Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

TIMISOARA, impreuna! (47)


Recommended Posts

Neatza, Timisoara! Poftiti la cefea...[cafea] e gata si e fierbinte! Ce-i cu linistea asta aici? Pai se poate? Mobilizarea...haideti, e luni, e o noua saptamana, inainte cu forte proaspete. Ines e rau, adica a mers la gradi cu succes de luni pana joi, iar joi spre vineri a facut brusc, la 1 noaptea, 40 febra...asa ca venit Muscoi, vazut, dat tratament, asa ca azi stam acasa, ca nu suntem bine inca... Stiu ca ma faceti dusa cu pluta, dar daca continuam asa, zau ca nu imi vine sa o mai duc...toata lumea imi spune ca trebuie sa o duc, ca tot asa va fi, dar nici sa-i dau sptamanal antibiotic nu e o solutie.... Eu una, o iau razna, zau...nu mai rezist. S-a pus in discutie sa o operam de polipi, inca ma mai gandesc... Danitin, spiridusa ce face? cum e? Diana, zici ca ai un new-look? Fain, stiu unde e Arina... Deci, ramane stabilit sa ne intalnim, sambata...da? Sa nu ziceti ca nu v-am zis... Pai sa aveti o saptamana usoara... Sunt prin zona, revin... DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata... Doris,imi pare rau sa citesc ca Ines e bolnava...Sti tu ca am stat de vorba ,atunci la Banateana,cu Anda si Silvana si ti-am spus cum sta treaba...asta e gradinita si cred ca orice s-ar face din partea asistentelor din gradi sau a educatoarelor...mereu se va intampla asa,cu muci,febra si tuse si antibiotic...Nu vrea sa te sperii,insa asa se intampla,sti bine.Iti dai seama ca eu una am mai trecut o tura prin asa ceva si vreau sa iti spun ca la Alex era nasol,asta facea urgent 40 temperatura....si saptamana asta bagam antibiotic sirop,Cefaclor sau Cefalexim si saptamana urmatoare faceam Gentamicina injectabila...Si cu toate astea am continuat sa il duc.Si mie imi spunea lumea ca sa nu renunt,sa il duc in continuare,eram si eu disperata....insa l-am tot dus.Intrebam cam cand o sa se termine cu toata mucileala si tusea si febra....majoritatea imi spuneau ca dupa 7 ani si sa sti ca asa a fost.Ii doresc insanatosire grabnica la Ines,tie multa rabdare si eu una zic sa nu renunti la gradi.Te pup! Dana,e adevarat ce scri tu si d-aia ne-a lasat Doamne-Doamne asta pe pamant sa fim mamici,ca sa fim panicoase cand puiutii sunt bolnaviori.Ti-am mai scris eu:rade ciob de oala sparta.Ca eu iti dau tie sfaturi despre ce si cum sa faci,dar sa ma vezi pe mine cum sunt toata kkta pe mine cand Alex sau Luana fac numai 38,5...dar-mi-te 39...Si iti dai seama,ca pe langa gorobetii mei amandoi trebuie sa il incurajez si pe gorobetele batran,ca eu una ma panichez,dar asta batran mai si plange si e si ipohondru pe desupra....vai de capu' si de zilele mele...Asa ca pup spiridusa voinicuta si incapatanata(bravo ei,fata cu personalitate de va pune la santaj...)si pe mamicuta panicata si....curaj,ca trecem noi cu bine de toate cele rele! Silvana...bey,am vazut eu ca imi face cineva cu mana...iti dai seama ca visam la nemurirea sufletului...si m-am uitat oleaca mai atent.Noroc ca se apropia autobuzul de intersectie si a incetinit,ca la viteza mea de reactie dimineata...nu mai apucam sa iti fac si eu cu mana. Kati,ce mai face micutul tau? Gabi...helooooo....unde ai disparut? Si LA MULTI ANI! de ziua lu' matale...sa ai parte de implinirea dorintelor si de multa fericire alaturi de cei dragi....Cum ai petrecut? Fete,va pup si sa aveti o saptamana cat mai buna!sa auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitzu, mai tarziu, dar din toata inima, iti doresc un sincer La multi ani, feriti![cheers][cheers][cheers] Sa ai parte in viata asta, de multe bucurii si realizari, dar mai ales de sanatate... Ana, merci de gandurile si incurajarile tale, chiar aveam nevoie de ele, uite acum am vorvit cu Muscoi, astept sa-i treaca si mergem din nou la Ienciu, la orl, sa vedem s-ar putea sa scoatem polipii... In rest, ma consolez, dar zau, sunt asa daramata, sa o vad asa pleostita, saraca... Imi vreau supervorbitoarea inapoi...imi vreau fetita baterie aia care tipa si urla si se urca pe pereti...inapoi...