Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 (11)


Recommended Posts

Gab, bravo lui Julian...e tare talentat...

Si noua ne e dor de gradinita!!!! Cred ca am sa il mai iau cu mine la gradi sa se mai distreze un pic...cel putin la serbare il iau sigur!!! De abia astept si eu!!!

 

Elena multa sanatate lui George!!!!

 

La noi ploua si am iesit un pic afara si DAvid nu mai putea de fericire ca e apa peste tot, inclusiv in capul lui si nu am putut sub nici o forma sa ii pun pelerina de ploaie carutului sa stea la adapost, asa ca l-am lasat in ploaie si a venit ud acasa...

Ai mei copii de la gradi azi au plecat in excursie mititeii...pe vremea asta!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Fetelor,

crig72, Lucia_Mirelaid="red"> si eu cred ca tot de la ciocolata e asa agitat, de ce , azi am facut o orba.. 3 zilde de dezintoxicare [:D] si l-am dus in vecini unde iara nu avea ce face, si erau numai adulti, sa comportat frumos, a ascultat, a sezut pe banca in curte si a desenat .. defapt mazgalit tare urat cu o carioca hartia si mainile lui [:D]... Dar totusi... sa stiti voi ca tare ma putut supara acea comportare a lui.

Crig72id="red"> am vazut pozele de la 1 iunie, scumpica tare Mariuca, sa iti traiasca si sa creasca mare si sanatoasa. [pup]

Sanzi_aanaid="red"> incearca si el sa faca ce poate, sa asculte si sa incerce ce spune educatoarea.. daca la baiat i sa parut ca ca macaroanele sunt vietati .. ce mai [:D] dupa cum zice educatoarea nu e mare gresala, le-a dat baiatul mancarica la vietatii.. iar din vata care er ape foaie le facea culcusul ... sa ma prapadesc de ras.. a interpretat la fiecare copil lucrarea si incerca din greseli sa faca ceva hazliu... imi place tare de educatoarea lui.

Lucia_mirelaid="red"> cum au iesit rezultatele, ce a zis medicul dupa ce a citit filmul... hai dane vestea buna despre Liviu.

HelleneCid="red"> ce mai face George, cum se mai simnte, multa sanatate la baiet.

Acuma fetelor... cum stau copii vostri cu greuatea si inaltimea.. ia uite Julian este in acest tabel, unde am subiniat cu albastru.. are 13 kg si 94 cm si 30 de luni...

 

Varsta - KG minim - kg medie - kg maxim

9 luni - 6.7kg - 8.6kg - 10.8kg

12luni - 7.4kg - 9.6kg - 11.8kg

15luni - 8.0kg - 10.4kg - 12.8kg

18luni - 8.7kg - 11.0kg - 13.6kg

21luni - 9.0kg - 11.6kg - 14.2kg

24luni - 9.4kg - 12.0kg - 14.8kg 2 ani

27luni - 9.8kg - 12.6kg - 15.4kg

30luni -id="blue"> 10.3kg - 13.0kgid="blue"> - 16.1kg

33luni - 10.8kg - 13.6kg - 16.6kg

36luni - 11.2kg - 13.8kg - 17.2kg 3 ani

42luni - 11.5kg - 14.5kg - 18.5kg

48luni - 12.0kg - 15.5kg - 19.5kg 4 ani

54luni - 12.9kg - 16.5kg - 20.9kg

60luni - 13.5kg - 17.5kg - 22.0kg 5 ani

66luni - 14.2kg - 18.2kg - 23.4kg

72luni - 15.0kg - 19.0kg - 24.8kg 6 ani

78luni - 15.9kg - 20.0kg - 26.3kg

84luni - 16.8kg - 21.5kg - 28.5kg 7 ani

90luni - 17.5kg - 22.5kg - 30.5kg

96luni - 18.2kg - 24.0kg - 32.5kg 8 ani

 

