Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Imi pare rau ca inca nu am timp suficient sa va scriu frumoasa experienta a nasterii Iustinei, care este cea mai frumoasa fetitza din lume![amoras]

 

Promit sa o fac cat mai curand. Acum suntem foarte ingrijorati de starea Iustinei. S-ar putea sa nu fie nimic grav, dar pentru ca suntem "proaspat parinti" nu prea avem habar cum sa ne descurcam. A facut de a doua zi icter si nu are prea multa pofta de mancare (cand o ia sotia mea la alaptat suge putin si apoi adoarme, si oricat am incerca noi sa o trezim, chiar si ciupind-o!, nu reusim deloc. In schimb cand o punem in patutzul ei nu dureaza mult si incepe sa planga.) Doame foarte mult!

 

Asa ca va rog, doamnelor, va rog mult de tot sa ne recomandati un doctor pediatru bun, ceva in genul dr. Nayel (dragutz, care sa fie dispus sa vina acasa sa o consulte si care sa nu ceara un car de bani pentru consultatiile lui, ca - sincer - am cam ajuns la fundul sacului...) Daca cumva e din sectorul 5, de unde suntem si noi (zona 13 Septembrie, Drumul Taberei, Drumul Sarii) ar fi perfect!

 

Irda, eu zic ca ar tb sa te duci la doctor sa vezi ce e cu durerile pentru ca aceleasi simptome le-a avut si Catalina, sotia mea. Nu i s-a intarit burtica deloc.

 

Va promit ca voi incerca sa va povestesc cat mai curand cum a fost!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladid="blue">, am avut aceeasi problema cu Rayan in primele saptamani.

Adormea imediat, abia manca cam 30 de ml, cand altii de varsta lui mancau 90, astfel ca in primele 2 saptamani nu a luat nimic in greutate.

Va trece si perioada asta, nu disperati. Sotia ta va trebui insa sa ii dea de mancare mai des, asta e tot.

Asa e inceputul, dar trece.

 

 

Chrisid="red">, am citit povestea ta cu dr Anca. Incredibil. I-ai povestit lui Nayel?

 

Crissiid="red">, ce faci?

 

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Crinutaid="red">, i-am povestit lui Nayel printre picaturi, mi-era si jena sa il bat la cap cu povesti d-astea... In plus, ce-a fost a fost, important era sa vada Nayel daca totul e in regula...

 

Am fost atat de stresata in perioada aia, pana sa ajung la Nayel, incat mancam o data pe zi, in sila... Sotul meu cauta frenetic pe internet modalitati de a face cerclaj la varste avansate ale sarcinii, si a gasit un dispozitiv dintr-asta in Germania)! Ma felicit si acum ca am ales sa nu fac injectiile alea cu cortizon! Nimeni nu stie ce efecte secundare au asupra copilului...

 

aaa, si rodica chitescu a incercat sa ma mai sperie cu o chestie: ca cica e prea mic copilul: avea 2700 g la 8 luni si 1/2... si iar ma trimitea de urgenta la medic, ca nu e in regula... noroc ca stiam ca sotul meu, depasit ca termen cu o saptamana, a avut 2800g. Cand i-am zis asta, mi-a dat un argument de am cazut pe spate: "De obicei, copiii seamana cu mamele"... adica, vezi tu, de ce nu ma nelinistesc la auzul unei asemenea vesti???

 

Numai bine tuturor,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor !

Crissi ai nascut?...

Irda si pe mine ma doare , de fapt ma inteapa uterul in partea de jos fara sa se intareasca burtica...de fapt simt asa o presiune...nici nu stiu cum sa povestesc !!!

O sa incerc sa-i spun si doctorului cind o sa ajung la el.

Fetelor nu mai stiu daca v-am mai intrebat insa la cit de ametita sunt uit repede...spuneti-mi si mie cand se dau banii la doctor, inainte sau dupa nastere?

Pupici dulci

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu fetelor.. n am nascut..[alcool]... in caz ca va intrebati.. doar am lipsit ieri de pe aici, am mai rezolvat una alta pe acasa cu camera copilului si curatenia.. si alte lucruri.. si L am sunat pe Nayel.. care a inceput sa rada cind i am zis ca nu mai nasc si io? cika " nu , nu, lasa -l acolooo".. ee, treaba e ca m a chemat abia maine, joi, dupa ora 5 p.m., deci, mai am de stat..

ChrisDun , Dpn din topiku ala e pus din ianuarie , cind am fost la Iosup.. asha a iesit la echografu de la diagnosis, :7-10 iunie..

cert e ca Nayel , pe 18 cind am fost mi a zis intradevar ca mai e de stat dupa ce m-a controlat..asta ptr. ca fizic n am nici un semn ca nasc ceva.. sint curioasa foc daca maine cind ma duc tot asha de tzapan o fi colul.. s-o mai fi scurtat..

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve! Iti raspunsesem pe pagina 6:

"Pupina, apropo de faza cu banii: am uitat sa-ti zic, insa eu pusesem toti banii in bagaj, si ai mei n-au avut acces pentru ca bagajul era in sala de nasteri . Asa ca s-au descurcat cum au putut, si din cauza asta eu am mai intarziat un pic cu pliculetul pentru dl doctor. Insa ar fi bine sa vina cineva cu tine, sa se ocupe de partea asta imediat dupa eveniment... "

 

Nu cred sa aiba vreo pretentie sa i se dea banii inainte. Mai ales ca nu e genul de om sa faca discriminari, in functie de cat ii dai...

Eu am nascut dimineata, la 5.15, si plicul i l-am dat dupa-amiaza, cand a mai venit sa ma vada. Nu l-am cautat in mod special, pentru ca stiam ca vine el.

 

A mai fost o pacienta de-a lui, care a nascut imediat dupa mine, si al carei sot s-a asteptat pe hol pe doctor, si i-a dat plicul imediat dupa eveniment. Cred ca asta ar fi cea mai buna varianta: sa fie cineva cu tine, care sa se ocupe de plicuri...

 

Multa sanatate!

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , am uitat sa va spun.. nu reusesc delok sa scap de nenorocirea aia de hemoroid, e unu singur, deci izolat[:D], nu sint in gashca, si am dat cu toate bazaconiile , mai am sa dau cu crema de ghete..[:D] in rest..spalaturi cu ceai de galbenele, supozitoare cu procto-glivenol.. unguent proctolog, crema de galbenele..

Cum naiba sa ma prezint maine cu mitzimaul la control cind se vede inca ala acolo..??[8D]

ChrisDun , am numarat , am calculat , deci sa nu disper chiar daca depasesc data de 10??..

In fine.. oricum de frica ce mi e, cred c-o sa fac in asha fel incit sa-i dau cu plicu'-n buzunar inainte de nastere.. asta ca sa fiu io sigura ca n are o zi proasta sau mai stiu io ce..

Si nu de alta, dar ma stiu Io pe Mine, cind e de luat cashcavai, sint cea mai fericita, ma pup singura!![bis][bis]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, hai ca mai ai putin. Cine stie poate iti declanseaza nasterea, nu stiu. Oricum, nu te mai poate lasa mult asa, ca din ce inteleg esti la termen.

In legatura cu hemoroidul, il rezolvi dupa ce nasti. Stiu ca exista niste bai de plante care rezolva problema asta, dar bineinteles ca nu poti face asta inainte de nastere.

 

Chrisid="red">, eu m-am dus la Iosup de 2 ori pentru ecografie morfologica. Tipul e un profesionist desavarsit. El a fost cel care mi-a spus ca totul e ok, desi rezultatul triplului test era prost. Am avut incredere in el, si nu regret.

 

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...