Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (10)


Recommended Posts

Emaid="purple">, iti tin pumnii pt. postul de la primarie. Acolo cred ca au program fix de 8 ore. [cool]

Monicaid="purple">, vreau bb nr. 2 cat mai repede, caci mi-l doresc de multa vreme. Nu sunt stresata ci, doar grabita. [;)] Uite, ce fain de tine ! [:)] Implinesti 30 de ani si ai, deja, 2 copilasi. [:D]

Elenaid="purple">, chiar, miresica avem(ce mai faci, Roxyid="purple">?), mamici cu [bb] avem, ne mai trebuie gravidute ! [bis]

Inaid="purple">, Aditzaid="purple">, va doresc bafta, sa fie cu ochisori cat mai curand posibil ! [:)]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ba mie mi-ar fi placut sa lucrez,de cand fata avea doi ani.Poate 50%.Oricum e bine crescuta,ingrijita,grasunica ce n-ar fi avut dk o dadeam in grija strainilor.

 

Credeti ca sunt optimista? Eu m-am saturat de aceeasi si aceesasi discutie mereu cu domnul meu si se aduna de fiecare data cate putin,cu timpul sufar mai putin. Sunteti foarte dragute ca sunteti alaturi de mine[pup][pup][pup][pup]

 

Ana nu-i timpul pierdut,s-ar putea ca miercuri sa dau o fuga la disco,numai asa sa vad cu ce figuri iese. Ca pana nu vad nu cred.

 

Aseara a venit ,mai era si timpul sa se odihneasca[|)]Dar nu ne-am bagat in seama.Am vazut ca se plictiseste acasa,decat la televizor,inteleg. Dar sa iesim impreuna sau sa-si ocupe timpul cu sportul lui ,chiar din cand in cand cu prietenii si nu pana dimineata. Nu cer cine stie ce.

Dar acum,cu toata povestea asta,s-a mai sapat un sant intre noi,greu,greu sa mai stam de vorba,dk avem despre ce.

 

Azi am fost la doctor osteopat,sa vad ce-i cu articulatia maxilara,poate de-acolo vine durerea,nu de la masea. Mi-a pus toate oasele capului in ordine[^].Face crac-crac articulatia,cica as fi primit o palma tare sau o minge pe obraz cand eram mica. Nu-mi amin tesc. Ma mai duc peste doua saptamani,sa vada dk am rezolvat ceva.

 

Sa va spun cum lucreaza[medic],intr-o camera cu pat si cateva scaune,semi intuneric. Te intinzi,te atinge incet cu degetele,cu ochii inchisi,simte oasele si punctele de presiune. Iti face un gadilici de cateva ori si gata..s-a relaxat muschiul .[vrajitor]Cica eram deja dezechilibrata ca mi-am scos o masea de minte,dk scot una trebuie scoase toate cele de minte. Ca eram dezechilibrata la umeri,spate,clavicule. Sa vedem efectul ,la soacra-mea ,care are operatie la umar, cu fizioterapie n-a mers,cand a inceput la el s-au pus in miscare treburile si-si mica bratul mai mult.

Dar el ca persoana e foarte ciudat,inalt,slabut,vorbeste inceet,rade singur,parca e in lumea lui[:o)]

 

va las,sa-mi mai fac un cv si scrisoare ,muncitoare in uzina,ca la Ro[:D],numai ca se asambleaza Rolexuri.Si salariul e mult mai bun ca la vanzatoare.

 

Emma ,curaj[flo] pt serbare si serviciu

 

Hellene mai gandeste-te si la tine,cu ce ramai din toate astea?Mai ofera-ti cate ceva,o mica bucurie[flo]Nu te-ai gandit sa lucrezi in alta tara?Il iei pe Georica si pe mama si emigrati.Ai pregatire profesionala ,ai experienta,de ce nu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a luat o moleseala[|)],o fi de la caldura...

 

Imi vine sa dorm si am o burtica umflata..cu ce s-o desumflu? N-am carbuni ,nu stiu cum le spune pt balonare.

 

Sa vina toata lumea,sa vedem ce mancam.Azi am trisat la regim,aveam 1 felie de branza cu paiine prajita ,i-am prins gustul si n u m-am oprit[bang] plus cateva bucatele de cioco. Am trecut prin oras in timpul pauzei si erau toti cu mancarica dupa ei,sandwiciuri,etc[pofta] mi-au facut pofta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut scorpiutelor,

 

Tare harnicute sunteti la scris...[il].Bravo voua!

