Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 (11)


Recommended Posts

Fetelor, voi fi in concediu de luni, pana pe 20 iunie ! [:D] Ma bucur pe o parte, dar regret ca nu am PC si internet acasa, sa mentin legatura cu voi, aici. [:(]

Voi reveni cu povesti si poze de la serbarea Cristinei.

Nadinaid="purple">, succes cu operatia mandarineiid="orange"> ! Sa treceti usor peste ea !

Bicicleta cea mare o punem deoparte pt. cand va fi de vreo 5 ani, Cristina. Este prea mare pt. mandarina ta. Este DHS, are garantie 18luni si a fost 1,6 mil. lei. Aveau si model mai mic, la 1,3 mil. lei, dar inexistent in stoc.

Cea mica este numai buna, nu este de marca si a costat aproape 1 mil.lei

Am vazut si aici la magazinul buburuzaid="red">, biciclete. Dar trebuie sa ceri detalii, sa fie potrivita pt. varsta mandarinei.

Sanatate si numai zile senine, fetelor ! [recevere] [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Corina Iulia sper sa nu te superi ,ca am oferit linkul cu cantecelele romanesti si mamicilor de ian-feb 2002 erea acolo o discutie despre filmul "Veronica " si nu am stiut sa scot doar melodiile Margaretei Paslaru ,am pus adresa asacum ai dat-o tu

Nina concediu placut si te asteptam sa revii cu si mai mult entuziasm.

Sanzi-ana succes la serbarea de la gradi.Si Rebeca amai dat cateva telefoane pana m-am prins eu ce facea ea si acum am grija sa blochez tastele.Inca nu stie sa le deblocheze.

 

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi ne-am plimbat si noi pt prima data cu telegondola (eu am rau de inaltime dar nu stiu cum m-am lasat convinsa) a fost o experienta tare naspa... (pt mine!!!).

Am fost cu o prietena si Andrei, baoetelul ei de 2 ani si DAvid...baietii erau calare pe canapele, urcau la fereastra, dadeau cu palmele in geam...incantare generala...

Eu verde la fata auzeam numai vuitul vantului si simteam cum se misca dracia aia in vant si ma rugam sa ajungem odata pe pamant...haha...ce fricoasa sunt!!!!!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi tu sa te iei de mana cu sotul meu. El are si rau de inaltime si rau de mare.

Am fost cu Liviu iar la doctor pentru ca inca mai tusea noaptea. I-am cautat si nalba si am gasit doar ceai de nalba, dar nu i-a trecut tusea. S-a facut o luna de cand ne chinuim. I-a facut radiografie pulmonara si i-a dat si un sirop pentru alergii deoarece doctorita crede ca tusea poate fi de natura alergica. Sper sa se termine odata toata povestea asta ca saracul a luat la medicamente ca vorba corinei: incepe sa ceara el singur medicamente pe unde vede, ba chiar plange daca il vede pe taica-su ca ia o tableta ca de ce nu i-a dat-o lui si asta nu e bine deloc. Imi doresc din suflet sa treaca macar un sezon fara sa mai fie nevoie sa ia copilul nici un medicament. Sa speram ca vom fi bine.

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

Desene noi-Liviu

Al doilea tort

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucia,id="maroon"> stii tu cum am reusit sa mai scapam de ideea de medicamente, desi inclusiv acum ii dau 4 tipuri de siropuri =sparay de nas, ca am intrat noi in clubul mucosilor[bang]? pur si simlu i-am spus ca acele medicamente sunt pt oameni bolnavi si el e sanatos, asa ca nu are nevoie de ele. si pe bune, chiar a inteles.[:D] a mai pus el din cand in cand cate o intrebare si pana la urma ne-am ajuns la faza in care le vede si spune "astea sunt pt oameni bolnavi"[:D].

