Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Irinusha, mamico, LA MULTI ANI !!!!id="red">

 

Dragele mele va multumesc din suflet pt. sfaturi. Sunteti niste dulci !

Aseara a fost f. bine, de parca nu se intamplase nimic..

Sotzul meu si-a cerut scuze pt. iesirea lui nervoasa (plus ca avea impresia ca eu nu-l mai iubesc, auziti si voi !!)

Apoi am discutat calm si frumos, ne-am pupacit si l-am facut sa inteleaga ca, a o duce pe AMy la cresa nu este o solutie buna.

S-ar putea sa gasim si bona- mama unei prietene de-a mea s-ar putea sa ne ajute. Mi-ar place enorm pt. ca este o femeie deosebita si a mai avut grija de copilasi.

Deci DOAMNE AJUTA!!!

Si clar avem nevoie de macar o zi libera numai pt. noi. Sa-i "demonstrez" sotziorului ca-l iubesc din tot sufletul meu !

 

Gata, nu va mai stresez.

Hai sa va zic o reteta care am incercat-o aseara pt. Amalia:

 

CROCHETE DE DOVLECEI

- 1-2 dovlecei

- 2 linguri de branza

- 1 ou

- 2 linguri faina

- patrunjel

- unt

Se curata dovleceii de coaja, se spala si se dau prin razatoare. Se freaca cu putina sare si se lasa la scurs intr-o sita (dovleceii sunt f. zemosi) cca.20 min.

Intre timp, se razuie branza, se freaca cu galbenusul de ou, se incorporeaza faina, patrunjelul. Apoi se adauga dovleceii si albusul batut spuma.

Iese ca o pasta, nu f. vascoasa.

Se pune la incins untul, se ia cu lingurita si se pun in tigaie (eu le-am facut gen chiftelute).

Sunt super bune !

Amalia le-a devorat !!!

 

Pupici!

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Irinusha! Iti doresc din tot sufletul sa fii sanatoasa, fericita, sa ai parte de multe bucurii alaturi de familia ta si, mai ales, alaturi de dragalasul Cris!id="red">id="size6">

[s] [s] [s]

 

Acris, sfatul meu e sa-l iei cu binisorul, pt ca el are avantajul ca poate sa-ti serveasca oricand argumentul: "cati barbati mai stii tu care sa stea acasa cu copilu'?" si asta cam asa e. Uite, sotul meu ma ajuta f mult, incepand cu bucataria si terminand cu curatenia. In timpul sarcinii n-am pus mana pe aspirator (desi ce-as fi vrut, ca el era la inceput si era cam stangaci, imi parea si rau cand il vedeam), iar dupa cezariana alta pauza, ce sa mai, nu adun dupa nastere 10 aspirari. Si asta-i doar un exemplu. Totusi, cat e el de daruit familiei, nu ar sta toata ziua cu copilul, sa faca totul de la a la z. Pampersul i l-a schimbat de cateva ori cand mai dormeam eu, insa numai daca facea tare, daca era moale se declara depasit si ma trezea pe mine.[:-)))] Cred ca trebuie sa-l intelegi si pe el, si mie mi se uraste uneori de stat acasa. Acum macar iesim des afara, dar asta-iarna simteam ca o iau razna. Cam cat costa cresa/bona in Bucuresti? Ma gandesc la faptul ca un al doilea job al sotului presupune timp mult mai putin pt familie, practic deloc si iar nu-i bine, se indeparteaza si de tine si de copil (zic si eu, sa nu te superi). Nu poti sa-l mai duci cu vorba pana la vacanta mamei? Dupa aia puteti duce acolo fetita macar 2-3 sapt, vedeti cum e, apoi luati o hotarare.

 

Irinel, nici eu n-am avut inima sa-l las pe Darius sa tipe pana adoarme singur. Doarme cu mine mereu, la patut am renuntat demult, iar tarcul e numai pt joaca at cand am eu treaba.

Iti multumesc mult pt aprecierile tale![pup] Sa stii ca am fost si grasa (adica aveam sunculite) si umflata (am avut pb cu retinerea lichidelor, aveam niste picioare ca butucii, de la 35, purtam 38!). poti vedea opoza cu mine cu 5 min inainte de cezaraina aici

 

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, mai zic ceva si gata...

si eu ii ziceam sotului meu ca nu ma mai iubeste, ca sunt dizgratioasa (multe kg in plus),ca nu il mai intereseaza persoana mea!Plus, ca s-a nimerit si o perioada mai incarcata pentru el la serviciu si statea pana seara tarziu. Lucram la aceeasi firma, stiam ce face, dar tot aveam tot felul de ganduri...

