Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da Crissiid="red">, dar stii ca pachetul de new born nu e atat de mare.

 

Nayel va veni la tine din cand in cand sa vada evolutia. In rest stai cu moasa. Clisma ti se va face sigur, dar macar stai linistita dupa aceea.

Cand nasti sa imi dai semn, ca vin sa te vizitez.

 

pupici

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, da, cum am primu' semn ca "miroase" a nastere , o sa ti trimit sms sau te sun ..apropos.. am voie cu telefonul peste tot??!!..

Iar a inceput sa ma ia frica[:D]! Mai uitasem , in special ca vad ca nu da nici un semn ca ar vrea sa iasa cu nasu' la aer..

Sint cam rupta -n freza azi, ca n am reusit delok sa dorm din cauza caldurii, mi a fost si cam frica sa dau drumu la ac, ca asta mi ar mai trebui , ceva muci prin nas, la 40 de grade..[:D], si m am trezit la 5 a.m. fara ceas , fara nimik..cu niste scatoalce pe la ficat.. si , gata cu somnu' pe noaptea asta ca ajunge!

Mai stau ce mai stau pe la birou, cit e racoare si dupa aia ma duc spre casa!Ma duc sa mai revizuiesc bagaju'[:D][:D]

 

Crissi, 40+

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete !

Sa aveti o zi buna !

Crissi...tu cum te descurci cu picioarele?..nu ti se umfla la glezne?

Ca eu am niste butucei si abia ma mai pot incalta cu ceva...

Mama zicea sa-l sun pe Nayel sa-l intreb daca pot lua furosemid ( sper ca asa se scrie )

Pup

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupina, sa stii ca nu mi s-au intimplat multe din cite auzisem, adika nu mi s-au umflat picioarele, n-am dormit mai mult in timpul sarcinii.. si n am avut pofta de nimik special de mancat..

in schimb am stat vreo saptamina cu o gamba umflata rau ca, na![:D] numa' mie mi se putea intimpla asha ceva,gravida la 8 luni jumate, adika am cazut prin curte , cu ochii dupa un motan de pe gard , [:D], cu o portocala in mana, imagineaza-ti ca m am pravalit toata, cita sint de mare acum ,in iarba.. si de frika sa nu ma lovesc la burta , am facut pe Nadia Comaneci, si mi am luxat glezna!

Nimik n-a fost mai nasol decit ca a trebuit sa mi mut un mare fotoliu in baie [:D], sa dorm acolo noaptea aia, ptr. ca nu puteam sa calc in picior de dureri si pipi trebuia sa fac ca de obicei, adika de vreo 7 ori pe noapte..Si am concluzionat ca ar fi mai bine sa ma mut in baie ptr. noaptea aia..

Tati venise cu propunerea sa mi faca patu' n cada.. ca sa nici nu mai mai ridic ptr. pipi..[:D][:D]

Eh , oricum vezi cum stai cu albumina la analize , si daca te umflii rau , rau , suna l neaparat pe Nayel , ca nu - i de bine!

Crissi, 40+

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Crissiid="red">, daca nasti natural poti avea telefonul cu tine in permanenta.

Eu nu am avut din fericire probleme cu umflarea picioarelor, chiar nu s-au umflat deloc. Oricum problema asta se rezolva dupa nastere.

 

Cum e patutul?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, nu reusesc sa fac nimik, nici sa cumpar patutz, nici sa ajung la doctor , atit sint de ocupata, drept dovada ca azi dimineata cind ma hotarisem ca merg la doctor , si mi tundeam ursu' n baie[:D], cu mari eforturi, iti inchipui , cred, a sunat mobilu.. ca cika repede la birou ca i nevoie de mine , am tot incercat sa explic io ca una , ca alta...

Dar, am ramas si cu motzu' jumate tuns, si jumate nespalata , si uite-ma ca sint intradevar la munca.. si am inceput p'aici sa ma jur ca tziganii[:D][:D]" De nu m-o lua pe mine nasterea pe scarile astea , Dar sa va fereasca Sfintu' , ca v-ati ratat" ii tot amenintz io pe astia..

Sper ca azi dupa masa sa reusesc sa iau patutzul , iar maine dupa sedinta de la 10 a.m.[:D] sa merg la doctor..

Cred ca tre' sa mi trec in agenda intr-o zi , ca sa vada toata lumea " azi, la ora 9 dimineata , NASCCCCCCCCCCC" lasatzi-ma -n pace!!!!!!"[:D]

Pupici,

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...