Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (56)


Recommended Posts

SA NE TRAIASCA COPILASII, SA FIE SANATOSI, NOROCOSI SI SA NE ADUCA MUUUUULTE BUCURII!!! id="green">[cheers][cheers][cheers]

 

Irinuca sa stapaniti sanatosi noua casutza si sa va priasca in ea! Ma bucur ca lui Radulescu ii place acolo, e si normal, nu? Astia mici stiu sa aprecieze [:D] Apropos de mincat, nic al meu nu prea presteaza cu pofta de la o vreme, decat daca-l tin nemincat nu stiu cate ore...chit ca daca te uiti la el s-ar zice ca baloteaza non-stop pe sub nas, dar chiar nu-i asa! O fi si caldura de vina, ma gandesc, ca nici noi adultii nu avem pofta de mincare daca e prea cald, nu?

 

Cristinamh ceva temperaturi nu ai? [:D] Ca daca e ploaie si dupa aia 35 de grade, e cumplitttt![^]

 

Mihaela_s condoleante pentru soacra ta, e dureros sa dispara cineva drag asa rapid din viata ta, dar poate ca a fost mai bine asa, decat dupa un chin indelungat...iti doresc putere multa sa ai, acum a cazut pe umerii tai si ingrijirea socrului, uooof, tare e grea batrinetea daca ajungi sa fii neputincios.

Ieri cand am venit am fost degraba la soacra-mea care are o umflatura sub mandibula, de ceva timp, dar a neglijat-o, ma rog, s-a dus intr-un final la spital si i-au facut biopsie sa vada de ce natura e, vineri ia rezultatul. Era fiarta saraca, plinsese mult, e si prapastioasa defel si se gandeste mereu la ce-i mai rau posibil [V] Pe de alta parte nevasta a doua a tatalui meu (ai mei sunt divortati) are cancer la san, s-a operat si i-au extirpat sanul, dar de vreo 2 saptamani are probleme la ganglionii picioarelor de nu se mai poate ridica din pat. E foarte slabita, e vai de ea...si e o femeie tare de treaba...tata sta acum cu ea, el are probleme cu tensiunea si inima...ce sa va zic, la mare numai ganduri din astea imi treceau prin cap...toti sunt trecuti de 67-68 de ani, si deodata toate problemele astea...

 

Dana-ene la listutza ta, nu am vazut daca ai trecut lapte?? Noi i-am luat de aici, ca nu stiam daca gasim acolo lapticul pe care-l bea Raduc (Fulga rosu) si l-am transportat in geanta frigorifica si apoi la frigider in camera. A! Si i-am luat si mere, banane, cerealele, covrigii lui, biscuiteii. Casetofonul (ca deh, baiatul doarme cu muzichie la ureche), lampitza de veghe, jucarii (inafara de galetusa si forme de nisip), covorasul antiderapant pe care-l spalam in cada, prosoapele lui, cif si burete sa spal cada de la hotel. Cam astea, inafara de cele enumerate de tine. Apa la mare este infecta, adica cea rece de la robinet, este tulbure si arata periculos, asa ca eu ii fierbeam apa plata ca sa am pt ceai, cu toate ca-i dau si apa plata sa bea direct din sticla.

 

Iuliana sa dea Domnul sa-ti fie usor si de-acum incolo, mult a fost putin a ramas si cine va avea doua fete cucuiete!? [:D] Frumoase pozele, camera Dianei si scumpa de Emma tronind in patutul surioarei.

A! Apropos, am vazut ca exista si la noi (nu stiu daca de vanzare, dar e posibil) slipi pt copilasi mici care au pe interior ceva gen pampers si exteriorul arata ca si un slip (cei vazuti de mine erau facuti in Canada) si i-am vazut la niste cursuri de innot pt bebei care se desfasoara la Crown Plaza, se duce verisoara mea cu bebeul simbata, e super incantat. Ati mai vazut bebeu in jacuzzi?! Si pe deasupra sa mai si adoarma?[:D]

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[s][s]

PENTRU COPILASII NOSTRI DRAGI !id="red">

-----------------------

Hai ca si eu sunt curioasa ce-i cu prognoza asta ?

Unde putem citi despre ce ne spunea Cristina ? Are cineva idee ?

Acum, eu imi amintesc ca anul trecut desi in restul tarii vremea a fost instabila, noi la mare am avut soare in tot timpul. Asa ca... Eu tot mai am speranta.

-----------------------

Sa completez listutza:

 

- crema de protectie solara

- palariutze, sepcutze

- piscina gonflabila

- galetusa + accesorii

- un tricou foarte subtire (daca nu gasesc sa cumpar o ie) pentru cazul in care consider ca va fi nevoie sa o acopar pe plaja

- tinute de vara (pantaloni scurti, tricouri, rochitze, trening, geaca, caciulitza) + sandale si adidasi

- umbrela pentru plaja

- pampersi + servetele umede + crema

- olitza !!!!

- sampon + sapun + prosoape

- castronele + linguritze

- bavete

- trusa de medicamente (antitermice, siropuri, termometru, fasa, leucoplast, forfecuta, otet, crema pentru piscaturi de tantari)

- pijamalute de vara

- ac, ata, elastic

- jucarii preferate

- carti de povesti

- laptic

- mere, banane, cereale, covrigi, biscuitei

- casetofon

- lampitza de veghe

- covoras antiderapant

- detergent de vase, CIF/dezinfectant pentru baie si burete

- apa plata

- termoplonjon

- biberoanele

- ustensilele de spalat bibele

- ceaiuri

-----------------------

Danat, ma bucur pentru reusita vacantei voastre de la mare. Misto foc pozele. Nu stiu care mi-a placut mai mult. Toate !

