Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (56)


Recommended Posts

Liliana, exact vorbele tale le-am zis si eu cand am vazut-o pe Praslea prima data: "ce mica e!". Desi moasa m-a contrazis ferm si instant: "asta nu e copil mic!" si masuratorile au iesit suprinzatoare, eu am tot crezut ca astia din maternitate sunt tampiti si au gresit greutatea copilului cu cel putin un kil... asta pana am ajuns acasa si am verificat eu bine! [:D]

 

Multumim de aprecieri, si mie mi se pare ca Irina ii seamana Mirunei fantastic, d-asta am si lasat vechile poze in album, sa pot face comparatie. [:)]

Aparent, Irinuca are ceva sanse sa semene si cu mine, are parul mai deschis la culoare, parul de pe corp e blond si ochii sunt de un albastru mai deschis (ar avea sanse sa devina verzi). In rest, iar mosteneste arborele genealogic al consortului, cu nasu' de la soacra-mea si restu' de la tac-su. Din fericire, seamana cu taica-su si la bunele obiceiuri, asa ca macar mananca bine si e un copil zdravan.

 

Ieri au venit nasii pe la noi si au facut multe poze la fetite, asa ca am sa mai pun in album de indata ce voi capata si eu.

Miruna nu rateaza nici o ocazie pentru a se da in stamba, e rasfatata si pliiiina de figuri in cap, asa ca aseara am avut circ dupa ce i-au plecat spectatorii, incepuse sa se dea cu fundu' de pamant ca n-o lasam sa plece cu ei. Si chiar iesit cu ei pe usa, nici macar un pa nu ne-a zis! [xx(]

 

Ai mei vor sa plece in concediu pe la jumatatea lunii, si ar vrea sa-mi ia si Miruneaua cu ei... de altfel, m-au avertizat in legatura cu acest lucru inca de anul trecut. Acuma, na, eu stiu ca le-ar prii la toti o asemenea vacanta, am incredere deplina in ei, insa drept sa spun ma apuca tristetea si jalea cand ma gandesc la multe zile fara galagioasa mea zbanghie, pe care stau cu ochii ca pe butelie sa nu darame casa! Nush' ce-am sa ma fac fara ea... [:(]

 

Piticoata imi cam da de furca, de unde la inceput papa regulamentar, la 3-4 ore sau chiar mai mult, acuma vrea tzitzi non-stop, papa motaind, nu reusesc nici s-o ragai ca lumea, si dupa o ora jumate vrea iar! Culmea, ca desi noaptea se scoala mai des, reusim, per ansamblu, sa dormim ceva mai mult... adica prind si eu cate 7 ore de somn intr-o noapte...

 

Ioi, s-a sculat! Revin...

 

I don't need no one to tell me 'bout heaven

I look at my daughters and I believeid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna,fetelor

Avem si noi o noutate: dl.Darius a dormit aseara fara ma`sa in pat. L-am culcat la 22.00 si spre surprinderea mea, abia dimineata la 07.30 s-a trezit. Stiu ca la voi asa ceva este normal,dar spre marea mea rusine,copilul meu dormea inca cu mine in pat ,asa ca eu ma bucur tare mult ca a dormit singur,sper sa-l tina naravul.

Dana_ene - multumesc mult pentru listuta cu bagajele ,e foarte folositoare. Succes cu cresa Oanei,sunteti niste norocosi ca ati gasit-o.

Roisin - cred ca esti tare mandra de frumusetile tale,sa-ti traiasca,sunt niste scumpe amandoua[pup]

Danat si Mihaela - multumesc pentru pontul cu sticla .Darius bea singur din sticla normala de plastic,dar dupa ce termina de baut cat ii trebuie,si-o toarna in cap,asa ca o sa-i cumpar una din aia.

Anny - pe Darius il mai gasesc cu burtica uda,cateodata cand ma prinde ora 10.00 si eu am uitat sa-i schimb scutecul (daca-s cu capul in nori!!!!)[:D]. Dar sa stii ca am mai auzit si alte fete in parc,plangandu-se ca de cand au aparut Pampersii astia noi(active baby),parca nu absorb cum trebuie si sunt mai decoltati(ca altfel nu stiu cum sa zic)in fata.

