Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

Ile, Felicitari!id="red">

Chiar ma gandeam ce faci, mai ales ca stiam ca esti pacienta lui Nayel.

Ma bucur ca si la tine lucrurile au decurs foarte bine si mai ales ca ai fost foarte multumita.

S-ar bucura Nayel sa vada cate paciente multumite are. Oare stie ce vb noi aici?

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In primul rand,scuze pt scrisul grabit si pt literele mancate,dar nu prea am timp si ma grabesc de fiecare data cand fac ceva.Crinuta,merci ca ti-ai adus aminte de mine. In privinta lui Nayel,mai mult ca sigur ca este informat de ce se scrie pe net despre el,pt ca in spital m-am mai intalnit cu doua paciente de ale lui,una fiind Fran,si din cate am inteles,i s-a spus ca sunt pagini despre el pe forum si nu a parut surprins,ba din contra,azambit cu subanteles.Asa,ca,eu cred ca stie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru bebitza, Ile!id="red">

 

Crinutaid="blue"> de auzit....cred ca a auzit ca se vorbeste despre el pe net (de bine). Chiar eu i-am zis asistentei ca suntem foarte multumite de dl. doctor si ca mai vorbesc pe net cu pacientele dansului la fel de foarte multumite [bis] de el! CE se vorbeste efectiv....nu prea cred ca stie......la cat e de ocupat bietul om, nu cred ca are timp de stat pe DC ca noi!

 

 

 

Irda

29+5 si bebe Daria

 

http://community.webshots.com/user/irdaria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte acum de faza cu scos firul.M-am dus cu o oarecare tema de scos fir,pt ca eram sigura ca o sa ma doara.Dar,surpriza,nu am simtit absolut nimic,daca imi smulgeam un fir de par din cap,ma durea,dar acet fir efectiv nu l-am simtit.Cand i-am zis lui Nayel ca nu a durut deloc,el f. dragut,imi zice;Pai,ma,asta e firul magic.Si asa a fost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileid="red">, pe mine m-a durut putin cand mi-a scos firele, si i-am si spus lui Nayel ca a durut ceva. Oricum, a durat cateva secunde, deci e ceva minor.

Daca e sa imi amintesc ce m-a durut pe mine cel mai tare a fost introducerea si scoaterea sondei. Nasol moment, desi, cunosc persoane care sustin ca nu ar fi fost asa de rau. Depinde de la caz la caz.

 

Nici eu nu cred sa aibe Nayel timp de net la cat de ocupat e.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Vlad, sa va traiasca fetitza.. si sa fie sanatoasa...

Io am hotarit sa stau acasa cuminte azi, vineri fiind si inceput de w.e. , poate, poate daca stau io cuminte , ii vine vreun gind de iesire.. Dar..[:D] Nimik..

Am hotarit ca , daca , pina miercuri, pe 8, nu se intimpla nimik, o sa ma prezint la spital , cu bagaj cu tot, sa mi faca Nayel ce stie el mai bine , numa' sa nasc si io odata..[:D]

Si iote, e ora 11, 35 noaptea si io orbecai pe internet de plictiseala.. !

Somn usor la bebei si pupici voua..

Crissi , 40 de saptamini TRECUTEEEE!

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetele!

Si eu tot in salonul 14 am stat, in primul pat pe stanga. Stiu ca dl. doctor a cerut special sa fiu dusa dupa cezariana acolo. Si a fost tare bine!

Referitor la scoaterea firului, si eu m-am dus cu firca, dar nu m-a durut absolut deloc. M-a intrebat atunci ce parere am despre operatie si i-am zis ca sotul meu crede ca seamana cu un zambet. Replica dlui doctor a fost: "E, o sa il intristez eu acum putin". dar nici nu am stiut cand l-a tras.

Iar cu sonda, la mine se apucasera in acelasi timp sa mi-o monteze iar asistenta anestezistei imi cauta vena pentru branula. Le-am rugat sa faca operatiunile pe rand, ca sa ma pot concentra pe fiecare neplacere. Au ras ele, dar nu prea m-au luat in serios. Oricum, am avut mare grija de sonda! Cand m-au mutat in salon frica mea era sa nu iasa sonda din greseala. Imi dadeam seama ca nu ma pot duce la toaleta pe picioare... [:D]

Numai bine va doresc! [pup]

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancaid="red">, si in cazul meu Nayel le-a lasat instructiuni precise sa fiu dusa in aceeazi zi( dar seara) in salonul 14.

A fost frumos deoarece am fost mutate toate cele 3 din sala postoperatorie in aceeasi zi, celelalte 2 fiind insa operate cu o zi inaintea mea.

Eu sunt curioasa cand se muta maternitatea.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, rabdare, zici, hm??[:D]

Nu ma intreba cum stau cu nervii... am inceput sa raspund la telefoane cu " n am nascut nimik , inca" , fara "buna ziua", avind in vedere ca toata lumea ma suna sa ma intrebe acelasi lucru.." ai nascut"? " NIMIKK, nu v am zis draga, ca va anuntz iooo??"

am fost ieri prin piata , femeia de la care iau rosii" hehe, ti am zis io ca nu nasti acu' , mai ai de stat draga, io am cinci copiii si stiu, nici n-a coborit ala jos de tot, in burta, nu vezi"??

Aia de la paine , " va rog sa treceti in fata , sa va servesc" asta in conditiile in care in fata mea era 4 babe , un mos, si un pushti..[:D]

ti am zis, daca nu se intimpla nimik, nimik, mai stau pina miercuri cind are garda ,ma duc acolo , si nu mai plec "nenascuta"[:D], kit ca l scot afara cu mana mea[box]

Ma fetelor, dar nici un semn , n am , nimik, nu mi sare dopu'.. nu ma doare bazinu'.. nu nimik..

In schimb mi a mai aparut o magarie.. un hemoroid ... l am chemat pe gogu dimineata sa se uite ca nu pricepeam ce ma incomodeaza ... si[:D] a inceput asta sa tzipe ca apukatu' prin casa.. " vai, vai , ce ai acolo??"" si " cum stai cu ala in fund"?... asta in conditiile in care ma rog de el de vreo 10 zile sa facem si noi "una mika" , poate elibereaza copilotu' garsoniera confort 3 si nu vrea , cika ii e frika sa nu i dea la cap..sau sa se intimple nu stiu ce..

acu , cu hemoroidu' sigur nu l mai conving la nici o afacere..

Tocmai l am trimis la farmacie cu lista de "ceai de galbenele, proctolog, glicerina , etc".. iar io sint aici , pe net, asta ca sa va dati seama cit sint de desperados..[:D].. io care nu calcam pe net in week end.. treaba e ca vreau sa scap de inamiku de hemoroid pina nasc , ca asta mai imi trebuie, pe linga faptu ca i urit , mai ma si doare!!

Aaa, sa fie hemoroidu semn ca ma ia nasterea.??. am citit ceva de presiunea abdominala prea mare.. eh..vedem ce se mai intimpla..!

Pupici multi si w.e. placut fetelor..!

Crissi

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...