Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 6 )


Recommended Posts

kristinutza, e plecat la un congres. Se intoarce duminica, deci de luni il gasesti.A fost plecat de ieri.

te pup si tine-o tot asa cu IR-urile alea. Si ale mele sunt usor marite (dar totusi abia 0,52) si mi-a zis sa iau Magne B6 si Biomarin. Tu iei tot 4 pastile de Magne B6? Cum le iei? Pe toate o data? Eu am mai luat si asa dar si 2 dimineata si 2 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hola lume gravida,

 

Oricât mi-am belit ochii pe net sa aflu si eu care naiba is valorile ideale ale IR tot n-am aflat nika'. De pregnyl ce sa mai vb. Daca totusi s-a descoperit relativ recent ca efectele sale sunt benefice asupra sarcinii, n-ar trebui totusi sa apara niste articole in acest sens? Ma intreb si io ca profanu' intr-ale medicinei.

Ma rog...o sa astept sa ma lamureasca Tutunaru cand s-o intoarce de la congres.

 

Kidu', eu zic sa iei magneB6 2 dimineatza, 2 seara. E mai usor de suportat pt. stomac. Ce zici?

 

O intrebare am la gravidele mai mari ca mine (eu am 15 s.). Cea de-a doua eco morfologica - cea de 20 de saptamani- se face in aceleashi conditii la Iosup? Adica in acelashi loc si la acelashi ecograf 2D?

Io nu tzin deloc sa fac 3D, insa vreau sa stiu daca procedura e identica sau e diferita fatza de prima eco morfologica.

 

Hai va pup[pup]

Lordra[gravi]15s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="red">Lordra, id="black">din cate stiu eu eco al lui Iosup e 3D. si eu ma asteptam la ceva mai spectaculos, dar cred ca imi era gandul la 4D [:D]

 

am mai facut eco 2D la T la cabinet si la medicover, si acolo nu ti-l putea intoarce pe bb petoate partile asa cum a facut Iosup. imaginea era doar in plan.

 

eu as incerca si un 4D dar pe la 20+. initial, cand am plecat de la Iosup, mi-a zis ca ne vedem la 20+, dar dr T mi-a recomandat ca dupa ce termin trat cu pregnyl sa repet eco la Iosup. asta inseamna ca la 18+ fac iar eco.

 

va pup pe toate si un weekend placut.

 

tweety 14+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lordraid="red">, nu difera cu nimic eco de 20 fata de cea de 14.

Nu te mai intreba nici ca profanu. Ia exemplu de la Kristinutza, asta si pentru ca rezultatele sunt incontestabile. numai de dai o strigare se aduna o gramada de gravidutze si mamici care au facut pregnyl si le-au scazut IR-urile.

Tweetyid="red">, urmeaza tratamentul fara teama. va fi bine ai sa vezi. Eu va inteleg foarte bine pentru ca si pe mine m-a speriat si tratamentul dar si o eventuala preeclampsie nu mi-ar fi stat bine nici mie si nici copilului.

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut iR mari...si dupa doar 3 injectii cu pregnyl au scazut la normal..asta era prin sapt 22..acum la 31 ir erau normale iar..

 

[pup]

AniS [gravi]si bebelina mea dulce 32+

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kid, m-am trezit cam tarziu sa raspund, dar de-abia acum am intrat pe net... farmacista mi-a zis sa nu iau niciodata toate 4 magne b6 odata! cica in timpul mesei si cel mult doua pastile odata.

ia si tu cate doua.

 

am fost azi (miercuri) la dr. t. aglomeratie maaare. am ajuns la spital la 9 si am intrat la 11.

 

cristina 24+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...