Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 6 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va pupicesc toate burticile...va admir de cateva zile si aproape va invidiez(glumesc,sa stiti)pt.ca eu am pierdut o sarcina de 7 sapt.exact in ziua de Pasti.Cauzele nu se cunosc.Sau pot fi m multe:un uter fibromatos,posibil vreun fibrom uterin(inainte de a ramane[grasa]nu-l aveam),efort-curatenie,spalat geamuri,etc.inainte de Pasti.Cand m-am dus la control,la Elias,la policlinica, nu implinisem inca 4 sapt.Am zis sa ma duc din timp pt.ca totul sa fie o.k.,ca apoi sa aud ca mai bine faceam o miomectomie inainte sa raman,ca fibromul e mare.Care fibrom nu stiu.Adevarul e ca aveam un uter fibromatos dar care nu prezenta nimic de genul acesta.Dar nu putea sa-mi spuna de miomectomia asta inainte sa raman?Ca doar ne m vazusem de 3 ori in ultimul an(la analizele de rutina) si la care m-am plans ca nu raman[grasa].N-a zis nimic.Si cand reusim,ce sa zica si ea?O scorpie de femeie.M-a descurajat din prioma,ca sa nu m spun ca e drta mea de 10 ani.Mi-e rusine de prostia ei.Dar chiar a avut dreptate.Parca a avut gura aurita:mi-a spus ca numai D-zeu ma poate ajuta sa duc sarcina pana la capat.Si ca nu-mi face acum nici-o analiza,ca e prea devreme.Sa vin dupa Pasti,sa vedem ce se-ntampla pana atunci,zice ea.Disperata,am intrebat si eu ,in stg,in dr,de un medic m competent si am ajuns la seful de sectie de la Municipal,caruia n-am vrut sa-i zic nimic de uterul meu, sa vad daca asa-i cum spunea drta mea.Si asa a si fost:nu mi-a pomenit nimic ,chiar totul i se parea normal,si ca eu sa stau linistita,i-am spus de uterul meu,la care el a zis ca nu-i bai.Am mers acasa si am zis sa fac putina curatenie,iar seara deja imi patasem chilotul cu un sange maroniu,ca apoisa merg la urgente,sa mi se faca consult+eco,totul pana aici o.k.,bebeul era bine si sa-mi prescrie repaus la pat.doar ce-am venit acasa,mi-am facut un dus si m-am bagat in pat.Spre dimineata am simtit dureri ca la menstra+sangerara m mare,cu cheaguri,si cand am ajuns la medic era tardiv pierdusem sarcina.Eu zic ca daca dadeam peste un medic ca TUTUNARU,aveam si eu acum aproape 3 luni.Mor de ciuda ca n-am stiut de dansul.De un an ma chinuisem sa raman insarcinata.Acum as vrea sa merg la el ,sa-mi spuna cand pot incerca din nou sa raman.Voi stiti cumva dupa un avort spontan + chiuretaj,dupa cat timp e posibila o noua sarcina?TRAIASCA GRAVIDUTZELE!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lucians

va pupicesc toate burticile...va admir de cateva zile si aproape va invidiez(glumesc,sa stiti)pt.ca eu am pierdut o sarcina de 7 sapt.exact in ziua de Pasti.Cauzele nu se cunosc.Sau pot fi m multe:un uter fibromatos,posibil vreun fibrom uterin(inainte de a ramane[grasa]nu-l aveam),efort-curatenie,spalat geamuri,etc.inainte de Pasti.Cand m-am dus la control,la Elias,la policlinica, nu implinisem inca 4 sapt.Am zis sa ma duc din timp pt.ca totul sa fie o.k.,ca apoi sa aud ca mai bine faceam o miomectomie inainte sa raman,ca fibromul e mare.Care fibrom nu stiu.Adevarul e ca aveam un uter fibromatos dar care nu prezenta nimic de genul acesta.Dar nu putea sa-mi spuna de miomectomia asta inainte sa raman?Ca doar ne m vazusem de 3 ori in ultimul an(la analizele de rutina) si la care m-am plans ca nu raman[grasa].N-a zis nimic.Si cand reusim,ce sa zica si ea?O scorpie de femeie.M-a descurajat din prioma,ca sa nu m spun ca e drta mea de 10 ani.Mi-e rusine de prostia ei.Dar chiar a avut dreptate.Parca a avut gura aurita:mi-a spus ca numai D-zeu ma poate ajuta sa duc sarcina pana la capat.Si ca nu-mi face acum nici-o analiza,ca e prea devreme.Sa vin dupa Pasti,sa vedem ce se-ntampla pana atunci,zice ea.Disperata,am intrebat si eu ,in stg,in dr,de un medic m competent si am ajuns la seful de sectie de la Municipal,caruia n-am vrut sa-i zic nimic de uterul meu, sa vad daca asa-i cum spunea drta mea.Si asa a si fost:nu mi-a pomenit nimic ,chiar totul i se parea normal,si ca eu sa stau linistita,i-am spus de uterul meu,la care el a zis ca nu-i bai.Am mers acasa si am zis sa fac putina curatenie,iar seara deja imi patasem chilotul cu un sange maroniu,ca apoisa merg la urgente,sa mi se faca consult+eco,totul pana aici o.k.,bebeul era bine si sa-mi prescrie repaus la pat.doar ce-am venit acasa,mi-am facut un dus si m-am bagat in pat.Spre dimineata am simtit dureri ca la menstra+sangerara m mare,cu cheaguri,si cand am ajuns la medic era tardiv pierdusem sarcina.Eu zic ca daca dadeam peste un medic ca TUTUNARU,aveam si eu acum aproape 3 luni.Mor de ciuda ca n-am stiut de dansul.De un an ma chinuisem sa raman insarcinata.Acum as vrea sa merg la el ,sa-mi spuna cand pot incerca din nou sa raman.Voi stiti cumva dupa un avort spontan + chiuretaj,dupa cat timp e posibila o noua sarcina?TRAIASCA GRAVIDUTZELE!!!!!!!


