Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara.

 

Vreau sa va anunt ca ieri, la ora 13:10, sotia mea, dupa un travaliu inceput pe 31 mai ora 1 noaptea si sfarsit pe 1 iunie la ora 1 dupa amiaza a nascut o FRUMUSETE de fetita pe care am numit-o Iustina. Este superba! Cea mai frumoasa fetita din lume care mi-a furat inima pentru totdeauna! Va voi da amanunte in cel mai scurt timp posibil caci acum trebuie sa fug sa ii duc sotiei ceai de chimen si anason pentru lactatie.

Nasterea a fost naturala, fetita are 3,950 kg, 52 cm si a primit nota 9 (avea infasurat cordonul ombilical in jurul gatului de 2 ori).

Domnul doctor Nayel a fost extraordinar! S-a purtat foarte frumos si a avut grija ca nasterea naturala sa fie cat mai usoara posibil. Personalul spitalului este de asemena extraordinar!

Va multumesc si voua, doamnelor, pentru nepretuitul ajutor pe care ni l-ati acordat. Ati avut si voi un rol important in a ne hotara pentru spitalul CFR2 si dr. Nayel.

Doamne ajuta! Sunt in al miilea cer!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladid="blue">, FELICITARI!id="red">

M-a emotionat mult mesajul tau. Imi aduce aminte de primele mele zile de mama, de ceea ce am simtit cand mi-am vazut fiul, si asa cum spui tu, m-a cucerit definitiv.

Cand ai timp poate pui niste poze cu frumoasa ta fetita.

Transmite-i si sotiei tale Felicitari si refacere usoara.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor !

Felicitari Vlad, sa fiti sanatosi, fericiti si frumosi !!!

Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea !

Sa-i tansmiti sotiei tale toate cele bune din partea fetelor de pe forum si suntem alaturi de voi.

Eu azi termin injectiile pe care mi le-a dat Nayel pt placenta[cool]

Dina, eu l-am deranjat la telefon de multe ori pe Nayel si niciodata nu s-a suparat si mi-a raspuns cu lux de amanunte la toate intrebarile ....eu zic sa-l suni si sa te linistesti !

Pupici multi

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, felicitari!!!! Sa fiti sanatosi si sa va ajute cel de sus in tot!!!

 

Eu asa si nu am sunat lui dr.Nayel, am hotarat sa duc o viata foarte linistita si peste 4 saptamani ma duc la el sa vad ce s-a mai schimbat.

Pana acuma am facut gimnastica fiecare dimineata, si merg pe jos mult cand plec sper serviciu si inapoi de asemenea merg pe jos, dar acuma nici nu mai stiu ce stil de viata sa duc. Cand raman acasa singura acus ma apuca curatul, spalatul si multe altele ... Am intels deja ca trebuie sa fiu acuma cat mai cuminte.

De la toata informatia care am gasit-o eri in internet, mi s-a umflat capul, si mai rau ca seara nu am mai putut si am tras un plans de nu ma puteam opri. Ma rog celui de sus sa aiba grija de mine si de micuta mea, sper foarte mult totul sa fie ok.

Bine ca acuma deja stiu ce e asta si stiu ce intrebari sa-i dau doctorului, caci nici prin cap nu-mi dadea ce consecinte poate avea asa ceva. La eco, el cam nu prea multumit a parut cand me-a zis de plecenta, me-a zis doar ca e joasa si sa nu fac efort. Sper totul sa fie bine!!! Fapt cand am fost la dr.Iosup pe 6 mai nu me-a zis nemic, eri am citit din nou tot ce a scris el in extrasul medic nici pomina de placenta joasa. Acuma depinde de mine totul, asa ca sper sa fie totul OK.

 

Fetelor, si mai am o intrebare. In legatura ca eu nu sunt cetateanca romana, sunt din Moldova, nu am asigurare aici. Cum e sa fie cu spitalul, trebuie sa platesc pentru pat cat voi fi la maternitate, sau mai din inainte sa aflu tot ce trebuie. Numai eri me-am dat seama de asa ceva.

 

O zi buna!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Vlad! Cred ca esti asa de mandru de printesa!

Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ea, iar sotia sa se refaca repede! [flo][flo][flo]

 

Crissi, ai nascut mama?! Tare faza cu trecutul in agenda, poate asa te lasa in pace aia de la seviciu cand o sa nasti .....ca dupa cate vad eu sunt in stare sa vina dupa tine in sala de nasteri sa le rezolvi problemele! Doamne fereste! Inainte de a fi angajata lor esti femeie si viitoare mamica! A trebui sa inteleaga asta!

 

Dina, in legatura cu asigurarea, poti sa postezi un subiect nou la Probleme Legislative, aici pe site....trebuie sa-ti raspunda cineva care se pricepe! Sau il poti intreba pe Nayel desi....nu stiu daca stie raspunsul la intrebare, dar poate macar te indruma undeva unde sa intrebi! De exemplu la spital la receptie ar trebui asistentele alea sa stie cum se procedeaza in cazul tau!

