Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (45)


Recommended Posts

Alina, condoleante!

Alus, distractie placuta!

Acris, mi-ai facut "pofta" de gradina zoologica!Cat de curand vreau sa-l duc si eu pe Sebastian sa vada animalele.Este foarte incantat de ele, pe strada urmareste toti cateii iar la TV tipa de bucurie cand vede animale.Am observat ca ii plac foarte mult si copii, dar cei putin mai mari...

 

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anacami, apropo de anticonceptionale. ..Si mie mi s-au recomandat aceleasi pilule. La inceput mi-a fost putin mai rau,pana s-a obisnuit organismul cu ele, dar acum totul e ok.

Eu zic sa mai astepti pana te hotaresti sa faci si al doilea bb. Apoi poti sa le iei fara grija..parerea mea.

 

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Nu cred sa reusesc curand sa va scriu ca lumea, poate in weekend. Oricum, incerc sa va mai citesc pe bucatele cand apuc, numai ca v-am spus ca acum sunt in alt birou si trece toata lumea pe acolo, inclusiv seful, iar calculatorul meu e cu fata spre cei care trec, asa ca greu cu cititul. In plus am multe de invatat deocamdata, asa ca sunt mereu ocupata. Nu va uit insa si incerc sa va scriu cand pot. Azum sunt treaza de la 6:30 ca sa ii fac o mancarica lui DAnut si uite ca prind momentul sa intru pe la voi, chiar daca nu am citit ce ati scris.

 

La Multi Ani Norris!id="blue">

 

La Multi ANi Patrick!id="blue"> Grate sa iti traiasca minunea de copil, sa va aduca bucurii si sa aiba parte de bucurii si de tot ce e mai frumos si mai bun in viata.

 

Alina, condoleante! Bunicii nostri ne vor ramane intotdeauna in amintirile copilariei noastre, ceva de pret ce nu poate fi cumparat. Pupici dulci, suntem alturi de tine.

 

Madisor nu stiu cum reusesti tu sa mai si citesti si scrii pe aici ca uite eu... Asa ca stai linistita si nu te mai scuza, multumesc mult de urari, ce conteaza ca sunt cu intarziere, daca sunt din suflet??? Pupici dulci.

 

Va pup pe toate. Mai mult n-am timp sa scriu ca trebuie sa ma pregatesc de serviciu si mai am de strans pe aici prin casa, de terminat mancarea, de pregatit micul dejun pentru Danut (ii da tati sa manance...) , sa pregatesc rucksacul lui Danut pentru azi... Pupici dulci, mi-e dor de voi si de bebeii (copilasii) vostri minunati.

 

http://photos.yahoo.com/irinoiu

 

Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacami, Novynette ca si Logestul sunt foarte bune. Au o concentratie foarte mica de hormoni. si nu au legatura cu al doilea bebe. eu am luat patile dupa ce l-am nascut pe Andu fara intrerupere pana m-am hotarat sa-l fac pe Cata si e diferenta de 7 ani intre ei. Doar ca le mai schimbam din cand in cand (la recomandarea dr). Nici mie nu mi-a facut analize speciale (de fapt de nici un fel) dar ma stia dr de multi ani si imi cunostea organismul.

Acum dupa ce am nascut nu am reusit sa mai iau ca am inceput cu Logest si am avut sangerari mari, am facut pauza si am luat novynette si la fel. dr mi-a zis ca asa e in primele luni dar la mine asa era si dupa trei luni. Asa ca am intrerupt iar si vreau sa ma duc sa "negociez cu el un sterilet (ca eu am cezariana si nu prea e indicat 2 ani dupa) Dar de vina e si tiroida la mine asa ca nu sunt un exemplu bun. Dar, in concluzie pastilele sunt bune si nu au legatura cu bebe 2 mai ales ca asa cum ti-am zis concentratia lor e mica in hormoni.

