Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (56)


Recommended Posts

cristina, imi pare rau sa citesc despre Mirela, am urmarit si eu subiectul si m-am bucurat ca s-au strans bani...dar nu inteleg, cum era sangele infestat cu hepatita B...e prima analiza-asta si SIDA-care se face la sangele donat, cum e posibil? Sigur asta e, sau o incompatibilitate a rh-ului sau grupei de sange...mie cam asa imi miroase dupa cum descrii tu...hepatita B nu se manifesta asa si nu asa repede...in fine, cred ca nu mai are importanta acum. [q][q][q] Accident cerebral vascular, nasol de tot...nu mai am cuvinte...[q][q]

Sa ne spui si noua ce se intampla...mi-e tare mila de fetita ei...

 

anka, dadusi ezamenu'? Ca io tinui pumnii...uite scriu cu un dejt acuma nu cumva sa intrerup [cheers]

 

iuliana, maine e ziua cea mare, da? Care e starea de spirit?

 

Noi progresam cu olita...avem acelasi scutec inca, a treia noate si zi consecutiv, va trebui sa-l arunc asa uscat-uscat, pentru ca s-a stricat de purtat [:D]. Am prins si kk la olita, de 2 ori, desi incepuse in chilotei, dar am fost pe faza. Sper sa reusim cat de repede sa ceara...cert e ca n-a mai facut in pantaloni ieri deloc si azi la fel.[bis]

 

Mihaela si [zana]feteleid="red"> [copil]

 

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Danatid="red"> multa puere soacrei tale si ma rog sa gasiti cea mai buna solutie si cel mai potrivit tratament.

Am vazut si pozele voastre Raduc e un dulce iar poza pe care ne-ai indicat-o e foarte reusita.

Mihaela Sid="red"> sa-ti traiasca fetele si sa te bucuri de ele ca tare frumoase mai sunt. Tb sa fii o mamica foarte mindra.

Nicoletaid="red"> am vazut si pozele cu Andrei mi-a placut mult poza in care se juca cu mingea pe iarba. Faza cu rochita am patit-o si eu [;)]!

Roisinid="red"> superbe micutele tale si iti zic si eu ca toata lumea seamana foarte mult intre ele. Sa-ti traiasca!

Iulianaid="red"> deci miine e ziua cea mare! Iti doresc nastere usoara!

 

Am trecut si noi la lasat fara pampers, domnisorul meu intelege foarte bine ce vreau si dupa ce face vine victorios si imi spune ca a facut ... pe el bineinteles. Deocamdata il laud si il incurajez sa spuna. Daca face la olita mergem la cei din casa sa le spuna ca a facut si el zice babo.

 

Si el stie de mic-mare, rece-cald, sus si jos iar orice lucru este "a mea"!

In continuare ne luptam cu nu, iar cind e vorba de ceva ce nu vrea sa faca, riposteaza "niu niu niu". Totusi nu e foarte grav mai rau e la schimbatul pampersilor si al hainelor cind albesc cautind explicatii si inventind tot felul de lucruri ca sa-l conving sa stea.

 

Am pus si eu poze noi cu Stefan tuns , si mai sunt aici poze de la intilnirea craiovencelor de pe forum, va invit sa le vedeti!

 

 

Rodicaid="red"> si [copil] Stefan-Danielid="blue">id="Script MT Bold">id="size4"> [i]

poze o-1 an , poze , [foto] Poze noi! id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am deschid dimineata sa vad care-i pulsul, si l-am inchis dupa ce m-am intristat ingrozitor la citirea randurilor postate de danat si cristinamh. Offf, Doamne!

Dar m-am mai inveselit admirand printesele Siviei, noua freza a lui Raduc care m-a facut praf din pozitia lui de shmecherie de pe canapea, cu telecomada-n mana. Nu cumva-i telecomanda pentru ghidat parintii??[;)] Eu asa am senzatia.

