Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la Pitesti


Recommended Posts

mamicutelor sau viitoarelor mamicute, am nevoie de parerile voastre. locuiesc in Pitesti dar m-am mutat aici de curand, de la 200 km , deci nu cunosc prea multe. sunt insarcinata in 7saptamini si am fost la dr. Pletea de m-a consultat. spuneti-mi parerile voastre in legatura cu medicii din Pitesti , cum merg treburile pe aici, si mai ales cat costa ca sunt nitel panicata ca nu cunosc pe nimeni care sa ma sfatuiasca![bang] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Imi pare rau ca nu iti dau vesti tocmai bune, dar...nu prea e ok cu nasterea la Pitesti. Acum depinde si de medic. De Pletea stiu ca e bun, dar pe prietena mea a lasat-o cu ochii in soare dupa ce i-a urmarit toata sarcina. Cand era aproape sa nasca, a plecat in concediu. Sa nu te duci la Lazarescu pt nimic in lume.

Este o doctorita foarte buna, care are mare grija de tine dar...m-a lasat memoria si nu imi amintesc cum o cheama. Dar aflu si iti spun. Stiu ca are cabinetul cum urci pe Craiovei pe dreapta.

In ceea ce priveste banii, cam 150 euro pt doctor si restul la moase, asistente, etc.

Nastere usoara si mai vorbim.

 

Luminita

[gravi] 29 de saptamani cu [copil] Andrei

POZE CU BURTICA http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]ce sa spun , imi vine s-o iau la fuga!

din cauza programului foarte incarcat de lucru nu-mi permit sa merg la Bucuresti, ca am auzit si eu ca la Pitesti cel mai bun medic e drumul spre Bucuresti. Plus ca am citit toate povestile de groaza de pe aici si mi-a pierit brusc pofta de a face copii!!

Dar bebelusul asta e tot ce mi-am dorit si trebuie sa fie in siguranta asa ca varog ajutati-ma cu informatii!

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca despre dr. Matrozi este vorba. Ea are cabinet pe Craiovei.

Eu am fost cam dezamagita de medicii din Pitesti, asa ca am ales sa merg la Bucuresti. (DPN 8 iunie)

Un medic bun si care pare serios este un arab care are cabinet in Gavana.

Sarcina usoara si un bebe sanatos si norocos.

Veve&bebe

 

vd

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt pitesteanca, dar am plecat de mult, inainte am facut facultatea in Buc...dar mai stiu de la prietenele mele: dr Pletea cica e bun si mai e o dna dr ...ceva cu C( Cioplea,nu, C...), are cabinet pe Bulevard, dupa teatru, spre Politia circulatie, spre Nord adica- am auzit ca e bunicica, dar cam croita pe bani si uneori cam dura. in rest...nu mai stiu.

bafta!

M28s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, va multumesc mult pentru mesaje, chiar mi-au fost de folos. de doctorul din Gavana stiu si eu...eu locuiesc acolo

dar n-am stiut daca e bun sau nu...in fine o sa intru acolo la Prieteni dintotdeaun sa vad ce si cum

dupa cum v-am zis, nu pot merge la Bucuresti din cauza serviciului, is o tzara de sef p-aci, intr-o pozitie in care nu prea sunt femei....si orice dereglare a programului ar putea ridica niste sprancene.....nu vreau sa se spuna ca femeile nu stiu sa fac decat copii si sa stea acasa...ce vreti , traim intr-o lume a barbatilor si daca vreau sa inving trebuie s-o fac pe terenul lor...

de-asta caut un medic bun in Pitesti... ca sa evit timpul pierdut cu deplasarile

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea , eu nascut prin cezariana cu doctora Lazarescu si sotul ei , tot medic obstretician-ginecolog ! Am nascut intr-o duminica , a doua dupa Paste ( cum a fost in 1999 ) si au venit de acasa pentru nastere ! Eu am fost multumita si dupa nastere s-a preocupat ca totul sa decurga bine !

Ce iti recomand : sa nu ajungi la doctorul Ghica , sub nici o forma , desi am cunoscut cateva mamici care nu aveau nimic de reprosat ! Insa ce am vazut eu m-am ingrozit ! In seara cand am nascut era Ghica de garda si plictisit sa astepte o dilatatie corespunzatoare la cele care nasteau , a pus mana pe bisturiu si a facut epiziotomie ( o incizie a perineului )la toate apoi le-a cusut ca naiba ! In salon era o tipa de la tara pe care au lasat-o la nesfarsit si vazand la un consult ca bataile cardiace ale copilului sant din ce in ce mai rare , i-au facut cezariana de urgenta si au taiat-o transeversal ( cum era odinioara cezariana ) . Era in observatia lui Ghica ! Probabil sotul ei nu i-a dat banii cuveniti si pur si simplu il durea pe Ghica in c¤r de suferinta ei !

Nu vreau sa te sperii si sa stii ca am cunoscut multe mamici care au nascut foarte usor ceea ce iti doresc din inima si tie ! Din cate am auzit cei mai buni sant doctorul Copaceanu si doctorul Pletea !

Nu te panica , mergi la unul din medici sa te ia in evidenta si sub observatie si vei vedea ca totul va fi in ordine !

Sanatate multa tie si bebelusului si sa ai o nastere cat mai usoara !

 

Alexandra , mamica lui Mihaitaid="teal">id="Comic Sans MS">[flo]

 

************************

 

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Copaceanu nu merge stiu de la prietene care au nascut cu ea ca dupa nastere nici nu te mai baga in seama,vorbesc de zilele imediat urmatoare ,nu trece sa vada cum te simti ,nimic.

Nici Mihaila sau Mihailescu nu mai stiu sigur ,experienta dramatica pe propri piele,cam amator.

DE doctorita Stefanescu am auzit ca e dr bunicel dar ca le vorbeste mai uarat pacientelor.

Ce sa zic si eu am fugit de Pitesti si am nascut la Bucuresti chiar daca stateam acolo.Nu prea ai de unde alege .

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...