Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai 2003 (33)


Recommended Posts

Buna fetelor!Venim si noi cu ceva noutati,Mircea a fost operat saptamana trecuta ca nu avea coborat un testicol plus ca avea si hernie inghinala.

A FOST UN COSMAR!Slava Domnului ca acum e bine , doar ca e neastamparat si nici ca-i pasa ca are inca fire si pansament.Fuge si alearga de stau cu inima cat un purice ca acus, acus pica si se loveste la operatie.Miercuri mergem la scos de fire si cu asta basta!Nu stiu ce naiba s-a intamplat in sala de operatii da astia mi-au schimbat personalitatea copilului,nu-l mai recunosc...a inceput sa spuna nu, si chiar daca il cert nici nu ma mai baga in seama, el care era asa de sensibil si imediat se supara doar daca ridicai tonul la el.Acu si daca i mai dau una peste manuta (ca s-a invatat sa arunce cu jucarii in toate directiile ca nu sti cand te pomenesti cu un proiectil in fata)nici ca-i pasa.Tre sa ma duc sa-i iau la intrebari pe aia de la spital [:D]!In rest operatiunea olita merge anevoios, dar tot o vom dibui noi cumva!Va pup si concediu placut celor care pleaca in vacanta...io deocamdata sunt pe baricade la servici!

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:

http://community.webshots.com/user/penciu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor, va felicit pentru copilasii draguti pe care-i aveti.

 

Imi cer scuze anticipat daca am sa spupar pe cineva pentru ca am apelat la voi.

 

Pe forum-ul "Ajutor umanitatr" exista un caz (Suflet de copil - Andrei Oniciuc) despre o familie care a ajuns foarte sarcaca datorita faptului ca unul dintre copii este bolnav. In aceasta familie sunt si 2 gemeni de 1 an (fata si baiat), care sufera de pe urma saraciei.

 

Gandul meu este ca, daca aveti ceva lucruri ramase de la copilasii vostri si nu aveti ce sa mai faceti cu ele, poate doriti sa le donati acestor micuti.

 

Poza gemenilor

 

Mai multe informatii la link-ul din semnatura mea.

 

Va multumesc.

 

 

_______________

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila! id="size3"> - Webid="blue">

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!

 

 

Lucia sotia lui Csaba

Poze Bunnyid="size1"> [iepu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alycia sanatate multa lui Mircea

 

Parpalak am vazut pozele cu Paul de unde ai luat nisipul ala colorat si mai vroiam sa va intreb voi ce fel de sucuri le dati?

Ca eu am probleme sa gasesc unul natural 100% la cutiute mici .

 

Altfel noi sintem bine destul de nebunel nu ne place deloc la gradinita cu olita stam rau de tot dar nici eu nu am timp sa-l pun in cursul saptamani sint la servici si in weekend plecam tot timpul nu stam deloc acasa.

 

Acum sintem la faza daca-i arat olita si-l pun pe ea se scoala se duce sa-si ia jocul pe televizor si incepe sa se joace.

El a asociat-o deocamdata cu scaunel cind se joaca pe televozor.

 

Am pus si noi dar doar citeva pozici nu mai am timp deloc.

 

Dana si Joshua

http://community.webshots.com/user/dana_josh

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!!

 

Scriu si eu citeva rinduri ..Nu prea am timp ...Ba musafiri , ba plecari , ba asta mica mi-a facut o laringita urita ..Asta aviz amatorilor de inghetata! A mincat doua gurite de inghetata si am cam tras pina am revenit la normal! Francy a vazut un copil care minca inghetata si a cerut "n-am!" da-mi" si intindea o minuta de parca era copilul strazii!!! Nu am avut ce face si i-am cumparat si eu una ...Pofticioasa cum e a luat vreo doua gurite, i-a inghetat dintii in ea si apoi nu a mai vrut! De aici au aparut toate problemele !

Bine ca a trecut!

 

ieri seara m-am intilnit cu Meme in Eforie Nord!!! Ne-am distrat cu cele mici de minune! Speram sa ne mai intilnim saptamina asta la plaja! Am pus si pozici din vara asta!!!

 

Parpa sa stii ca fug eu de Canada dar tot o sa ajung in septembrie , octombrie pe-acolo! Am vazut pozicile lui Paul !!! Are un suris smecheros de o sa dea gata toate fetele!!!

 

V-am pupat !!!!

 

 

[foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

 

Lumy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi..am primit sms-urile de la tine.O-m rezolva noi cumva>Faza e ca..mi-e si frica sa spun....numai sa am bani de mare!

 

Mie mi-a oferit cineva cheile de la o vila de la Sf Gheorghe.Acolo e si mare si Dunare(Delta).O sa fac in asa fel sa ma ajunga cat mai ieftin.

 

Noi am scapat deteot de olitza pe timpul zilei.O sa incercam si noaptea..sa vedem!!Oricum ziua zice singurel:oala...oala..pipi toto.Adica in traducere libera:oala....ca toto face pipi.Nu ma asteptam sa fie asa usor.Sunt foarte fericita.In continuare ia calciu,D3,Vit C,Pikovit.

