Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (45)


Recommended Posts

Ehe, am revenit...dupa un weekend super.

E asa frumos afara..peste 32 grade Celsius.

Am fost ieri in parc...a fost super..ne-a prins bine iesirea asta...Amy a fost o cuminte...am dus-o la gradina zoo. A fost fascinata. Am fost placut surprinsi cand a strigat dupa papagali: "coco-coco".

 

Irinel, LA MULTI ANI PT. DANUT!!! SA-TI TRAIASCA, SA FIE SANATOS SI FERICIT TOATA VIATA !!!id="blue">id="size2">

Scuze pt. intarziere.

Lidiadanaila - LA MULTI ANI PT. DRAGOS !!!id="blue">id="size2">

 

Va pupic pe toate si mai vb.

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Buna feteleee mel dragi!

 

Va scriu cat mai apuc, contracronometru... Clara e cam maraita si trebuie sa vina si Vlad de la scoala.

 

In primul rand imi cer iertare din suflet ca nu am reusit sa fac urarile dragilor sarbatoritzi (mici si mari) ale zilelor trecute. Nu mi-a ajuns timpul, curatzenie, spalat, gatit, plus sotzul la calcutor non stop.. Program de weekend doar...

 

Irinusha, la multzi ani! Sa fii sanatoasa si fericita! Tot ceea ce itzi doresti sa devina realitate!id="size3">id="red"> Ma bucur ca ai petrecut atat de frumos si ca te-ai simtzit atat de bine!

Irinel, imi pare rau ca nu am reusit sa ma numar si eu printre persoanele care te-au felicitat[bang]. Sa itzi traiasca micutzul Daniel. Sa fitzi sanatosi si sa te bucuri de minunea ta mica!id="blue">id="size3">

 

Trebuie sa inchei, deocamdata, Clara urla si a venit si Vlad... Cred ca o sa intru un pic mai tarziu... Carmenbr, imediat ce voi intra din nou itzi voi povesti despre obicei[pup]

 

[pup]

 

Madalina

http://community.webshots.com/user/madalina160

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele si iubiti copilasi!

 

Am revenit din concediu si in primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru felicitari de ziua Anei, si celor care ne-au trimis felicitari pe mail si celor care si-au exprimat urarile pe forum. Va pupa pe toti!

 

As vrea sa le transmit tuturor bebelusilor care au aniversat anisorul sau 11 luni in ultimele 2 saptamani, sa fie sanatori, destepti, norocosi si frumosi si sa aiba parte numai de lumina in viatza si la randul lor sa lumineze vietile mamicilor care ii ingrijesc cu drag!

 

Nici nu mai stiu de cand nu am mai scris si snt curioasa care sunt noutatile. O sa recuperez incet-incet. Intre timp sa va scriem despre noi ce am facut in ultimele 2 saptamani si apoi va raspund.

 

Pe 14 Mai i-am rupt turta Anei, a fost o petrecere frumoasa (zic eu) si ea destul de cuminte. O sa pun poze cat de curand. Fetita mea a ales de pe tava: parfumul, banii si pixul, in aceasta ordine.

 

Pe 15 Mai a fost aniversarea cu prietenii, pt. ca toti trei suntem nascuti in aceeasi saptamana, si ne-am aniversat si pe noi cu ocazia asta. Am primit muuulte cadouri dar seara am cazut franti.

 

Pe 18 Mai am plecat in concediu. Am lasat-o pe Ana cu bunicile si noi am plecat. Am facut o injectie pt. stoparea lactatiei pe care trebuia sa o repet si urmatoarele 2 zile. Pe 19 Mai eram la urgente la Sf. Gheorghe cu diagnosticul mastita. Mi-a dat Augmentin si Bromocriptina, m-am mai muls si pana duminica cand am revenit la puiul mic mi-am mai revenit. A fost mai greu pt. mine decat pt ea. A acceptat pe dl. Bibi si acum se inteleg de minune. Nu prea mi-au priit zilele in cre speram sa ma relaxz. A fost ploaie, eu cu [balcon] cat pepenii, dar asta e. Am fost la Balvanyos, la Soveja...

 

Duminica ne-am intors si mi-am vazut puiul, nu mai puteam de dorul ei! O tunsese mama, ca avea parul crscut neuniform. Era foarte schimbata. M-a luat in brate si a stat lipita de mine 30 min dupa care s-a linistit. Dupa 2 zile am plecat la Busteni, la casa de vacana a unei matusi. A fost superb, chiar daca a plouat in fiecare zi, a fost si vreme de iesit. Ana a facut cunostinta cu vaca, coco si calul....Si cu tot frigul, vantul, ploaia nu a racit. Asta inseamna aerul tare si curat de munte!

 

Cat de curant o sa pun poze!

 

Eu m-am ingrast 2 kg si nu imi mai revin deloc cu durerea de mijloc. Incerc sa o iau in brate cat mai rar, dar nu stiu cand voi scapa. Poate acum ca nu mai alaptez incerc si eu un tratament mai puternic!

 

Va pup pe toate acum, ca nu mai pot sta pe scaun deja de durere!

Promit sa recuperez la noapte ce ati scris zilele astea!id="green">

 

Madutza[mamica] si Mariucaid="red">[fetita] (17 Mai 2004)id="pink">

 

ANA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

LA MULTI ANIid="red">tuturor sarbatoritilor de joi incoace,multa sanatate.Va pup pe toti si-mi cer scuze ca nu v-am felicitat pina acum.