Lungime: minim si maxim

9 luni - 64.0cm - 74.5cm

12luni - 67.0cm - 78.0cm

15luni - 70.0cm - 82.0cm

18luni - 73.0cm - 85.5cm

21luni - 75.5cm - 89.0cm

24luni - 78.0cm - 91.5cm 2 ani

27luni - 80.0cm - 94.5cm

30luni -id="blue"> 82.5cm - 97.0cmid="blue">

33luni - 84.0cm - 99.5cm

36luni - 86.0cm - 101.5cm 3 ani

42luni - 89.5cm - 105.5cm

48luni - 92.0cm - 109.0cm 4 ani

54luni - 95.0cm - 112.0cm

60luni - 97.8cm - 115.5cm 5 ani

66luni - 100.5cm - 118.8cm

72luni - 103.0cm - 121.5cm 6 ani

78luni - 105.5cm - 124.5cm

84luni - 108.0cm - 127.8cm 7 ani

90luni - 110.5cm - 130.5cm

96luni - 113.0cm - 133.5cm 8 aniid="purple">

 

 

 


Gabbriela [flo] & Julianid="blue"> [bibe]id="purple">

0 - 2 years 2 - 3 years

Opere de arte

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu copil nu vrea deloc sa se trezeasca mai tarziu de ora 7!!![alcool]

Si acum ca sa ma ridice si pe mine repede din pat striga la mine "fac pisuuuu" si eu ca o mama lenesa ce sunt ii spun "fa, ca ai pampersu pe tine!!" si el "vreau la beceu!!!!!"

Si buimaca de somn ma duc sa il pun pe wc...apoi mai atipesc un pic pana imi spune ca e "gata"!!![:D]

Hihihi...

O bulina neagra pt mine!!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. La noi ca de obicei, una alba si alta neagra. Rezultatul radiografiei e ok, dar ieri dupa ce am stat 2 ore afara, noaptea a facut febra 38.2. Acum e bine, fara antibiotic.

Ieri ce credeti ca am avut noi preocupare? Am stat juma de ora si am studiat cum intra masinile in balti. Si ce e si mai si e, ca suntem de ceva vreme la varsta lui "de ce?" Doamne, rabdare sa ai!

De ce masina aia a intrat in balta si cealalata nu? De ce e casa noastra acolo si nu dincolo? De ce e nenea in masina? De ce tramvaiul merge pe sina? De ce nu merge tramvaiul pe sosea? De ce nu are tramvaiul cauciucuri la roti? De ce nu vine nici un camion? De ce e galbena masina aia? De ce e vecinul afara? De ce a facut mama asa? De ce ? si iar De ce?

Sanzi, chiar ca ti-as da si io bila aia neagra! Sa lasi tu copilul sa faca pipi in pampers cand iti spune ca vrea la wc? Eu vorbesc, dar al meu se trezeste intre 9 si 10 dimineata.

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

 

Desene noi - iunie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, bine ca Liviu macar se uita cum intra masinilie in balta..DAvid intra si el in balta, ca daca masina are voie el de ce nu???

Aseara cine era in toate baltile ud pana la barbie??? DAvid si Andrei, prietenul lui cel mai bun!!!

Au mers asa din balta in balta toata Mamaia...se uita lumea la noi ca la circ, dar ce puteam sa facem? Ei erau tare fericiti!!!! David era si in sandale!!!

Dar am avut haine de schimb si dupa ce i-am legat in carut i-am schimbat in haine uscate!!!

 

O sa ii fac lui David un wc mic, sa se puna singur pe el!!![:D]

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

George e mai aiurea, plus tentative de a creste temperatura, si se intampla mereu cand nu pot pleca de la serviciu[bang], e cu capul vesnic infundat, bine ca macar ii curge nasul, insa asa face mereu in perioada asta, e al treilea an in care mi se imbolnaveste in iunie. Insa e vesel si ar tot vrea afara, insa afara alearga si tipa la toate orataniile din curte, la copii, la orice...[bang]

Gabb, mersi de urari. Si pentru grafic[pup]! George are 1 m (avea, ca in ultima luna nu l-am mai masurat) si 16 kg avea saptamana trecuta. Deci e ok, din punctul asta de vedere, mereu am zis ca daca are 1-2 kg in plus ii ajuta cand e bolnav, ca iar nu prea mananca! Si ciocolata e adevarata "bomba" pentru copiii nostri, la mine e super verificata, insa multi care vin in vizita la el ii aduc ciocolata, si el stie ca o are, nu mai pot sa il pacalesc. Ai vazut ca e linistit Julian daca nu mananca cioco, nu mai fi suparata, ca uneori se mai intampla sa nu stea ei linistiti si ca asa trebuie sa fie atunci[:D]

