Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crinutaid="red">, fusesem in ziua dinainte la control si eu cu guritza mea i-am zis ca stiu ca la contractii din 5 in 5 minute ma duc la spital. Idem daca mi se rupe apa. A incuviintat.

M-am gandit ca n-are rost sa deranjez omul in toiul noptii. Mai ales ca stiam ca o prietena de-a mea care a nascut in februarie si-a sunat medicul cand i s-a rupt apa, si a nascut 12 ore mai tarziu...

 

In fine, eu am fost tare norocoasa, la mine a mers extrem de repede, si am avut doar o ora nashpa rau, cu contractii nasoale. In rest, absolut suportabil. De fapt, la mine contractiile au inceput direct din 5 in 5 minute.

 

Cam asta e aventura mea cu nasterea. Ce stiu sigur e ca data viitoare sper ca tot asa o sa nasc (spontan si natural, fara anestezie). Ma gandesc ca o sa mearga si mai repede atunci [:D]

 

Numai bine,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata,burticilor!am fost si eu aseara la dr.Nayel si a acceptat sa ma primeasca si pe mine.mi s-a parut un super dr. si un super om.si ma bucur f mult ca am mers la el.mi-a facut eco si mi-a zis ca bebe e ok,in limite normale si ca ne vedem peste o luna.

va pupic pe toate!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata !!

ce faceti fetelor???

crinuta, am fost la Nayel ieri...mi-a facut echo si totul e ok, a zis ca nici urma de contractie si nu stie de ce m-a durut burtica, probabil creste bebe si apasa pe ceva pe-acolo.A fost asa simpatic, cica : ,, acu tu ce vrei?..sa nu te mai doara nimic?,, Mi-a zis sa i-au No-spa ori de cite ori ma doare si numai daca nu cedeaza dererea la No-spa sa-l sun.Dar n-am mai avut probleme si sper nici sa nu mai am.

Ai mai vorbit cu Crissi? Ce face?

Aseara am fost la spital si ma gindeam la Crissi, dar mi-a fost rusine sa intreb de ea...

Adriana15 - pe la ce ora ai fost la Nayel ieri?

Pupici

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde ar trebui sa scriu,crinuta?eu sunt f noua pe aici si nu prea ma descurc asa ca nu stiu unde.nu te supara,ok?

pupina bubulina_eu am fost aseara pe la 20:00.tu?cand am iesit am vazut ca mai erau persoane care asteptau dar nu m-am uitat f atent.oricum nu cred ca daca mi-ai zice,te-as recunoaste.:))sotul meu a stat de vb cu o pacienta a dr. care a nascut acum 8 zile prin cezariana si venise la control.ma mai duc peste o luna tot asa cand e de garda.mi-ar placea sa ma intalnesc si sa cunosc o prietena de pe forum.

va pupic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...