 

Cu femeiea care il las se intelege bine,decat ca muscat-o o singura data.O singura data????hmmm.e fericita..eu am zeci de compostari pe maine.Ma si mir ca se plange!!!hihihii...speram sa fie cumintel.

 

Acum va pup si va urez numai bine!id="Comic Sans MS">id="blue">

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by korinna

Noi am scapat deteot de olitza pe timpul zilei.O sa incercam si noaptea..sa vedem!!Oricum ziua zice singurel:oala...oala..pipi toto.Adica in traducere libera:oala....ca toto face pipi.Nu ma asteptam sa fie asa usor.Sunt foarte fericita.In continuare ia calciu,D3,Vit C,Pikovit.id="Comic Sans MS">id="blue">Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">poze cu familionu'


id="quote">id="quote">Corina mama, du-te acasa ca te surmenezi la servilici! Cum naiba atzi scapat de olitza? Atzi trecut la pampers? Sau cum? Si noaptea cum facetzi? Doarme pe olitza?Noi ne-a transformat in familie de cai :D C-asa vrea Emma: eu sunt maman-cheval, tati e papa-cheval, ea e Emma-cheval si Anaïs e KiKi-chaval. Ihahaaaa :))deunazi schimbasem rolurile(tot la ideea Emmei): Eu eram KiKi, KiKi era Emma, Emma era tati si tati era mama (atzi intzeles? sau mai zic odata?) Si zic eu cu vocea lui KiKi: tati, fa curat in casa. La care Emma: copii mici la ei in camera! repede! :))MihaelaAnaïs [fetita] & Emma [fetita]id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am apucat si eu sa ma uit la poze. Pupici la fetitele scumpe si la baieteii smecheri.

 

Sanatate la cei bolnaviori.

Felicitari pentru realizari, care ce aveti :)

 

Noi suntem bine. Dori se lauda in fiecare dimineata ca a dormit singur, chiar daca se mai intampla sa vina peste noapte sa ne dea buna ziua la noi in camera. Oricum eu sunt fericita ca se culca singur la el in camera, in patul mare si ca in general doarme acolo.

Ieri mi-a mancat prima data chiftelute din carne de vita si a fost tare incantat. Eu inghetata i-am dat de revelion da era de fapt dezghetata si tare i-a placut. Da cum eu sunt la cura de slabire si nu am dulciuri in casa e si el la regim :)

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tati a compus un cantecel pt fete: incercatzi sa cantatzi ritmat: les bonbons, c'est pas bon!. Aseara era veselie mare, sareau in pat si cantau chestia asta...

Azi dimineatza, la cresa, KiKi urla cat o tzineau plamanii: les bonbons, c'est pas bon! Cred ca au zis educatoarele ca ne-am tzacanit

 

Mihaela

Anaïs [fetita] & Emma [fetita]id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi chiar saptamina trecuta am facut o inghetata pe din doua. Bine, erau si vreo 30 de grade, ca vorba aia, se mai racorise.. Din aia la cornet inca nu i-am dat.

oLo, deci, daca am inteles bine, tu o trimiteai pe Emma la facut curatenie iar ea te trimitea pe tine si pe Kiki in camera voastra! :) Si? V-ati conformat? A facut curatenie tati? [:D]

Aalina, pai el cum sa vada cum va bucurati voi ca el doarme singur daca nu vine? [:)] Sporuri si succese la cura! [:)]. Eu am trecut pe regim de mincat ce nu maninca Paul - in principal beau mult lapte [:)] Si mai nimica in rest.. la caldurile de-aici...

DanaMario, de la Home Depot am luat nisipul ala. E cam de 3 ori mai scump decit ala normal (Canadian Tire), si-acuma, cind vedem ca ocupatia lui favorita e sa-l imprastie oriunde, doar sa-l scoata din groapa, am zis ca dupa ce-l termina pe asta ii luam d-ala normal. Si nici nu se amesteca prea bine cu apa, ca sa facem castele (noi, parintii, ca el..). Cu sucul, noi luam d-ala de portocale la bidoane de un galon, fara pulp. Si bem cu totii. Paul din canita lui. Ne tine cam 4 zile bidonul.

alycia, bine ca sinteti bine. Cu comportamentul... mi-a venit inima la loc - asa-i normal, mai! [:)]

Lumy, foarte bine faci ca nu veniti in canicula asta.. Si smog alert, si humidex si extreme heat alert.. alerte peste alerte.. Cu surisul ala smecheros a rapus-o si pe tanti de la gradi - care a inceput sa-l lase sa faca prostioare doar pentru ca-i asa dulce.. Noroc ca se mai si incrunta la ea din cind in cind.. [:)]

Noi ieri iar am fost la o auditie pentru un filmulet, pe joia viitoare ne zic daca ne iau sau nu. Va tine mama la curent.. daca nu intram in blackout iar.. [:)]

 

Sanatate la bebei si mamici.

http://community.webshots.com/user/parpalak

http://home911.servebeer.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...