Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 6 )


Recommended Posts

Multumesc Kristinutza...

 

Uite ca eu am inceput sa le iau pe toate 4 deodata, o sa ma opresc[bang]. Am vazut ca daca iau 2 dimineata, seara am uitat sa le iau.

 

E bine ca mai are timp de spital, desi stiu ca e f riscant. Daca are una dintre paciente in travaliu, nu mai e ca pe vremuri, sa urce repede la 2 sa o vada, tre sa fuga la Municipal si tu tre' sa astepti pe hol o mie de ani.

 

Ai mai aflat ceva de cat mai tine renovarea aia? Ca pe mine ma streseaza deja. Am avut muncitori in casa si a durat, in loc de 3 saptamani, aproape 3 luni, nu am incredere in constructori. Sper sa fie gata pana in septembrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Buna la mamici ssau burtici!

 

uite, am intrat sa va spun ca dr e de garda duminica... eu ma voi duce cu o prietena, dintre voi... vine careva? dimineata pana in 10 sau un pic dupa?[:D]

 

eu voi fi cu Mariuca, deci, usor de recunoscut[;)]

 

daca nu... va pupacesc

 

 

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor!

stiu ca am cam disparut din peisaj, dasr revin eu cu forte noi, in vreo cateva sapatamani.

am facut si eu echo morfo la 15 saptamani, ca de, n-am prins programare mai devreme... abia azi i le-am trimis pe mail dr, toate rezultatele, ca nu l-am gasit in spital. era cu o gravida la nascut[q][bang], naspa rau cu renovarea asta, ca alearga dintr-o parte intr-alta.

daca nu-mi raspunde pe mail, duminica poate ii fac si eu o vizita la spital... sau il sun si-i spun sa se uite pe mail ca i le-am trimis[:D] si sa nu ma puna pe drumuri pe caldura asta[:D]

 

oricum, eu sunt trecuta de 3 saptamani pe prenatal si biomarin plus, ca dadui cu lesinul pe strada. apoi dr de familie mi-a dat fier, ca am inceput deja cu anemia. asa ca de bine nu prea am ce sa zic...

 

ehe... si uitam, la mine se confirma calculul, 1 decembrie DPN, asa ca io imi fac rezervare de ziua nationala. poate isi pune garda atunci, ca sa nu-i stric petrecerea[:D]

 

ps. dupa ce se uita pe rezultate va transmit si valori, si decizii...

 

pps: uitam cea mai importanta parte... in burtica am fetita[:D]

 

Cristina [gravi]16+ si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la burtici! Si eu sunt tot pacienta dr. Tutunaru. Am si eu una bucata problema, poate ma ajutati voi. Vinerea trecuta am facut tensiune maricica 14 cu 9, l-am sunat pe doctor care dupa cum stiti era plecat din tara, si m-a indopat cu pastile ( dopegyt 3/zi, biomarin 1/zi si Magne B6 4/zi.)Intre timp mi-am revenit, se pare ca a fost doar un accident, si ma gandeam daca sa renunt sau nu la Magne B6 si sa raman doar cu biomarin ( ambele au ca efecte scaderea tensiunii si ma gandesc sa dau din lac in put si sa devin hipotensiva). Voi ce parere aveti? magne B6 face rau la BB ca in prospect zice ca nu e indicat in sarcina?

Nu vreau sa-l mai deranjez pe doctor doar pt atata lucru.

Va pup si merci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari multe![biz]

 

Cristina, pai tocmai eu sa nu te felicit? ai ce ti-ai dorit in burtica, si in dec, in bratica[:D]. Felicitari si sarcina fara probleme!!!

 

Weekend placut![flo] pt toata lumea!

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eee... androix, n-am lesinat chiar pe strada... doar in metrou si in maxitaxi, si sper a treia oara sa nu se mai intample... habar n-am de la ce, poate isi dau seama doctorii. lesinam eu si inainte, dar acum nu e nici unul dintre vechile motive.

 

madau, sorry, dar nu stiu cum sa te ajut... cred ca mai bine l-ai "deranja", pt ca el ti le-a dat in dozele astea.

 

Cristina [gravi]15+ si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma intereseaza cand e de garda ca vreau sa merg la controlul de 6 saptamani, dar mai am o nelamurire. Acum cu nasterile la municipal ce mai inseamna "a fi de garda" in elias? Adica ce se intampla e de garda la ce? Tot pleaca daca naste cineva nu? Ce stiti?

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...