Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (10)


Recommended Posts

Buna scorpiutze!

 

Se pare ca vin si eu sa intaresc ideea lui Michi:BARBATII E PORCI !Unii...nu toti!

Vineri a vazut imediat schimbarea ,dar nu putea sa-mi faca nici un compliment,cum adica,cine a pomenit!!

Se pare ca i-a placut ca daca nu,asta mi-o spunea.Si bine inteles ca iarasi ca o tampita eu m-am pisicit pe langa el seara...si m-a refuzat.Mi-au venit nervii si iarasi am avut o discutie interminabila despre familie,iubire,responsabilitati.Concluzia lui ca eu nu tre sa depind de el,sa am lumea mea separata de el,sa ma vada el ca am preocupari(ex.colectionat timbre),ca el imi lasa libertatea sa fac ce vreau(ca asta inseamna iubire dupa el,adica nepasare dupa mine),daca eu imi doresc ceva sa fac lucrul ala independent de el(si va intreb si eu daca vreau sa fac dragoste cu sotul meu si el nu vrea sunt libera sa fac ce vreau!!!),ca nu are ce sa discute cu mine ca eu duc toate discutiile in jurul meu(adica sunt egocentrista,eu????),ca de ce sa ma pupe in fiecare zi ca nu-i vine(lui nu-i vine cateodata nici sa vb cu mine),ca serviciul meu e treaba mea si ca de ce sa se bage el sa ma intrebe ce mai fac etc,etc.Ca e terminat de oboseala,e stresat(cu obtinerea unui credit la firma).Dupa toata pledoaria asta nu am ajuns la nici un rezultat,decat ca in filmele cu prosti vineri sera pe la 23.00 noi jucam sah[:0](asta ca sa avem activitati comune)dupa care el a adormit.Tabloul continua jalnic cu mine in baie plangand infundat sa-mi vars naduful si amarul si rugandu-ma la Dumnezeu sa nu mai simt nimic pentru el,sa nu m-a mai chinui atat![q]

Sambata aveam ochii cat ceapa nu am vb cu el dar a venit el sa ma pupe inainte sa plece la birou.

Azi dimineata ne-a rapit si unica zi in care eram in familie si el mai putin stresat in stare sa ma mai si "iubeasca":a plecat la Chisinau(vine maine).

Spuneti-mi si voi ca vad ca mie nu imi intre in cap si mai vad ca unele chiar adoptati metoda:vreau sa-l ingorrrrrrrrrr![bang][bang]Si nu-mi reuseste.[bang]Sunt tampita?Sa-l iubesc in halul asta ,sau din orgoiu nu pot sa-l las in pace???Sunt convinsa ca va merge caci e genul care vrea atentie.

Acum ma mai si sicaneaza,cica sa-l duc in Egipt si acolo o sa ma rasplateasca([xinpat]).Ma simt oribil si el stie asta si insista.Cum adica in halul asta am ajuns?!!!Ca barbatu meu sa-mi dea atentie trebuie sa-l duc nu stiu pe unde.Poate o vrea sa se rasfete.Eu de multe ori l-am banuit ca e femeie deghizata(da una cu bigidiuri si mai mereu indispusa [:D])Cel mai tare ma oftic pe mine ca nu stiu cum sunt mare si tare in afaceri si cu el ma ...pe mine?Ma rog am multe de spus,dar...mai bine tac!

Ana id="red">nu e acaju cularea mea,nu as putea sa-ti spun exact cum e dar e tare naturala,are reflexe castanii si un pic de caramiziu,cam asa.am ochii caprui si parul lung si drept.Eu zic ca imi sta bine[;)]Ce a facut Alex?

