Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bea distractie placuta, sa profitatzi din plin.

 

sunt si eu pe aici fetelor

 

numai in lunile cu R se da calciu, respectiv vigantol (la copii peste un an). noi nu am luat calciu de loc (ce cand cand a mai avut vreo criza alergica) pentru ca nu a avut nevoie. asa ca nu este nicioproblema daca nu i-ai dat claciu, daca se asimileaza bine este suficient cel din alimentatizie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraid="red">, week-end placut![pup] si o vreme superba![flo]

 

Malinaid="red">, multam si tie pentru raspuns! Deci sa-i fac vant mustrarii[:D]

 

Oare ce mai fac: Rayuelaid="red"> (e printre cutii[:D]) Katalinaid="red">, Neddaid="red">, Cistyleid="red">, Dianaid="red">, Veveid="red">, Spic de grauid="red">(chiar asa oare cum a decurs operatia?[pup]), Adina Iuliaid="red"> (care n-a mai dat de mult pe aici, dar am citit dincolo la ian febr. ca Moti e bolnavioara[pup]), Gabivalceanuid="red">, Oakeid="red">, Inaioanaid="red">, Mirindaid="red">, Kultaid="red">, Piciulicaid="red">, bebe2004id="red">, ALona id="red">(zbor lin si o vacanta superba)![pup] multi la toata lumea si un buchet imens de flori!(daca am uitat pe cineva sa-mi fie cu iertare[pup])id="size1">id="navy">id="Comic Sans MS">

 

[flo]

[flo2][flo2]

[floare3][floare3][floare3]

[flo][flo][flo][flo]

[flo2][flo2][flo2][flo2][flo2]

[floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

[flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2]

[floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3][floare3]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

[flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2][flo2]

 

 

 

 

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu raul pe olita ...nu sunt ff clare, le-am facut cu webcam!

[bang] In timp ce lucram la poze, le transformam in jpg-uri numa aud un TUP si deodata incep urletele...Raul a incercat sa se ridice de pe olita si cazut direct in mecla[bang] Sper ca acum sa i se faca frica si sa nu mai vrea pe olita ca ma spanzur de calorifer[:D]

Daca voi nu mai postati, eu ma las pagubasa, ca acusica umplu un subiect[:D]

[recevere]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,dragalasele mele si bine v-am regasit![bis]Am deja aproape o luna de Romanika;o luna incarcata rau di tat.Joi dimineata am scapat de sot[:D],mi-am mutat resedinta la ai mei (pan' acu' faceam naveta zilnica de la un bunic la altu')si mi-am bagat net,asa ca de azi nu mai scapati de mine![:D]Nici nu-ndraznesc sa visez c-as putea recupera tot din urma si daca se gaseste cineva sa-si faca pomana cu mine cu-n update la evenimentele emportante,i-as ramane vesnic recunoscatoare!Va pupacesc si ne vedem prin zona![flo2]id="maroon">id="Comic Sans MS">

 

Irina,veve & croko[hia]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

poze,poze si iarid="blue"> pozeid="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] A aparut Veveid="red">!!![pup] Mama ce dor mi-a fost de tine [pup] Cum va place la Romanica?? Croko si Vevrica mika ce mai fac?? Pupam cu mult drag intreaga familie de animalute![pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, pupuietelor, sunt din ce in ce mai happy.

Poimaine im vine piciul acasa![bis] Deja simt ca e aproape.

Stiti ca joi am fost sa-l vad, desi nu eram convinsa ca fac cel mai bun lucru. Ei, acum va spun ca am facut bine. Totul a fost onvers de cum ma asteptam; in urma vizitei, eu m-am mai linistit, iar Stefan nu a suferit ca am disparut inca odata (asa zice maica-mea). De cand l-am vazut, timpul a trecut mai usor.

Dar a fost tare ciudata regasirea; Stefan s-a bucurat mult; se vedea pe el ca e super fericit; parca tot vroia sa-mi spuna si sa-mi arate cate stie; dar as fi vrut, parca, sa reactioneze si mai evident; nu stiu exact cum; iar eu am fost un pic stingherita; parca nu mai stiam ce sa-i fac; nu stiu. Acum ca vine acasa as fi vrut sa raman numai eu cu Stefan, ca sa ne reacomodam unul cu altul; dar vin si bunicii si raman ca sa ne ajute la aranjat apartament-nou (de luni il elibereaza); mi-e dor sa fim numai noi 3.

O! Dar ce ma mai vaiet! Bine ca vine, ca revenim noi la normal!

 

Luni mai avem un eveniment! Mergem la eco! Sigur aflam despre sexul la bebe2! [bis]

 

Trebuie sa cumpar pasta de dinti. Mickyyy, asa cum ai zis si tu, la fel face si Stefan, dar fara pasta. Probabil cu pasta e mai interesant pt ei. Deabia astept sa vad cum va reactiona.

