Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 (11)


Recommended Posts

Buna fetelor!

Ma duc sa il aduc de azi pe George acasa, ca va sta cu tati 3 zile, bucurie imensa, cred ca va imaginati!

Ei sunt prieteni bun: tati il ia in masina in fata ("ca nu vine policiaiul" - asta cred el[:D]), il duce la "ompetol - enegie vie" (daca spune Rompetrol, e toata reclama). E innebunit sa mearga cu sotul in fata cu masina, sa puna benzina, mai nou sa stea la fiecare terasa pe care o intalnesc si sa bea suc cu paiul. Vorbeste mereu... mereu, mereu, nu tace o secunda, nici rugat, povesteste tot ce face in oras, sau ce spune tati (deja am spion), ne mai face de ras... normal, dar eu zic ca e totusi copil si cine nu intelege, e problema lui.

Pashosha, bun venit, cum sa nu fii bine venita? Si e normal ca ai nostri copii sa mai reactioneze asa! Cine nu vrea sa inteleaga ca un copil... e un copil si trebuie tratat ca atare, atunci nu stie nimic. Inca sunt foarte directi, e varsta la care imita, la care asa e normal sa faca, e perioada, ca multe altele de care ne-am tot intrebat: de ce fac asa, sau asa? George imita mereu pe cineva, chiar si dupa voce, sau cum se stramba... iar daca are ceva isit din comun se uita foarte lung si ramane uitandu-se... Deci, fii linistita, asta se poate schimba si sunt sigura ca tu vorbesti mult cu copiii tai si le explici. Vor creste si te vei intreba despre altele[:D]!

Sanzi... astept sa pui pozele![:D] Asa ma bucur cand va vad pozele de la mare, ale tale si ale Cristinei!

Gabb, maine aduc acasa vopsea pentru pictat cu manutzele, am la serviciu si sta degeaba! Cred ca ma apuc si eu cu George de pictat, sau poate il las si la mine la serviciu, ca am mai mult spatiu si nu-i bai daca stric ceva pe acolo! O sa va zic ce fac, oricum![:D] Pupici lui Julian! E tot mai cuminte!

Lucia, voi mai aveti putin si plecati? Il pregatesti pe Liviu pentru asta? Ma refer daca ii povestesti! Noi am vrea sa ne mutam in timp la Cluj, si auzind George prin casa, tot spune ca isi face bagajul si vine si el la "Cuj", cu tata si cu mama, nu oricum!

Va pup pe toate, indata fug la George, sunt tare bucuroasa, ca si el, era tare vesel cand i-am zis ca vin sa il iau! Cred ca acum sta la poarta sa ne astepte!

Numai bine la toti, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor

HelleneCid="red">Sa ne areti si noua ce "opere" a facut George, ok? [pup] pe George varbaretu. E tare figura cum vorbeste,a si vrea sa il vad... si nu pot ajunge in ro inca.

Pashoshaid="red"> asa sunt copii si nu ai ce sa le faci decat sa le explici frumos si de multe ori cum ar trebui sa se poarte in public.

Bine ai venit la subiectul nostru [flo], in ce date sunt nascutii copii?

sinzi_anaid="red"> distractie placut ala munte.. sa vi cu poze noi. [pup] pe David scump.

Lucia_Mirelaid="red"> unii parinti mai si pleca de acolo, unii copii sunt si plagaciosi si tipa si imping pe altii. Unii copii plang la cantecele ca ei nu vor sa cante sau nu vor sa lucreze "opere de arte" ca vor sa se joace bla bla bla... ca la orice gradinita.. atunci mamica sau taticu interivne si trebuie sa il calmeze.. pana atunci mamica si taticu stau cumintei pe scaun si povestesc, sau ies in fata cladiri la povesti. Julian ma impinge pe usa afara, dar nu ies ca restul copilasilor nu sunt asa de independenti ca el si nu am ce face singurica in fata cladiri.

Crig72id="red"> sa pui si tu poze cu palmutele daca faci cu ale lui Maria... ok? Ce mai face Maria, ce mai zice?

 

Fetelor veste rea.. nu va mai postez povestile aici... sorry dar am incalcat legea si am fost avertizata pe e-mail, iar albumul cu poze de la povesti mi-a fost sters de acel site. Nu vreau sa ma aleg cu o amenda...

