Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai 2003 (33)


Recommended Posts

Si noi suntem bine acum. Tusea a trecut de tot, am fost la control si si plamanii se aud bine.

Am incetat tratamentul. Acum trebuie sa am grija sa nu cumva sa raceasca iar, desi e tare greu sa il tin departe de apa. Duminica am fost la ocean, si iarasi a stat in apa o gramada, noroc ca era in unele zone micuta si foarte calda.

Pe zi ce trece pare si el sa isi mai imbunatateasca vocabularul, desi mai pe toate le zice stalcit.

Are 15kg si 92cm. Desi mananca destul de bine, nu se ingrasa, unde nici nu sta intr-un loc deloc.

Noi cu olita suntem departe .... de orice pericol. Nici gand sa ceara, dar nici mama mea nu se chinuie prea mult cu el, ca eu la cat apuc sa stau cu el nici atata nu am sanse.

In wk suntem mai mult plecati.

Va multumim de sfaturi (mai ales Parpalak, care ca de obicei e foarte documentata).

Tare mi-ar fi placut sa te cunosc:) Si pe Paul nazdravanul.

A, si am uitat sa va spun ca,, copilul meu mananca numai singur si ciorba si orice, cu lingura si furculita.

Ca tot vazusem un subiect pe problema asta. Meritul, bineinteles nu e al meu, ci al soacrei:)))

 

Numai bine va dorim, si o vara cat mai placuta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor..vad ca subiectu nostru se cam duce la fund!!

 

ceea ce am nou sa va spun:de 2 zile nu mai folosim pampersul decat noaptea1in rest cere singurel.Ieri de ex..o singura data s-a scapat in pantalonasi.In rest a cerut mereu.l.si pt caca si pt pipi.Sunt tare mandra.eu care-mi faceam griji!!!id="blue">

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy, pupici la montaniarda mica! Pe cind va vedem si pe continentul nostru?

Aalina, eu inteleg ocupata, dar pe noi (mine) cui ne lasi? [:)] Ce mai face Dori? Ceva poze, filme? Hai, ca trece vremea, azi-miine pleaca la facultate, si tu ai ramas restanta la "documentari" [:)]

bebelusha28, cum ziceam, mai lasa-l si pe tati cu copila, le trebuie antrenament, mai, daca vrei sa mearga totul fara probleme!

korinna, felicitari pentru scapatul de scutece!!!

ange, lasa mama, mai bine c-a facut acuma. Daca te uiti la "Parintii intreaba" e un subiect cu diverse varicele care s-au facut ba in ajun de plecare in concediu, ba de diverse zile de nastere.. asa ca eu zic ca ati scapat ieftin! [:)]

oLo, felicitari pentru ocaziile cind va aduceti aminte de olita si pentru rosii. Lui Paul inca nu reusesc sa-i vir pe git rosie decit la blender, cu alte verzituri de salata. Ma gindesc sa-l duc in vizita la Dori, care maninca rosie demult.. [:)] Poate e contagios..

adita, felicitari pentru biberon si mincarica! Pe Paul nu-l intereseaza cu ce-i imbracat, e mai interesat cu ce-s imbracata eu! [:)] Cum e cu 3 acasa?

maria2mami, sa stii ca si Paul de cind a inceput gradi a ajuns la 15 kile, de la 17, si asta fara diarie (ce-i drept, cu un pui de raceala, cind vreo 3 zile mi-a mincat nimica toata). Ce-a zis pediatra?

Daiopri, da mai, nu atit documentata, cit patita! [:)] Aia e, daca nu-i grav, e bine! [:)]. Cu olita, ne luam de mina, nu pare sa-l deranjeze citusi de putin dac-a facut in scutece, asa ca ma gindesc ca daca nu vara asta, atunci poate vara viitoare.. Ultima oara cind a bagat-o in seama, incerca sa-si bage ambele picioare in ea, si nu prea reusea.Iar cu facutul de cunostinta, doar n-a intrat timpu'n sac! Poate ne-om lua si noi vreun concediu de vreun fel la un moment dat, eu una de mult vreau sa vad Vancouverul!