 

Iar cu crema de soare, nu mai inteleg nimic; e buna sau nu; noi nu avem inca, dar vazand ca voi aveti am zis ca hai si noi la cumparat; dar repede mi s-a taiai cand am auzit ca nu e buna. Deci ce sa fac??? Da sau nu?

 

Clau, felicitari pt performanta cu olita! Sa stii ca si noi ne scremem de mama-mama, iar Stefan ne imita, dar inca nu ne-a "spus" inainte ca vrea sa faca; se screme doar cand e pe "subiect". Asa ca, inca o data: felicitari!

 

Am uitat sa va spun ca Stefan e super-super bronzat; toata ziua sta numai afara sau se plimba cu bunicul cu masina; vrea sa stea numai in pietre (se joaca cu ele), alearga dupa puiutii de gaina si mamanca macris din ograda; ce bine e la casa!

 

Maine ne ducem la padure de dimineata; sper sa nu [pic]. Sa aveti o duminica faina.

[pup]

 

Ps. Mi-am pus si eu glow la nume si nu imi place! (am ales verde si mi-a iesit kk) Stiti cum se sterge????

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (26 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A! Am uitat sa va spun ceva important: bunica il tine pe Stefan, peste zi, fara pampers! Va dati seama ce placere pe el ca e cu putzulica la aer! Si zice ca face pipi doar cand il pune sa faca (de doua ori s-a scapat pe el; nu stie sa spuna [:D]). Eu cum o sa-l tin la bloc fara pampers? [q]

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (26 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetele,

 

De luni suntem acasa. Miercurea trecuta (pe 18), l-am internat pe David. L-au dus direct la Terapie intensiva..ca sa se obisnuiasca cu salonul. Pe 19, dimineata la 9 si un pic l-au bagat in sala de operatii. Eu am mers cu el pana la usa salii, nu mi-au dat voie sa intru cu el pana il adormeau (spre disperarea lui David care a plans mititelul). L-am asteptat apoi in fata salii de "trezire". Ni se spusese ca el va iesi adormit din operatie, si ca va dormi inca vreo 2 ore dupa. Am fst socata cnd i-am recunoscut urletele in dosul usilor salii de trezire. Am deschis usa (care in mod normal cica e inchisa cu cheie), si am vazut cum 6 oameni nu reuseau sa il tina, iar el urla din gura de sarpe... Credeam ca va face infarct, iar eu accident vascular de furie. Nu mi-au dat voie sa intru la el sa il linistesc. Degeaba le spuneam ca el nu intelege franceza, ca eu in casa ii vorbesc in romaneste. Parca le vorbeam chinezeste!!

Pana la urma l-au calmat ei. CU un derivat de morfina[bang][bang].

 

Urmatoarele zile: de joi pana duminica inclusiv, David al meu a stat legat de maini si de picioare in pat, ca sa nu se miste si sa scoata sonda. Nu a vrut sa manance nimic (a venit un psiholog care ne-a spus ca e forma lui de a protesta la ceea ce i se intampla).

Transpira ingrozitor (pt ca statea numai si numai pe spate), iar asistentele se uitau la mine ca la urs cnd le spuneam ca vreau sa ii schimb tricoul ca ar putea raci!

 

Pe toata perioada am fst doar o data acasa, sa dorm putin (3 ore), in rest am stat numai in spital cu el (acolo ma spalam, acolo mancam, acolo dormeam - pe o saltea naspa, cu treziri din 20 in 20 minute ca piuiau toate aparatele la copii din jur, iar asistentele nu binevoiau sa vina sa vada ce se intampla.... ma intreb de ce mai foloseau aparatele de supraveghere!).

Asistentele erau disperate ca eu stateam numai cu el, si mi le dadeau tot timpul exemplu pe celelalte mamici care veneau doar in vizita la copilasii lor (care aveau probleme mult mai grave).

 

I-au spart toate venele pe picioruse in incercarea de a-i pune o perfuzie. Pe manute nu mai spun. Acum nu se mai vede asa tare.

Mi-a slabit puiul... Iar ce ma dispera mai tare, era lejeritatea unora de a spune ca baiatul meu e grasun si are de unde da jos (la 76cm avea 9.6kg!).

 

Concluzia - a fst ingrozitor, bine ca am stat cu el ca altfel cine stie cat mai statea acolo (intr-o seara o asistenta a vrut sa ii dea ea laptele - noroc ca am refuzat si am cerut sa i-l dau eu, ca altfel mi-l oparea! nu puteam eu sa tin biberonul in mana asa fierbinte era! iar ea spunea ca "laptele nu e fierbinte - e numai bun! dvs l-ati invatat sa bea lapte rece"[alcool][bang]).

 

Va pupic si sper sa va mai scriu cat de curand.

 

[majoreta] id="Tahoma">Luminita id="red"> [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 id="blue"> [bibe]

 

Povestea nasterii lui David[foto]

 

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...