Elenaid="red"> ma bucur ca ati petrecut o duminica in familie,vezi ca se poate si asa!Si vezi ca te-a ajutata si el candva cu copilul,deci nu e chiar asa.Eu daca ma duc pana jos sa iau ceva o gasesc pe Iris plansa cu sughituri,caci el cica nu are ce sa-i faca ca nu tace oricum,oare?Da de iubit o iubeste,ca si pe mine de altfel,dar in felul lui [:(!]Spor la treaba si abia astept sa ne vedem(ti-am zis ca o vin in Suceava)

Sydid="red"> sanatate multa la fata.Ne innebunesti cu bunatatile alea pe care le tot mananci.Si eu m-am ingrasat 1,5 kg,tre sa le dau repede jos.Cum mai sa-ti trimiti soacra la inaintare?!Si ar tine cu tine?[:D]Si uite ca eu ies,am activitate si tot nu pot sa-l pun cu botul pe labe!

Carmenid="red"> eu l-as pune si pe sotul tau pe lista cu buni alaturi de cel al Emmei si al Anei.[:)]Eu nu am avut probleme cu dintisorii,asa ca iti tin pumnii [pup]

Va las ma duc sa fac baie si sa dorm in tot patul caci azi am avut o zi plina cu fata mea![pup]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Irinuto,cred ca la tine ar merge sigur varianta cu ignoratul.Dar ma mir ca ti-e asa greu.Spui ca ai un serviciu bun,ca esti independenta financiar,de ce ti-e asa greu sa iesi cu colegii,sa-ti iei abonament la o sala cu o prietena,shopping cu alta etc.Mai vezi tu unde te mai poti duce si nu-l include si pe el in planurile tale.Ignora-l,spune-i ca esti ocupata ai alt program.Bine,eu nu cunosc toate amanuntele si poate dau sfaturi aiurea.Dar pentru o mama care sta mereu singura cu copiii acasa si n-are alt ajutor si mai e si dependenta financiar de sot e foarte greu sa plece de-acasa.Nu poti sa-l faci putin gelos?Sa fii mai misterioasa in legatura cu unele telefoane,unele intarzieri ale tale...pune-ti imaginatia la contributie!Succes!

Noapte buna la toate scorpiutele!

 

 

Michi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor!

sa stitzi ca l-am deocheat pe al meu sotz,ori eu exagerez.

Iri,lasa,nu-l ridicam la rang mai mare decat e .nu e chiar ingeras.sa stii ca eu rezist eroic sa nu ma dau eu la el,sa vad si eu pina cand.ba mai fac si fetze seara ca doar sunt obosita.

vad ca deja are numai drepturi.el sa doarma noaptea,sa nu fie deranjat,el sa doarma la amiaza ,sa plec eu cu fata,el sa mearga la meci(imi venea sa-l scalpez pe tipul care i-a propus asta),etc.

pai si eu ce?

azi chiar m-am culcat la amiaza cu Anda si nu am mai spalat vasele,l-am gasit si pe el dormind in sufra.toata ziua la computer.ma mai ajuta cand isi aduce aminte si lui i se pare ca face prea mult ,si mie prea putin.poate ca aveatzi dreptatae lui trebuie sa-i trasez responsabilitatzile ca-n armata.

am iesit la o terasa,si normal ca eu stateam cu fata ,pina mi-a zis un amic de-al lui sa i- o mai dau si lui tati pe fata.n-a durat decat 5-10 minute ca iar trebuia sa fumeze si ,repede s-o iau.el ar vrea copii care sa nu plinga,sa stea intr-un loc,sa nu se miste.noroc cu mama,ca mai face curat ,ma mai ajuta cand nu o face el.

dar iar pleaca[q],si domnul incepe serviciul si m-a anuntzat ca vrea pachet!pai eu sunt in concediul de cresterea copilului ,nu a barbatului!ar trebui sa stramb din nas ca Samantha,sa rezolv tot.

Iri si eu tot in baie ma bocesc si uneori ma mai aude si ma intreaba ce am ,alteori ma vede suparata,dar am invatzat sa zic ca n-am nimic ,desi se vede ca mint.vad ca el nu se supara ,vorbeste inapoi cu mine dupa ce ii raspund in 2 peri,nu stiu pina cand .

asta trebuie sa fie linistea dinaintea furtunii.azi ne-am certat pe strada ca eu merg prea incet si de ce mai iese el cu mine la plimbare daca tot singuri mergem,si nu vorbim.daca merg repede linga el,tot nu vorbim,nu inteleg ce vrea.

