Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai 2003 (33)


Recommended Posts

dana d, cred ca in weekend vor merge la Niagara, zilele astea cred ca sint ocupati sa se adapteze la fusul orar :) Plus ca e un parc tare frumos pe-aproape.

oLo, felicitari, mai, pentru operatiunea OLITA! Aia cu promisul de nefacut pipi in chilotei si pe covor imi aduce vag aminte de conversatia de ieri cu Paul (conversatia o faceam eu), pe subiectul canita lui de plastic, plina cu suc de portocale - ideea e ca daca o trinteste suficient de tare si de multe ori ii iese supapa si asa poate sa dea drumul la irigatii prin casa - numai suc de portocale pe podele imi mai lipsea!:

- Daca mai dai cu cana de podea ti-o iau!

- Daca mai dai cu cana de pereti ti-o iau!

- Daca mai dai cu cana de biblioteca ti-o iau!

- Daca mai dai cu cana de masa ti-o iau!

- NNNUUUU da cu cana in ferestre!!!

- NNNUUUU da cu cana in televizor!!!

(dupa televizor i-am luat-o, ca sa nu-i mai vina alte idei, nu de alta, dar dureaza doua saptamini pina vine geamgiul, in sfirsit, vine azi, sa inlocuiasca geamul de linga usa - spart de Paul cu minerul de la peria de facut pantofi)

Asa ca alycia, pot sa spun si eu, ca tine, ca nu-mi iese din vorba! :) Nici macar odata n-a fost nevoie sa-i spun de doua ori! :)

 

carrie: ai incercat sa faci si tu baie cu ea? :)

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna mamici!

La noi ploua iar de vreo doua zile si asa am avut ocazia sa o las mai mult timp fara pampers pentru ca am stat mai mult in casa. Azi si-a dat singura chiloteii jos si s-a asezat si a facut pipi, apoi a venit strigand la mine sa se laude ca o gaina care a facut un ou. "Mama, pipi io itza! Mama pipi io itza..." si tot asa pana m-a duceam sa vad si sa arunc produsul in wc. Bineinteles ca trebuia sa o laud si sa o pup de parca facuse cine stie ce opera de arta, si ea nu-si incape in piele de mandrie.

Doina, stiu ca bataia nu e buna de nimic. Din pacate nu ma pot abtine, e primul impuls care apare la nervi. Si nu stiu de ce sunt atat de nervoasa, uneori ma mir ca nu-mi plesneste vreo vena. De fapt as avea motive, Alexa e foarte talentata sa scoata tot ce e mai rau la iveala, si ma poate aduce in stare sa ma dau cu capul de pereti. Din pacate Ilinca nu are nici o vina ca eu sunt deja cu nervii la pamant, si am momente cand o altoiesc pentru greseli copilaresti ca apoi sa-mi para rau si sa o iau in brate la mangaiat. Sa vedeti cum plansul ei adevarat se transforma incet intr-un plans fortat, de copil rasfatat care vrea sa profite la maxim de sentimentul meu de vinovatie.

Sper ca totul se va termina cat de curand odata cu terminarea scolii. Deocamdata dam teste, indreptam medii, ba chiar dam si examene, si ei ii sta mintea la serbare, roluri, dansuri.

 

 

poze cu Ilinca

Ica tunsulica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dregele mele!

Sunt la serviciu...tot naspa..tot inutila ma simt.Nu-mi zice nimeni nik..se feresc de mine..traiesc renumita viatza a lui "kalaki"

St e la cresa.Ieri nu i-am mai pus pampers deloc.Ca acolo..oricum il schimba in hainele lor si macar sa le pishe pe ele!

acasa cere..la wc...si face de fiece data.Parca nu as mai pune delok pampers..ca asa il ametesc.,iar ii pun..iar nu!!De nu mai stie copilul ce sa ceara si ce sa faca..si unde!

In rest..azi a urlat cat l-a tzinut gura...am iesit din cresa si se auzea din strada:ma maaaaa...ma maaaa

Eu am fost la un interviu luni parca..sau marti..acu astept raspuns...da doamne sa fie bine

Olo..felicitari pt donsoarele pishacioase!!

