Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 6 )


Recommended Posts

quote:Originally posted by Androix

Si pe mine ma intereseaza cand e de garda ca vreau sa merg la controlul de 6 saptamani, dar mai am o nelamurire. Acum cu nasterile la municipal ce mai inseamna "a fi de garda" in elias? Adica ce se intampla e de garda la ce? Tot pleaca daca naste cineva nu? Ce stiti? Andreea mamica lui [bb] Filip StefanPozici cu Filip


id="quote">id="quote">da, e de garda miercuri dar daca cineva naste, pleaca in Municipal. El mai opereaza in continuare laparoscopic si ginecologic in Elias.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor si eu sunt pacienta lui T...sapt. trecuta mi-am vazut puiutul la 9 sap. jumate...am fost foarte impresionata...daca vreti sa-i vedeti este in album la "cafeluta"...ia ziceti-mi triplu test la cite sapt. se face? Sapt viitoare la 11 sapt. jumate ajung iar la T..Credeti ca poate masura pliul nucal inainte de 12 sapt.? La Iosup o sa ma programez vineri pentru 25 iulie, la 14 sapt. sigur se vede sexul lui bebe? Va pup pe toate si sanatate!

 

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Cafeluta draguta

[gravi]10+

[/url]"]Simburica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rog frumos fetele care au nascut cu Dr Tutunaru sa imi dea si mie un PM si sa imi spuna si mie ce pot sa ii cumpar domnului doctor. e clar ca nu pot sa ii dau bani.

 

e cineva care a nascut de curand cu dansul la Municipal? cum a decurs totul? cat costa nasterea acolo?

 

multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, nu cred c-o sa-ti masoare pliul nucal inainte de 12 saptamani. Eu m-am programat special la 12 saptamani pt. chestia asta, insa T. mi-a spus ca pliul nucal imi va masurat la ecografia de 14 saptamani facuta de Iosup. Atunci am aflat si sexul fatului: fetitza.

Nu stiu de ce nu masoara si Tutunaru pliul nucal: probabil pe motiv de ecograf mai putin performant. Oricum, mi-a spus ca si masuratoarea de 14 saptamani este foarte buna. Mie mi-a iesit 1.9, parca.

In privintza triplului-test, daca nu ai facut nici un pregnyl, atunci ti-l vei face imediat dupa ecografia de 14 saptamani - probabil in aceeashi zi sau, cel tarziu, urmatoarea. Eu l-am ratat pe motive de, cum am spus mai sus, pregnyl (bata-l vina, ca nu mai scap de el[bang]).

Cam asta-i.

 

Bafta multa!

Lordra[gravi]17+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix sau cine mai stie, cat ar trebui sa fie IR-urile dupa 20 sapt. La eco de ieri(23 sapt) mi-au iesit usor crescute, adica stg-0,51 iar dreapta-0,62. Cat de mari sunt? Ginecologul meu nu da 2 bani pe valorile astea, el spune ca nu au mare semnificatie. Dar eu m-am speriat!

 

Voi cat le aveati cand s-a decis tratamentul cu pregnyl?

 

Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonnia au importanta IR-urile. Iti scriu eu care am avut preeclampsie (cu valori de 0.7).

 

Scrie-i lui Tutunaru pe site si vezi ce zice. El are tratament pentru asta. Eu am ezitat sa merg la el si am nascut prematur.

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tonnia, un eventual retard de crestere ar fi fost observat de medicul care ti-a facut echografia, dar cum nu ai scris nimic despre asta inteleg ca bb se dezvolta bine. M-am uitat pe tabelul cu valorile IR-urile si daca am inteles bine, acolo se spune ca:

 

val normale val. anormale

 

20 sapt. 0.53 0.67

 

28 sapt. 0.49 0.65

 

Facand o medie a valorilor considerate normale(asta pt. ca tu esti in perioada de mijloc) rezulta ca in limite normale ar trebui sa ai 0.51id="red">, valoarea de 0.66id="red">(rezultata si ea in urma unei medii aritmetice)fiind anormala. Acum este foarte posibil sa ma insel, dar eu asta am inteles din tabelul cu pricina. Eu am avut IR-urile pe artera uterina stanga de 0.63-0.64 la varsta de 19 sapt. si pentru asta am luat magneziu si Biomarine plus. Doctorul a considerat valorile "usor crescute".

Multa bafta si tine-ne la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la burtici!

Azi am fost la echo la Dr.Iosup si vreau sa va spun ultimele noutati:

BB are 10cm, 128 gr, 15 sapt si 5 zile ( nastem mai devreme - pe 17 dec), e bine, sanatos si voios. Si sughita de mama focului, cred ca stia ca vorbim de el.

Si acuma suspans...... E FETITZA!!!! [invazie]

Asa ca suntem in [9cer], tati a promis ca face cinste azi[bere]

In rest, T a zis ca e ok, iau Magne B6 in continuare pana la echo de 20 sapt si mai vedem.

Pupici la toata lumea

 

Madau [gravi] si gogoshica 15+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...