I-mi pare rau ca nu am putut sa va scriu pina acum dar am avut citeva zile ingrozitoare.Alexandra mea inca mai este un pic racita,dar ma bucur ca nu a facut complicatii.Eu de joi sunt tot pe drumuri,ba la spital,ba la tara,dar fara nici un folos-bunicul meu a murit,nu la-m mai putut salva.Miine il vom inmorminta asa ca nici miine nu voi fi acasa.Sper ca de miercuri sa revina totul la normal,ca nu mai rezist.Va pup pe toate si-mi pare rau ca nu mai pot sta.

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, bine ai revenit !!!!!![bis][bis][bis]

Ma bucur ca sunteti bine (chiar daca a trebuit sa treci prin faza[striptis]). Intr-adevar a fost mai rau pt. tine decat pt. printzesa.

 

Astept poze...mai ales cu Mariuca tunsa... [q]

 

Alina, condoleante ! Fii tare !! Suntem alaturi de tine.

Stiu ce inseamna. Si eu mi-am pierdut bunica de curand.....

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Aseara ne-am intors si noi din minivacanta la mare.

A fost foarte bine chiar daca sambata a plouat un pic. Cristina a fost intr-o forma de zile mari.

Cand a vazut prima data plaja si marea a inceput sa tipe de bucurie. A fost un pic mirata cand am lasat-o sa mearga in nisip pentru ca nu intelegea unde ii dispareau labutele in nisip. In prima zi a mancat ceva nisip, ca n-am reusit sa o opresc, dar in zilele urmatoare n-a mai fost interesata sa bage in gura.

Cand am ajuns chiar langa apa mai avea un pic si imi sarea din brate direct in mare.

N-am putut sa facem baie ca nu era destul de calda apa, dar ne-am balacit un pic cu picioarele in apa.

Daca vreti sa vedeti "copilul nisipurilor" avem poze la al doilea link. Sunt cam amestecate, dar va descurcati.

 

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

http://community.webshots.com/user/paloma297

http://community.webshots.com/user/cristina040614

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi, multi ani Noris!!!!!!id="red">id="size5">

[s]

 

Alina, imi pare rau, condoleantele mele si sa-l odihneasca Dumnezeu in pace pe bunicul tau. Asa e viata, unii mor, altii se nasc iar noi trebuie sa fim tari si sa mergem mai departe.[flo][flo]

Madutza draga, bine ai revenit! Imi pare rau pentru problemele de sanatate, ai grija de tine si multa rabdare si va trece repede...of , "trebuia" sa se intimple si asta. Pupici Anei!

 

 

 

 

Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paloma, ce frumos s-a distrat Cristinutza ta! Parca e crescuta linga mare, parca e bucatica din natura aceea frumoasa! Sa-ti traiasca si sa va aduca numai bucurii!

 

Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI NORIS[s][s]id="Impact">id="size6">id="red">

 

HELLO FETELOR

 

La inceput ALINA condolentele mele.

 

Noi ne-am intors ieri cu greu, chit ca am plecat pe seara de la parinti si asa a fost tropical in masina, sarmana Julia tot timpul miortaia si era toata uda. Acolo a fost superb, mama are terasa inchisa deci Julia cand nu dormea avea unde sa mearga dea buselea. Joi fiind sarbatoare seara am fost la biserica cu Julia care a facut sa luceasca podeaua, iar genunghi va inchipuiti cum aratau. In cursul zilei joi am vizitat pe cine am putut. Seara a adormit bustean dar din pacate noaptea sa trezit si a trebuit sa o iau la noi. la mama este foarte cald, toata ziua se incalzeste iar apoi mori de cald. Vineri am sstat mai mult pe acasa, a fost prea cald sa iesim pe undeva, ia placut foarte mult sa faca nebui pe iarba, ce haioasa arata cand iarba o intepa ridica fubduletul si piciorusele sus, facea pod. Sambata seara am facut barbegue. Julia prima oara a gustat carnat la gratar. Weekendul a trecut foarte placut si fierbinte, Julia sa bronzat putin. Pe 11 iunie plecam ptr. 2 saptamani din nou.

 

Din pacate trebuie sa fa parasesc, pe maine, pupuci

 

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani PATRICKid="size3">id="blue">!

Grate, sa-ti traiasca copilul si sa va bucure viata!

 

Madutza, Paloma aveti niste printzese frumoase foc; mi se pare mie sau deja sunt curtate?!? Madutza, imi pare rau ca ai probleme cu intarcarea, o sa treaca si asta! Mie mi se pare ca ai slabit foarte mult, nu ca te-ai fi ingrasat...

Eu am niste dileme :

-sambata ii vom lua motul lui Sebastian si vrem sa-i cumparam un cadou nasilor- chiar nu stim ce sa le luam; au un copil de 2 ani si cred ca o sa-i luam lui ceva (cred ca o jucarie, ca la hainute tot timpul am dat gres ca marime);

-a doua problema este ca am fost la ginecolog care mi-a recomandat niste anticonceptionale si nu sunt decisa daca sa le iau sau nu; pana acum nu am folosit. Am citit subiectele de la Femina Intim, dar tot nu m-am lamurit. Mi s-a recomandat Novynette.As vrea sa mai am un bebe, ma gandesc si la efectele secundare asupra organismului meu, ...Sa incep acum s-au sa mai astept pana dupa al doilea copil (teoretic peste 1-2 ani)?!? Nu mi s-au facut analize, mi le-a dat asa, "dupa ochi".

 

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...