Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (57)


Recommended Posts

spic de grau mi-a crescut tensiunea pana la 18 cu 11, cand am citit prin ce ati trecut! Extraordinar, cata nepasare! Doamne, bine ca ati trecut peste.

Acum, cum se simte David? Cum e (emotional) dupa acesta trauma? Saracutul, cred ca e foarte afectat.

Va tin pumnii sa fie totul bine, sa nu mai aveti de trecut prin spital si sa ne mai povestesti despre voi.

[pup]

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (26 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Vai, Lumy, prin ce a trebuit sa treceti! [flo] si [pup] ca sa uitati repede-repede. Acum sunteti bine? Cum e dupa operatie?

Mariana - si eu tot verde am vrut sa-mi pun glow si a iesit gri, dar m-am obisnuit. Eu n-am reusit aflu cum sa-l anulez, poate dupa ce adun iar puncte ca sa-mi aleg altul... Ce bine ca totul e in regula cu Stefan! Lasa, o sa aveti timp sa stati doar voi 3 (cel putin pana apare bb2, despre al carui sex sunt si eu tare curioasa).

Veveeeeee - bine ai revenit!!! [bis] Sa stii ca ma batea gandul zilele trecute sa sar pe admini sau alti moderatori sa-i intereb de tine. Cum s-au adaptat copiii cu Romania?

 

Noua dr. ne-a spus ca trebuie sa o protejam pe Cristina cu crema de plaja. Si eu sunt de parere ca pielea lor e prea sensibila si arsurile le-ar putea face mai rau decat crema de protectie. Oricum, ne-a zis ca cele cu factor 25-30 sunt ok, deja 60 e foarte mult si soarele nu mai ajunge la piele, deci efectul benefic dorit e nul.

Iar in ceea ce priveste calciul, Cristina a luat doar de doua ori la viata ei (cate 10 fiole de calciu gluconic, una pe zi), parca pe la 7-8 luni a fost ultima data. Dr. nu i-a mai prescris de atunci. Dar vorba lui Clau, mananca suficiente lactate, zic eu. Vigantolul ne-a spus ca trebuie sa i-l dam in continuare pana la 18 luni (2 pic/zi).

Alte recomandari pentru plaja de la dr: obligatoriu palariuta pe cap, stat sub umbrela de soare, bagat copilul in apa, hidratare puternica, uns cu crema din cand in cand. Si cica sa o lasam sa guste din orice mancaruri, daca vrea.

 

[pup] toate fetele! Ma grabesc sa mai fac ceva, pana nu se trezeste Cristina (care de 2 zile e intr-o grozava stare de agitatie, nervozitate, ii ies 2 masele deodata)

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...fuga fuguta ca are omu meu tare mult de lucru si trebuie sa eliberez locul[alcool Numa bine ca merg si eu sa trag un puiut de somn[:D]

Ce vroiam sa va zic??[alcool]

AAAaaaaa

 

Lumiid="red">, ma bucur ca sunteti mai bine acum...Doamne fereste prin ce ati trecut! Milioane cratalione de pupicei dulci si lipiciosi pentru David! Sa se faca repede bine![pup]

 

Elaid="red">, pai sa sti ca e buna crema...uite ce am patit eu cu Raul...mi-a facut alergie solara si acum nu mai am voie sa-l scot afara decat seara tarziu[bang] Tot s-a umplut de pete rosii pe maini si picioruse si nu l-am expus la soare prea tare[bang] Acum il dau cu mixtura mentolata si parca e ceva mai bine...oricum mi s-a sugerat sa-l fac cu crema care sa aiba factor de protectie 30!

 

No gata, hai ca trebuie sa dispar![pup] O duminica placuta si nu asa de calda ca la noi (35 grade[bang])id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Veveeeeeeeeid="red">, ce bine imi pare ca ai net ! De abia astept sa ne povestesti ( cum numai tu poti plina de har si talent de scriitoare ) despre cum ati petrecut , ce ati vazut si cum s-au acomodat copilasii ! Chiar ce fac Veverica mica si dulcelul de Croko ?

Clauid="red"> si Daria s-a ales sambata cu o salba de bubite de la soare, dar azi disparusera. I-am spus dadacei s-o scoata mai devreme la plimbare ( pana in 12) ca sa n-o mai afecteze caldura.

Luminitaid="red">, iubito trebuie sa fi fost cumplit ! Acum sunteti mai bine sper ! Povesteste ne te rog. Suntem cu gandul langa tine si va uram toate cele bune !

Marianaid="red"> ma bucur ca intalnirea a decurs bine ! Astepta vesti de la tine !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauid="red">:noi stim ca se da calciu numai in lunile cu r incepand de la 1 an.Pana la un an a luat in fiecare luna cate 10 zile

 

Veveid="red">:bine ai revenit si la noi si in Romanika

 

mariana tacheid="red">: ma bucur ca te-ai mai linistit.Sper ca urmatorul bebe sa fie fetita.

 

spic de grauid="red">:Sanatate lui David micutul ce s-a mai chinuit.Si la noi sunt conditii infernale in spital, dar in Franta nu ma asteptam.M-a socat relatarea ta.