 

Mai, noi deocamdata ne laudam ca am cam scapat de pampers. In casa a inceput sa ceara, si se tine pana mergem la olitza, noaptea n-a facut iar afara iesit tati cu ea sambata si l-a anuntzat ca "paci Anda pipiloiu" asa ca i-a dat kilotii jos la marginea drumului si s-a usurat copilul. N-a cracnit!!! Doamne, de-ar tine-o!! Nu de alta dar banii de pe pampers se vor duce pe trenuletze, masinutze si alte de-astea de 15 mii de lei/3 minute.

Despre culori eu iar vin si ma "laud" pentru ca gama cunoscuta este urmatoarea: rosu, galben, albastru, verde, alb, negru, portocaliu, roz, bleu.

La capitolul pronume personale Andra este tot TU. Eu am avansat la statut de "mamili taaau" (de, suntem modoveni [:D]), iar tat-su este "tatili tau" camera ei este ori "camea lu' Anda" ori "camea ta"...si tot asa..

Iar ceea ce este interesant la ea este ca-si gaseste singura diminutivele. Degetul devine degetzel, painea este painitza, si tot asa...nu stiu de unde ca doar eu nu ma alint chiar in halul asta. Tat-su nici atat!

 

Chestia cu catelusul cu parul cret am reusit sa o relizez dupa luuungi parlamentari, sa nu va inchipuiti ca mi-a fost usor. Asa cum ati observat probabil am sarit peste primul vers din motive de ne-dexteritate. Nu va spun ce m-am chinuit apoi sa o mai prind o data!!! Am consumat acumulatorii dar tot n-am reusit.

anka Cum merg lucrurile???

cristina Mai, ai grija ca lesinurile astea nu-s bune!!! Pai abia a inceput vara, ce facem pana la sfarsitul ei?? Sau ce facem pana in decembrie?? Succes la echo!!

 

 

 

 

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, felicitari [bis]. Sa stii ca m-am gandit si eu la tine. S-a simtit ? [;)]

 

Danat, imi pare foarte, foarte rau pentru soacra ta.

 

Cristina, tu fa bine si incearca sa nu fii foarte afectata.

Stiu ca este cumplit de greu, imi pare ingrozitor de rau pentru Mirela. Ingrozitor !

Dar tu gandeste-te la puiul mic.

Te pup [pup]!

 

Iuliana, tin pumnii strans, strans !

[flo]

Astept vestile bune. Curaj, mamico !

 

----------------------------

Dragele mele, am nevoie de sprijinul vostru psihic. Sa-mi tineti pumnii.

Am nevoie !

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ankalaura

SUNT SOFER!!!!id="green">id="size6">
Anca si papusica Eliza (26.august.03)Eliza meaEliza de 2005
id="quote">id="quote">Sa beeeeem pentru astaaaaa [alcool][alcool]...dar apoi sa nu te urci la volan, bine? [:D]Mihaela si [zana]feteleid="red"> [copil]Tudorel are nevoie de mama lui!id="green"> Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green"> bebelusi august-septembrie 2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OHOHOHO....,felicitari Anka,stii care-i urarea cand iti iei permisul ? Sa nu-l arati la nimeni!!

 

Nasoale vestile astea. Te afecteaza cand auzi de un om tanar bolnav,chiar daca nu-l cunosti. Oricum,Cristina ,tu linisteste-te, ca nu-ti face bine.

Danat- sanatate multa soacrei tale si sotiei tatalui tau,ca au venit toate odata acuma.Stii cum e, un necaz nu vine niciodata singur. Dar sa stii ca ne ai pe noi aici,chiar daca nu putem sa te ajutam prea mult,macar suntem alaturi de tine.

