Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 (11)


Recommended Posts

Naufragiatul e tipul roscat barbos si pletos din poza de grup, care plecase singur de tacanit cu o barca de 10m in ocean (un ocean destul de suparat) si caruia i s-a rupt catargul (se vede si in poza cum arata barca) si care mergea in deriva de o saptamana (si motorul se stricase...) si nu mai mancase de 3 zile...isi pierduse speranta ca va mai fi salvat...

Echipajul lui Radu a primit semnalele de SOS si l-au localizat (a avut noroc la greu tipul, ca nava lui nu e una de salvare si ei nu sunt antrenati sa salveze pe cineva) si culmea au reusit si sa il salveze, desi erau valuri mari, barca nu se putea apropia de nava, tipul a sarit in apa si a inotat putin printre rechini pana la scara navei...hiihihi...apoi au baut cu totii in cinstea salvarii 3 zile si 3 nopti!! hihi...

A fost o adevarata aventura!!!

O nava de 24.000 de tone langa o barcuta de 10m!!!

Tipul oricum era un pic ciudat...hihi...din cate mi-a spus Radu...

 

Mai e pana vine tati...nici nu vreau sa ma gandesc...[bang][bang] speram ca il prindem si noi in Olanda si ne ducem la el sa stam cateva zile, dar din pacate nu a stat decat o zi in port si nu avea rost sa ne carambanim pe drum pt o zi...acum iar pleaca din Europa in State...asa ca...e drumul prea lung pana acolo...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Handprints for mom and dad:

 

Sometimes you get discouraged

Because I am so small

And always leave my fingerprints

On furniture and walls

 

But every day I’m growing –

I’ll be grown some day

And all those tiny handprints

Will surely fade away

 

So here’s a little handprint

Just so you can recall

Exactly how my fingers looked

When I was very small.id="blue">

 

Buna fetelor,

Am fost la gradinita azi, Julian pe zi ce trece se poarta tot mai frumos, e tot mai receptiv, sunt mandra de el, nu plange nu vrea sa plece acasa... imparte jucariile si e tot un zambet tot timpu...

Azi la ora de arta au facut manutele lor:

- pe o foaie care avea o poezie sc "am sc mai sus versurile" se imprima imaginea manutei lor

- se punea acoarela pe palma si se plostea pe hartie... sunt si poze in albumul cu Opere de arta o poza pt mami si una pt tati... trebuia numai pt tati ca ziua tatalui umreaza dar deee eu de ce nu asi avea o amintire cu manuta lui Julian.. plus ca tare ia mai placut sa faca acele urme si sa se mazgaleasca tot.

Cantecele nu am adus, am itat sa le notez in timp ce cantau copii, poate data viitoare daca nu uit.

Sambata am avut pe Kate, prietena lui Julian de la gradinita la noi "are si poze in album cu ea", sau jucat frumos, spre mirarea mea si a lui Janice "mamica lui Kate" nu a fost nici un scandal... drept urmare o sa vina maine din nou... ma bucr ca Julian are copii de ani lui alaturi ca parteneri de joaca.

 

sinzi_anaid="red"> am vazut si eu pozele.. dulce tare David.. am sicitit povestea acelui om... mare minune ca e in viata.

Lucia_Mirelaid="red"> ce mai face Liviu? Cum mai e cu sanatatea?

Crig72id="red"> nu iti mai fa ganduri... parerea mea este ca Mariuca este bine dezvoltata.. le sta mai bine la fetite sa fie mai micute si mai finute, nu ca baietii mari si badaranii.. plus ca est esanatoasa, asta conteaza foarte mult.

HelleneCid="red"> cum se mai simnte George? Cand incepeti si voi gradinita?

irina_ina2000id="red"> multa sanatate la bb tau.. ma bucur ca a trecut cu mine op de polipi.. asteptam vesti si povestri ce si cum mai zice, face al tau bb.

O zi buna si sanatate la toata lumea si la toti bb [pup][flo]id="purple">

 

 


Gabbriela [flo] & Julianid="blue"> [bibe]id="purple">

0 - 2 years 2 - 3 years

Opere de arte

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Din conversatia cu dl. Goe (asa il alint pe George de cand nu mai asculta deloc de noi)[:D] am inteles ca e bine nasul "doamne"=doarme" si ii curge numai cand e plin. El ne anunta "mami, s-a sculat nasul" si atunci incepe sa sufle de zor, verifca daca poate respira, daca nu ii da inainte[:D]! Este o adevarata aventura: cand ii trebuie kk, la fel face: "mami s-a sculat kk", cand ii trebuie sa manance: "mami, ma fame, s-a sculat tomacul", si tot asa... toate dorm sau toate se scoala in imaginatia lui! Ideea e sa fim pe faza noi, care il cunoastem, cine il aude nu stie ce vrea de fapt![:D]

Gabb, la gradi nu mai merge pentru ca de miercuri gata cu gradinitele, asa ca asteptam cuminti toamna! In schimb, toata ziua vrea la copii, se joaca cu ei, deja il lasa parintii mei la poarta, el fuge de masini si nu alearga pe strada. Oricum, cei cu care se joaca sunt mai mari decat el, asa ca mai am incredere!

Sanzi, Cristina, sa va ganditi la noi cand mergeti la plaja, eu innebunesc cand stiu sigur ca 99% nu vom merge la mare anul acesta!

Irina, sanatate micutului si tie putere sa mai treci peste un hop. Bravo pentru serbare, cred ca oricum s-a simtit bine!

