Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic ca Theo Martin suna chiar foarte bine.

 

Dinaid="red">, eu imi faceam analizele la Medlife. Inainte aveau sediul chiar langa 1 Mai, dar acum s-au mutat undeva pe Grivita, si au o hiperclinica superba si ultra moderna.

Uite 2 nr de tel de la ei: 6662066 si 2244881. Acum 2 luni erau valabile, intre timp nu mai stiu.

In orice caz poti cauta si pe google si gasesti. Ei au site.

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dina, stiu ca medicul de familie da trimitere pentru analize gratis (anumite tipuri, nu toate). Dar cu plata le poti face unde vrei tu. Eu mi-am facut de 2 ori gratuite (sange si urina), dar am si platit unele care nu aveau gratuitate (pentru toxoplasmoza, chlamydia etc). Cam costa, ce-i drept...

 

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, maine ma voi duce la Medlife.

 

La noi in taraanaliza udului si a sangelui se da in fecare luna, iar in ultilul trimestri la fiecare 10 zile se da analiza udului. Straniu ca aici nimeni nemic nu-mi spune sa dau ceva din analize. Stiu ca ar fi bine si flora sa o dau, deja voi vorbi cu dr.Nayel in previnta asta. Fapt ca concediu de maternitate mi-l deschid in Moldova, caci acolo lucrez, aici sunt in deplasare de vreo doia ani, si sotul tot. Si pentru ca sa-mi deschida acest concediu am nevoi de analize, deaccea si-mi fac griji.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MedLife nu mai este pe Zablovski. Am luat eu plasa ultima data cand am fost... S-au mutat de tot pe Calea Grivitei.

 

In ce priveste numele...si noi am facut conspecte individuale, si apoi le-am confruntat. Dar eu preferam ceva romanesc, si nume de sfant...insa nu m-am inteles cu al meu. Si pentru ca aveam DPN 21 mai - vroiam sa-i zic Elena. Dar n-a fost chip! Ei bine, m-am uitat azi in calendar, si in data de 26 mai, cand am nascut-o pe mititica, este Sf. Mucenita Elena !!! Sa ma iau cu mainile de cap ca n-am insistat!

 

Crissiid="red">, pe mamici de mai-iunie ai DPN 7-10.06. Asta e scos de echograf? Daca da, inseamna ca atunci termini tu saptamana 40... Ma rog, mai era o modalitate de calcul: aduni pe calendar 280 de zile la UM. Si iti da tot 10 iunie... Deci 10 iunie ar fi sfarsitul sapt 40...

 

Numai bine,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Am si eu o intrebare....pentru cele care au nascut!

Pe mine ma doare de vreo 2 zile uterul....asa cu totul...o durere ca inainte de menstruatie care nu-i insotita de intariri de burtica!

Ar trebui sa ma ingrijorez sau doar o creste bebe foarte mult in perioada asta si uterul meu nu face fatza?

 

Bebelusha e mica, inca nu e cazul sa ma gandesc ca vrea afara deja....sau poate ca ma insel?!![?] Abia am intrat in saptamana 31!

Ufff!!....Nu stiu ce sa mai zic!

 

Merci de eventuale raspunsuri!

 

Pupici

 

Irda

30+2 si bebe Daria

 

http://community.webshots.com/user/irdaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irdaid="red">, eu stiu ca durerile astea pregatesc uterul pentru nastere. Eu una nu le-am avut, si fac legatura cu faptul ca nu am putut naste natural.

Oricum, intreaba-l si pe Nayel, dar sunt sigura ca iti va spune acelasi lucru.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...