Ema ,vezi ca a inceput sa se sustraga indatoririlor si al meu sotz,ca ei tare se mai sperie cand dau de greu.

dar sotului tau i-ar conveni sa-i vorbesti la fel?sa nu confunde serviciul cu casa ca acusi va vad facand instructie.gaseste-i ac de cojoc![neand]sper sa reusesti sa treci cu bine de saptamina asta.si al meu cred ca se va inscrie curand pt urmatoarea plecare ,asa ca trebuie sa ma obisnuiesc si eu sa duc greul casei ,sa ma descurc singura.imi vine nu stiu ce sa-i fac cand pomeneste de plecare![cusca][mariaj]

multumesc fetelor pt sfaturile cu dintisorii Andei,ca mai bine ma concentrez asupra ei decat sa mai aberez si sa-i mai port atat grija sotului.deja i-am dat nurofen un picutz si parca e mai bine,poate doarme bine la noapte .

pupici si o saptamina mai buna!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza!

am reusit si am salvat mesajul de aseara ca sa nu mai scriu fara rost si vad ca azi l-am postat cu succes.

mergem la medic cu anda azi,tati inca doarme,eu m-am chinuit aseara decat am dormit,si dk urmeaza vaccin .....nu vreau sa stiu ce ma asteapta.

o saptamina cu bucurii pt toata lumea!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza scorpiutze,

aseara am citit tot dar nu am reusit sa si scriu fiindca mergea prost net-ul.

irina, ai mai incercat vreodata sa-l lasi in pace un timp? sa nu-l mai bagi in seama asa cum zic fetele? cum a reactionat?...fetelor nu tot timpul merge asa, adica pe unii daca-i lasi nebagati in seama nu te baga nici ei pe tine si totul se duce de rapa...am avut o prietena f buna in facultate care a patit chestia asta...s-a gandit ca ar fii bine sa ia o pauza, ba chiar au stat separat o luna de zile ca asa o sa li se faca dor unul de altul(el a plecat la oradea la mama lui si va inchipuiti ca acolo a fost indoctrinat[bang]) cand s-a dus saraca prietena mea cu trenul pana la oradea dupa luna aceea de zile...l-a gasit plimbandu-se prin parc de mana cu alta...i-a venit rau...degeaba au mai incercat dupa aceasta mica ruptura sa reia relatia ca nu s-a mai putut...si s-au despartit dupa 6 ani de casnicie....toata lumea i-a zis la momentul respectiv ca tot raul spre bine, ca bine ca nu a avut copilasi cu el ca tot asa ar fii facut si dupa 20 de ani de casnicie ...sau mai stiu eu ce...dar eu am vazut-o cum a suferit ani buni de zile...ea inca il iubea si el pe ea...dar asa era el mai rece...in sfarsit sper ca nu v-am zapacit de cap cu povestea prietenei mele...nu este obligatoriu sa se intample asa cum a fost la ei, de multe ori poate o pauza este bine venita...dar eu zic ca trebuie cunoscut f bine cum reactioneaza persoana de langa noi in astfel de cazuri ca sa putem jongla cu ea.

carmen, si eu ii pregatesc pachetelul sotzului pentru servici si tot la rugamintea lui...dar eu nu am de ce sa ma plang...mie chiar imi face placere sa i-l pregatesc eu... altceva nu fac cu placere...cum ar fii sa calc...si i-am spus si-si calca singurel...poate pare ciudat dar eu am incercat sa-i "trasez" si lui cateva sarcini de-ale casei...aici sunt cu mama si ea ma ajuta f mult si de-aia nu-l mai pun la treaba dar cand suntem plecati el da cu aspiratorul si sterge praful si pe jos, face curat in baie...eu ma ocup de bucatarie si de copil(pana acum cand am fost plecati l-am avut doar pe alex)...si sotzul meu sta la calculator, sta pe net, se uita la filme, etc...dar si eu stau nu?...pe mine nu ma deranjeaza...si vorba unei alte prietene de-ale mele..cam zapacita ea dar avea dreptate...lasa-l draga sa stea...bine ca il vezi acasa...ce vrei sa stea plecat si sa vina la 2 dimineatza sub pretextul ca a fost la o bere cu prietenii?