Sanzi, iti doresc putere sa puteti astepta pana vine tati! Cred ca va e greu fara el! V-am vazut pozele si am citit povestea cu naufragiatul... parca vedeam o parte din filul "Naufragiatul" cu Tom Hanks! Nu ii este deloc usor pe mare, sunt convinsa! Si nici voua pe uscat, fara el!

Lucia, referitor la cartofi prajiti, era o vreme, acum f putin timp, in care George numai asta vroia, era pacalit sa manance si altceva, noroc ca mai e si mamaliga in top, dar... acum nu mai vrea! Nu stiu de ce, brusc, doar piure mai vrea, sau ii fac cartofi noi cu marar si usturoi si ii plac. Asa ca au si ei perioadele lor!

Ca tot vorbeati de varza, George a mancat varza, si nu a avut nimic, plus ca ii place foarte mult! Chiar eram curioasa, mai ales ca si voi v-ati pus intrebarea, si la inceput i-am dat putin! Asa ca eu cred ca data cu grija, nu in exces, merge de acum. Depinde si de copil, stim mai bine ce tolereaza ei!

Va pup, si sanatate la toti!

Elena

 

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tati are cate o aventura (nu cu femei[:D]) din asta pe care majoritatea nu o au intr-o viata in fiecare voiaj...prima data s-au ratacit in India...(el si inca 2 colegi) si a fost cam nasol...si data trecuta au fost in safari si i-a lasat masina in mijlocul rezervatiei de animale salbatice...au stat o noapte acolo...hihi...

aventuri...acum au salvat un naufragiat...

 

Azi am fost in satul de vacanta...si i-am dat pe pici in toate atractiile din zona..acum ma chinui sa pun poze...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

se pare ca azi va fi o zi tare frumoasa la noi la Constanta.

Gabbriela mi-a placut atat de mult plansele cu manutele si textul e super.Ma bucur ca ne arati numai lucruri faine de la gradi.Intr-adevar sunt niste amintiri frumoase.

Lucia la care figurine colorate din planse te referi?Noi avem un joc Sa desenam frumos si are tot felul de chestii.Il stii?

Irina multa sanatate!

Elena comic "D-l Goe".Nu fi suparata, ca vii la anul la mare.

Sinzi in ce l-ai dat pe David?Eu am dat-o pe Mariuca doar in barcuta pe apa din sat dar cu mine desigur si in trenulet.In celelalte nu am indraznit.[:)]Aaa si i-a placut mult in barcutele de langa Cazino.I-am facut si o poza.

Anina ce bine e in concediu nu?

va pup si o zi buna!

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

Mamaia,Iunie 2005id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit si eu de la gradi, super obosita, mai am maine serbarea (am emotii ca nu am apucat sa repet indeajuns) si joi e ultima zi!!! si VACANTA!!!!

De abia astept, cred ca am sa plec undeva la munte in we asta...vreo 2 zile sa ma destind nitel...

 

Elena, deci sa inteleg ca in George traiesc foarte multe personaje care mai mult dorm!! hihi..nasul, stomacul...hihi...e tare haios!!!

 

Cris, l-am dat in trenuletul groazei, in trenuletz, in micky mouse (cel care se ridica un pic) si in masinute (o sa pun pozele mai incolo)...a fost tare incantat...acum daca vreau sa faca ceva ii promit ca il mai dau!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor,

 

Am gasit de curand site-ul si rebuie sa recunosc ca de ceva vreme ma uit pe la bb din 2002..imi plac tare mult discutiile voastre si ma intrebam daca sunt binevenita la voi in grup..Eu sunt mamica de Maia £ ani si Luca 4 ani...iar topicile voastre imi par foarte la obiect...

Sunt din Bucuresti, lucrez la o firma de logistica, si am un baiat cu un caracter de fetitza si o fetitza DEMOLATOR...

M-as bucura sa mai pot vorbi si eu cu cineva de "varsta mea"....

ce ziceti?

 

pashosha mami lui Luca si Maia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pashosha bineinteles ca te primim cu bratele deschise. Bine ai venit si sa iti traiasca micutii sanatosi.

Elena e chiar haios George cu nasul lui si cu dormitul si sculatul.

Cristina e vorba de niste figurine care se pot lipi pe planse, pe foi adica. Nu stiu jocul de desenat. Adevarul e ca am cautat eu un carton colorat mai gros din care am decupat diveerse vehicule, dar a iesit cam aiurea si de lipit, cam tot aiurea. Ma gandeam ca cele confectionate special pentru lipit trebuie sa arate mult mai bine.

Gabbriela pai care copil ar plange la o gradinita cu astfel de activitati unde stie ca asista toti parintii, ca nu va ramane singur? E minunat cum se desfasoara activitatea la gradinita voastra. Sa stii ca o sa fac si eu cu Liviu o foaie cu manutze din alea, si mie mi-a placut mult!

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

 

Super-desenele lui Liviu - iunie 2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos...si va pun si eu o intrebare..

pe voi va fac copiii vostri sa va simtiti prost in public?..ca mie Maia imi face zilnic cate o figura, iar fiul meu cel cuminte mi-a tras-o si el..

mi-a venit cineva in vizita si incerca sa vb cu fiul meu, la care el raspunde tare...nu vb cu tine ca mirosi urat!!! am inlemnit si am explicat finutz ca daca lumea nu miroase a parfum ca mami si tati, pentru el inseamna ca miroase...ce era sa zic? saraca femeie , zambea sec ( era venita sa citeasca lumina in bloc) , iar maia, ma intreaba de fata cu o vecina care are gura mai strmba.." de ce are ea gura asha?" si isi stramba gura de fatza cu femeia...ce era sa mai fac? voua va fac d-astea ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...