Fetelor,in primul rand saru-mana la toate ca sunteti alaturi de mine pentru mine si ca imi tineti pumnii pentru Alex.Sa va dea Dumnezeu santate si putere sa le duceti pe toate!Am emotii cu carul si baiatul meu zburda si la ora asta,20.30 ,pe afara si nici ca-i pasa.Maine la 8.30 incepe examenul si el.....a depasit cu mult ora de venit in casa.Asta e! Ce bine e sa fi mic si sa-ti poarte altii grija![bang]

Ema,bafta cu noul loc de munca.Trebuie costumas la printesa....? Mi-ai amintit cat ma chinuiam eu cu costumele lui Alex.[bang] Imi amintesc ca la serbarea de sfarsit de an de la grupa mica a fost bondar....Mai,ce m-a mai chinuit imaginatia....Vai de capu' si de zilele mele!!!!![bang][bang][bang]Pan' la urma am colaborat cu unchi,matusi si colegi de servici si i-am facut o costumatie de a ramas doamna lui masca.El si cu domnisoara Vara(reprezenta anotimpul vara) au fost cei mai frumosi si toti parintii vroiau poze amintire cu ei si copiii lor.....Ce m-am mai distrat atunci..[:D][:D][:D][:D][:D]..Oricum,bafta micutei si distractie![bis]

Iri,ce culoare de ochi ai?Si eu am fost mai demult roscat acajou,dar aratam tare nasol:ca o traseista.Am ochii caprui si nu imi statea nicicum.Iar cu Alex....hehehe..[:D][:D][:D]..are portia lui zilnica de dulciuri!Vorba ta:merita ceva bun p-orma![^]

Nina,vrei bebe 2?[^]Ce frumos suna !Spor la treaba![;)]

Syd ,iti tin si eu pumnii!Parerea mea e sa nu te mai lasi....Oare tu nu esti tot om?In plus esti femeie ,mama....Oare tu nu ai nevoi,sentimente....un suflet?!Eu cred ca ai multe de oferit.In plus cred ca esti sexy,dupa cum explici ca te ingrijesti...Ce ai avea de pierdut daca pui piciorul in prag?!Vrea sa plece?Du-ca-se invartindu-se![blabla]Oare viata se termina la el?Bafta multa Syd si...putere sa treci cu bine peste toate!Si sa reusesti cu serviciul.Eu cred ca independenta finaciara iti va aduce numai satisfactii.[^]

Elena,sper sa ai parte de un week end frumos alaturi de voinicul tau George....Pupam si pe el si pe tine....[pup]

Scorpiute va doresc weekend frumos si sa fiti iubite![recevere]

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Poze-de-familie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, mersi. Si eu aveam vorba asta cu "duca-se invartindu-se"[8D]. Acum ma suna sa vada ce-i de mancare,parca era bine cand nu cerea nimic[:D],de ce nu l-am lasat eu sa-si vada de trai,m-a mancat pe limba ca de obicei.In plus spusese ca nu-i momentul sa se exprime in legatura cu relatia noastra,acum sa ma gandesc la viitorul meu profesional,ca-i mai important,apoi am mai multe optiuni. [batcap][batcap]prosta ce mai..in loc sa-mi vad eu interesul.

 

Ma plictisesc..am trimis candidatura,dar se cere experienta,certificate de munca,bla-bla,miram-as sa ma contacteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna din nou fetele...vroiam sa vedem si noi un filmuletz si alex vrea sa se uite la "leana si costel" si tocmai in sufragerie....nu la alt televizor[bang]

de ruxi "am scapat" in seara asta...e mama la noi[:D]

va puuup, sa aveti o noapte buna si we placut

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,ma bucur sa va citesc...atatea pagini!

Syd,vad ca te scalzi aproximativ in aceleasi ape ca mine.La mine nu e asa de rau, dar nici noi nu prea mai vorbim de vreo doua zile decat strictul necesar.Nu-i place sa-l intreb ce face, unde e, unde se duce, ori eu zic ca e dreptul meu, atata timp cat el stie oricand unde sunt si ce fac.Mai ales ca eu sunt si cu copiii langa mine tot timpul(sau aproape tot timpul).Si am hotarat sa-l ignor, sa nu-l mai intreb nimic,dar vad ca-si vede de viata linistit,doarme bine,mai nou s-a apucat serios de cura de slabire.Cred ca asteapta sa ma plictisesc sa fiu suparata pe el si sa intind eu o mana de impacare,dar deocamdata nu am chef...si nici nu stiu daca o sa am!Nu am probleme ca nu vine acasa sau ca sunt suspicioasa ca ar avea pe cineva, la noi e problema ca se lanseaza in niste afaceri paguboase,cu oameni pe care-i stie foarte putin,in loc sa se ocupe mai mult de afacerea noastra de familie(o firma de instalatii) care ar putea sa mearga mai bine daca si-ar da mai mult osteneala. Da'mai da-i naibii pe barbati...vorba lui Elena,cred!Si pe mine ma apuca niste draci pe ei cateodata...bine ca exista internetul asta (cum spunea un prieten drag:LONG LIVE THE INTERNET!)sa-i mai "rontaim" un pic,ca tare bine ne face,ca lumea oricum e a lor!Cum o intorci,ei cad in picioare,ei au dreptate,ei au puterea si controlul,ei au libertatea si noi...ce? Copiii in grija,casa-n spinare,unele doua slujbe (vezi Elena),suntem tampon pentru nervii lui si mai ales purtam raspunderea pentru tot ce se intampla (mai ales pentru ce se intampla rau )! Gata cu off-ul!