Iar noi raportam cu succes ca o fetita s-a imbolnavit la gradi iar noi n-am luat! Azi e saptamina de cind a lipsit de la gradi pe motiv ca era bolnava, si eu am tot stat sa pindesc simptome. Si asta in conditiile in care dupa ce venim de la gradi, ne ducem in curte si ne jucam cu furtunul de apa sau intram pe prima treapta in piscina si se face fleasca din cap pina-n picioare, iar afara-s cam 25 de grade, deci nu sa lesini de cald. Asa ca-i dau in continuare bataie cu vitaminele C din fructe si cu mierea de albine si cu usturoiul (cam cit o boaba de mazare, maxim).

Am pus si noi citeva poze noi de pe luna asta. Servetelele umede le-a scos pe toate din cutie, si dupa ce m-am chinuit sa le indes la loc, a vrut sa inceapa iar. Iar cind i-am zis ca mai bine "nu", mi-a trintit mutrita aia smecheroasa, pe care tare ma bucur c-am prins-o in poze, ca daca o sa ajunga o pramatie rasfatata, o sa am circumstante atenuante cu poza aia! :) Si noi in continuare iubim piinea cu patima. Am venit intr-o zi de la cumparaturi si pina am pus in frigider alea care trebuiau sa stea la rece, Paul despachetase deja piinea si-o rodea fericit, in fata usii! [:)] Iar in poza cu desertul intins peste tot, sa stiti ca nu face asa de obicei, dar de data asta era tare incintat de ce traznaie facuse.. Eh.. si multe de-astea pe zi, numai ca n-am aparatul la indemina mereu..

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, da, mai, am avut azi dimineata curentul oprit 3 secunde si iar s-a resetat adresa aia a noastra dinamica de internet (la care-i mapat domeniul).. Asa ca tre' sa-l asteptam pe tati sa vina diseara si sa ne repare adresa.. Sorry..

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, pai e foarte bine cu 15 kg si 92 cm. E chiar un copil bine dezvoltat. Ilinca nu cred ca are masurile astea si e foarte bine, plinutza si inaltuta.

Ma bucur sa citesc ca sunteti mai bine cei bolnaviori. Noi suntem foarte bine, ne facem planuri de mare si de munte. Din pacate eu nu am curajul sa ies cu ea afara fara pampers. In rest, in casa nu purtam decat noaptea.

Va pupam pe toti si toate!

 

poze cu Ilinca

Ica tunsulica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va citesc da zau ca nu am timp sa mai si scriu. Noi suntem bine. Eu extrem de obosita si destul de stresata cu jobul.

Dori in schimb nu are nici o treaba. Creste :) Mananca, doarme si ar sta toata ziua sa se balaceasca in apa. E super incantat de puiuti si mai nou au ai mei boboci de rata pe care ii fugareste constant.

Sper sa fie bine toti puii de mai.

Va pup.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor de mai 2003!

Azi am revenit iarasi la serviciu.Am angajat bona si azi e prima zi cand raman impreuna.Sper sa nu se manance unul cu celalalt.

In rest....suntem mai bine.Luam in continuare calciu si vitamine.

Si noi avem acum iarasi 15 kg...ca inlatime nu mai stiu..dar o sa-l masor sa vedem..oricum e mult mai mare fata de media copiilor de varsta lui!

 

Acum va pup si numai bine!

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Am fost in weekend la nasica noastra am serbat-o , o cheama Sinziana.

Bebica dormea, au fetele mele sa-i cinte nani nani, puiu mamii, le mincai nu alta.

Ati inceput sa le dati inghetata la copilasi?

 

Ionela, Maria & Elenaid="size3">id="blue">

 

icraciun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...