Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (45)


Recommended Posts

Irinusha LA MULTI ANI !

Sanatate, fericire si tot ce iti doresti. id="red">id="size4">

 

 

LA MULTI ANI ! Daniel 1 anisor

 

LA MULTI ANI ! Dragos 1 anisor id="size4">id="blue">

 

LA MULTI ANI ! Avia 11 luniid="size4">id="red">

 

 

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mi-am adus aminte (ca eu sunt dusa cu pluta la ora asta) de adormitul bbilor singuri.

Pai eu am aplicat metoda culcat singurica cand avea Bia 1-2. O puneam in patut plangea mitica, dar nu o lasam mai mult de 5 min, apoi ma duceam la ea o luam in brate o linisteam si o puneam la loc, mai plangea putin si apoi se linistea singurica sau ii dadeam suzeta. Asta s-a durat doar o saptamana ca dupa aceea s-a invatat sa stea singurica in patut sau pe patul mare. Si am tinut-o asa pana a intrat tati in concediu si a stat cu ea acasa el nu a lasat-o sa planga si a culcat-o pe picioare. Apoi cand am dus-o la soacra-mea ea a invata-o sa adoarma in brate. Asa ca noi am evoluat de la culcat singurica la culcat in brate. Dar concluzia este ca daca vrei sa inveti bb sa doarma singur tre sa-l inveti de mic si sa te ti de lucrul asta. Eu nu am curaj sa mai aplic metida asta ca urla fimea de ne stie tot cartierul.

 

 

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bertha, am vazut pozele cu Darius in tricicleta.

Asa sta si Amalia, numai in picioare (dar in casa), insa cand e afara sta pe scaunel si e tare mandra...mai ales ca apasa pe butoane si canta muzica (noi avem ratzusca, nu ursulet ca voi...)

 

Cristina & Amalia (20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

 

Poze Amaliaid="red">

 

"cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers] La Multi Ani Irinusha !!!!id="red">id="size5">

 

 

Irinel ochi albastri Inisa le are de la tatal meu dar si sotu are o gramada de matusi si verisori blonzi cu ochi albastri.De greutate eu am slabit fara dieta si de fapt mananc orice si prajituri.Asa e constructia mea.La un moment dat am vrut sa ma mai ingras da zic eu ca e bine asa cum sunt acuma la 1.70 oscilez intre 57-60 kg slabesc foarte repede la oboseala.

 

Carmenbr doamne prin ce ai trecut bine ca bebelinu e sanatos tun [pup]

 

Bebe Beca ma amuzat tare mult poza cu Rebeca la baie si cum sugea ea tzizi[il]

 

Memphala aveti tu si Iustin niste ochi suberbi [olala]Si tu arati bine.

 

Anacami inca o data sa iti traisca scumpul am vazut pozele tortul e superb si Sebi parca creste in fiecare zi.Pupici mai ales de la Inisa[pup]

 

bertha am vazut pozele esti o mamica frumoasa si baietelu dulce foc.Da tricicleta cred ca are si o bara in jurul taliei parca si asa e mai sigur.

 

 

 

Printesa mea micaid="red">(10 iunie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Irinusha!Multa sanatate si o viata de familie plina de fericire!id="size3">id="red">id="Comic Sans MS">

La multi ani, Delia!

La multi ani, Avia!id="Comic Sans MS">id="red">

 

Carmen, tu si Iustin aveti niste ochi...[il]

 

Astazi s-a nascut baietelul pe care il vom boteza in vara!!![cheers]

Si trebuie sa ii cumparam haine pentru iesirea din maternitate. De fapt, i-am cumparat deja, dar mai avem nevoie de ceva de pus pe cap, bleu sau alb. Bandana sau sapca.. Mamici din Bucuresti, stiti vreun loc unde gasesc asa ceva? As mai avea de incercat magazinul Unirea. Am cautat si la magazinele cu haine pentru adulti, dar nimic! POate aveti voi vreo idee...

 

 

Ioana si [copil] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha LA MULTI ANI fericiti alaturi de ingerasul tau cel mic si de sotiorul care te iubeste! Sa iti dea Domnul viata frumoasa, plina de bucurii, liniste si sanatate! Stii ca mie mi s-a declansat nasterea de ziua ta, nu? De-asta n-am putut ajunge la chef ;-). Daca ma grabeam putin, il faceam de ziua ta pe Danut da uite ca el a tinut sa respecte traditia familiei, ca la noi toate evenimentele importante sunt pe 28 :-). Cum va distrati de ziua ta? PUpici dulci de tot sarbatoritei!

