Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

Salutare fetele!

Crissiid="red">, hai ca nu mai e mult! Vine bebe, numai ca mai trebuie putina rabdare si "tutun"! Desi cred ca la articolul rabdare stai cam asa [biz]! Sa ai parte de o nastere usoara!

 

Fetele care au bebei: A fost vreuna cu cezariana programata (nu de urgenta), ca la mine o sa fie clar cezariana ca cica am bazin "chirurgical" (diametrul util sub 9 cm), ca nu stiu care-i politica lui Nayel in legatura cu asta....adica asteptam pana cand vrea sa iasa bebe sau o luam din culcus mai devreme cu o saptamana 2?

 

Merci pentru raspunsul cu morfo-fetala Crinutaid="red">![flo]

 

Pupici

 

Irda

31+1 si bebe Daria

 

http://community.webshots.com/user/irdaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna, burticutelor!!!!

Criss, iti doresc ca cuvintele lui Nayel sa se implineasca - nastere usoara!!!

 

In primul rand va multumesc pentru recomandarile ce priveste clinica MedLife, de acasa pana la clinica fac 20 minute pe jos, de-o dragsote sa te plimbi. Analizele mi le-au facut foarte repede, dar si mai mult m-au mirat preturile. La Sanador pentru hemoleucograma completa plus sumar urina am dat 310.000 lei, pe cand aici 170.000, am fost chiar uimita. Analizele sunt bune, si ma simt mai usor pe suflet.

 

Saptamana asta facem 28 de saptamani, si ma bucur ca cu incetul ne apropiem de final. Ultima vreme multe deja depinde de micuta mea, vineri s-a asezat intr-o poza ca me-a atins un nerv de la sirea spinarii, si sambata parca eram un zombi prin casa, nici sa ma scol, nici sa ma culc. Duminica parca imi trecusera, si m-am dus in parc, la plimbare se-a luat o pozitie ce ma apasa drept pe vizica urinara, vai mi se parea ca in centrul Hirestraului o fac pe mine, sotul imi spunea sa o ridic cumva, dar cum???? Noaptea cand fac plimbarile la wc (mi se pare deja o poveste sa dormi noaptea si sa nu mergi la wc), se scoala si domnita mea care inca vreo jumatate de ora face gimnastica, uff, ce are ea ca eu dimineata ma duc la serviciu. Vad ca ea de acuma ne deprinde cu un stil nou de viata, sa nu fim socati de la inceput. E placut, ce sa zic, principalul ca suntem bine amandoua.

 

Eu va zic o zi buna, sanatate voua si bebelusilor vostri!!!

O zi cat mai buna

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, esti sigura ca e dopul? Cum arata?

Mie mi-a cazut dopul in prima zi de declansare, dupa controalele alea dureroase, dar era mare, maroniu, nu cum credeam eu inainte.

Oricum, chiar daca ar fi dopul nu inseamna ca nasti imediat, insa tu esti deja la termen deci nu se mai pune problema asteptarii sau amanarii.

 

In legatura cu cezariana sau epidurala. Sunt 2 chestiuni diferite.

Nayel accepta epidurala la nasterea naturala, chiar si eu discutasem cu el si am specificat ca daca nasc natural nu concep fara epidurala, si imediat a fost de acord.

La cezariana altfel stau lucrurile. Nayel are nevoie de aprobarea sefului de sectie pentru a efectua o cezariana, si trebuie sa existe un motiv medical. Un bazin ingust este un motiv suficient pt cezariana.

In cazul meu, Nayel l-a chemat pe seful sectiei sa ma controleze, i-a explicat ce s-a intamplat, cum dupa cele 2 zile de declansari nu s-a inregistrat nici un progres, iar seful a decis sa intru in cezariana imediat.

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor !

Scuze ca nu am mai scris de mult ...

Vineri m-a deochiat cineva la servici si mi-a fost ingrozitor de rau[ups], am crezut ca o sa lesin...dupa citeva ore si citeva descintari...mi-am revenit[^]insa dupa chestia asta...aveam contractii d-alea nedureroase, foarte dese ..si iar m-am speriat ( nu stiam care treaba )[alcool] dar mi-au trecut sia alea pina seara.

La sfirsitul de saptamana am plecat din Buc...a fost ok...

Azi dimineata insa in drum spre munca m-a apucat niste dureri de burta si de mijloc...aproape ca la ciclu...am asteptat sa-mi treaca dar nimic asa ca l-am sunat pe Nayel dar e in operatie acum si nu a putut vorbi , deci o sa-l sun peste o ora...

Maine fac 7 luni...sper sa nu-mi faca pitica vreo surpriza si sa vrea afara[:0]

Va pup dulce

 

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupinaid="red">, pana iese Nayel din operatie iei frumos un No Spa si stai cuminte. Astea sunt contractii dureroase.

S-ar putea ca Nayel sa iti mai recomande Scobutil, dar oricum, pana vorbesti cu el ia No Spa.

 

Crissiid="red">, sa nu imi spui ca tot la servici esti. Ai luat patut?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayan e bine, rade toata ziua. E un scump. Iti dai seama ca nu mai apuc sa fac nimic in casa. El vrea atentie totala.

 

In legatura cu contractiile, sunt perioade cand ai contractii, altele cand nu ai.

L-ai sunat pe Nayel?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...