 

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)POZE NOI

POZE

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PATRICK [s][s]id="Georgia">id="size6">id="red">

 

Imi voi continua povestea de ieri

M-am intors dupa weekendul lung cu durere de gat, tuse [:(], bine ca Julia nu a luat inca de la mine acest virus. Ma tot intreb de unde loi fi luat, afara temperatura a fost peste 30 grade. Astazi sa racorit si ploua [pic]. Maine va fi la fel. Cat timp am fost la parinti mei Julia a invatat sa mearga tinuta de manute, acasa nu a vrut, pe iarba ia mers chiar foarte bine,in plus ca a inceput sa spuna cuvinte noi, silabe noi, chiar acum a luat receptorul telefonului[tel] si cred ca va suna la tati. Scoate niste sunete ciudate. Plus ca a inavatat in sfarsit sa faca papa[recevere] si sa dea [pup] dar nu lui mami,ci lui tati.

Ieri a mancat prima oara capsuni si a facut de doua ori una dupa alta cacuta moale. Astazi are[toanerele, nu ma pot intelege cu ea deloc, bine ca a adormit, poate va dormi putin.

 

Astazi va veti uita la MISS UNIVERS?

 

Cam atat pe la noi.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [s]

La multi ani Patrick!!!id="size3">

 

Grate, sa-ti traiasca minunea mica si sa va inveseleasca viata! Numai sanatate, reusite si lipici la fetite! :)

 

[s] [s]

 

Pupici dulci ptr. 11 luni Mihnunii ;) mici! Laurina, sa-ti traiasca micul fotbalist!

 

Azi nu-s in toane bune, asa ca nu va bat la cap. Vroiam doar sa va spun ca am vorbit (virtual) cu Tutus - o mai tineti minte? - si va transmite urari. Fac copy si paste aici: Daca cumva mai tii legatura cu "fostele burtici, actualele mamici", te rog transmitele si din partea mea un "La Multi Ani, Sanatate si Fericire!!!" din toata inima.

De Eryka ce mai stiti?

Va pupic si sper ca pe maine! O zi faina! Si pupici copilasilor si bb-lusilor! :)

id="blue">

 

 

[:o)] Irinusha & [bonjovi] Cris id="blue"> (03.05.04)

poze , pozilici si

poze de vacanta id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot io ca mi-am bagat ochiu pe aici si n-am rezistat sa nu-i dau lu' Irinel link-ul asta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49351

... vezi ce zice Compozitoarea ;)

Ca tot uitai eu sa-ti spun data trecuta de crema si bucatica de mar ... na ca-s total zapacita. S-o iau de la inceput: crema: ptr. oras zic ca cea cu factorul 15 e tocmai potrivita ... mai ales ca romanii de obicei ai picment bun ;) ... de exemplu Cris are pielea alba, dar nu se inroseste, ci se bronzeaza din prima. Si oricum eu uit de obicei ... im aduc aminte cand e chiar soare, soare ... ce nu prea se intampla des aici. Si atunci ajunge. Ptr. la mare cred ca-i iau ceva mai tare ... dar cum zicea si Compozitoarea, nu mai mare de 20 ... mai intreb si dr.

Marul: nu stiu de ce stiam eu ca Danut are mai putini dinti ... daca-i asa dotat ;) poti sa-i dai fara grija. Il vad pe Cris cum musca bucatica, dupa care o striveste in gingii. Daca-i prea tare mai rontaie la ea si cu dintii din fata ... o inghite fara probleme. Face asa si cu grisinele, iti dai seama ca-s mai tari alea ... cand nu are rabdare sa le inmoie in gura se vede cat de greu aluneca ;), dar totusi nu se inneaca.

Pupici ... ca cica eu nu mai scriu azi ... ha, ha! id="blue">

 

[:o)] Irinusha & [bonjovi] Cris id="blue"> (03.05.04)

poze , pozilici si

poze de vacanta id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...