Iuliana - AMR 4 ZILE!! Felicitari pentru "caca"[pup]

Mih - la fel si tie , felicitari pentru semireusita. Noi cred ca o sa ramanem codasi cu olita,la fel cum am ramas si cu tzitzi[q]

Iuliana76 - distractie placuta![flo]

 

V-am pupat. Pa!!![recevere]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roisin, sa-ti traiasca minunile! Esti o mamica fericita cu asa frumuseti. Si ce perisor are Irina!

Pe tine te ajuta cineva si o plimba pe Miruna? Pt. ca azi pe Dacia m-am intalnit cu o tanti care plimba un copilas ce semana tare mult cu Miruna.Chiar ma gandeam la tine cum te descurci cu amandoua.

 

Fetelor, nu vreau sa creez panica dar am auzit ceva incredibil. Sper din tot sufletul sa nu fie adevarat.[ruga] Cica sunt probleme cu centrala de la Cernobil, s-a fisurat ceva si ar fi scapari de radiatii. Doamne-fereste de asa ceva! [:(!] [:(!] Voi ati auzit ceva? Am auzit din 2 surse si nu stiu ce sa mai cred.

 

Liliana, ne-a placut tare mult catelus cu parul cret...[:D]

 

Va pup

Flori si fetita Alexandra si 2 bebeloi pe drum

http://community.webshots.com/user/alexuta2003

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roisin nu mi-am imaginat ce bine seamana Irinuca cu Miruna, scumpeee foc amindoua! Zici ca-i sora geamana! Sa fie sanatoase!

 

Din pacate eu nu am vesti bune, a luat soacra-mea rezultatul si e de natura cancerigena ce are, a fost trimisa la Oncologic.

Era plinsa saracutza si nu am aflat prin telefon mai multe, dar a zis ca trece diseara sa ne arate rezultatul. Mi-e o mila de ea, de sotul meu, de sokru-miu... [q] De 2 saptamani numai de cancere aud!!!!!!![bang] Va rog mult, daca puteti rugati-va macar 30 de secunde pentru sanatatea ei! Multumesc!

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roisin ce mult seamana fetele tale. sunt niste dulci, sa-ti traiasca.

 

Danat sanatate multa soacrei tale. sper sa fie puternica sa poata trece peste tot. si voi sa o sustineti.

 

Nicoleta si Aid="blue">nid="red">did="green">rid="maroon">eid="purple">iid="blue"> Catalinid="blue">(17.09.2003)

 

http://community.webshots.com/user/andrei_catalin

www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roisin : Sa-ti traiasca frumusetile!!! [flo][flo][flo] Sunt scumpe si dragalase amandoua.

Apopos', mamici de fetite, am vazut la magazinul "22 unsprezece" niste rochite asa de frumoase...dintre care un roz (cam ptr. 2 ani asa), cu satin si tul era de nu se poate; am stat si m-am uitat o groaza la ea, cat pe aci sa o cumpar...[:D]. Da' ce sa faca nazdravanul meu cu ea?? Poate doar daca i-ar face mami si tati o surioara..[:D]; ei, aici mai vedem....[;)]

 

Danat : multa sanatate soacrei tale. Sa dea Domnu' sa treceti cu bine peste asta.

 

Mireaf : si eu am auzit de centrala de la Cernobal, dar se pare ca ar fi doar un zvon....mai rau este cu radiatiile solare care cica ar fi f. mari anul asta. Uffff!!!

 

Cuvinte noi:

-tetei = cercei

-cacao = cacao

-patu = patru

 

Gata, am stabilit si noi cu concediul, mergem la vila Liliana din Mamaia Sat de pe 31 iulie pana pe 6 august. Se pare ca vila functioneaza in regim de pensiune si putem avea acces si la bucatarie. E si f. aproape de plaja. Sper sa fie OK.

 

Va pup!

