Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lauraid="red">, a fost relativ simplu...am olita de aia cu maner atasabil si cu bila in mijloc...te-am lamurit, nu??[:D] si am observat ca lui nu-i placea maneru, l-am dat jos si sa joaca cu el...in timp ce el era pe olita eu tot ii ziceam sa faca kk, si ma scremeam de mai un pic si faceam pe mine, iar el radea si ma imita...il pun de fiecare data dupa ce mananca si acum a inceput sa zica singur ca vrea kk[:d] probabil ca i-a placut cum ma scremeam io, ca acum ma imita de fiecare data cnad e pe olita[:D]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba sunt eu pe aici, Clau, dar nu stiu ce sa fac mai intai prin casa...

[pup] baiat mare si inteligent! Sa-l tina obiceiul cu cerutul la olita, e mare lucru! Azi si Cristina a facut pipi si kk la olita si statea acolo si zicea "cishhhh", apoi, cand am ridicat-o arata cu degetul spre olita "nu-nu, pfuuu, cissss" [:D]

Rau s-a nimerit cu constructia aia chiar langa voi... zi si tu ca va pregateste pentru santierul care urmeaza prin casa voastra, poate nu te mai enervezi asa rau.

Crema de soare eu am luat, asa cum spuneam intr-un mesaj anterior, Nivea 30 cu lipstick bonus. Nu am dat-o inca pe Cristina, dar cred ca dupa-amiaza o testez.

 

Laura - fain meci, intr-adevar! Aseara eram cu un ochi in calculator si cu altul in tv, desi nu sunt eu mare microbista. Referitor la febra de la rosu in gat: Cristina a facut demult, pe la 4-5 luni, dar dupa 24 de ore i-a cedat. Ea a mai avut febra foarte puternica asta iarna, cand a facut enterocolita aceea de ne-am internat in spital. Dar si atunci, dupa 2 zile de gentamicina, a cedat. In schimb, dupa fiecare vaccin mi-a facut febra, nu foarte mare, cam 36 de ore.

 

Vorbeati de pasta de dinti. Trebuie sa recunosc ca pana acum nu m-am straduit sa-i fac un program cu spalatul dintilor. Se joaca din cand in cand cu periuta si o molfaie, ieri i-am aratat cum sa-si frece dintii si a incercat si ea, dar dupa o jumatate de minut isi pierduse interesul.

 

Mai, fetelor, fata mea a facut de doua zile pasiune pentru mersul taras sau in 4 labe. Ieri, in parc, eram la nisip cu lopatele, galetuse, alaturi de alti copii. Si numai o vad pe Cristina cum ia viteza in 4 labe spre celalalt colt al gropii cu nisip si apoi mai si gusta din mizeria de pe maini [bang]. Asaaa, scutur eu bine, mergem si ne spalam la cismea, ne mutam pe o alee. Cristina se invartea de zor in jurul caruciorului, se hlizea pe la lumea de pe banci... cand vad ca o batranica incepe sa se uite cam ciudat in directia ei: fata mea luase viteza taras si in 4 labe spre capatul aleii, iar eu nu o vazusem fiind mascata de carucior [bang] Fug dupa ea, ea viteza si mai mare si chiote si rasete de se uita lumea la noi. Apoi s-a gandit sa o tina ocupata pe o doamna gardian public, mare prietenie pe capul lor. Cand ne-am intors acasa, in fata blocului e o alee cu pomi si bancute, ma tine de vorba o vecina, timp in care Cristina patrula pe alee. Deja ajunsese la vreo 20 de metri distanta (noi problema asta o avem, ca pleaca fara frica departe de noi), cand se infige cu sandalele intr-o baltoaca cu noroi, iar pana sa ajung eu isi baga si mainile si isi intinde pe fata toata mizeria. Eu in mare viteza, o inhat si o ridic sa o iau in brate, numai bine ca m-a facut si pe mine de noroi peste tot, plus ca voia sa-mi dea si mie sa gust din ce avea ea pe maini. Radea vecina de se cocosa - cica demult nu a mai ras cu atata pofta! Nu va spun cum am intrat in casa, ca ma straduiam sa nu se atinga de lucruri, covoare, pereti pana la baie... [:D]

 

Cam asta e aventura de ieri, o sa va povestesc eu ce nazdravanii mai face azi...

 

[pup] fetele! Sa aveti o zi buna!

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles Clau id="red">esentialul: s-o pun zilnic ( Daria face dimineata cand eu ma pregatesc de plecat la serviciu ceea ce e cam naspa, si accidental inca o data pana seara ), sa ii dau de joaca ceva care sa-i tina mintea ocupata si ...sa ma screm si eu ca sa-i fac pofta [:D]

Sper sa mearga reteta ta !

Elaid="red">, cand citesc pataniile voastre din parc, groapa cu nisip, joaca cu alti copii si altele de acest gen, ma fericesc ca noi suntem mai singurele. Nu mergem in parc ca e cam departe, nu foarte dar cum timpul meu e limitat ,...mereu imi propun dar niciodata nu ajung acolo. Poate vineri la intalnirea cu galatencele reusim. Imi inchipui ca ai bagat-o la spalat cu totul ![:D]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraid="red">, am vazut si eu meciu si ce meci frate...ma bucur ca a castigat Liverpool[bis][bis][bis]

 

Muama Ela id="red">ce aventuri aveti voi[:D] Pupicei multi si lipiciosi nazdravanei de cristinuta![pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu cred ca Raul s-a obisnuit cu zgomotul[:D] Cand va ziceam ca ii aud gurita de fapt era radioul[:D] Eu asa il culc, cu muzica[:D]

 

Da Lauraid="red">, musai musai sa te scremi[:D]

 

Vreti un polonic de pãsulã??[pofta]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama, Laura, ca am intrat amandoua la dus! [:D]

 

Intrebare: ai vostri duc dorul tatilor? Vreau sa spun ca fii-mea, daca aude vreun zgomot prin casa, in afara camerei in care suntem, ridica ochii si zice "tata?" si asteapta. La fel daca aude liftul ca opreste la etajul nostru. Mi-e asa o mila, parca...

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elaid="red">, da, sa sti ca si eu am observat asta la raul...mama nu zice decat ff rar, atunci cand e trist, dar tata non stop si plus daca suntem la plimbare si vede vreun barbat de statura lu tacsu striga cat il tine gura TATA...mi se rupe sufletu...cand e Clau acasa nu-l slabeste nici un minut, tot la el vrea[alcool]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ela76

Ce-i aia Clau pasula, ca nu stiu daca sa vreau un polonic [:D]Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)Albumele noastreid="green">


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))] Chiar nu stii??id="size1">Pasula = fasole[:-)))]Mai fetelor am niste draci...auziti ma ce tupeu pe postasita noastra...azi a adus pensiile si alocatia...fiti atente...mama cu tata trebuiau sa aiba 6.027.000 iar alocatia e 225.000...ce vorbesti nesimtita, pensiile au fost doar 6 mil si alocatia 220.000...s-a servit fara nici un tupeu, rusine cu 32.000 lei ...mai ca ar fi mult dar chiar asa nesimtire de cand sunt...daca ii dadeam eu nu ziceam nimic[alcool] Dau eu ochii cu ea si ii spun [alcool] Eu cum am plecta la plimbare am lasat buletinele unei vecine, prietena de-a mamei...saraca s-a simtit prost, a zis sa nu cred cumva ca ea a luat din bani[bang][bang][bang]id="navy">id="Comic Sans MS">
Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy"> Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...