de ieri mi-am reluat una dintre activitatile mele de suflet...din vremea studentiei am cantat in corul patriarhiei duminica si la alte sarbatori mari, si de ieri am inceput sa merg din nou acolo...ma simt atat de linistita dupa fiecare slujba...

am fugit ca nu prea mai vrea ruxi sa stea cumintica...va pup si va urez o zi si o saptamana minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata scorpiute,[hia]

 

Ce au ,fetelor,barbatii astia?Ii afecteaza poluarea sau efectul de sera?![zid]

Syd,ma uimeste situatia ta....Am ramas prostita citind ca tu nu ai voie sa te distrezi fara "musiu" si ca face scandal daca nu esti acasa...Pai cum puii mei vine asta?![bang]Aici se adevereste zicala aia:hotului de hot ii e frica!Adica ii e teama ca nu cumva sa faci si tu ca el?!Aiurea,zau!Partea buna e ca in sfarsit intreaba de voi si si-a a dus aminte ca are copil si femeie acasa....Fantastic!Inseaman ca ii prinde bine sa fie luat la intrebari.Chiar,vroiam sa te intreb si eu:ai incredere in soacra?[vrajitor]Crezi ca e de partea ta?Eu m-am fript rau pe chestia asta cu primul sot:era mama-sa numai un lapte si o miere si cum il mai si certa pe fiu-su,ce mi-am zis eu,hai ca mi-am gasit intelegerea.Mama mea murise cu 6 ani inainte si i-am spus ca ea o sa fie mama mea.I s-a umflat pipota...mai rau ca la gaini,iar eu,ca proasta....da-i si spune-i ca fi-su face aia,ca face aialata....am dat din gusa tot ce aveam pe sufletel,chiar si relatia noastra sexuala...[zid].Si ea ma asculta si la prima divergenta pe care am avut-o cu ea,ne-am contrazis pe ceva si ea s-a constipat imediat,a varsat tot la fi-su,care a venit ca zmeul cel rau,varsand fos pe nari si cu samanta de bataie la mine.[haibat]Nu am incasat-o,dar nici mult nu mai aveam.Nu va mai povestesc ce circ a fost.De atunci suflu si in iaurtul din frigider....Asa ca ,Syd,ai grija!Ce ai mai facut cu serviciul?Merge treaba?Pupici fetitei tale si tie bafta multa si sanatate!Si vorba Mihaelei,lasa cura aia,mai bine garsa si sanatoasa,decat cu gastrita![pup]

Ema,pai tu suferi rau....Imi pare rau pentru tine si fetita ta.[q]Sa stii ca si Marius al meu a fost cadru activ in armata,a lucrat la unitatea de elicoptere de aici din Timisoara.A iesit anul trecut cu ordonanta.Ma rog.Noi am discutat subiectul servici si am hotarat ca acasa e acasa,iar la armata e la armata....I-am zis sa nu cumva sa incerce sa aduca militaria in casa,ca ii arat eu militarie....O sa vada ca si eu stiu sa il fac sa danseze pe sarma,daca asta vrea si ca stiu si eu sa fiu a naibii....A ras din tot sufletul ,m-a lasat paf reactia lui si a zis ca nu va fi vorba niciodata de asa ceva....S-a adeverit si armata a ramas la locul ei.La tine nu stiu cum ai putea rezolva problema,chiar nu stiu cum sa te ajut.Pe noi ne mai viziteaza fosti colegi de ai lui Marius si ne povestesc ca nu e roz deloc viata in armata acum,mai ales dupa ce Nato si UE cer atatea si desfiintari de unitati militare si disponibilizari.....E cam stresant.Cu serviciul tau.....bine ca rezolvi si problema asta,iar pe sefu'tau....da-l in ma-sa.Sorry de expresie,dar si eu am o ciuda pe sefii astai care cred ca au mai mult de doua c...e.Si bafta cu carul la examen si spor la invatat!Pupici la micuta ta printesa![pup]