 

Acris, ma bucur ca lucrurile au luat o intorsatura frumoasa, ar fi foarte bine daca prietena voastra ar putea avea grija de Amalia, e important sa stii ca se ocupa de ea cineva de incredere si care tine la ea. Pupici si numai bine!

Bebe Beca ma cam gandeam eu ca prea se infigea la tzatzica, da am zis ca poate a fost doar o tentativa. Da ce te faci cand o intarci? CUm o mai speli pe cap :-) Glumesc evident, gasesti tu atunci o solutie ca o sa fie marisoara.

 

Bertha nici mie nu mi se pare ca arati umflata in poza aia, da te cred, ca tu stii mai bine. SI eu am avut picioarele umflate rau-rau (cand stateam in weekend acasa se mai desumflau putin, da cum eu am lucrat pana in ultima zi...). Ciudat a fost ca s-au umflat si mai mult dupa nastere, ma speriasem, ajunsesem sa nu mai simt partea de jos si nu mai puteam calca decat foarte greu, era un chin ca trebuia sa am grija de Danut. Am fost la doctor si nu mi-a dat nimic (doctorii aici se conving greu sa iti dea medicamente sau chiar creme, da s-a dovedit ca a avut dreptate), a zis sa am rabdare ca va trece de la sine., Si a trecut intr-adevar, da a durat vreo 3 saptamani cred, de la nastere. Cand mi-am vazut picioarele desumflate complet, ma uitam la ele cu atata drag, parca n-avusesem niciodata glezne asa frumoase...paranoia ce sa faci :-) Noi am plecat din Craiova de vreo 5-6 ani, am locuit o vreme in Germania si apoi am emigrat in Canada. In Craiova am locuit cea mai mare parte a timpului in Craiovita Noua, sotul meu pe Calea Bucuresti. Tu in ce zona locuiesti? Sa stii ca tricicleta noastra e foarte diferita, chiar ma miram ca vorbeati toate de umbreluta. E mult mai simpla a noastra si n-are nici cerc de siguranta (asa ca sunt cu ochii pe el, nu ma uit deloc in jur cand imping tricicleta pe afara). Doamne da ce frumusel e Darius.

 

Carmenbr ce de patanii ati mai avut si voi. MA bucur ca ati luat decizia de a pastra copilutul, Dumnezeu v-a rasplatit credinta. Pupici dulci lui Eric, el e minunea voastra. Asa multi romani baptisti sunt in USA? Ca la noi eu nu stiu pe nimeni, si cunoastem destul de multi, or fi si nu ii stiu eu. E drept ca aici cred ca sunt mult mai multi romani decat pe la voi.

 

Bebe Beca eu am stabilit cu sotul sa nu ne contrazicem unul pe celalalt daca unul din noi il cearta pe Danut, chiar daca ni s-ar parea ca nu era necesar. Bine, pana acum nu prea s-a ivit ocazia, ca oricum sunt lucruri minore, mai mult pentru viitor, cand va fi mai mare. Sunt de acord cu tine.

 

Mephala sanatate multa lui Iustin, tare rau imi pare, asa e de greu sa tii dieta... e drept ca el n-o sa stie probabil, doar daca vede la copii si ar manca si el si ii luati din manuta va fi mai greu... Intr-adevar aveti ochi superbi, si parca as zice ca seamana aproape in totalitate cu tine (formatul fetei e parca diferit, dar bebelusii in general sunt mai rotunzi la fatuca). Ma bucur ca ne mai scrii. Pupic.

 

Anacami am vazut pozele, e tare dragalas Sebi si in unele poze mai-mai ca as fi zis ca e fetita :-). El reuseste sa manance vreun pic cu lingurita din farfurioara? Ca am citit ca e bine sa ii lasi sa incerce, eu ii pun doar putin in farfurie si el se joaca acolo da nu l-am vazut sa manance efectiv, insa timpul e inainte. In schimb mananca frimituri de paine cu inversunare, nici nu accepta sa manance pana nu ii pun zgrumite de paine in fata, apoi trebuie sa ma strecor printre manutele lui intre doua inghitituri de paine, ca sa ii dau si mancare. Sunt super pozele cand e plin de mancarica peste tot (al meu isi pune si prin par, se freaca la ochi si trebuie sa il curat si prin gene :-)). Tortul arata superb, e facut in casa sau cumparat? Si lui Sebi ii plac mingiutele, ca am vazut ca a pus repede manuta sa ia mingiuca de pe tort... Doamna cu parul alb e soacra cea cumsecade? Ce bine ca ai cu cine lasa copilul in siguranta... A, si mai voiam sa te intreb, pe tine cum te striga cei apropiati, Ana sau Camelia, sau Cami, sau...:-)

 

Nicoleta, asa m-am gandit si eu, si daca n-as fi fost disperata ca trebuie sa il duc la gradinita si o sa il lase sa planga acolo si o sa fie disperat ca mai e si printre straini, nici n-as fi incercat. Oricum n-a mers si imi pare tare rau ca am incercat, da asta e, nu mai am ce face.