 

 

 

Irda

29+5 si bebe Daria

 

http://community.webshots.com/user/irdaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa sfatul vostru l-am sunat pe dr.Nayel, uff... parca me-a luat putina grija de pe suflet. M-a intrebat inca odata cate saptamani am si me-a spus ca placenta se va ridica numaidecat deja la 30 se va vedea, evident daca voi fi cuminte ... asa ca cat de cat m-am linistit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Vladid="red">! Multa sanatate sotiei tale si fetitei, sa fiti fericiti! Chiar ma intrebam unde ai disparut...

 

Pupinaid="red">, apropo de faza cu banii: am uitat sa-ti zic, insa eu pusesem toti banii in bagaj, si ai mei n-au avut acces pentru ca bagajul era in sala de nasteri [:D]. Asa ca s-au descurcat cum au putut, si din cauza asta eu am mai intarziat un pic cu pliculetul pentru dl doctor. Insa ar fi bine sa vina cineva cu tine, sa se ocupe de partea asta imediat dupa eveniment...

 

Sa vedeti faza tampita: dupa expulzie, cand am vazut ca Nayel scoate corpusorul copilului, m-am linistit asa de tare si am avut un moment de lesin, asa ca nu am auzit-o tipand !!! In schimb, a auzit-o sotul meu, care facea 13-14 in fata usii [:D]. Dupa ce mi-am revenit am intrebat ce scor Apgar are - fiind constienta ca nu i-am auzit tipatul, si fiindu-mi teama ca s-a sufocat cu cordonul ombilical (eu am avut Apgar 6 la nastere, si din cauza cordonului).

 

 

Crinutaid="red">, eu am stat in al doilea pat pe stanga, langa fereastra. Insa in salon erau alte paciente ale altor doctori, printre care si o tiganca super simpatica, cu un bb bolnavior si mititel. Nu cred ca mai e nevoie sa zic ca nu mi-a lipsit nimic din bagaj, de cand am intrat in spital, pana la iesire...

 

Numai bine,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pacienta dr. Nayel, si vreau sa va spun ca e un dr minunat,il iubesc la nebunie.Cat am stat in spital,mi-a dovedit cat de mult isi iubeste meserie.Hai sa va povestesc cum a fost la mine.E am nascut pe 8 mai, o fetita de 3300gr si 50 juma cm.,prin cezariana.scor apgar 9,iar apoi 10.Eu aveam dpn-ul pe 16 mai,dar datorita faptului ca am retinut f multa apa,mi-a crescut tensiunea 18.In conditiile astea,Nayel m-a internat in spital la 38 sapt,si nu mi-a dat voie acasa pana nu am nascut.Exact in ziua in care am facut 39 sapt,era duminica,pe la pranz au venit ai mei si m-au scos la o plimbare in Herastrau.am cerut voie asistentelor si am plecat.De garda era dna dr Mihalache.Am stat eu in parc vreo doua ore si pe la sase fara m-am intors in spital.Mama parca a avut gura aurita,spunindu-mi ca ce ar fi sa nasc,ca si ea a fost la plimbare in herastrau si imediat m-a nascut.Eu am ras si cam atat pt ca nu aveam nici un simptom de nastere,plus ca mai aveam o saptamana pina la dpn.Si cum va spuneam,tocai ma intorsesem in salon si am apucat sa ma schimb in pijama,cand cine intra ca o "floare" in salon,dumionica la ora 6......Nayel,care venise sa-si viziteze pacientele,chiar daca era duminica si era liber.Lucrul asta m-a emotionat,pt ca nu stiu cati doctori ar veni in timpul lor liber sa vada ce ii fac pacientele.Eu in sinea mea m-am felicitat ca nu m-a gasit plecata,pt ca s-ar fi suparat pe mine{parca il aud:Eu te tin aici sa-ti scada tensiunea,i tu umbli hai-hui?}Asa,ne vedem ma intreaba cum stau cu tensiunea,ii spun ca bine ca mi-a scazut,iar el imi spune ca e f bine si ca sapt viitoare,poate nastem.Nici nu a plecat el bine,ca ma ia o senzatie de mers la toaleta.Nici nu ma asez bine pe tron,ca mi s-a rupt apa.In secunda urmat.,dr de garda l-a sunat si i-a zis de mine,la care lui nu i-a venit sa creada,si m-a cerut la telefon,intrebandu-ma razand daca ma tin de bancuri cu el,ca de abia fusese la mine si eram ok.In zece min s-a intors la spital,si am nascut f usor cu rahie,prin cezariana.am o operatie superba,nu se vede aproape nimic si m-am refacut ffffffffffffff repede,a doua zi umblam prin tot spitalul inclusiv la chioscul din curte,sa-mi iau ciocolata calda.Cam asta a fost in mare povestea mea si ii multumesc din suflet pt tot cum s-a comportat pe toata perioada sarcinii si pt faptul ca se implica f tare in tot ceea ce face.Oricarei femei care are nevoie de un sfat in privinta unui dr pt urmarirea sarcinii,sau pt alte probleme ginecologice,am sa-l recomand cu tot sufletul pe DR Nayel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...