Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

PRI-MA![:D] [majoreta]

 

Sa incerc sa raspund si eu pe rand...

 

Flori ma declar [wow] pentru cei doi puiutzi pe care-i porti in burtica. Sanatate si putere multa sa-ti dea Dumnezeu, sa duci sarcina la bun sfarsit si sa vina bebeii sanatosi si norocosi! Sa mai intri pina nasti sa ne scrii [:D]

 

Ankalaura ma mir si eu in ton cu celelalte fete...apai ce le face de 280 de euroi fratele meu?! Presupun ca le da si-o pereche de eunuci cu frunze de palmier sa le faca vant ca tot vine vara...Deja mi se par anapoda astfel de preturi intr-o tzara in care majoritatea populatiei nu are nici 200 euroi salariu [bang] Suntem rupti in kur, da' cu coada sus [:D]

 

Anny si mie mi s-a incretit parul la cate spume imi fac de saptamina asta cu Raduc, parca e piscat de fund de musca zglobie, io nu mai stiu ce sa zic ca face o boacana si pina s-o dreg eu, se apuca de alta, ca doar n-o sa ma lase sa rasuflu putin, nu? Doar pentru ce exista mamele astea? [bang] Cu crizele de nerfi noi stam ceeeeva mai binisor, caci nu-i dau nas de nici un fel, il las sa se dea si cu fundul de pamint daca pofteste (noroc ca nu a prea poftit [:D]) eu nu am nerfi si timp sa-i cant in struna... Partea mai nashpa e ca NU STIU cum sa-l fac sa inteleaga ca ceva NU E VOIE, dar chiar nu e voie!!!! Sa bagi jucarelele de plus in wc de exemplu [bang] Ca de bataie, ciu-ciu! Ii dau una si se smiorcaie 10 secunde pe ceas, pe urma incearca din nou prostia, ca atractia e prea mare!

 

Cat despre concediu, si eu sunt de parere ca meritam cateva zile chiar de odihna numai pentru sufletele noastre, fara sa para egoism asta, chiar mi se pare foarte rational. Caci daca mergi numai si numai cu copilul e clar ce "odihna" inseamna asta, o stim cu totii! Si, stiind ce i s-a intamplat varului sotului meu (stiti problema cu coma din care nu a iesit nici in ziua de azi!) chiar eu consider ca nu-i de gluma: organismului ii mai trebuie si perioade de revenire, de odihna si reincarcare a bateriilor! Noi cel putin, care ne apropiem usurel de 40j de ani [:D] nu ne putem permite luxul de a nu avea concediu atitia ani la rand [V] Trebuie sa fim constienti ca trebuie sa ne mentinem sanatosi si intregi la cap macar de dragul copiilor!

 

Cristinamh sper si eu sa te simti mai bine cat de curand! Cat despre Andrei ce mindru e in sa[:D]! Maaare golan s-a facut, l-am "mirosit" eu dupa aerul de jmeker pe care-l are stand cocotzat acolo sus! Pare asa lungan...

 

Roisinule eu ma declar rapusa de programul tau [:D], nu cred ca as face fatza la atita solicitare, te admir, zau! Eu una fac tare urit la oboseala, stiu ca si cu Raduc am fost super-nervozata, obosita si nu-mi simteam maxilarele de la nesomn. Tu esti o luptatoare! Si cred ca taaare mindra ti-e inima cand le vezi alaturi pe amindoua! [il]

 

Hai ca m-am lungit, am profitat ca m-am trezit cu noaptea-n cap, si mi-am savurat si eu [cit] citind pe forum, dar azi am de muncit la bagaje si ceva cumparaturi pentru monsiu Raduc, ca maine dimineatza plecaaammmm la maaareee [majoreta]

 

Pup iu si sa auzim numai de bine!

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roisin, [wow]. Eu ma declar facuta KO [box] de programul tau.

Si eu sunt obosita acum cand - salava Domnului ! - Oana doarme singura, se joaca si cu tata-su, nu se trezeste noaptea decat foaaarte rar si pentru scurt timp.

Nu ma simt in stare, recunosc !

-----------------------

Danat, drum bun, vreme super si distractie placuta [pup].

Ce sa-ti mai doresc ? Raduc cuminte [;)]?

OK !

Ah ! Si sa nu uiti sa faci muuuulte poze [foto]!

-----------------------

Iuliana, [bis] pentru viza mamei tale.

Daca zici ca dai de baut [alcool], io ma conformez. O bere-i buna ?[:D]

-----------------------

 

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele, ma declar coplesita de faptul ca am primit urari de l voi dar le-am primit cu multa incantare. [dual]

mireaf Felicitari pentru cei doi bebelini. Ma gandesc cata responsabilitate va trebui sa aiba Alexandra. Mai ales ca ea, domnisoara casei va trebui sa faca fata la pretentiile a doi cavaleri [;)]. Sarcina usoara in continuare si sa ai putere sa treci peste toate cu bine.

iuliana Doar 2 saptamani?? [wow] Ce-a trecut timpul asta...