[q] DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na szia dragele mele... Ma intorsai din buda...da fu tare fain... Cat timp v-am citit din urma am bagat 2 felii de pita cu salam dela bun pick cu paprika...ma pregatesc pt iarna sa ingros celulita sa nu-mi fie frig... Daiana...multam ca ai motivat absentza mea...si la multzi ani fericiti in continuare... Ana dadui o carutza de bani pe scaue...da acu o sa-i tzin pana la 12 ani in ele...si ma bucur ca nu mai plangetzi dimineatza... Doris sanatate micutzei rebele... Katik...ce face Puiutzu mic?...nici Arpi nu a scapat de antibiotic... Silvana pup mama si copilu frumusel... Gabi La multzi ani...sa ramai mereu spirit tanar...sa fi fericita si implinita...si mai da-ne o veste... Danitin...sper ca-i mai bine spiridusu...si io ma panichez de numa...tzi-a zis bine Ana ce tzi-a zis...ea e deja cu experientza...da ...stiu cum e practica ne omoara...si io desi am trecut de nenumarate ori tot nu-s calma...Ieri a sosit si regina Mihi din Ungaria... [:)] Fetele tre sa va pove ce fain fu pana nu-mi trece entuziasmul...da mai si lucru o tzara... O saptamana buna va doresc si iubire si rabdare cu carul.... mihi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, fetelor! Iar da forumul eroare... Doris - sanatate multa micutei tale printese Ana merci de cuvinte optimiste Mihi la ora asta eu sunt turtita rau, nu am prins faza cu Ungaria da ma bucur ca ai iesit din butoi Silva fain ca Spidermanul nu-ti face probleme din astea sau esti tu suflet tare si treci mai usor prin ele Gabi La multi ani si sa ti se implineasca toate dorintele Spiridusul e mai bine. Ne-a dat Ilie un antibiotic pastile efervescente pe care reusim sa-l mascam in suc de portocale si merge treaba. febra a dat innapoi sper sa nu dam, conform obiceiului, in diaree. Si acum vestea foarte proasta. Nu randeti de mine dar imi este teama ca ... mor. Am inca de dimineata niste palpitatii de numa, transpiratii reci, nu pot insipra... Zilele din urma au fost foarte stresante si am si fumat mult, totusi nu pot sa-mi explic de ce imi e asa de rau! Iar la doctor imi este frica sa merg, am eu un pitic mai vechi pe creier, o cunostiinta a murit de cancer cand fetita ei avea doar 3 anisori. ar cea mica plangea si toata lume ii spunea ca amamica ei s-a dus la Doamne Doamne. Asa ca ma bantuie urmatorul gand sinistru... daca mor, ce se face Spiridusul fara mine? Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/album?.dir=d601&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/my_photos"]Poze cu Loriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Timisoara, Cuscra draga primeste si din partea mea un sincer La multi ani cu multe bucurii, impliniri, sanatate si noroc cu caru' Doris, imi pare rau ca Ines e bolnavioara. Eu nu sunt prea panicoasa de felul meu poate si pentru ca n-am avut probleme mari cu Paul. Insanatosire grabnica ii doresc. Ana, vazui ca esti visatoare, deaia m-am si intors. A mai plans Luana la gradi? Va pup si va doresc o saptamana usoara Silvana si Paul http://photos.yahoo.com/silvana_popovici 3 poze noi cu trupa de la gradi, una din educatoare si tanti Cornelia, una din ingrijitoare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Am inceput o noua saptamina cam greu, am baut cafeluta si incetut, incetut ne revenim dupa weekend. Nu am facut nimica deosebit, Robert a fost cu maica-mea in piata balcescu la catei. Mai nou acolo duminica este piata de catei. El a fost incintat maicamea atrebuit sa intrebe despre toti cateii ce rasa sunt, citi ani au , ce sunt fata sau baiat ................. A fost super incintat. Ii plac tare mult cateii si noi avem 2 acasa, si face ce vrea cu ei. Doris imi pare rau ca Ines este bolnavioara, in primul an de gradi si Robert a fost destul de des bolnav; o saptamina la gradi, una acasa cam asa, pina si-a facut cit de cit imunitatea. Oricum la gradi cind il duc dimineata parca este cor de tusa si de muci. In legatura cu scosul polipilor am si eu un coleg care a fost cu fetita lui de 6 ani acuma o luna la scos polipii si dupa ce i-au scos i-a zis un medic ca exista un spray pe baza de aloe care distruge polipii fara sa mai apara din nou. Ii pare rau ca a operat-o de polipi. Dar de ce vrei sa-i scoti polipii ai probleme serioase din cauza lor? Gabi La Multi Ani[s] sa traiesti si sa ti se implineasca tot ce doresti. Dana lasa gindurile negre principalul lucru este ca spiridusul este bine . Tu probabil ai patit chestia asta din cauza nervilor cu spiridusul ca vea febra mare a si ii scadea, nu vroaia sa ia antibioticul, nu ai dormit bine noaptea......... dar capul sus si dai