Michi,am balit citind ce bunatati prepara sotul tau..[pofta].yam-yam...[pofta].Eu sunt o mare pofticioasa si gurmanda!Am sa incerc si eu reteta....A adaugat cumva vegeta sau knor,ceva?Iar cum ai povestit despre partea cu colericul....hm,hm,hm....mi-ai dat de gandit,caci realizez ca si eu fac cam la fel cand imi vin piticii pe creier si cel mai grav e ca ii ranesc pe cei dragi,prin vorbele pe care le spun.Nu spun minciuni,dar stiu sa punctez ce si cum si unde trebuie si stiu ca doare tare rau,caci si eu am primit-o la randul meu....Uite ca citind randurile tale stau si ma gandesc si.....am sa ma abtin....Pupici la fetele tale..[pup]...Trimiti fata cea mare in tabara?

Iri ,Alexu' a plutit in cele mai inalte ceruri [amoras]si a visat cai verzi pe pereti...[bang]..Bineinteles ca s-a dus bou si s-a intors vaca,caci nu a fost atent,timpul a fost scurt,exercitiile un pic mai grele...nu a citi cu atentie si a gresit...Acasa a stat si a refacut toate exercitiile si,ma distram pe ascuns,cand gasea greseala si isi dadea seama ce simplu era si cum ar fi putut rezolva,numai ce il auzeam:"bai,ce bou sunt!Baga-mi-as!" dar nu zicea ce sa bage.

Cred ca iti sta bine culoarea....Eu cred ca intotdeauna ce e cat mai aproape de natural vine frumos si da o anumita alura...stil....Iar cu sotul tau....nasol.Si eu sunt innebunita dupa Marius,mai ales ca stie ca daca vrea sa ma faca muci trebuie doar sa ma priveasca in ochi....are ochii albastru inchis,zici ca sunt metalizati....Ma topesc uitandu-ma in ochii lui....Dar cand imi vin piticii....poate face si ochii violet,ma abtin de la a ma uita la ochii lui sau sa il masor cu privirea....Ca mi s-a intamplat sa fiu in apogeul crizei de nervi,[bang]sa il privesc masurandu-l si sa ii mai vad si ochii si sa ma bufneasca rasul,sa il iau de gat si sa il pup....Ca el a ramas socat,asta e altceva!Nu cred ca eu sunt in masura sa iti dau sfaturi,caci subscriu si eu la cele scrise de Michi pentru tine....dar cred ca ai putea sa iti organizezi ceva mai bine activitatile si poate asta te va ajuta cumva....Iar cu plansul,e adevarat ca te descarci,dar nu are rost....Si eu ma umflam de plans si nu ma baga nimeni in seama,din contra,luam suturi in fund....Asa ca,m-am facut rea,ma abtin si ,chiar daca nu e frumos,mai injur si dau din gura.

Carmen, fi si tu un pic mai toleranta.....Pai ce are daca ii faci un pachetel?[:D]Si eu faceam pachetele,dar nu erau asa de grozave si cu timpul a renuntat sau si-a facut singur..[:D][:D][:D]...Si nu iti ia prea mult timp,doar 10-15 minutele...Capisce?[:D].Pupici Andutei,bafta la vaccin si sa iasa dintuletii aia mai repejor,sa nu mai sufere printesa.....[pup]

Elena,nu ma pot abtine sa nu iti trimit pupici pentru voinicul tau frumos....Cum a fost in weekend?[pup]

Scorpiute,va doresc o saptamana frumoasa si cu impliniri....