Fii tare!!

danat Mai, sa aveti vreme buna!!! Si sa ai parte de un Raduc cumintzel. Dar cum stii f. bine ca nu exista baba frumoasa si copil cuminte...

Cristinamh Bicicleta chiar ca-i super. Are tati la treaba acum...sa invete shtrengarul sa pedaleze...Maine-poimaine isi ia Andrei bicicleta si dispare pe la fete [;)]

ankalaura Da-i inainte cu decretul ca trece repede. iar cat despre scorurile astea de la crese, ma lasa masca. 280 euroi?? Pai este exagerat, nene.

 

 

Noi nu prea mai avem asa multe vesti despre ghibi, asta pentru ca in fiecare zi se face tot mai obraznica iar noi, cei 4 scalvi ai Mariei-Sale obosim incet (dar sigur!!) si pasam "motanica" de la unul la altul.

Si-a luat tat-su responsabilitatea s-o scoata in parc si dupa prima tentativa a dat vreo 2 kile jos. Si seara a adormit (tati) in fund!!!

A doua zi mi-a explicat ca intelege de ce sunt eu atat de slaba...[:D]. Dar il las sa se exercite in continuare...

Pentru taticii amatori de fitness: imprumutam ghiberdeaua!!!!

 

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by liliac1

 

Si-a luat tat-su responsabilitatea s-o scoata in parc si dupa prima tentativa a dat vreo 2 kile jos. Si seara a adormit (tati) in fund!!!

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 


id="quote">id="quote">

 

[:-)))][:-)))][:-)))]

[cool]

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ankalaura, ce sa zic... Cu sofatul mai am vreo 8 ore, pe care le voi termina saptamana viitoare, iar dosarul il bag tot saptamana viitoare... Dar de citit... Ioc! Nu am timp nici macar sa respir, nu stiu ce-o sa fac! Mai citesc de pe 'net (la munca!) cateva chestionare, dar pe care nu prea reusesc sa le rezolv in totalitate, caci nici nu am de unde, de vreme ce sunt tot pe la primele pagini ale cartii... Sper sa trec pana la urma, sper!

Chiar voiam sa te e-mailez in legatura cu gradinita papusicii tale. Eu as vrea s-o dau pe Teodora din primavara, deci de pe la 2 ani si ceva si ma gandeam daca poti tu intreba cam pe cand se fac inscrieri pt. la primavara anului urmator. Si cam cat excat costa ca sa-mi fac niste socoteli, sa vad daca pot sau nu sa o dau acolo, ca am niste cheltuieli... mama-mama! Te auzeam si de Dumbrava minunata, ce e asta, gradi particulara, de stat? Si de care alta gradi mai stii ceva bun?

Liliana si Rodica, muylta sanatate, fericire si tot ce va doriti. va scriu cu intarziere, dar asa sunt eu mai uituca si sper sa ma iertati!

Cristina, bisez intrebarea: de unde ai luat bicicleta aia? Eui vreau sa-i iau de 1 iunie o bicicleta, tricicleta, ce-o fi, numa' cu roti sa fie, si mi-a placut mult cea a lui Andrei... Ma duc sambata sa vaz ce si cum si sper sa gasesc si ce-mi place.

Georgiana

 

PS. fetelor, vreau sa va intreb ceva. Voi ce fel de peste le dati puiutilor. Eu nu i-am dat decat salau, dar nu am mai gasit saptamana asta si nu stiu ce altfel de peste sa iau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, tampita ce sunt si eu, nu m-am logat si am pierdut mesajul!

Fetelor multam de primirea calduroasa si urarile de bine. [dual]

 

Liliana, scuze pt. intarziere si La multi ani si numai bine! M-am distrat teribil cu ghimbi a ta, poate o faci sportiva..[:D]

 

dana_ene, ti-am admirat d-soara cu basmaluta "made in USA", scumpica foc. Ce-ai draga cu provincialele??? parca ne-am nascut toti in buricul bucurestiului....macar de-ar fi oameni ca lumea..[bang](scuze, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar sunt tare dezamagita de amestecatura din capitala)

 

Fetelor, stiu ca lumea se minuneaza de mine, unii ma cred inconstienta, desi n-au curajul sa mi-o spuna.

Cert e ca eu sunt multumita, un pic speriata si sa dea Domnul sa fie bine! Cine se gandea ca o sa am gemeni??? A fost un soc si pt. mine, pt ca in familia mea ioc.. Sotu are nu shtiu cati veri gemeni, da' tocma mie sa mi se intample???

 

Roisin draga, te admir pt. puterea ta si multa sanatate si incerca sa te odihnesti!

 

Iuliana, la fel odihneste-te cat mai poti, ca dupa iti mananca urechile...si bafta sa nasti usor!

 

cristina, apropos..i-ai zis mamei tale ca o sa ai bb2? Sa stii ca si parintii si socri mei au reactionat putin ciudat cand au auzit de gemeni, da le-a trecut. Am fost suparata pe ei da sotu mi-a zis ca nu-i bai ca tot noi ii crestem si sa nu-i judec. Fruntea sus ca acum e momentul! Sanatosi sa fim, ca si noi avem rata la casa si ce??? Asta inseamna ca nu tb sa facem copii?