inainte. Sanatate. Diana si [url="http://community.webshots.com/user/zoltan_robert"]Robert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste dragute! Multumesc pentru urari! Noi suntem relativ ok, cat se poate cu virozele astea ... saptamana trecuta o tura de amigdalita cu febra si tot tacamul la Lucas, acuma tuseste Eva ca un magarus ... etc. dar ne descurcam. Dana, draga linisteste-te. Atacuri din astea de panica am si eu uneori. Mama mea a murit de cancer la san. De cate ori ma doare un san din diverse motive, deja ma vad cheala si la chimioterapie. Viata uneori e cumplit de trista, dar gandeste-te ca fiecare secunda merita! Chiar daca maine am muri, sa traim in asa fel incat sa murim fara regrete! Trebuie sa traim curajos si sa luam in fiecare zi viata in piept. Numai de noi depinde sa stoarcem savoarea din fiecare clipa, cum o fi ea: matinala, lenesa, obositoare, mohorata, insorita, exuberanta. Toate sunt ale noastre, atatea cate sunt. Va pup si incerc sa intru mai tarziu. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos"] POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danooooo....iarta-ma draga mea,dar eu cred ca te-ai dilit...De unde puii mei ti-a venit tie ideea ca o sa dai coltul?!...Calmeaza-te!!!!Tu esti suparata,stresata,surmenata....nedormita....cum vrei sa fi daca a mica e bolnavioara,la servici esti in stres?Si tot asa....ceea ce tu ai patit se numeste atac de panica.Si eu am trecut prin asa ceva.Iti da senzatia de moarte si sfarseala...de greutate la respiratie....intra pe net si fa o gugalire referitor la atacuri de panica si citeste...Eu am patit o tampenie d-asta prin luna Mai si sa sti ca am stat de vorba cu Gabi si tare mult m-a ajutat...Apoi am intrat la gugalit si am citit si p-acolo si pe forum...chestia e ca tratament nu prea exista pentru asta si ce se da sunt mai mult pentru sistemul nervos...iti trece cu timpul si cel mai bine iti face linistea si odihna.Probabil cand Loriana isi va reveni vei scapa si tu de problema asta....Asa ca te roaga nebuna de Ana sa incetezi cu treaba cu mirositul florilor la radacina si sa nu te superi de mustruluiala....Uneori un dus rece e binevenit...Te pup si te imbratisez si asculta tu la una mai batrana si trecuta prin necaz:oricat de greu ti se pare sa sti ca dracu nu-i asa negru cum vrea sa para si pentru ca omul e mai presus de toate cele de pe pamant....daca tu vrei,dracul poate fi si roz si galben si chiar si portocaliu... Aaaaaaa....ce scriai tu aici?Ia de aici si mai citeste o data,poate ca ai sa-ti revi....
""Eu am 36 si nu sunt deloc de acor cu declinul. Sunt mai degraba partizanul teoriei cum ca sufletul dicteaza varsta. Pai simptomele astea cu cosuri, balonari si draci de nervi le am de cand ma stiu femeie. Singura problema e ca m-am cam ingrasat dar aici nu-i de vina varsta ci stilul de viata. In schimb sunt incantata cu nu am riduri, ca vopsitul ascunde firele albe, ca mai pot sa trag blugi pe mine fara sa arat ciudat... Mie mi se pare ca odata cu trecerea anilor m-am maturizat dar in sensul bun al cuvantului. Parca sunt mai linistita sufleteste, mai implinita, judec mai drept si incerc sa-mi pastrez echilibrul sufeltesc"" Mamica de spiridus
Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Doris-Alina
Gabitzu, mai tarziu, dar din toata inima, iti doresc un sincer La multi ani, feriti![cheers][cheers][cheers] Sa ai parte in viata asta, de multe bucurii si realizari, dar mai ales de sanatate... Ana, merci de gandurile si incurajarile tale, chiar aveam nevoie de ele, uite acum am vorvit cu Muscoi, astept sa-i treaca si mergem din nou la Ienciu, la orl, sa vedem s-ar putea sa scoatem polipii... In rest, ma consolez, dar zau, sunt asa daramata, sa o vad asa pleostita, saraca... Imi vreau supervorbitoarea inapoi...imi vreau fetita baterie aia care tipa si urla si se urca pe pereti...inapoi...[q] DORIS si[comoara]INES [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Bay Doris,vezi ce carcotase suntem?!Cand ale noastre se pun pe ucis neuroni...ne plangem si spunem ca suntem cu nervii la maxim si la capatul puterilor....si cum a dat boleshnita in ele le vrem rele,guralive si incapatanate cum sunt,pline de energie....Of!Pupa fata de la mine si insanatosire cat mai rapida!Lasa ca se face ea bine.... Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...