Sanzi, si George e foarte matinal, la 7 se trezeste si vrea la olita, norocul meu ca la wc inca nu vrea. Asta e bine, ca la cat sunt de adomita... asa ca se iau de mana amandoi. Bine ca se cere, ce mai! Asta da biruinta! (stii cat jubilam si eu acum vreo 2 luni)[:D]!

Lucia... vremea asta e pacatoasa, pentru ca variaza asa de mult temperatura, umiditatea, cred ca de aia nu mai scapam de raceli.[bang] Sanatate lui Liviu![pup]

Cristina, scumpa Mariuca ta, avem copii mari, ce mai! Noi aproape odata ii serbam, ca iubita ta e mai mare cu 3 zile decat George al meu!

Cateodata stau ore sa ma uit la pozele copiilor nostri si ma minunez cat de frumosi sunt toti, unul mai interesant, fiecare cu cate ceva a lui... plus cate nu se vad in poze si stim noi, parintii, despre ei!

Sa ne traiasca la toti si sa fie sanatosi, ca asta e cel mai important!

Va pup, Elena

 

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor,

 

Sunem si noi pe aici mai mult din umbra. Incerc sa imi fac mai mult timp ca sa si postez nu numai sa citesc[biz].

Gabbriela id="red">_ Ana are 13 kg si 91 cm la 2 ani si 7 luni. Ne chinuim cu ea cu mancarea dar speram sa o aducem pe drumul cel bun.

Ieri dupa amiaza am dus-o la topogan dar inca mai avea in gura mancare (obisnuieste sa tina in gura daca nu vrea sa manance). Cand am ajuns la topogan i-am spus ca daca nu inghite nu se da pe topo pentru ca se ineaca. Imediat imi zice "gata mama, uite" si mi-a aratat gurita. Tocmai cand ma pregateam sa o felicit am vazut ca scuipase jos de fapt. Argumentul ei:" lasa mami sa pape catelu ca ii foame, mama lui nu are bani sa cumpere mancare"[:)]

 

Ne-am bucurat de link-urile pe care le-ati postat, multumim.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/niculas

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu david e de belea!!!

azi a dat cu capul de ciment...nu stiu cum a reusit si si-a busit nasul..i-a curs sange (doar dintr-o nara) de m-a speriat...acum s-a umflat si are un gogosar in loc de nas...

DEja sunt calma cand se intampla...nu l-am mai dus la urgenta...pare ok acum si incepe sa se desumfle...

 

CArmen asa facea si David cu mancararea in gura...statea ore in sir...acum a devenit peste noapte un mancacios...Il gaseam uneori dimineata cu ce a mancat seara in gura...era groaznic!!!

 

Gab, David are la 28 de luni, cred ca a facut si el 13kg (dar nu sunt sigura, asa ca pune mai bine 12.500kg) si 94 cm...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele am trecut si de operatia de polipi, mandarina e bine, papa mult ca sa recupereze. Nu a fost deloc usor. Si-a revenit f repede din anestezie si aplans mulut,mult, mult. Apoi toata ziua nu a mai vrut sa se dezlipeasca de mine. Spre seara mi-a spus"bebe asta n-o mai lecunoastea pe mami" am simtit ca mor cand am realizat prin ce a trecut puiul mic. Inca mai fornaie un picut dar sper sa ii traca repede.

Aninaid="brown">, ne-am procopsit si noi cu o bicicleta, de la tati, dar cred ca e din categoria "mare", asa ca impinge mami prin Berceni de ea, ca mandarina nu se descurca cu pedalele.

Pupici la bebei si mamici.

Nadina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spuneti nimic?

Nadina, sanatate puiului tau!!!

Unde sunt mamicile de 2002?

DAvid e bosumflici, e foarte frig la noi, si bate vantul si nu prea mai facem plimbari asa lungi, ne-am intors la geci...br......si ploua!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...