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Poze-de-familie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin...Am citit ce a postat Monica inaintea mea...

Monica,ce bine ca ti-ai gasit o procupare asa de ...linistitoare![bis]Am citit si eu ce scrisesi....Mare lucru sa ai pe cineva care sa te ajute....Chiar si cu un sfat ,daca nu cu treaba in casa.Uite ca eu nu am pe nimeni,nici macar soacra pe care o injuram putin mai sus....Deci esti o fericita!Iar faptul ca sotul te ajuta la treaba....e minunat![bis]Si eu am ajutorul lui in casa,chiar ieri a dat cu aspiratorul si a sters praful.Sa fie sanatos si sa te ajute mereu![:D]

Prietena ta cred ca a suferit imens de mult....Dar ,dupa parerea mea si imi cer scuze daca gresesc,eu cred ca cei doi nu se cunosteau deloc.E adevarat ca se spune ca poti sta cu un om o viata intreaga si constati la sfarsit ca nu il cunosti deloc.Insa eu cred ca cei doi nu au avut discutii ,nu si-au spus ce doreau unul de la altul,care erau asteptarile fiecaruia vis-a-vis de celalalt....Am mai auzit si eu astfel de povesti si intotdeauna m-am ferit cat am putut de asa ceva.Mie mi s-a parut total aiurea chestia cu separatul in viata de cuplu.Eu inteleg ca a fi impreuna cu cineva inseamna ca la caruta trag doi,fiecare in felul lui,mai mult sau mai putin,depinde.....Cand unul e hais si altul cea....deja nu mai e caruta intreaga.Cand mi s-a propus si mie asa ceva, eu una am refuzat,vorbesc de prima casnicie a mea,si am pus cumva punctul pe I si mi-am spus doleantele....Ori impreuna,ori fiecare cu treaba lui,definitiv!!!!

Numai bine si sa ai o sapatmana minunata.[flo][flo][flo]

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Poze-de-familie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Tot la serviciu, ca acasa nu am cum, nu am voie pe DC, daca stau 5 minute, atunci arde[mariaj], pot sa mai zic ceva?

Eu sunt prea ocupata si ma tot intreb cum sa sucesc timpul sa apuc sa fac de toate, adica sa ma mai duc si la sala. Se cunoaste pauza de 2 saptamani, ca deja nu imi vin niste hainute si tare mi-e ciuda[bang]! La mine in casa norocul vine de la George, ca el ne "uneste" atunci cand avem scandaluri, e sufiecient sa trebuiasca sa iesim si sa ne concentram pe ce are micutzul nevoie sau pe joaca lui. Cred ca nu trebuie sa ii mai cer mare lucru pentru ca nu am voie sa plusez. Din nefericire, tot un prieten bun il ia de acasa, cand mi-e lumea mai draga, ca e divortat si nu are ce face. Asa ca... de multe ori impart vina intre cei doi, ca daca ala nu l-ar suna (doar stie ca e insurat, cu copil numai in weekend), sotul ar sta acasa, deja e verificat! (deci Carmen, poti sa imparti si tu vina intre sot si prieten cand il ia de pe acasa, si mai ales daca e des). Eu daca fac asa ma mai linistesc, e drept! Bafta azi la vaccin! Si pachetel pregatesc si eu, chiar daca nu am chef, ce sa fac? De calcat m-am saturat, dar prestez si aici in continuare cu acelasi "spor"... si tot asa... ca de aia "m-am maritat" - vorba "stapanului din casa"[bang]!

Iri, abia astept sa ne vedem aici, nu ne va ajunge timpul sa ii tocam pe amandoi: al meu si al tau[:D]! Pupa fata ca ea e cea mai importanta! Din pacate nu cred ca putem rezista sa devenim indiferente mai multa vreme: e asta o solutie, dar vorba Monicai, nu stii cum si unde merge!

