresc tare prost cu genul asta de abordare...Mi se intampla!Numai bine tie si fetelor tale!

Pupici la copilasi si voua tot binele din lume.Hai ca s-a trezit Luana si nu mai e chip de stat.Sa vad cum ma fofilez s-o mai lungesc pe net,daca nu....Si trebuie sa mergem si la piata,sa fac mancare,o sa avem si musafiri weekendul asta....Mor incet si sigur!

Hai ca va pupicesc pe toate.

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Poze-de-familie

La joaca.31.05.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...