 

LAureta, ce smecherasa a fost Inisa, sa fure ochisorii de la bunic. EU am ochii albastri (ma rog, ceva amestecat, intre verzi, albastri, cenusii, depinde si de lumina), tata la fel, mama sotului are ochi albastri, si totusi DAnut nu a vrut sa ii ia de la nici unul dintre noi :-) Da tot e cel mai frumos baietel evident :-)) Mamici de baieti, nu cititi propozitia precedenta :-) Cat despre greutate, te invidiez ca slabesti asa usor, probabil ca nu esti asa pofticioasa ca mine...

 

Fetele ma duc la treaba ca am de taiat zarzavatul pentru o salata boeuf.

 

Dana ce mai faci, ocupata rau zilele astea?

 

Paloma, distractie pe cinste, as vrea si eu la mare...

 

Carmen, sa va simtiti bine la Chicago!

 

Multumim pentru urarile de ziua lui Danut. PUpici la toate si sa aveti un weekend minunat. Noi vom incerca...:-)

 

 

 

 

 

 

 

http://photos.yahoo.com/irinoiu

 

Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BebeBeca, sa iti traiasca finutul.

-In Unirea, etaj III, se gasesc o multime de magazine cu lucruri pentru copii, cred ca vei gasi acolo ce cauti;

- ar mai fi niste magazine in Carrefour Orhidea (Z si Orchestra), ...Z gasesti si in Unirea, Mall,...

- Krido Kids pe langa Obor (au magazin si in Unirea),

- si in magazinul Bucur se gasesc multe lucruri pentru copii.

- magazinele Piciul, eu stiu unul pe langa Piata Iancului, cred ca sunt si prin alte zone.

- magazinele Miniblu..

- magazinele on-line (nu stiu daca au ceva pe Buburuza)

Depinde cat vrei sa dai pe ele..Cred ca este mai buna o bandana sau o palarioara, nu stiu cat o sa stea sepcuta pe capul lui.

 

Ana-Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, ea este soacra mea!Toti imi spun Camelia, si acasa si la serviciu.De cateva zile Sebastian este disperat sa "manance" cu furculita/lingurita. Mai nimereste uneori unde trebuie, dar de cele mai multe ori da pe langa. Sa vedeti cum "fugareste" mancare prin farfurie!Este bine ca persevereaza...Acum doua zile bunicul manca; Sebastian bineinteles in brate la el (nu mai conteaza nimeni cand il vede pe bunicul); bunicul a mancat "ajutat" de Sebastian, daca incerca sa-i ia manuta de pe furculita tipa de mama focului.Asa ca furculita a fost condusa de amandoi...

In general nu prea suporta mizerie pe manuta, dar se pare ca tortul l-a incantat (tortul a fost cumparat, la motz o sa-i cumpar ceva mai mare si cred ca o sa-i pun poza pe el).

 

Ana-Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Poze < 8 luni , > 8 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, vai ce dragut trebuie sa fi fost Sebi... mi l-am imaginat cum ii dadea el de mancare bunicului. Si al meu cand mananca biscuite imi intinde si mie la gura si ma fac ca iau si eu sa ii fie drag. SI imi da si biberonul si rade tare incantat... Lui Danut ii face o deosebita placere sa bage degetele in orice ii dam sa manance, ta-su nu prea il lasa da eu il mai las si il sterg pe manute din cand in cand, ca sa nu se manjeasca chiar rau de tot, citisem undeva ca e bine sa ii lasi ca ei sunt curiosi si asa invata si ei despre mancarurile pe care le mananca. Lui Danut ii place sa ii dau o lingurita da nu stie inca sa manance, se joaca insa cu ea, tare ii place. A, si sa nu uit, sa iti traiasca soacra si sa existe cat mai multe ca ea! O sa incerc sa imi aduc aminte cand voi fi soacra...

 

http://photos.yahoo.com/irinoiu

 

Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...