 

Tigresa si tigrisorul Horia

http://horia.photoart.ro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma tin de nu stiu cit timp sa va spun ca Emma zice "mieeeee" pe un ton de te surzeste...mamaaade unde o fi invatat copilul meu sa "ceara" asa:). Sau mai zice "mine". Na, ca am ajuns deja la faza "al/a meu/mea. Ce mai, daca ati vedea cum cere...ca o tiganca scandalagioaica:). Eu nu stiu cum sint alti copii, dar al meu e de belea. Mor de ciuda cind vad ca mai toti copii de virsta ei sint cuminiti la retsurant, stau la masa, la magazin stau in carucioare. Fratilor, copilul asta nu are stare, citeodata imi vine sa o arunc pe geam si mor de rusine cind face asa ceva. Se uita unii cu niste ochi cit cepele. Ce sa ii fac, probabil ca e ceva genetic sau de cultura, ca nu imi inchipui de ce americanii sint linistiti si romanca asta mica:) e spirt.

 

Am vazut si eu pozele lui roisin...tare frumoase. Chiar ca fetele seamana bine. Si l-am vazut si pe Sumulet, care e un adevaratgagiu acum[:D].

 

La noi AMR 3 zile...deja au inceput sa imi tremure chilotii pe mine si nu stiu de ce, ca doar stiu ce ma asteapta. Inca pot sa dorm noaptea, dar probabil ca luni seara o sa fac 13-14 si mai mult ca sigur ca Emma o sa ne faca si ea de 2 lei, asa cum face in fiecare seara. As'noapte a fost record...a dormit 5 ore in patul ei...s-a trezit la 3 si da-i plinsete. Ieri am intrat in depresie. O adorm in brate pe la 12, o tin asa vreo 30 min, o mut in patul ei, nu fac nici 2 pasi si incepe sa urle. O iau din nou, o mai tin vreo 15, o mut din nou, doarme in patul ei alte 15 si incepe sa urle. Nici nu apucasem sa ma intind in pat. O iau la noi...ce mai, i se dusese somnul. Eu eram rupta de oboseala, ca s-a trezit la 7.30 urlind duupa ta-su si a tinut-o asa vreo 15 minute. I-am zis ca tati e la servici sa aduca bani sa cumparam papa si cind vine ta-su de la servici ea ma intreaba "tati papa?"[:D]. Acum e mare amor cu ei, seara cind pleaca la nani cu el, imi face bye-bye, ma pupa si pleaca zimbind. Cind am inrebat-o cu cine face nani, mi-a spus "tati". Macar e bine ca vrea cu el, ca ma gindesc ca o sa vina Diana si probabil ca la culcare eu o sa am grija de ea si tati de Emma. pina atunci poate ne vine si patutul Emmei si om vedea daca se vor schimba lucrurile. Na, acum o sa avem 3 paturi si 2 copii:).

 

Sa va rugati sa fie bine, fetelor, marti ca am niste emotii de ma urc pe pereti. Cu Emma ma rezolvat, o trimit la mama lui Jenilee pina se intoarce tati de la spital si apoi o aduce la mine. Ieri chiar mi-a parut rau ca nu am chemat-o pe mama acum, dar speram sane descurcam. Alex o sa isi ia o saptamina jumate liber dela servici.

 

poze 1,poze 2,poze 3,poze 4

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana 76 si roisin, ziceti-mi si mie cum au reactionat taticii si cum se simt ei acum. Realizeaza ca au 2 bebelusi? Eu mi-am intrebat consortiul daca are emotii si mi-a zis ca nu[bang], dar eu nu il cred. Si cica zice asta ca doar nu pe el il taie[alcool]. Dar eu sint sigura ca o sa faca pipi si el un pic[:D]

 

poze 1,poze 2,poze 3,poze 4

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!

iuliana, ce conteaza ca ai altora sunt cuminti foc?? lasa, mai bine sa fie plini de energie! uite, o matusa a lui cristi, care si-a crescut nepotul pana la doi ani, ne spunea ca alexandru cand era de varsta lui andrei era f. cuminte. adica pe andrei l-a alergat toata curtea[:D] si dupa 10 minute demisionase [:-)))]. dar... ne explica "reteta" magica, pana la 2 ani copilul statuse numai in patut, pleca dimineata la CAP si-l lasa acolo, la pranz venea sa-l schimbe si sa-i dea sa manace... si culmea, mama copilului imi spunea cat de incantata a fost ea de ajutorul pe care i l-a dat in felul asta. si ma intreba de ce nu-mi duc eu copilul la mama. eee... lasa, ca prefer sa ma alerge prin parc andrei juma de zi decat sa-l stiu in felul asta!