Mihaela- mai ,da`ce mutrita dulce mai are Silviuta,se vede ca e fata cu personalitate.[pup]

Iuliana- AMR o zi. Abia asteptam vesti. Tinem pumnii.[pup]

 

Copchilu` meu nu stiu ce mama lui are,ca ma scoate din pepeni,e un rasfatat,toata ziua mormaie... Ieri l-am dus in oraselul copiilor ,s-a dat in elicoptere si in caluti,i-a placut nevoie mare,normal ca m-am dat si eu cu el ca-mi era frica sa-l las singur. L-am luat de-acolo cu racnete ,de se uita tot parcul ala la noi,si barbatu-meu,in loc sa discute cu el sa-i explice ca nu-i frumos ce face,imi zice mie,ca l-am rasfatat prea mult ,citez:"L-ai scapat din mana!!" Mama ,am zis ca-i iau la bataie pe amandoi!![box] Eu il rasfat???El il rasfata,de la mine mai ia si cate o palma la fundulet,daca sare calul. EEE,in fine!!!

Eu de saptamana viitoare incep tratamentul cu Supliform,ca sa dau Ericsoanele jos,si am inceput sa fac si abdomene,sa vedem cat m-o tine,ca mie imi trece repede[:D]

 

Va pupam!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela, da, ai dreptate tu, sangele e testat... dar mirela se simtea bine, analizele ii iesisera bine inainte, negative la hepatita...si dupa transfuzie in doua zile e terminata... e prea mare coincidenta... daca si doctorii din spital iau in calcul varianata asta, ce sa mai zic?? hepatita e sigur, nu altceva.

in seara asta era mai bine, adica raspundea la stimuli pana la varful degetelor de la picioare. clipea cand vorbeai cu ea, in sens afirmativ... nu e in coma, e constienta, si doctorii spera intro mica sansa de a-si reveni. delia a fost la ea, a suportat destul de bine, dar se agata cu disperare de sansa aceea mica pe care doctorii i-au dat-o.

si eu sper intr-o minune, as vrea sa am puterea sa ma duc s-o vad, dar nu pot... aseara am plans toata noaptea, imi dau lacrimile cum ma gandesc la ea, fac eforturi disperate sa nu ma vada delia asa, si chiar nu ma vad in stare sa merg la spital. prefer sa o stiu vesela si plina de viata, decat legata la aparate si perfuzii.

 

si parca azi aveam nevoie de un semn ca viata merge inaite... cred ca a miscat bebe! a fost cu totul altceva decat pana acum... ma gandesc ca andrei a miscat la 16 saptamani, acum am 14+... nu e imposibil... o sa incerc sa fiu si mai atenta.

 

in rest, incerc sa-mi umplu timpul sa nu ma mai gandesc la necazuri... caci in afara de bebe din butica, numai vesti proaste anul asta... luna si vestea... la cat de prost a inceput 2005, ar fi cazul sa se schimbe situatia...

perseveram cu olita, deja a inceput sa faca cum il pun, si nici nu mai protesteaza prea tare cand il asez. sptie ca face Piii, ca supraveghem "procesul" impreuna. si a inceput sa spuna mai des cand face, chiar daca atunci cand ii da drumul. dar azi de doua ori ne-a luat de mana si zicea "iii", l-am pus si a facut! oricum, m-a terminat la cata apa bea si cat pipi face. azi e la 9 la 13 a umplut ochi un scutec, ca am fost pe-afara cu el... pai in ritmul asta, daca nu ne-am chinui cu olita, am pune 4 pampersi pe zi!

 

iuliana, tinem pumnii maine!!! sa treca repede si usor!!! si asteptam vesti... s-o pupi pe diana din partea noastra!

 

Cristina [gravi]14+ si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am foarte mult de lucru [bang].

Abia astept saptamana viitoare, fiindca intru in concediu 3 saptamani [bis].

Dar am intrat sa va spun ca sunt cu ochii pe subiect, cu gandul la Iuliana.

Probabil ca mai dureaza pana aflam vestile, dar emotii am eu, daramite ea.

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...