Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (45)


Recommended Posts

hai ca am aruncat o privire aici si am vazut problema ta bertha si mi-a trecut prin cap sa-ti zic sa scrii chiar tu cu markerul pe ele ca nu cred ca ar arata rau si ai mai economsi si niste bani. aici am vazut niste baloane simpatice la care se pot atasa niste papuci, si stau in picioare si mai au in punga si niste abtipilduri ca sa le pui gura si ochi.

 

Laura, mamika lu Anghel si Elena (21 mai).

http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=259727450 http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu1

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multi ani, Alexandra!

La multi ani, Maria!id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

La multi ani, Sebi!

La multi ani, Rares!id="Comic Sans MS">id="size3">id="blue">

Sa cresteti mari si sanatosi! Si multe felicitari pentru primul an implinit!id="Comic Sans MS">id="size3">id="navy">

La multi ani, Adelina!id="red">

La multi ani, Matei!id="blue">

 

M-am mai uitat la poze. Aveti copii tare frumosi, de iti vine sa ii rontai...

Irinel, este o senzatie foarte faina, nu iti mai prea pasa de ce se intampla...

Madutza, voi ce mai faceti?

Mona, multumim pentru aprecieri. Stii vorba aia: "Curaj gaina ca te tai!"

 

Ioana si [copil] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor da tare vorbarete ati fost zilele astea. Si nici nu am apucat sa citesc tot, ca sunt calculatorul unui coleg, care tocmai a venit, ca al meu nu mai merge de ieri tot face figuri si nu stiu de la ce. Am sunat la service si le-am spus care e problema si parca vorbeam limbi straine cu ei. I-am sunat si astazi si au sis ca or sa vina ei in cursul zilei de azi. Si eu am de lucru.

 

Sa va spun ce am mai facut. Marti multumita Vanesei care vorbea despre vaccin mi-am adus si eu aminte ca eram programate la vaccin asa ca ne-am dus la doctor. Acolo a cantat, a certat-o pe dna doctor ca nu o baga in seama, ne-a facut si vaccinul si aplans foarte putin, mai tare a plans cand i-a dat picaturile pe gurita. Dna asistenta ne-a pus si o compresa cu apa rece.

Ieri de ziua ei i-am cumparat un scaunel, trei maieuri, sosetele si o casuta de plus cu animalute care se scot. Casuta i-a placut foarte mult, a luat-o chiar cu ea cand am dus-o la mamaie.

 

Poate reusesc sa citesc si sa va raspund mai tarziu, acum a venit nenea de la service si idiotul meu de calc cica merge bine.

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de vaccin.

Si noi aveam astazi programare la vaccinul ROR si cand am sunat aseara sa intreb la ce ora mi s-a spus ca il mai amanam cu o luna !!! deoarece nu au primit vaccinul (cica nu mai sunt fonduri si s-ar putea sa cumparam acest vaccin). Exact ce spunea Anacami ieri.

Off...nu ni se mai asigura nimic gratuit, nici macar pt. copilasi !

 

Si acum , am nevoie de un sfat. Nu prea stiu ce decizie sa iau....

Am avut aseara o [blabla] cu sotzul meu...Offf...Din senin, imi spune ca el s-a plictisit sa stea acasa ziua cu AMalia, ca simte ca se prosteste acasa, ca vrea sa reinceapa serviciul. [bang]

Vrea sa o ducem pe Amy la cresa si eu nu sunt de acord. De aia am luat si eu foc. Nu vreau sa o duc la cresa !!!!!

Am o vecina al carei baietel merge la cresa si este tot timpul bolnav, cele de acolo nu preau grija de ei. Cica copilul trebuie musai sa faca caca si pisu la olita ca altfel nu stau ele sa schimbe pampersi si multe altele......Amalia are un program al ei (ore de somn), este invatata asa, cum va reactiona mititca??? NUUUUUUU !

CREDETI CA SUNT EXAGERATA? TAMPITA?

Sotzul meu ma acuza ca prea o cocolesesc si imi da exemplu lui si al lui frati-su ca au stat la cresa de la 4 luni si n-au mai avut nimic...

Eu il inteleg si pe el ca i s-a luat sa fie "femeie" in casa si nu mai are liberatea care i-o permitea slujba lui, dar ce sa facem??? Daca nu avem ajutor din partea nimanui....

