Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (4)


Recommended Posts

Crissiid="red">, tu poti sa apuci sa scrii mama la ce talent ai, serios.

In legatura cu hemoroidul, iti spun eu ce sa faci dupa ce nasti.

Zici ca nu ai nici un semn. Nici eu nu am avut nimic, nimic. Toate fetele de la mamici de ian-febr se plangeai de dureri de bazin, una, alta, numai eu nu. Nu stiu de ce, dar la mine clar nu mergea sa nasc natural. Nu ma dilatam si pace.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crissiid="red">, nici la mine n-a fost nici un semn, nici macar n-a coborat burta. Da' eu cred ca n-ai inca 40 se saptamani! Cum naiba le-ai calculat?

 

Asa, cum ziceam: n-am avut simptome (n-am pierdut dop, nu mi s-a rupt apa) pana cand m-au apucat 3 contractii scurtutze intr-o ora (cam la 20 de minute una de alta). Dupa acel contractii au urmat altele, insa f f f dese - intervalul dintre ele varia intre 5 si 3 minute, si durau intre 15 si 30 de secunde! Adica n-a fost ca la carte. In total, travaliul meu a durat 7 ore - doar ultima ora nasoala, in rest absolut suportabil. Zic "absolut suportabil" pentru ca eu n-aveam dureri la ciclu, si nu puteam nici de frica sa imi inchipui cat de dureroase pot fi contractiile.

 

Eu am fost ieri sa imi "scoata firele" de la epiziotomie, si dupa ce s-a uitat pe-acolo, Nayel imi zice "nu se vede nici un fir!". Habar n-am avut ca erau resorbabile de tot! Asa ca sunt tare fericita ca s-a vindecat ca la carte, si totul e ok.

 

Nastere usoara, Crissi, dac-o fi sa nasti pana mai intru eu pe forum!

Numai bine,

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Va doresc un inceput de saptamana excelent !

Ile...felicitari pentru bebita, si eu tot fetita am in burtica[:D]

Crissi... sper ca azi nu esti la munca !!!!

Fetelor, cum ati petrecut in weekend?

Eu am fost la o nunta sambata, a fost fain, nu am rezistat decit pina la ora 3 ...nu puteam sa plec insa fara sa maninc tortul, ca altfel nu stateam atit.

Si aseara am facut un gratar si a fost cam sarat...am baut azi-noapte o sticla de 2 l de apa...si acum am picioarele super umflate[bang] Asta e !!! daca nu esti cuminte asa patesti !!!

 

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupina , ba sint la munca sa stii[:D], ca n -am stare sa stau acasa..

Acum am iesit din sedinta "de luni dimineata".. care e plicticoasa foc, drept dovada ca fii-miu cind aude ce se comenteaza acolo e ca ricky martin pe scena..[:D]

Crinuta, fi atenta ce intrebare am : cum i-ai ales numele lui Ryan?

Asta ptr. ca sint inca in stadiu de nehotarire..si mi-e ca nasc si nu stiu cum sa i pun numele.. fetele de pe topiku de mai-iunie , zik sa am rabdare sa i vad mokutza.. ca poate mi se pare atunci ca i se potriveste vreun nume , mai bine..

ChrisDun , aulika, ce bine ca ti-a pus fire care se resorb.. chiar ma gindeam la asta... alt chin sa ti scoata firele..dar ai scapat, cum e cusatura?? te mai deranjeaza?

Cit priveste cele 40 de saptamini... in primul rind Nayel , la ultima echo. , adika pe 18 mai, mi-a zis ca sintem in saptamina 38 si 3 zile.....

Dupa echograful de acolo , pe 1 am implinit 40 de saptamini... mi-a explicat Nayel ceva cu ovulatia.. dar, prea greu ptr. neuronu' meu..[:D], adika asta ar fi saptamina 41.. hai ca daca mai stau un pik, nasc la 10 luni![:D]

Pupici.

Crissi..

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, noi am ales numele cu mult inainte de a-l concepe.

Sotul meu a ales acest nume, si mi-a placut la nebunie.

Mie nu imi prea plac prenumele romanesti, asa ca, poti si tu cauta pe site-uri cu nume straine, poate gasesti ceva ce sa-ti placa.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, nici mie nu mi prea plac prenumele romanesti, si parca nu se potriveste nici unu' cu numele de familie pe care o sa l poarte..

Faza e ca la noi , inca de la inceput a fost o disputa in familie pe tema asta, ptr. ca pe mine ma cheama Cristina , pe tati il cheama Cristi, si a decretat el ca din cristina si cristi , nu poa' sa iasa decit inca un Cristi miku'...[:D]

lucru cu care nu sint de acord..[:D]DELOK!

Mie mi place Theo.. ! o sa vedem , sper sa nu ne paruim de la asta![:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la nume, eu am intrat pe diverse site-uri si am scos pe o foaie ce mi-a placut (si romanesti si straine). Apoi a facut si sotul meu acelasi lucru, fara sa tragem cu ochiu' unu' la lista celuilalt. Apoi le-am "confruntat" si am gasit vreo 3 comune. Pe alea le-am tot rumegat si am facut alegerea in functie de numele de familie, care e nashpa [:D]. "Ioana" era deja stabilit, fiindca ne place amandurora. Succes! [cheers]

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!!! Sper ca sunteti bine!

 

Eu ca intotdeauna cu intrebari vin, asa cand nu esti de pe loc, sa nu va suparati.

Am fost acuma la Moldova de week-end, si me-a fost straniu sa aflu ca acolo la noi insarcinatele la fiecare doua saptamani dau analize la sange si ud, si e obligatoriu. Aici eu numai odata am fost la 14 saptamani si am dat o mie si una de analize, si mai mult nimeni nemic nu cere de la mine. Sau la analize medicul de familie te trimite? Eu nu am medic de familie, poate deaccea eu si nu stiu ce sa fac. Care e procedura? Si unde mai bine sa dau aceste analize, data trecuta am fost la Sanador, dar mi-i cam departe, stau langa piata 1 mai, poate imi dati o idee. Mersi mult inca odata!!!

 

O zi buna si sanatate!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numele de familie n ar fi nashpa.. la noi, nu e clasicul romanesc care se termina in "escu" SAU "eanu" e Martin... Rayan imi place mult dar uite ca de ex. Rayan Martin suna prea strainez..Theo Martin imi pare ca suna binisor.. mai imi place Adel..si Rudi.. dar tati o tzine langa , danga " cristi sau cristian"!

[:D]Poate l botez chiar Ricky.. ca sa fie copie fidela cu numele aluia![:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...