Mai vorbim cand sunt in toane mai bune!Pupici pt.toate scorpiile: fiti rele si fiti "buuuuuune"[vampa]!

 

Michi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, am sarit cu toatele pe ei[:D], stati sa imi suflec manecele, ca tare imi place! Nina, Monica si Roxy sa stea deoparte ca ai lor sunt de pus la rana![:D]

Michi, draga mea bine te exprimi in sensul asta, imi gasesc greu cuvintele la ora asta, nu ma mai tin nici creierii, dar picioarele si mainile... Eu simt ca dau pe alaturi, de greu ce imi e uneori si domnul... e linistit, asteapta sa ii torn cafeaua, sa ii pregatesc una alta... ce mai: servit gratis! (ca servitoarea o platesti, plus ca ii dai si ciubuk) Dar e sot, nu?[bang] hai ca nu ma avant mai mult ca termin subiectul si noi suntem mai importante!

Syd, lasa ca slabesti tu, vin caldurile cand iti piere pofta de mancare! Si cand stai acasa e greu sa te desparti de frigider! Dar... nu am inteles eu bine: te-a sunat "el" sa te intrebe de menu? Adica nu mai mananca in oras? Dar ce onoare! Cum de? Ceva se intampla cu el, clar. Astept deznodamantul, sper sa fie in favoarea ta, adica ori se potoleste si te trateaza cum trebuie, ori e prins cu matza-n sac si nu mai are comentarii... si iar trebuie sa se poarte frumos! Parerea mea, tin pumnii sa ajungi cu bine si nervii intregi la un capat!

Monica, somn usor... pupa ingerashii, ca acum am si eu pe cine pupa, nu ma mai lasa George!

Ana, avem emotii cand sunt mici, emotii cand sunt mari! E fain sa fii mama!

Irina, imi imaginez culoarea, am avut ceva si eu ca tine, dar nu ma prinde, pe tine cred ca da, dupa cum te-am vazut eu! Mie numai roscat imi vine ok, ca am ochii albastri cu nuante spre verde uneori! Am incercat cam toate (mai putin negru), dar asta e parerea unanima, desi nuanta pe care ai ales-o tu e superba! De castigat nu pot spune ca voi castiga cu mult mai bine, dar mai prind si alte proiecte peste vara, platite in plus... sa am fac terapie cu copiii altora[bang], nu pot sa il iau pe George din pacate. Am de plecat in vreo 2 tabere in iulie si august, la munte, pe care se pare ca voi fi platita in plus... nu cu mult, ca traim in Ro!

Fug la somn, imi cad ochii, George doarme si e si proaspat tuns. Prima data la frizer[bis], si s-au minunat toate de el cat de cuminte si vorbaret a fost cu cele de acolo! Plus ca e frumos foc... ca mama lui[:D]!

Va pup pe toate din gaska!

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetelor, eh...ce matinala sunt[:D]

alex cum s-a trezit a zis ca vrea la zoo dar tati inca doarme si el tot face zgomot poate, poate reuseste sa-l trezeasca[:D]dar nu-i chip

hai mai elena ca nu-i chiar ingeras nici al meu, s-a mai dat pe brazda...la incepututl casniciei ne mai ciondaneam si noi din nimicuri...era o vorba"primii 7 ani sunt grei" la noi au trecut cei 7 ani...poate ca de-aia[:D]

fetelor care nu va intelegeti bine cu sotzii eu am o tactica si vad ca a dat cat de cat rezultate...fiti voi bune cu ei, aratati-le cat de tandre si iubitoare sunteti chiar daca ei nu sunt asa...si poate invatza si ei...

syd, eu m-am cam delasat de cura de slabire dar incerc nici sa nu mananc asa de mult si vad ca stagnez....spor la slabit. nu ne-ai mai zis nimic de fetitza ta...ce mai face?[pup]

elena, cred ca ce veselie e la tine in casa cand vine georgica[pup]...am o curiozitate...cum se comporta sotzul tau mai bine sau mai rau cand este cel mic acasa?

pupici la toate scorpiutzele si sa aveti o zi buna

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele!

se pare ca iar sunt in urma cu stirile,dar recuperez eu nu va facetzi griji!