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucians, sa stii ca intr-adevar dr. TUTUNARU este un superdoctor. Dar despre pierderea de sarcina am citit f. mult si oricat te stradui sa faci ce trebuie, daca corpul tau respinge sarcina sau ea nu se dezvolta normal din diferite motive, nu ai ce sa faci. Sunt f multe cazuri fara explicatie. Sunt greseli pe care natura le corecteaza prin intreruperea sarcinii.

Referitor la cand poti sa ramai din nou, se poate sa incerci dupa prima menstruatie. Dar mergi la doctor sa iti spuna ce analize sa faci. PS Si eu am trecut prin asa ceva acum vreo doua luni. Dar o iau incet. Sper sa ne intalnim la discutii despre burticile noastre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fete, mamici si burtici![:D]

 

Lucians - imi pare rau de sarcina pierduta, of of...

uite, exact asa ceva a patit o prietena anul trecut in martie, de 2 ori... am mers cu ea la Tutunaru (de atunci i-a devenit pacienta)... si a rezolvat, stii tu... a facut curatenie dupa nenorocire[V]

 

si la nici 3 sapt din nou... avort spontan, cum spui si tu, cu cheaguri de sange, a internat-o la Elias...

 

cat despre reluarea activit... intreaba mai bine, prietenei mele i-a spus ca nu-i nici o prob... sa se apuce de treaba[:D]

 

stii, dr asta e mai glumet!

 

bafta!!! si sanatate[pup]

 

mey, voi celelalte[gravi], ce mai faceti?[flo]

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

tot eu sunt, ma scuzati[bang]

 

am uitat sa spun ca in urma acestor nefericite evenimente (avorturile), dr a trimis-o pe prietena mea sa faca un milion de analize[:D]...

 

pupici

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vaaaai, ce surpriza domne!!! suntem onorate mey[:D]

 

si returnam pupicii[pup][pup][pup]

 

cum ziceai? ma amenintai odata ca ne mai vedem si noi? sau tre sa asteptam sa-nceapa Focutza sa mearga?[huta]

 

Sanatate!

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]va pup,fetelor,gravidutelor si mamicilor.In leg cu avortul meu:erau toate bune si frumoase pana la acel efort.Si unde se mai pune si uterul fibromatos.Imi este ca,daca ma trimite sa-mi fac o gramada de analize,trece timpul si trebuie sa m aman[gravi].Si unde se m pune si faptul ca,muncisem[xinpat]un an de zile pt acea sarcina.Din cauza asta vreau sa trec la treaba din nou,[xinpat]sa vad daca m raman.Voi ce ziceti?De multe ori dupa un chiuretaj sunt sanse m mici sa ramai repede,sau macar,sa m ramai vreodata[gica].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucians,

Stai linistita!Uneori se intampla ca orgnismul sa inceapa sa se refaca si sarcina urmatoare sa vina foarte repede si in conditii bune! NAsa mea a ramas insarcinata dupa 7 ani, prima sarcina a pierdut0o la aproape 3 luni pentru ca fara sa stie contaactaase o boala contaagioasa fara manifestare evidenta ! Si pe urma a ramas insarcinata iar si acum are oun baiat de 4 ani si o fetita de 1 an! Asa ca, succes mult si nu te descuraja!

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...