Cris..si Mihai avea oroare de baie..acu i-a trecut!

parpa....sa stii ca ce pove tu..e cam ce traim si noi!!!

Azi dimi a facut caca in pampers..si a plecat asa prin casa..si l-a scos (pampersu)..si a facut in bucatarie pe covor numa kaka..a fost f frumos!!!!

cam astea noutati!

 

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele s-au acomodat foarte bine acolo. Toata curtea este a lor, dau mincare la pui, la purcei, pisici etc...Culmea culmilor, Maria se joaca in pamint, cu greblute, forme si altele, dar Elena nici nu calca pe pamint ci sta doar pe trotuar si se joaca cu papusile.

 

 

Ionela, Maria & Elenaid="size3">id="blue">

 

icraciun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu de aproape doua saptamani nu-i mai pun pampers Elenei decat noaptea,in rest face caca si pipi numai la wc. de pampersul de noapte cred ca o sa scapam foarte tarziu, ca bea muuult lapte si la culcare, si peste noapte.

azi ne-am intors de la mare, imi pare rau ca n-a fost apa calda sa se balaceasca si copiii

 

mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefu are enterovirus.Am fost la medic azi cu el dupa ce mi-a facut febra mare,diaree,voma.Si voma verde.I-a dat ampicilina la 6 ore injectabil.Sunt tare necajita.

 

We placut si..copii sanatosi!

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sanatate la Stefu'.

Nu te speria. e ceva uzual la contactul cu colectivitatea. Enterocolita sa ia una-doua. Si noi am avut mari pb cu ea anul trecut (din cate tzin minte, si Thea a avut enterocolita, nu-i asa Carrie?). Trece. Nu-i grav. trebuie sa ai mare grija sa nu se deshidrateze. Sa-i dai sa bea apa cate putzin (nu mult ca o vomita si n-ai facut nimic). Cu lingurititza. Daca n-are pofta de mancare, cu atat mai vine, ca nu se mai hraneste virusul.

 

KiKi face progrese cu olitza. Cere singurica cand e la cresa!!! Asaca nu mai plange cand o pun si e f f mandra de rezultat ;)

Abia astept s-o duc la toamna la gradinitza!

 

 

 

Mihaela

Anaïs [fetita] & Emma [fetita]id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Inca ii fac injectii lui Stefu.Pana acum a facut 6 injectii..si tot are febra.Nu mai stiu ce sa ma mai fac .Aseara l-am dus la urgenta la spitalul de Copii.

Nu stiu ce sa ma mai fac si de ce nu cedeaza febra asta.

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, si sanatate copiilor bolnaviori.

Din pacate ne alaturam si noi grupului bolnaviorilor.

Bb -ul meu a racit din nou, si iar da-i cu tuse, si iar nasuc curgand. Mai rau e ca eu am zis sa-i dau siropul de tuse care il mai aveam din Rom, ca poate ii trece. Vazand ca nu se face bine, m-am dus cu el sambata la doctor, care mi-a zis ca are astm, dupa atatea raceli repetate.

Acum, eu nu stiu ce sa zic, sunt tare necajita, nu pare sa fie astm.

Mi-a dat si mie stetoscopul sa ascult cum se aude, dar ma gandesc ca se auzea asa rau ca el e inca bolnav.

Acum ii dau iar antibiotic, si mai nou il terorizez cu spray-ul de dat in gura, de astm.

Vreiam sa o intreb pe Ange cum s-a manifestat la Robi, si cum ai reusit sa il inveti sa traga din inhalator?

Ca eu nu am prea multe sanse.

Acum imi pare tare rau ca l-am trimis in tara, caci acolo el a racit de 4 ori in 3 luni. Si acum i-am pus iar capac:((((

Si vremea asta e ca naiba. La noi e inca rece si bate vantul.

In rest el e zglobiu, si mai zice si el cate ceva pe ici pe colo.

Si mi se pare mai cumincior si intelegator.

Voi ce la mai dati de mancare, mai ales dim si seara?

Ca ciorba nu-i lipseste din program.

 

Va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...