Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

Salutare fetele!

Voi cand ati facut eco morfo de trimestrul III (ce varsta a sarcinii)? Ca eu am zis ca nu mai fac daca tot fac eco normala la Nayel la fiecare control........(cu 2 mil.ii luam marsupiu Dariei), dar acum stam o idee mai bine cu banii si m-ar cam tenta. Eu sunt in 31 de saptamani si stiu ca la Iosup dureaza ceva pana-ti poate face programare...nu stiu cat (cateva saptamani?)voi ati facut-o mai devreme de 34-35 de saptamani?

 

Merci de raspuns!

[flo]

 

Pupici[pup]

 

Irda

30+5 si bebe Daria

 

http://community.webshots.com/user/irdaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crissiid="red">, eu aveam dilatatie 2 cu vreo 2-3 saptamani inainte sa nasc, iar Nayel mi-a spus exact ce ti-a spus tie " o sa nasti usor", si uite ca am nascut f usor, dar nu normal ci cu cezariana[:D][:D][:D]

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irdaid="red">, eu ultima eco morfo am facut-o la Iosup in saptamana 29 si asta mai mult pentru ir-uri, care toata sarcina au fost foarte bune, dar vazand cate fete au problema asta m-am dus sa ma linistesc, sa stiu eu ca au ramas bune.

Dupa aceasta eco nu am mai facut nici o eco morfo, considerand ca nu este cazul sa arunc banii aiurea.

Oricum, eu am facut enorm de mult ecografii toata sarcina, la diversi medici sau clinici, si numai Nayel masoara la fel de bine ca si Iosup, deci aveam incredere in Nayel ca spune bine ceea ce spune.

Atata vreme cat totul e ok, eu nu as face o alta ecografie morfologica. Asta se impune atunci cand sunt probleme de retard in crestere, de ir-uri, lichid amniotic, col, dar nici macar atunci daca ai un medic la fel de bun ca Iosup.

 

Crissiid="red">, sa nu uiti sa imi trimiti sms cand te apuca durerile, desi, eu in locul tau cu siguranta as uita, ca atunci numai de asta nu iti arde...

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ChrisDun , ce sa fac , am nascut 3 copiii[:D][:D][:D].. glumesc.. n am nascut inca nimik.. astept.. sint acasa , nu m am mai dus la munca..

Mi- a "sarit " dopul simbata... Insa , mi-a mai sarit o data dopul si azi , acu' vreo juma' de ora.. Crinuta? ce fac mama? in ce parte o iau?.. stau acasa si mai astept sa mi sara vreo 3-4 dopuri?[:D] sau ma duk iar la spital si stresez lumea de pomana , acolo??

Sa- l sun pe Nayel?? sa-l anuntz ca mi-a cazut dopul? habar nn am ce sa fac.. mai astept..

Va pup Fetelor..

Crissi, 40+ , o sa l fac direct la un an, sa mearga in picioare si sa spuna "MAMA"[:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi,

Gata, ai intrat in linie dreapta mai e putin si o sa-l tii in brate.

Din cate stiu eu daca ajungi la termen dopul cade cu cel mult 2 zile inainte si cuma inceput inca de sambata, red ca orele sunt numarate ...

Iti tin pumnii si sa dea Domnul sa vrea bebe sa iasa cu viteza ca sa nu dureze prea mult.

Alina si bebe 37 sapt+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...