 

danat, drum bun si vreme buna! si un raducu cumintzel, sa te mai relaxezi si tu.

 

In wkd merg sa vad si eu galusca, sa facem poze si cu ocazia asta vedeti si burtoiul..[:D]

 

pupici

 

flori si fetita Alexandra

http://community.webhots.com/user/alexuta2003- Avem poze noi de la paste!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa cum va spuneam acum vreo "cateva pagini" Sasha a inceput sa presteze la olita. Mai cu pantalonii pe el, mai in scutec si ma anunta ca a facut, ma rog... se poate si mai bine. Dar olita lui ii era totusi cam mica (ii mai ramanea ... pe afara si presta pe mocheta!!!). Si ce se gandi mami de Sasha.. hai sa ii luam una mai mare.. Zis si facut : luat copil de mana, ajuns la magazin, copilul ales olita bineinteles cea mai scumpa ca doar avea cap demontabil in forma de ceva cu coarne, respectiv 270.000 lei. Asta e, facut investitia si fetelor.. de azi dimineata nu se mai da jos de pe ea face cate o picatura, anunta o duce la baie sa arunce pipi in WC (bine ca nu e plina..).Sa vedem cat de repede se plictiseste.

 

concluzia : poate aveti mai mult succes daca schimbati olita, ceea ce va si doresc.

 

Apropo pentru cine sta relativ aproape de Unirea sau poseda/vor poseda carnet sofer(ca s-a deschis parcarea) : in spatele magazinului, in fosta Piata Agroalimentara s-a deschis un nou magazin gen Carrefour, Cora (la dimensiuni mai mici) dar cu preturi comparabile cu acestea. Mie imi e relativ in drum spre casa, dar mult mai aproape decat Cora asa ca o sa il vizitez mai des.

 

 

 

 

 

Anca si BB Sasha

 

Copilasi de Aug - Sept. 2003

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau,n-am reusit sa citesc nimic din urma. Duminica dimineata a murit soacra mea. Subit, pe scaun, uitandu-se la tv. sotul meu a fost pe la ei la ora 9 dupa ce a iesit din garda, era vesela si bucuroasa ca a trecut pe la ei, urma sa mergem seara cu totii iar dupa o ora am primit un tf de la o vecina sa mearaga urgent...pe cand a ajuns nu mai era...inca suntem socati si va mai trece o vreme pana ne vom reveni. Nu mai am putere sa mai scriu, am sa revin cand va mai trece durerea cea mare. Abia ieri a fost inmormantarea si inca suntem dezorientati.

Va pup si ma gandesc la voi.

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Mihaela, condoleante, cred ca a fost un soc, oof ce grele sunt momentele astea, imi pare rau, condoleante si sotului tau.

 

 

Danatid="red"> si eu il las sa dea cu fundul de pamint de altfel nici nu l-as puitea tine. Daca vede ca il las se ridica repede daca icerc sa il ridic urla.

 

Floriid="red"> eu nu reusesc sa accesez pagina ta e ceva de da eroare.

 

Noi ne chinuim de zor, mai mult eu, sa adormim baiatul fara leganat pe picioare.

Aseara s-a foit foarte mult timp nici nu mai stiu cit, si in final desi il pusesem la perete a sarit peste mine si a trecut la margine, l-am luat in brate, s-a linistit si a dormit.

Bine si asa m-am gindit il pun eu in patut dupa ce adoarme bine, si asta a fost cam ultimul gind ca am adormit si eu pina cind m-a trezit o bufnitura. Ooops, cazuse copilul din pat.

L-am recuperat repede de jos incepuse sa plinga dar s-a linistit apoi. E prima cazatura din pat [q], cit a fost mic nu mi-a cazut niciodata si acum mare a cazut baiatul din pat.

 

Vestea buna e ca de vreo 2 saptamini nu se mai trezeste toata noaptea ci doar odata dimineata pe la 6.

 

Incearca sa manince si singur dar nu prea l-am lasat cel mult maninca el cu lingurita lui si ii dau si eu. Azi-dimineata mi-a cerut lingurita sa manince si el cu mine varza.

 

Ii place reclama cu iaurtul frutisima si incepe sa danseze si el, reclama la coca cola cu politistii si incepe sa cinte banana, banana.

 

Cuvinte noi, peste aragaz cirese nisip maimuta, nu zice pe r in rest se inteleg foarte bine.

 

Asear dupa ploaie am iesit afara ei cine credti ca juca in toate baltile? Corect! Apoi a luat in brate mingea de fotbal a unor copii, am ajuns acasa ca purceii!

 

Am pus si poze noi le-ati vazut?

 

Rodicaid="red"> si [copil] Stefan-Danielid="blue">id="Script MT Bold">id="size4"> [i]

poze o-1 an , poze , [foto] Poze noi! id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...