Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

Bucura-te ca faca scandal. Eu as fi vrut ca Rayan sa fie mai activ in burta, in schimb acum, are o energie frate de nu se poate.

Eu zic sa il suni pe Nayel, sa vezi ca zice. Te inteleg ca vrei sa nasti, stiu cum e.

 

Cand ii iei patut mama? Nu te-ai decis, sau ce?

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

M -am decis in sfirsit la unu tot de vreo 4 milioane, azi sau maine pina la 12 ma duc sa-l iau..

Am bagajele de spital facute , le tzin dupa usa de la dormitoru' meu.. faza e ca in fiecare mai pun cite ceva p' acolo, de a ajuns tati sa ma intrebe daca tre' sa inchirieze o dubitza sau ceva asemanator cind m-o duce la spital..[:D]!

Sint intradevar baietzeii mai puturoshi?? adika se lasa mai mult asteptati oare, ca am auzit ceva de genu' asta...

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff, Crinuta, stai ca mi am adus aminte ce vroiam sa te mai intreb!

Avind in vedere "istoricu'" meu medical , [:D], adika in afara de un accident de masina cind am fost "parcata" vreo 3 zile prin urgenta floreasca , acum citiva ani, in rest NIMIK..nu stiu nici cum sa diferentziez asistentele de moase si de infirmiere..[:D]!, adika ideea e ca nu prea am avut treaba cu spitalele si in consecinta , habar n am cum sa ma prind care i moasa, si care asistenta sefa..ce fac, le intreb pe fatza??[:D] sau " miros" treaba de la distanta si care se da sefa, aia -i moasa???[:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi..sa stii ca eu am o prietena in aceeasi situatie cu a ta..miine intra in 40 saptamani si n-are nici un gand...

Bebelusul tau e baiat?...ca al e cica e !...si baietetii ies dupa termen...

Ce cuprinde ,,bagajelul,, tau pt spital?

I-ai luat lu' bebe hainute?...

Te intreb ca io sunt cam cazuta in freza ...nu stiu mai nimic.

Crinuta...mi-a dat sa fac 4 injectii ( costa in jur de 650.000 lei )

Intelesesem io ca o fiola e 1.635.200 lei si cand colo atat costa 10 fiole...sunt aiurita rau de tot...bine ca m-am linistit ...ca intrasem rau in panica...de unde sa scot atatia bani pt injectii?

Va pup

 

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red"> mama, in CF2 asistentele sunt si moase si asista si la operatii, deci eu pregatire multilateral dezvoltata.

Infirmierele nu prea au treaba cu tine, cu exceptia maturatului, adus haine si bagaje daca te muti dintr=un salon in altul, facut clisma, frezat, golit plosca, din astea, intelegi?

Moasa sta cu tine, te monitorizeaza, te mai si controleaza eventual, noteaza evolutia contractiilor, tine legatura cu dr.

Asistenta sefa e una singura, si e draguta. E putin mai in varsta, e micuta, parul usor grizonat si vine dimineata cu celelalte asistente in fiecare salon. Ea nu va sta cu tine , ea le coordoneaza pe celelalte. Oricum, e draguta.

 

De unde iei patutul? Cum arata?

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap, e baietzel[:D].. lucru' ptr. care nu ti inchipui cit m am bucurat cind am aflat la morfofetala.. ca nu m as fi vazut delok cu funditze si codite si fustitze.. adika io chiar mi am dorit mult sa fie baietzel!..

Si , intradevar , asha ceva am auzit si io, ca baieteii stau peste program , la ore suplimentare[:D].. acu' treaba e ca am devenit eu cam nerabdatoare, cred..[8D]

Cit priveste bagaju'.. io te sfatuiesc sa l faci cit mai simplu..[detectiv], nu ca mine.. nu stiu exact ce fac cu 3 sticle de parfum in spital..sau cu palmu' sau cu lucruri din astea..dar.... ce sa i faci , cind omu' sufera.. asta e![:D] pe linga astea si multe alte timpenii, am pus si multe haine.. DAR nu stiu inca nimik, adika daca inainte sa nasc stau in camasa lor, sau a mea, sau dupa ce nasc pot sa ma imbrac cu ce vreau io.. si de aia , am pus juma' de shifonier..

Hainutze de bebeu' am pus citeva camasutze de corp, 2 body-uri, soshetzele, un costumash , pampersi vreo 30 de buc. dar habar n am daca sint multi sau putzini..servetzele umede o droaie ,de 5 tipuri, multe cosmetice ptr el si ptr mine nu mai zik..[:D]

Mi am luat si cremele de corp ptr mine, dar banuiesc ca n-o sa am chiar chef sa ma dau, prin spital.. DAR , REVIN, nu se stie ce ti trebuie[:D][:D], prin urmare IA TOATA CASA![:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red"> mama, iti trebuie doar 1 pachet de servetele umede, de ex 1 pachet de servetele Pampers are 72 de bucati. Astea tin cam o saptamana, deci, e suficient.

La capitolul pampersi, eu am dus un pachet intreg de new born.

In rest, tie iti trebuie max 3 camasi de noapte( avand in vedere ca e super cald), una mai proasta pt nastere, iar celelalte bune, insa cu decolteu larg pentru alaptare, ok?

De creme de corp chiar nu vei avea nevoie, la fel si de cosmetice pentru bb. Poti avea just in case creama antiiritatii, baneocin pudra, daca vrei tu si ulei de corp, dar eu una nu am avut nevoie in spital de astea.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, ma gindeam io ca n -o sa mi faca moasa clisma,[:D] dar toata treaba era sa nu marc cashcavaii gresit.. adika "prima" de infirmiera s-o dau la moasa si invers ca ti dai seama [:D] ce circoteka ar fi..

Pin' la urma treba lui Nayel e sa faca citeva controale in timpu' travaluiului, sa taie unde i de taiat[:D],?adika intreb ca sa stiu ca n o sa stea in fundu' meu acolo non stop, nu??, o sa fiu si io mai intre femei..[:D]sper..

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...