Nici cu banii nu stam bine, mai ales ca avem celalalt apartament de renovat si numai Dumnezeu stie cum ne descurcam.......

Deci a doua varianta, de a aduce o bona care sa aiba grija de ea pica momentan. Nu ne putem permite inca...numai daca, prin minune, vom gasi vreo cunostinta care sa ne ia mai putin, care in primul rand sa stie cum sa se poarte cu Amy, sa fie curata s.a.m.d

Spuneti-mi va rog cum sa procedez ????

Am reactionat tare urat aseara fata de sotzul meu, nici n-am vrut sa-l mai primesc in patul conjugal. A dormit in sufragerie....

M-a suparat pt. ca mi-a reprosat multe.....(chestii de genul: ca nu am timp sa fac aia, aia...) si ca a facut comparatie cu ce facea maica-sa (Dumnezeu sa o ierte !): Ca dansa avea trei copii, dintre care 2 gemeni (sotul meu cu fratisu), ca avea servici, ca spala de mana si calca noaptea ca sa aiba cu cei imbraca a doua zi la cresa, si tot se descurca cu toate treburile. Si eu, mare doamna, cu masina de spalat la nas, un singur copil si nu ma descurc ??? ASTEA AU FOST "SERVITE" ASEARA DE SOTZUL MEU.

M-a lasat masca si m-am enervat rau de tot !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu trebuia sa-mi faca asta.

 

[help]

 

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raspund repede pana nu se duce iar calc asta

 

Irinusha, vai ce sperietura, bine ca s-a rezolvat. Si sa sti ca aceste capuse stau in iarba, in special in zone umede si racoroase. Eu am pati-o cu o catenusa mai demult, am fost cu ea la adure si dupa o zi am vazut-o ca era plina de capuse. Asa ca atunci cand mai mergeti la padure sa scuturi bine hainutele lui Cris, ca ele sunt foarte mici si nu le vezi iau proportii doar cand au cu ce se hranii calumea.

 

Laura, e normal sa curga putin lichid la urechiusa, am patit cu Bia, curata bine locul si dupa aceea dai cu crema de galbenele sau baneocin. Eu ii scot cerceii lui Bia in fiecare luna, curat urechiusa bine, spal cerceii si ii tin pana dim in spirt appoi ii pun la loc.

 

Monet, nu-ti face probleme ca o sa te descuri si bb va fi bine. Nu te mai gandi la ce mai spune lumea. Si fii linistita ca o sa faci tu fata. Uite ca eu pana sa o am pe Bia nu credeam ca imi vor ajunge doar cate ore de somn, ca eu dormeam minim 12 0re pe noapte.

 

Acris, poate sotul tau e frate cu al meu. Si al meu a stat acasa cu Bianca apromimativ 3 luni si mereu se plangea ca nu are ce face, ca se plictiseste, desi statea la calc toata ziua si pe net, si dupa ce a inceput servicul parca a uitat ca mai are o casa si o familie. E drept reprosuri nu mi-a facut ca i-o luam eu inaite si ii aduceam aminte ca mai trebuie facut ceva prin casa. Si daca tot iti da exemplu pe mama lui tu nu sti sa-i spui ca atunci erau alte vremuri si ca voi traiti in prezent si nu in trecut.

Si cu fata uite ca nu stiu cum sa faci, daca o bona nu va permiteti. Mama ta sau a lui nu pot veni cu randul sa stea nu Amalia?

Si nu te mai supara cand iti spune ca refeti prea mult odorul, pai daca nu o faci acum cand? Ca mai tarziu o sa-ti spuna ea sa o lasi in pace. (pe asta am vazut-o la nepoata-mea, daca vrei sa o pupi zice ca ea e mare si acum o pupa baietii nu mama ca e rusine, si are 5 ani.)

 

 

LA MULTI ANI! Sarbatoritilor

 

Hai ca iar o ia razna calc meu. pa

 

pupici la copilasi si bebici

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acris, eu l-am dus pe Andu la gradi de la 3 ani si o luna, facea pipi, kk la oala vorbea perfect si asa cum am mai povestit am sprijinit gardul gradinitei 8 ore si am plans in hohote. Pe Cata am de gand sa-l duc la fel. Dar la cresa nu i-asi da pentru nimic in lume. La 3 ani pot spune daca au fost batuti de educatoare sau daca s-au lovit sau daca au mancat

dar la 1 an nu pot spune nimic. Si Andu in primul an la gradi a facut toate bolile si toate gripele. Dar era mai mare.