O zi buna si multa sanatate [flo]

id="purple">

 


Gabbriela [flo] & Julianid="blue"> [bibe]id="purple">

0 - 2 years 2 - 3 years

Opere de arte

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, mersi mult de primire..gabi, te-am pierdutpe yahoo, sorry..am intrat mai tarziu .Imi pare au ca nu mai poti pune povesti aici, am copiat tot, mai am si eu niste link-uri daca vreti.

Ai mei sunt adoptatiin primul rand..ca sa incep cu inceputul, iar la subiectul despre adoptie veti gasi doua teme scrise de mine..asta ca sa intelegeti dspre ce este vorba. Ingerashiimei sunt nascuti unul dup altul

Luca 20 aprilie 2001

Maia 18 aprilie 2002

pana pe la 14 ani m-am scos, dau ppetrecere pentru doi heehhehhe

si ma bucur in sinea mea, ca si voi aveti parte de perle de la bb..eu ma maiscot ca incep sa ii cert in engleza si oamenii pe strada nu stiu toti engleza, asha camacar aici ma bucur ca le pot corija greselile pe moment(tati e australian).La noi in casa se orbea un timp rongleza...acum le mai deosebim, ba mai nou , daca tati il cearta in engleza pe luca, Maia se duce si ii sopteste fratiorului ei..stai linistit ca tati nu stie romana!!1.[bang]..iar sotul meu ii cearta muscandu-si limba sa nu rada..hehehe

nu am avut timp sa vad toate pozele voastre, dar ce am vazut sunt superbe...aveti niste super copii[copil]..sa va traiasca..va pup, ma duc la nani! pa pa

pashoshaid="blue"> , mami lui Luca si Mayaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pashosha!

 

uite ca ne intalnim si aici si ma bucur.Pot sa-ti spun ca nici mie nu-mi pica bine pe strada multe din cele spuse de Alexandru iar acum mai nou din cauza cresei tot foloseste cuvintele asta si ala.Daca vede un copil spune cum il cheama pe ala si mama acelui copilas tare se uita urat la noi.Dar asta a invatat de la copii cu care sta si nu prea am ce sa fac decat incet sa ii tot repet cum ar fi politicos sa spuna.Mai nou acum a inceput sa pupe copii cand face cunostinta cu ei prin parc sau pe strada, dar macar numai pe obraz.Daca vede o fetita imediat o mangaie pe par si o ia de manuta sa mearga impreuna.Daca ar fi dupa el ar sta numai afara la topogan si sincer cand il vad cum se bucura nu as mai pleca nici eu de acolo, vorbeste cu toti copii, incearca sa se intreaca cu ei, sa ii faca sa se joace cu ei.

Cam atat deocamdata cu evenimentele la Alexandru pentru ca el sta mai mult pe afara iar in casa umbla din nou cu cartile dupa mine ca sa ii citesc cate ceva.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

salutare fetelor,

eu avand net-ul deschis non stop, mai dau un ochi pe aici si vad ce mai ziceti..mersi irina ...este ok, deja m-am obisnuit cu ai mei..sau cu ameaaa, cu a meaaaa, cu a mea mandra cu tot...heheheh

fetelor, ce aveti de gand sa faceti in perioada verii? v-ati gandit la vacantze ceva?..fetele de afara, voi ce faceti? veniti pe acasa?

eu pe ai mei i-am inscris la summer school, ca pe 30 am ultimul hop de trecut cu adoptia..si ma rog sa se termine cu bine..si dupa ce termin actele..ii iau si plec pe undeva ...dar nu stiu unde inca...summer school mi s-a parut cea mai buna solutie pentru moment...voi?

va pupam

pashosha , mami lui Luca si Mayaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pashosha, vreau si eu summer school pt David...hahaa

Asa mi-a placut de el la gradi, ca l-as mai da...dar toate sunt inchise in C-ta!!! LAs ca fac eu acasa un summer school...hihi

Fug ca am serbare azi!!!!!!!!

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

bafta la srbare sanzi ana..si cu scoala de vara, ce te plangi, ai marea este un super substitut...

la mine a trebuit ca noi mai si muncim..si acasa nu vreau sa ii tin..asha au acolo copii, au lectii, o curte imensa, gradi la fel...imensa.-...si au super grija de ei

 

ma bucur sa te vad irina..pupici

pashosha mami lui Luca si Maia..id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...