Ana, mersi de pupice[pup], cred ca a fost primul weekend mai relaxat la mine, insa a avut si momentele lui rele, ca asa trebuie (probabil)! Imi pare rau de Alex... cred ca de la emotii i s-a tras[:D]!

Syd, ti-am spus si privat, putin mai ai de dat jos, mai bine incearca sa mananci ce iti place, insa sa te incadrezi intr-un numar de calrii acceptabile, fara zahar si mai ales bauturile light. (incerc sa tot fac rost de o lista cu alimente, cu numar de calorii de la un medic, dar tare greu are timp de mine). Vreau si eu sa ma apuc de asa ceva, pentru ca sportul nu e suficient la mine, asa ca, daca prin ceva idei vi le zic si voua! Iar cu huzband... greu e de inteles, dar vorba Anei... ii este teama sa nu faci ca el (stie el mai bine)!

Michi, greu cu sot scorpion, ei mai greu stiu sa se abtina... devin usor colerici si intr-adevar doare! Cunsoc barbati scorpioni si prefer sa las de la mine in relatia cu ei.

Fug ca vin clientii...

va pup, Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna din nou!

numai ce am fost la vaccin si atzi si scris de numai reuseam sa citesc,harnicutze de lunea!

ei,dragelor,nu-s chiar asa de rea.oricum fac pachete,dar ,ma enerveaza cum a zis-o si in afara de asta sa stitzi ca nu fac asa un simplu sandwich ,ca v-am spus cum e cu mincarea si mofturile.trebuie sa vad ce fac ,sa fie pe gusturi,altfel il aduce inapoi.

la vaccin a fost ok ,acum doarme gaza,nu pare sa aiba momentan nici o reactzie. a inceput sa plinga numai cand a vazut ca i se pregateste ceva,se mira si doctoritza ca a inteles ca urmeaza ceva de rau.

eu oricum mi-am luat masuri cu comprese,supozitoare etrc,tot ce se putea ca am mai patzit-o.

va pupam si va dorim o zi excelenta!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru sfaturi fetelor si chiar ce spuneai tu Michi gandesc si eu ca ar trebui sa fac asta,dar nu-mi iesi fiindca ar insemna sa joc teatru si sa-mi neg sentimnetele.Pe timp scurt ar fi o solutie sa ies,sa am activitati distincte de ale lui,dar cat timp?Imediat imi vine in minte ca lui poate nu-i pasa si daca m-as intoarce si chiar nu i-ar pasa,as lua foc si iarasi l-as bombarda cu intrebari !!!

Cred ca e tousi o chestiune de vointa,pana la urma,dar in final stau si ma intreb pentru ce toate astea daca nu vin natural,poate el sa se schimbe un timp ca reactie la atitudinea mea si eu cand voi deveni iar "atacata" de el sa se comporte la fel.Eu cred ca lucrurile vin altfel,atunci cand totul merge bine intre noi,celelalte activitati din afara cumplului vin firesc,caci nu trebuie sa stai lipit de celalat.Dar cand incerci sa atragi atentia,sa faci eforturi sa obtii ceva firesc si cand iti pui mereu intrebarea daca in definitiv te uibeste sau nu,cred ca obosesti sa te"joci" asa.

Cred totusi ca merita sa ma autoeduc si sa -mi schimb atitudinea,sa fiu ceva mai misterioasa.El pe termen scurt e receptiv la indiferenta mea,dar daca as pleca nu mai stiu...In nici un caz nu as face pauza ,vb Anei ori suntem o familie ori nu.Desi el zicea ca e asa de stresat ca ai vine sa plece o saptaman in munti ca pusnicu.Si eu i-am zis ca poate sa plece!!!

Pe de alta parte poate are nevoie sa se simta barbat sa fac pe indiferenta ca el sa a cucereasca.Dar iarasi uneori am impresia ca sufera daca nu i se sufla in fund!!!

Va pup [pup],ca tre sa plec,revin...

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...