E greu dar cred ca varianata mai buna e sa te certi cu sotul tau in continuare si sa te si impaci dar sa gasesti o metoda de al convinge ca nu puteti da inca copilul la cresa. Poate gasesti pe cineva care sa vina de 2-3 ori pe saptamana cateva ore ca sa mai plece si el in lume. Asa fac eu si asa am facut si la Andu. Nu am intrerupt total serviciul (am si un servici care se preteaza). Plec 2 zile, uneori 3 alteori 1 si asa a fost de cand s-au nascut baietii. Te tampesti in casa ceea ce va poate afecta si relatia dar nici cresa nu e o solutie. Dar, intotdeauna exista solutie la orice si intotdeauna exista alternativa daca stii si ce e ala compromisul.

Succes si putere de convingere

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)POZE NOI

POZE

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, Vanessa, va multumesc !!!

 

Nicoleta, i-am spus ca nu mai sunt vremurile de atunci, normal, mi-am sustinut pct. de vedere, ca nu ma las asa usor, dar el parca nici nu ma auzea....

El ma ajuta f. mult in casa, nu e vb. ca nu face..din contra, e super la capitolul asta. Pe el RUTINA de zi cu zi il omoara.

 

Mama-soacra nu mai traieste, iar mama sta in alta localitate si este la servici si ea. Asa ca alternativa asta nu o am. Exista posibilitatea sa o ia mama la vara (in perioada vacantei de vara - fiind cadru didactic), dar fiind in alta localitate nu-mi voi vedea copilul decat in week-end. Si asta ma omoara !!! Nu pot trai fara copilasul meu !!!

 

Vanesaa, pana acum nu am facut nici un compromis.n-am avut de ce...

Tocmai ca si eu caut o alternativa. Dar il las sa se potoleasca si sunt convinsa ca va gandi altfel. Aseara totusi cred ca s-a "racorit" si sper sa-i fi trecut si sa gandeasca altfel azi. Intotdeauna mi-a dat dreptate si a recunoscut ca a gresit.

Ce ai mai "indurat" si tu Vanessa cu copilasii tai....

 

Cum am mai spus, il inteleg din suflet ca ii este greu sa stea acasa...dar...

Ne-ar prinde bine o iesire undeva, sunt convinsa ! Ne-ar improspata relatia.

Mi-e dor sa ne plimbam doar noi de mana, ca pe vremuri...macar 10 min..

 

 

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, scumpa mea,cine stie mai bine decit o mama ce e mai bun si mai potrivit pentru copilul ei! Vanessa zice foarte bine si celelalte fete la fel! Da-i si lui citeva ore de libertate,dar nu duceti copilita la cresa inca. Daca va hotarati pentru bona, fiti foarte atenti, nu toate sunt de incredere. Si...totusi, traim in sec.21, de ce sa ne asumam riscuri pe care si le-au asumat strabunii nostri. Chiar daca avem mai multe facilitati acum, nu inseamna ca avem mai putine de facut,daca nu avem asa mult de spalat, avem sa ne ocupam de educatia copilului care ne epuizeaza enorm si care nu cred ca se termina vreodata.

Te pup si pe Amalia la fel.

 

Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, ce va impiedica sa mergeti la plimbare de mana si cu printesa in carut? El timpeste in casa de citeva luni, dar tu ce sa mai zici ca ai indurat toate nabadaile sarcinii plus un an in casa?!

 

Vei vedea ca va trece si asta ca doar va iubiti si mai si aveti o comoara si o frumusete linga voi cum mai rar se intimpla!

 

Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grate [pup], daca as avea cum i-as oferi si aceste clipe de libertate...

El vrea efectiv sa reinceapa serviciul (acum este el in concediu de ingrijire copil pana la 2 ani).

 

Ehe, ne plimbam noi si in trei (cam rar, e drept, pt. ca eu lucrez si sambata), dar parca as vrea numai noi doi.....

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...