Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici/tatici din Timisoara (4)


Recommended Posts

Fetele...

 

M-am interesat si va pot raspunde.

Nu soarelui direct.

Nu afara intre 10-16.

Nu sub nici o forma la plaja, dezbracati total nici chiar in orele in care este voie.

Nu afara fara palariuta si tricou cu manecuta scurta nu maieu.

Nu in ploaie.

 

Doris [mamica] si printesa mea, Ines [copil]

 

Poze cu micuta Ines:

http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Doris-Alina, multam fain, sper sa fie educatoarele atat de destepte si sa-i puna sapcuta pe cap si sa-i nu-i lase prea mult pe afara.

Simina, si eu sunt sarboaica 100%. Ambii parinti sunt sarbi. De aceea si Paul merge la sectia sarba la gradi. Chiar acum e plecat in excursie la Nadrag unde se aduna toate gradinitele de grupa sarba din Timis, Caras si Arad.

Unde a absolvit sotul liceul?

 

Silvana si Paul

http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la intalnirea noastra din 11 iunie.

Ne vom intalni in Parcul Botanic, in stanga, este o fantana cu apa.

Ce ziceti, aveti cu cine sa va lasati odraslele?[copil][bb]

Puteti veni fara anexe, sa mai stam si noi la o barfa, nu cu capul intors dupa ei.

Cine este de acord, si promite sigur ca vine, propun ca dupa ce ne intalnim toate la locul de mai sus, sa mergem undeva pe o terasa, la o pizza, un suc, o bere.(fara alcool pentru[gravi]

Pentru asta, ar trebui facuta o rezervare, undeva.

Eu ma ocup de asta, dar vreau sa stiu sigur pe cate persoane ne bazam.

Putem merge in apropiere, undeva.

Flora, Vaporul(un mic ceva, o bere),la cofetarie nu incapem toate.

Eventual sub podul de pe Bega, e o terasa faina.

Mai propuneti si voi terase, unde sa avem loc toate si eu ma ocup de rezervare.

 

De-abia astept![bere][berica][ispita][papica][pepsi]

 

Doris [mamica] si printesa mea, Ines [copil]

 

Poze cu micuta Ines:

http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca nu iese atat foc fara fum. Pe de alta parte ar putea fi foarte bine o campanie de manipulare prin mass media pentru a aduna rapid acei bani necesari pentru construirea unei noi cupole. Si foarte bine, sa dea occidentalii, ca au de unde. Nu cred ca este asa de grava situatia cum pare la prima vedere ... dar nici chiar degeaba nu cred ca se vorbeste.

Ana, reactoarele de la Cernobil nu mai functioneaza, dar materialele radioactive inca sunt acolo. Asta-i buba cu centralele astea. Nu prea mai ai cum sa scapi de materialele radioactive ... [bang] Si cica acesta ar fi pericolul major ... sa se surpe acel sarcofag peste vechiul reactor dezafectat.

 

Doamne ajuta, sa nu se intample vreo grozavie. Oricum, in mod preventiv este bine sa ne ferim sa ne expunem la soare, macar pana se clarifica situatia.

 

Alina, eu am vazut carti, CD-uri etc. frumoase la Diverta, in piata Libertatii.

 

Giova, relaxeaza-te! Era o simpla scurgere ... trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca in timpul sarcinii acestea devin mai abundente; multe gravidutze "ciupesc" ca sa zic asa si Candida in aceasta perioada, dar e la ordinea zilei, not to worry. In genere se trateaza doar local si in trimestrul 2 sau 3, in nici un caz acuma.

 

Ana, cu intalneala inca nu am stabilit loc si ora. In principiu cam 18, sa nu prindem calduri (desi am auzit ca se racoreste ...) Dar mai avem un weekend si o saptamana la dispozitie sa stabilim.

 

A, sa nu uite neuronul singuratic: Doris, hainele NU sunt bune. Sunt ENORME! M-am gandit sa sun la redactie sa intreb daca nu cumva se pot schimba la 1 iunie ... Tu i-ai intrebat cumva?

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 30 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, eu zic sa ne orientam pe Unirii si zona, ca acolo e full de terase si tot gasim ceva sa ne placa, nu? Mai sunt si in centru cateva fainutze (de ex. Opera, pe locul fostei Violeta), pe Alba Iulia ... avem de unde alege.

Si nu mai imi zi de terasa de sub pod, ca nici acum nu pot crede ca nu mai exista Clubul de Jazz [:(][:(][:(] Cu inchiderea lui mi se pare ca s-a furat ceva din sufletul Timisoarei. Pentru mine si generatia mea, cel putin, asa este.

 

Am constat ca suntem ditamai trupa pe aici de ex-Colegiul Banatean (sau Obradovici, care tot acolo langa este [:D]). Pai mai, fetelor, nu va e dor de un Barbul, Ciama ceva? [:D][:D][:D]

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 30 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, pijamalele( 2 buc identice) sunt bune.

Rochita este mica.

Treningul: jacheta buna, pantalonii foarte lungi.

Ce zici de propunerea mea?

Fara anexe si undeva pe terasa?

Nu cred ca te vor ajuta cu schimbarea hainutelor.

Poate mai degraba direct la 1 iunie la magazinul de prezentare.

Spun asta pentru ca anul trecut, Ines a prezentat haine pentru 1 iunie, la Cesena, si a primit cadou tot asa multe costumase.

Nu toate s-au potrivit, asa ca am fost sfatuita sa merg acolo ca mi le schimba, dar sa nu rupi etichetele!

Succes!

 

Doris [mamica] si printesa mea, Ines [copil]

 

Poze cu micuta Ines:

http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana, id="blue">Vasa (sotul meu) e din Denta, un sat cu multi sarbi langa Deta dar a facut un liceu roman in Timisoara (lic.alimentar...dar nu are nici o tangenta cu domeniul respectiv...el e computer freak...lucreaza la service imprimante industriale si alte echipamente de genul ala).Cand eram in liceu cunosteam o directoare de gradi si mergeam in fiecare vara in tabara la Nadrag.(ca insotitori pt.cei mici)...ce amintiri faine mai am de acolo...e super..sau cel putin era prin 95-97....sper ca Paul sa se simta bine...

Dorisid="blue"> multumesc de raspunsuri...merg pe mana ta..

Cat despre intalnirea din 11 nu stiu ce sa zic ca nu prea am cu cine lasa piciul...mai vedem...ca mai e o saptamana pana atunci...

 

Simina si Deian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, eu am bunica in Soca, sat langa Deta. Ce amintiri frumoase am legate de vacantele la sat!

Gabi, absolventa de Filo? Imi pare rau ca nu pot barfii cu voi despre profii de la sectia romana, eu am facut sectia sarba si pe cei de la romana nu ii prea cunosc.

Despre intalneala din 11 inca nu stiu ce sa zic. Sotul meu, mare polist, vrea sa plece la Bucuresti (joaca Poli cu Steaua). Daca se intorc ai mei de la sat pana atunci, voi avea cu cine sa las soricelu', daca nu ma primiti cu anexa, avand in vedere ca la mine e prima intalnire?

Oana, cu tine povesteam despre poli? sau cu Giulia?[alcool]

 

Silvana si Paul

http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...