acum, cu cursul nasului, am fost la medic, ca are un robinet, nu nasuc[bang] si nu a fost nevoie de antibiotic[bis][bis] dar stam in casa si i-am spus ca e bolnav si din aceasta cauza nu putem merge in parc. ce suparat e! si ia medicamentele sa se faca repede sanatos, sa nu mai fie bolnav[bis]. asa ca poate usor, usor, scapam de aceasta "dragoste". am mai scapat de una, tot acum cu raceala asta cea noua. de fapt s-a racit pt ca zilele trecute am fost eu foarte ocupata si a stat sotul mai mult cu el si l-a lasat sa se joace cu apa rece la chiuveta din bucatarie, stiti voi cum e: "cand pisica nu-i acasa..." asa ca i-am spus ca s-a imbolnavit pt ca s-a jucat in apa rrece. vreo doua zile nici nu a vrut sa se uite la chiuveta[:D], apoi, desigur ca a mai incercat, dar capcaunul de mami a fost mereu pe aproape spunand ca se poate imbolnavi din nou, sau mai rau[:D][:D]

asa ca stam cuminti.[bis]

 

sinziid="maroon">, parca le zici de la mine[:D]

 

ninaid="maroon"> sa ai concediu placut, sa te simti bine cu ai tai. btw mergeti undeva?

si eu ma gandeam sa-i iau o bici mai mare, metalica, lucioasa, dar am zis ca-i mai bine sa o folosim pe cea mica pana la anul cand mai creste si sa-i luam un scuter(o trotineta, pe romaneste[:D]). cred ca fetita ta e tare fericita la gradi acum.

 

gabi.iid="maroon">sa nu-ti faci probleme pt link, eu l-am pus ca sa fie folosit si cu cat mai multi copii invata cantecele cu atat mai fericita voi fi eu[:D]. piciului meu ii place are mult"melcul suparat", "in padurea cu alune" ma inebuneste cu ele[:D]

sa stii ca nici al meu nu a avut ani de zile o jucarie preferata (asta daca nu calculam ca masinutele in general sunt flebetea lui) pana cand a primit un iepuras super colorat si de atunci numai cu el dormim ."iepuiasu" e parte integranta din viata noastra, ii da, cand are chef si mancare si apa, sa nu fie subnutrit[:D]

 

dar, apropo de link-uri, v-au placut? ati facut puzzel?

 

nadineid="maroon">, tinem pumnii mandarineiid="navy">. sa aveti curaj amandoua si sa fie bine copilita! multa sanatate!

 

mik,id="maroon"> ce-mi vine sa rad. noi nu avem voie sa aspiram in casa, fara ajutorul lui, pardon, el zice ca vine si "ne salveaza"[:D]

 

 

 

------------------------

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.id="red">

Booker T. Washington id="blue">

cu drag de forum, corina [8**] si lutzu [roker] si sotul meu [trombon]id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa va spun ca am deschis un topic doar cu cantecele pentru copilasi si va invit si pe voi sa participati.

pusici pt mamici si "telefonisti"

 

------------------------

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.id="red">

Booker T. Washington id="blue">

cu drag de forum, corina [8**] si lutzu [roker] si sotul meu [trombon]id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor...

Lucia imi pare rau ca nu ii trece tusea...sa stii ca si David a luat un medicament antialergic (el are oricum astm pe fond alergic, asa ca astea sunt primele medicamente pe care le ia in caz de ceva) i=am dat Aerius...(e cel mai bun se pare) Si eu tusesc acum si ce crezi ca iau? :nalba....

Corina. ii dai atibiotic doar ca ii curge nasucul??? Eu pe David nu il tin in casa nici daca are febra...aerul de afara le face foarte bine...chiar daca bate vantul...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am sarbatorit ziua copiilor am fost la Kidex si la spectacolul organizat de MiniMax.Rebeca a fost super incantata De abia am reusit sa o convingem ca trebuie sa mai mergem si acasa lui iustin i-am facut cateva poze in rest nu prea avea el cum sa realizeze ce se intampla desi a stat mai tot timpul treaz.Am pus si

pozici sper sa va placa.

 

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anina concediu placut!!Asteptam poze de la serbarea Cristinei.

Gabi pozele mi-au placut la nebunie.Sunt foarte reusite.Cred ca i-a placut mult Rebecai .Stiam de spectacol ca am primit un email de la minimax dar ce sa facem daca suntem departe.

Nadina multa sanatate si va fi bine!E normal sa-ti faci griji eu te inteleg perfect.

va pup pe toate si va doresc o duminica placuta!Sanatate la toti piticii!

 

 

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

1 iunie 2005id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...