Ii spuneam tot timpul ca nu mai este ca inainte, nu mai este asa grijuliu fata de mine, nu ma mai tine in brate seara la culcare (ce-i drept in primele 3 luni dormeam in camera cu Sebastian), etc; crede-ma, a fost o perioada foarte grea pentru mine din punctul asta de vedere. Dupa ce am reinceput serviciul mi-am revenit!

Carmen, esti draguta, dar nu ai de ce sa ma invidiezi.Eu as vrea sa dau jos vreo 5-6 kg (sau macar 4), ca sa ma simt bine din punctul asta de vedere (am aprox. 1.65, acum 56 kg, mai multe decat tine).Din sani nu a mai ramas aproape nimic (din pacate), dar picioarele si fundul inca nu imi incap in pantalonii vechi (am reusit sa imbrac vechii blugi, dar pleznesc pe mine).Ma gandeam zilele astea ca dupa ce ii luam motul lui Sebastian (4-5 iunie), sa incep o cura de slabire, ca nu se mai poate..Desi sotul meu imi spune sa-mi cumpar alte haine, ma incapatanez sa nu fac asta pana nu mai slabesc!Asa ca, cine mai vrea, nu de saptamana viitoare, ci de lunea cealalta, are o partenera pentru cura de slabire.

Sa stii ca te mai citesc la "femina intim", de multe ori vreau si eu sa ma inscriu, dar tot aman. Am incercat sa vad daca ai mai pus poze noi (si mie imi plac ochii lui Iustin...), dar din pacate nu ai mai facut asta de mult timp!

Irinusha, cum petreci astazi?

 

Ana-Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacami, eu am acum 55,5 kg, dar la mine sunt dispuse invers decat la tine: picioare si fund acceptabile, sani mari, burta si aripioare. [xx(]

Poze, intr-adevar, n-am mai pus, dar voi pune saptamana viitoare, cand Iustin va implini un anisor.

Pupici

 

Carmenid="brown"> si[copil]Iustinid="blue"> (5.06.2004)id="navy">

Album Iustin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am apasat din greseala butonul"trimite unraspuns"![bang]

 

Irinel, tu ai plecat de mult din Craiova? Pe unde stateai?

 

Carmen, a dat Domnul si am terminat! Voi poate va inchipuiti ca dezmembrata inseamna roti, ghidon, sa etc, care trebuie prinse una de alta. Ei bine, va spun ca atunci cand am deschis cutia, n-am recunoscut decat rotile, saua, umbreluta si jucaria din fata! Pt a face ghidonul, de ex, trebuiau imbinate vreo 3 tevi, dar intrebarea era "care tevi?" ca noi posedam vreo 15! Asa ca sfatul meu e sa cumparati una direct montata! Nu am incercat-o decat prin casa deocamdata, mi-e frica sa plec singura pt ca Dl Darius sta mai mult in picioare! Il puteti vedea aici

 

Carmen, il pupam pe Iustin cel frumos, ne pare f rau ca trebuie sa tina regim atata timp!

 

Bebe Beca,, asa e mereu, unul trebuie sa fie mai moale, altfel unde am ajunge?! Sigur ca ideal e consensul intre parinti, dar deseori suntem departe de comportamentul optim.

 

Anacami, am vazut pozele voastre si am constatat ca Sebastian s-a distrat pe cinste, o mica vedeta, ce mai! Ai o mandrete de baiat, sa creasca mare si sa fie sanatos!

 

Gata, s-a trezit sefu"!

Pa!

 

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, nu prea mai am cuvinte, aveti niste ochi superbi amandoi!!Nu stiu cum ii are tati, dar ochii sunt in mod sigur ai tai!

Eu nici acum nu prea imi dau seama cu cine seamana Sebastian (ochii sunt siguri ca ai mei); unii zic ca seamana cu tati, altii ca leit mie...Oricum, isi mai schimba fizionomia, vom vedea mai tarziu mai precis.

Bertha, din poze nu mi se pare ca ai fi fost umflata inainte de a naste...

 

Ana-Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...