 

ne-am trezit si noi cu andrei in pat la noi. atat ca mandrul meu vine singurel, noaptea pe intuneric si se strecoara fix intre noi. in ultima saptamana de 2 ori s-a intamplat, noroc ca nu face figuri cand il ducem la loc. dar nani seara direct la el in patut, fara scandal... stingem lumina si adoarme[:)]

 

roisin, saru'mana pt hainute... desi eu tare ma intreb unde era burtica ta[:D]. nu pot sa nu zic, ca mi-au dat lacrimile de emotie, cand ma gandeam ca o sa am iar burtica, da' cam am ajuns la probat sarafanul mai ca nu-mi venea sa cred ca o sa fiu iar o balenuta[q][q]... am reusit si eu sa incarc o poza cu irinuca, si iar am dat apa la soricei... doamne ce mica e... si asa o sa fie si iris ([:D] sper eu). ma ia groaza numai cand ma gandesc ca la baita nu sta in fund s-o spal, si iar am nevoie de ajutor, ca sa nu mai zic de restul... aoleu aoleu...

 

pana una alta, pe 15 am programare la echo, acus abia astept... sa vad ce e!!! ca sigur o sa se vada[:D]

 

io fusei azi prin oras...is tare necajita, ca la modelul de sandale care l-am vrut pt andrei nu avea si nr mic... asa m-am ofticat, ca mi se pusese pata pe modelul ala si n-am gasit. si ma uitam pt fetite cate modele sunt..[q][q] pai da, mai bine fetita, ca ai de unde alege!!!

partea mai proasta e ca iar am lesinat, de data asta in maxitaxi... tati era ceva mai in spate, n-a putut sa sara el, da-mi povestea cum au fost pe faza doi baieti... unul m-a pus pe scaun si cica al doilea mi-a tras o palma de-mi sareau plombele, da' io nu-mi amintesc nimic. si am simtit ca mi se face rau, am luat o gura de apa, mi=am tras singura doua palme... tati cica atunci si-a dat seama ca urmeaza spectacol, cand a vazut ca ma plesnesc singura[:D]. asa ca fetele, daca vreti spectacol, stati pe-aproape!

 

apropo, nu ne intalnim si noi pe nicaieri??? da' sa nu ma puneti sa vin in herastrau, ca nu ma tin picioarele pana acolo!!! un cismigiu, ceva?? nu la locul din centru, ca ala e aglomerat, la ala din spatele parcului, de la ciuperca. il stiti??

 

 

Cristina [gravi]14+ si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut la hainute pentru fetite si f frumoase. Am vazut o rochita pt 3 luni alba cu broderie, o minunatie, Cand eram insarcinata cu Andrei am pus ochii pe o rochita f frumoasa, inca nu il vazusem pe Andrei la ech si spuneam ca am sa cumpar rochita aceea pt Diana. Dar nu a fost sa fie. Poate data viitoare[:D]

 

Liliana Andra e bestiala, am ascultat poezia de muuulte ori ...ca sa o invat pe limba ei[:D]super.

 

IulianaMa rog sa fie bine. Bafta si fi tare!

 

Andrei se uita la meci

astazi am fost la plimbare si a intrat intr-o florarie si a inceput sa traga de buchete... o sa-l vedeti in poze.[bonjovi]

 

Nicoleta si Aid="blue">nid="red">did="green">rid="maroon">eid="purple">iid="blue"> Catalinid="blue">(17.09.2003)

 

http://community.webshots.com/user/andrei_catalin

www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...