 

Mickyyyid="red">:Verisoara mea a nascut duminica, si trebuia sa se interneze abia marti, iar dupa echografia aia super trebuia pe 9-10 iunie..tu???

 

Ieri am fost in parc.Am ales niste alei mai retrase, pentru ca ma innebuneste Robert cu toate jucariile altora.Am avut o alta surpriza:find mai retrase aleile, pe toate bancile se aflau perechi de tineri.Fii-miu dragul de el nu rata nici una (vroiau si tinerii sa se stranga brate sa se pupe, ceva acolo...si Robert...)se oprea la toti, le facea cu mana, batea din palme, se invartea pe langa carucior.Ma rog majoritatea erau incantati, faceau si ei cu mana, el se rusina, plecam mai departe iar ne intorceam, statea minute in sir la fiecare banca.Una peste alta probabil ca pe multi ii deranja, pentru ca una din perechi, nu a vrut sa-l bage in seama nu se uitau la el ca poate, poate plecam de acolo, dar ce te faci cu fii-miu?A stat acolo 1/2 h, pana n-au mai rezistat si au plecat ei de pe banca aia.Cam indiscret Robert al meu.Descopar numai calitati la el...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele!

 

Am aparut si noi dupa un week-end de plimbari, dar vad ca nu suntem singurii!

Veveid="red">, bine-ai revenit pe net, te-asteptam cat mai des la taclale!

Lumiid="red">, groaznice experientele din spital, bine ca au trecut, sanatate multa puiutului si doamne-ajuta sa nu mai ajunga vreodata acolo!

marianaid="red">, ma bucur ca ai ales ca-l vezi pe Stefan! Si nu te speria, o sa-ti reintri in ritm imediat ce va reveni si el acasa!

Claudeluid="red">, felicitari pentru performanta cu olita [:D]; fata nasei dupa ce invatase sa faca singura la olita a zis ca-i cazul sa invete sa si duca olita la baie......asa ca in vreo cateva zile pana a prins miscarea, dupa ce facea kk si pipi in olita le insira pe-amadoua pe tot drumul pana la buda, de era saraca maica-sa disperata, nu stia daca sa rada sau sa planga, si nu voia nici s-o certe, sa nu-i strice fetei entuziasmul! Si noi i-am cumparat ieri Malinei olita, dar asa, de amorul artei, ca n-avem deocamdata de gand s-o punem pe ea, dar sa se obisnuiasca fata. Si am trecut-o pe Libero, sa vedem, poate or fi mai buni decat pampersul asta nou, am zis sa incercam (oricum la pret erau mai scumpi, ca la pampers era nu stiu ce promotie si era doar 550nii pachetul jumbo).

Nu mai stiu cine intreba de calciu, noi nu i-am dat niciodata Malinei, in schimb ea mananca zilnic un iaurtel si noaptea bea cel putin 500ml de laptic, asa ca nu cred ca e cazul sa-i suplimentam.

De vigantol asa stiam si eu, ca de la 1 an incolo se dau cate 2 picaturi pe zi dar doar in lunile care contin litera "r".

ruprichid="red">, e vorba cumva de Margot? ea e singura mamica de mai-iunie care a nascut week-endul asta, si tot asa, avea DPN-ul pe undeva pe 10 iunie.

Eu inca n-am nascut, nici nu stiu daca voi naste prea repede, acum imi doresc ca bebe sa mai stea macar 2 saptamani in burtica sa termine astia cu revizia la apa calda [:D], ca mi-a venit sa ma urc pe pereti de draci de dimineata cand am descoperit ca ne-au oprit-o. Si tocmai dezbracasem fata (ca facuse kk) si-am plimbat-o degeaba pana la baie, ca doar nu era s-o spal cu apa rece. Mai ales ca saracuta e iritata toata, nu mai stiu cu ce sa-i dau si ce sa-i mai fac. Mai nou, in ultimele 2 nopti am gasit-o uda fleasca, de la bunatatea de pampers....ii iesise pipi peste tot....asta a fost si motivul pentru care am zis gata, stop, hai sa-ncercam si altceva.

 

hai ca m-am lungit o gramada....si am la treaba...o tona de bagaje de despachetat. Ca in week-end am fost la Pitesti, bineinteles [:D], chiar daca fizic nu mi-am recuperat permisul (da' m-am interesat si am aflat ca in afara de-o amaneda alcteva n-au ce sa-mi faca nici daca ma opresc aia de la politie), si-am terorizat-o pe navasta lu' tata, saraca se gandea cu groaza ce face daca m-apuca pe mine nascutul pe-acolo! Iar eu n-aveam nici o treaba, chiar daca mai aveam doar 2 saptamani pana sa nasc! Si la intoarcere am mai si oprit la Carrefour a cumparaturi, iar aseara am stat gura casca la film...si acuum casa mea-i vraiste, bagaje si bagajele peste tot...care trebuiesc despachetate si aranjate care pe unde le e locul!

 

Am fugit, pupici is-o saptamana excelenta tuturor, mai vorbim!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (38 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor revin si eu dupa o perioada in care nu am avut nici un chef de vorba ,dar sa speram ca a trecut.

