Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai 2003 (33)


Recommended Posts

Fetelor vroiam sa va intreb daca voi le dati sucuri direct din frigider?

Sau ii tineti cu aerul conditionat in continuu toata noaptea?

 

Mai Lumy dar ce nu ti-a placut chiar asa in Canada ca mama a fost aici in vizita vreo 3 luni si-mi zicea acum la telefon ca sa nu ma mai duc eu in vacanta in tara ca mai bine mai vine ea aici.

 

Noua ne place mai ales ca saptamana asta avem vacanta de la gradinita plecam dimineata si ne mai intoarcem seara de aia vroiam sucuri sa ne tina vreo 10 ore ca in oras sint numai reci la gheata si nu-s naturale toate iar ala Parpalak de care zici tu sint si la cutiute dar trebuie tinut la frigider si cred ca se altereaza 10-12 ore.Sau nu s-o altera?

 

Noi ieri am fost la plaja si Zoo azi plecam la Canada Wonderland miine pe insula ca tot nu ne-a lasat tati sa plecam fara el in Cuba

 

Dana si Joshua

http://ca.geocities.com/joshuaeugene@rogers.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am reusit si eu sa mai pun cateva poze.

Nu va mai vaitati mai fetelor ca e cald la voi, ca mor de necaz.

La noi e doar inourat, si cam rece pentru vremea asta.

Si eu care deabia asteptam we:(

Lasa Lumy, mai vino si pe aici sa vezi cat e de frumos:)

A inceput si baiatul meu sa vorbeasca mai mult, dar tot stalcit, de trebuie sa il intreb de 10 ori ca sa pricep o data.

Vroiam sa va intreb daca voi aveti povesti pentru copii pe CD, sau DVD.

Tare as vrea sa ii pun si eu, dar nu am de unde, caci atunci cand am fost in tara am dormit:( Si nici nu prea am stiut unde sa caut.

Pe unde intrebam aveau doar straine, si eu as vrea cele clasice romanesti.

Multumim mult.

 

Va dorim toate cele bune si ne puteti vedea aici:

http://community.webshots.com/user/daiopri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri am vazut pozele cu Cristian si tare simpatic arata cu sapca aia

O sa-i caut si eu lui Josh ceva asemanator.

 

Parpalak si nisip colorat o sa-i caut, tare mult mi-a placut ideea.

 

Daiopri noi cu carti de povesti nu prea ii place deocamdata doar carti d la Disney si casete cu macarale si buldozere asa ca eu inchiriez de la biblioteca casete din coletia Mighty Machine.

Daiopri dar unde ati facut voi pozele alea imbrcati asa gros ca noi aici lesinam.

Azi am fost la Canada Wonderland si nu s-a dat mai in nimic a stat numai intr-o piscina.

Am pus citeva poze facute azi

 

http://community.webshots.com/user/dana_josh

Dana si Joshua

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, noi avem climatizarea incontinuu, ca cica umezeala poate sa dauneze structural caselor din lemn(cum sint toate p-aicea), plus ca mie a inceput sa mi se cam faca rau de la caldura.. Singurul fel in care rezist pe-afara zilele astea e in piscina, si-n conditiile in care-mi bag tot capul in apa la cel putin 10 minute.. Si cind ma gindesc ca inainte sa ramin gravida eram ca o sopirla pe pietre, mare iubitoare de caldura, si nici nu prea-i intelegeam pe aia care sufera de caldura.. :)Cum ti-am zis si la telefon, [:)] la gradi toti copiii beau totul de la frigider, si n-am avut nici un fel de problema cu gitul (amigdalita sau raguseala, etc), ca atare am inceput sa-i dau si acasa totul de la frigider. In afara de ciorbica, bineinteles.. si restul de feluri de mincare care-s mai bune calde.. Acuma, cu sucul, nu stiu ce sa-ti spun, ca la alimentara se gaseste in sectiunea racita. Am mai vazut sucuri facute din concentrat, pe rafturile fara instalatie de racire. Dar naturale sau nu, nu cred ca-i o mare problema daca saptamina asta ii dai sa bea.. ce gasesti.. Plus ca vezi ca se mai vinde si apa prin locurile unde se vinde cite-un hot dog.. Acuma, daca pin-acu n-a mai baut asa rece, ai grija sa-i dai cite putin, sa nu raceasca tocmai acuma.. Sint tare curioasa cum e la Wonderland pentru virsta lui. Sa ne povestesti cum a fost.