Se pare ca e mai bine cu al meu sotz,ba chiar mai bine ca inainte.ma enervasem ca soacra-mea mi-a zis ca nu imbracata anda frumos(cu salopeta si palariutza de jeans),ca cica o face "batrana"( de parca eu i-am zis ei ca are niste gusturi ca naiba- poarta rochie de seara ziua mare),si al meu sotz a zis de ce o bagi in seama,ignora nimicurile astea.ori alta data ne-am fi certat sa nu zic nimic despre ea.vad ca e mai calm ca niciocata,nu mai e impulsiv ,ma uimeste!

aseara am iesit la un suc cica cu niste prieteni si am rugat-o pe mama sa stea o ora cu anda desi era agitata de la dintisori si mai nou plinge in hohote daca nu sunt linga ea ;si bineinteles ca sucul s-a transformat in masa si au trecut vreo 3 ore.sotul ma pacalise ca am stat numai o ora sa nu-mi fac mustrari de constiintza.

Monica si eu sunt de acord cu tine,ma simt f.bine cu bblusha mea si ma ingrozesc ca trebuie sa merg din nou la scoala ,unde o sa ma enervez cu copii altora si o sa pierd atatea momente placute cu anda.

Elena,acu cum l-ai educat asa-l ai pe sotz,asa se zice.e drept ca e cam greu sa-l reeduci la varste asa de inaintate si obiceiurile proaste ....

al meu la inceput avea pretentzia sa ma trezesc dimineatza cu el la cafea ,sa luam micul; dejun impreuna..etc,eu la 12 inca nu-mi reveneam de somn si mai devreme de 9-10 nu puteam sa cobor din pat ca nu mai avea ce sa discute cu mine nimeni de mofturoasa ce eram.si ce crezi ca am cedat?nu ,i-am spus ca daca vrea sa ma vada dimineatza ii pun o poza pe masa ,si asa am facut!am catadicsit sa-i fac cafeaua de cu seara(eu n-as fi baut asa ceva daca nu e proaspata ,degeaba),un pachet ,dar de cele mai multe ori uitam si il sunam sa-i spun ,scuze ,am uitat sa-ti dau pachet azi.si pina la urma s-a calmat.acum e invers ,ar vrea el sa mai doarma ,dar nu-l mai lasa Anda.si eu ma trezesc prima ,se mira si nu-i vine sa creada ca sunt eu.

inca mai am probleme cu mincarea ca e tare mofturos,si nu maninca decat daca e facut in ziua respectiva,nu varza,nu orez ,nu fasole,nimic cu oase,nu sarmale ,nu spaghete cu carne...etc,etc ,etc.am o lista intreaga de" nu".dar daca sunt piftele,snitzele si friptura ,pot fi de a doua zi, nu se supara.mai sunt si cartofi,omleta,mazare(rar)si dulciuri(dar eu nu fac).cam atat,dar isi curata singur cartofii daca vede ca omit,nu face mincare ,in rest ma ajuta in orice ,tot e buna si armata asta la ceva si soacra-mea l-a invatzat sa -si spele farfuria cand se ridica de la masa(aici nu obiectez),tot e ceva.dupa cum vedetzi l-am mai si laudat.

Ema,a iesit costumatia Dariei pina la urma?mult succes si bafta cu slujba.si la mine tot eu sunt responsabila cu tocatul banilor,si-mi placeeee!chiar nu ma intereseaza ce zice el!si asa as vrea mai mult!

Ana,ma facetzi sa ma sperii de ce urmeaza,examene,serbari,deci e mai bine acum sa inteleg cae mica si nu stie prea multe.adica o sa alerg dupa ea pe afara ?imi imaginez ca ,da!

 

Syd,fa ceva ca ma enervez eu!eeeii,mama lor de barbatzi!linsheaza-l ca merita!concentreaza-te asupra fetitzei si a ta si pina la urma va rasara si soarele,ca nu se poate sa ploua intr-una!bafta cu serviciul!

nu-ti fa griji,ca ce-i al tau e pus deoparte!

 

Irina si eu sper sa fie mai bine,dar vedem de marti de cand se duce la serviciu si de cand incepem sa dam ratele la banca atunci or sa inceapa nervii ca o sa vada ce a facut.

 

Michi ,mare dreptate ai cu internetul asta,nu stiu ce am face fara el!

sunt de acord cu parerea ta despre masculi,chiar daca momentan nu sunt suparata pe ei,dar nu cred ca mai dureaza mult!

 

Pupici la toate scorpitzele si week-end placut in continuare!

 

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...