Clau si Laura m-ati ingrijorat cu bubitele ,eu pana acum nu i-am dat cu nici o crema de protectie solara dar sigur incep bine ca m-ati pus in garda.

Mariana ma bucur ca ti-ai potolit dorul de baiat si te-ai linistit ca e bine.

Lumi m-ai socat cu povestirea din spital saracutul David ce trauma trebuie sa fie pentru el,bine ca e mic si uita repede mai ales cand e langa mami.Sa-l pupi din partea noastra.

Veve ce bine sa mai dai un semn ,cum vi se pare la noi in tara ,mai e asa frumo cum iti aminteai?Vii in Bucuresti?Ne intalnim?

Ruprich si Alexandra se duce la pustani care sunt pe bancute ,vede ca ii zambesc se apropie si cand a ajuns la ei fuge la mine.

Ela doua masele o data ,ouo ,eu ma sperii cand o sa apara si una singura dar apoi doua.

Alex are ditamai colectia de vanatai si julituri pe picioare pentru ca nu ii mai dau ciorapei si o scot in pantaloni scurti sau rochite,fuge ,mananca destul de bine mai are perioade de chiote dar per total sunt multumitapentru ca e sanatoasa.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va va rog aici :

 

http://community.webshots.com/photo/356460881/356460881JDNIZt

 

Asa arata fiicamea sambata dupa 2 minute de stat singurica. A dat iama in portfardul meu si a ...mancat putin ruj ( l-a ales pe cel mai scump si mai nou bineinteles) Spuneati ceva de pasta de dinti ? Acum va putem spune ca nici la ruj nu se intampla nimic.Am incercat noi ![alcool]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luminitza nu-mi inchipuiam asa taratment in frantza[:(][bang][bang][bang][bang][bang][bruta][V][poc][poc][neand]. pana si la noi le dadeai ceva si te lasau sa stai cu el. groaznic, bine ca a trecut totul, ca atunci cand este la timpul trecut este mult mai bine.

ne [ruga] pt voi sa va treaca repede.

 

Mihaitza are nevoie de noiid="size4">id="red">

 

pupici [pup]

Malina si[copil]Danutz id="blue"> (5 aprilie 2004) povestea nasteriiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetele!

Ne-am intors din parc, am papat un iaurtel si acum nani (sper sa fie din ala de 3 ore [:)]). Am iesit la aer de dimineata, ca deja era prea cald in casa si spre surpriza mea am descoperit parcul plin de copilasi de varsta apropiata de-a Cristinei. Hehe, numai ca ei mergeau tinuti in ham [;)]. Luasem un pachet de biscuiti in drum spre parc si fata mea si-a servit toti tovarasii de joaca, era aleea plina de firmituri deja.

Si Cristina are "treaba" cu perechile de amorasi de pe banci. Inca de pe la 10 luni, cand incepuse sa mearga singurica, le-a "facut-o" unora in Herastrau care se sarutau cu foc: s-a oprit la jumatate de metru in fata lor, a inceput sa chicoteasca si sa bata din palme, aia saracii se inrosisera si se fastacisera de tot [:D].

Si noi aveam o colectie frumusica de vanatai si zgarieturi, tot din cauza ca mergem in pantaloni scurti sau fustite. Multe le-a facut ieri, ca gasise o banca de ciment si avea treaba sa se catere pe ea, apoi sa coboare, plus ceva damburi prin asfalt care se iveau exact in drumul ei [:)]

Ce mila mi-e de David, sper sa uite totul cat mai repede [pup]. Sa stii, Lumyid="purple">, ca totusi Cristina n-a uitat spaima din spital cand i-au luat sange din vena de la manuta. Daca vede halate albe apropiindu-se de ea, tremura din tot corpul, plange si intra in panica... Am observat insa ca incet-incet prinde curaj si plange mai putin timp decat inainte. (Si pana la 8 luni, ea a fost model de cumintenie la masurat, cantarit, numai la vaccin plangea cand o intepa).

 

Alona id="purple">o fi ajuns in tara? Cum s-o fi descurcat singura cu doi copii? Poate gaseste un Internet, ceva sa ne scrie.

Veve id="purple">- ziceai ca ai net, hai si ne povesteste! [;)]

Laura id="purple">- trebuia sa ne intrebi pe noi daca rujul e comestibil, ca-ti spuneam mai demult [:D]: http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/detail?.dir=6722&.dnm=292f.jpg&.src=ph - asta era deja al treilea ruj distrus la viata ei, pardon, al patrulea cu cel al mamei mele, hihi

Avem fete cochete, nu?

Ruprich id="purple">- se vede ca Robert e plin de energie si tare istet, dar cu personalitate - doar copii nostri sunt Berbeci in anul Maimutei, cum sa fie altfel?!

 

Ieri ne-am intalnit cu Roxana (Mama_lui_Andrei) si cu Andi (prietenul nostru de cand era in burtica) - tare mandra sunt de ginere-miu, ca e baiat frumos foc [:D] Uitati aici plus urmatoarele

 

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...