Daiopri, eu mai am putin si incep ca Dana, ca zilele astea, in loc sa progreseze cu vorbitul, a luat-o inapoi, nu mai zice nici ce zicea inainte. (decit daca ar chef, dar de obicei nu)... Eu am niste povesti pe CD, daca vrei iti trimit o copie (daca dai cu adresa pe privat). Dar nu prea le mai ascultam, din pricina ca toate CD-urile din casa s-au cam rablagit in ultimul an, plus ca sint povestite cu dictie, intonatie si efete speciale, adica un pic horror pentru gustul meu. Ma apropiam de casa odata si ma intrebam ce-o fi cu cearta aia, cind colo, era povestea de pe CD. Pe aici mai sint pe la magazinele romanesti, daca te intereseaza foarte tare as putea sa trec sa vad ce au. Sau poate o rugam pe Dana, ca-s mai aproape de ea.

Pupa mama la copii frumosi si fotogenici! [:)]

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak cred ca scriam in acelasi timp.

 

Daiopri daca vrei eu o sa intreb la magazinul romanesc stau destul de aproape de el dar nu m-a interesat deloc sa intreb sa-i cumpar povesti in romana si intru acolo de 2 ori pe an de Craciun si Paste

 

Parpalak la Wonderland a fost super a venit terminat de acolo si spre deosebire de anul trecut cind mi se parea ca nu prea e de virsta lui acum s-a distrat de minune.

La un moment dat ii dadeam pizza sa manince care-i place enorm dar nu mai avea puterea sa mestece mai punea capu pe masa.

Ca atare noi ne-am mai cumparat inca un bilet sa mai mergem iarasi si-mi pare asa rau acum ca n-am cumparat Season pass.

 

Parpalak eu imi fac atitea probleme cu sucuri nu doar pentru saptamana asta in general ca si in fiecare weekend plecam dimineata si sosim seara.

Dar azi la Wonderland nu-ti dadea voie cu sucuri de acasa asa ca i-am cumpar de acolo :)

 

Va pupici

Dana si Joshua

http://community.webshots.com/user/dana_josh

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceau dragutelor,

Iaca mai apar si io prin zona si desi sunt f sarguincioasa cu cititul nu apuc sa scriu.

daca v-a fost dor de lamentatu meu legat de timp liber trebe sa va spun ca nu mai am timp de nimik.la job e dezastru de munca, in we trecut am muncit zi si noapte la un proiect...plus ca alerg de la munca iau una bucata Theiutza si fuga in parc de unde venim rupte seara, cand efectiv cad lata.casa mea fuge de numa numa si io nu pot decat sa constat asta.mi-e dor sa va povestesc mai multe,mi-e dor sa va spun ce progrese avem, cat de multe si haioase vorbim...cat de bine papam si alte cele.cu kilele nu stam stralucit dar in schimb mananca orice si oricat deci nu mai am stressuri la cat alearga.

(de faptul ca tot nu facem pe olita n-are rost sa va mai spun:)pur si simplu refuza cu indarjire.

 

ne-am inscris si noi la gradi din toamna , e gradinita privata unde am fost tot anul la acel Club de dupa amiaza si copiii sunt cam aceeasi.

 

vroiam sa va mai zic ca noi vom fi in Mamaia la inceputul lui august(la hotel Majestic).cu cine ne vedem sa chefuim?

 

cam asta, va pup ca incepe nebunia la job

 

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori)

 

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..cand va aud cu parcurile stea minunate de distratie..ce misto o fi!!!Asta e..fiecare se multumeste cu ce are.Noi..cu bona

Eu la serv...vin seara rupta..ies cu Stefan afara..si cad noaptea rupta.Nu stiu cand se fae dimineata!!!

Cris...pupi la THea....!!!Si cum de nu faceti la olitza???Ca Stefan in 3 zile s-a adaptat.Deloc deloc nu mai avem pampersi!

 

Va pup pe toti si toti cupiii!!

Oare cand au trecut 2 ani si ceva???id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupa mama pe Cristi frumos :) Si pe toti ceilalti pui dulci. Si eu am niste povesti in format mp3 da nu ma intreba de care si cum ca al meu copil se plictiseste asa cum se plictiseste si de carti. Daca te intereseaza scrie-mi o adresa de mail pe PM unde sa iti incapa mult. Si trimit.

 

Noi la mare vom fi dupa 20 august.

 

Pup la voi toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Dana, dupa ce ca scriem din an in Paste, uite ca ne-am nimerit sa scriem in acelasi timp! [:)]. Daca ai indoieli cu sucurile, da-i apa. Sa stii ca o fi de la caldura ca nu mai are Paul energia sa deschida falcile ca sa vorbeasca! [:)}] decit daca-i absolut necesar! [:)] Dar ca sa zic drept, numai pentru piscina nu m-as cara pina la Wonderland, ca d-aia avem si-acasa.. Mai ales ca am impresia ca mi s-a stricat aerul conditionat din masina - ori nu face fata la cit e de cald.. Gradi aia e cumva Montessori?

carrie, cred ca ne imaginam cu toatele cum e aia cu lipsa de timp.. [:)]

Aalina, multam fain de poze. Pupa mama de scump mic [:)]. Acuma mai ramine cu filmele.

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...