 

In schimb ma intristeaza problemele de sanatate din familia ta.

E atat de greu sa accepti ca cei apropiati sunt bolnavi.

Tatal meu ... e greu. Mai bine nu ma mai gandesc...

-----------------------

In ceea ce priveste cresa, am hotarat chiar aseara sa o inscriem pe Oana pentru toamna aceasta.

Se fac cereri de inscriere incepand cu zilele acestea, pana pe 15 iunie, asa ca vom face neaparat cererea.

Asta nu ne costa nimic.

Si daca suntem decisi, atunci sa avem locul asigurat.

 

Si eu cred ca Oanei ii va fi bine printre copii, dar am o singura teama, aceea ca se va imbolnavi mai usor in colectivitate.

Asta e ! Va trebui sa accept ideea.

-----------------------

Iuliana, mersi pentru pontul cu crema de protectie solara [cool].

Uite ca eu nu stiam asta si mi-e de folos informatia. Acum... totul e sa fie soare [ups].

-----------------------

Cristina, eu m-am gandit la ie pentru ca e necesar ca pielea sa respire.

Super pozele. Pacat ca nu am reusit sa maximizez cateva dintre ele [:(]. Aratai bine de tot in rochitza de la petrecere [;)].

 

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am studiat pozici, super faine!

D-soara Ema, cu eleganta obisnuita..[:D], placut tare mult si piscina cu delfini.

 

faine si pozele lui Raducu la mare, mai ales cea cu bibe si sepcutza....[;)],tocma ma pregateam sa fac o remarca rautacioasa unde e mami din poze, cand in sfarsit am vazut-o [:D]

 

Cristina, sa te vad cum mai alergi la 8 luni..[:D], ca eu am o burta ca la 8 luni. Abia pot merge, d-apoi sa mai alerg..[bang]

Un scump Andrei, da tot n-am vazut poze cu el tuns. Desi e tare dragut cu parul asa, parca e o fetita.

 

Bai ce prognoza urata,oricum n-aveam de gand sa merg, da totusi...

Cu apa calda mie imi vine sa le sparg capul, numai la noi se poate intampla asa ceva...[V] Iar mesteru'zugravu' cica s-a imbolnavit si stau si-l astept cu casa cheala,totul strans in cutii si saci..offff

 

Va las, ma duc la doctor sa-mi iau concediul pe luna asta.

 

Flori& fetita Alexandra& 2 bebeloi pe drum

http://community.webshots.com/user/alexuta2003

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fiindca sunt "pusa" pe facut listutze (uite ce fac eu la birou [:D]) am facut una cu perioadele de mers la mare, macar sa stim daca reusim sa ne vedem grupuri-grupuri:

 

IUNIE:id="blue">

Irinuca (16 iunie-) Mamaia Sat

Roxana77 (18 iunie-) Mamaia

Dana_ene (26 iunie-2 iulie) Mamaia, Hotel National

Sisi (23 iunie-) Turcia

 

IULIE:id="blue">

Mihaela_s (3-9 iulie) Mamaia

Anny (inceputul lunii)

 

AUGUST:id="blue">

Elena-Teodora (31 iulie-9/10 august) Zodiac

NicoletaF (1-8 august) Saturn

Tigresa (inceputul lunii) Mamaia

Cristina (inceputul lunii) Vama Veche

Ankalaura (8-21 august)

Mih (14-20 august) Mamaia, Hotel National

Deliak () Neptun

Liliac1 ()

 

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] ptr. copilasi!!! Sa ne traiasca si sa creasca sanatosi si frumosi!!!

 

Danat : Foooarte frumoase pozele de la mare. Ma bucur ca v-ati simtit bine. Si l-ati dat pe Raduc in masinute (ca am vazut cateva poze) ? I-a placut? Si ce mult ai slabit. Felicitari [flo]. Eu ma lupt acum cu regimul Montignac.

 

Cristina : Acum ca am vazut pozele de la dezomotat ...mi-a placut tare mult cea in care Andrei papa ciocolata, e la fel de patruns ca Horia cand ii dai ciocolata...[:-)))] nimic din ce e in jur nu mai conteaza. Sa va traiasca!! Si tu, ce rochita draguta. Te prindea f. bine. Acum vream sa vedem si pozele cu Andrei tuns, doar nu crezi ca te iertam asa de usor...

 

Georgiana : Dar Zodiac nu e champingul de la Jupiter ?? Parca aveau casute acolo, nu vile...mai da-mi niste detalii daca poti.

 

Si eu am auzit de vreme super-proasta la mare in vara asta. Cica 50% va fi soare si frumos, 50% ploi si furtuni. Acum cum ne-o fi si norocul.

 

P.S. : nu mi-ati raspuns la intrebarea ce lapte le dati la copii? (doar de Raduc stiu ca bea Fulga Rosu).

 

 

Tigresa si tigrisorul Horia

http://horia.photoart.ro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tigresa, da, e zodiacul de la Jupiter, insa nu mai sunt casute acolo(campingul s-a desfiintat dupa Revolutie), s-au construit vilute, gen pensiune, dar superluxoase si cu niste conditii super. eu sunt tare incantata de ele! Dau un milion pe zi, nu stiu daca e mult sau putin, ca nu m-am interesat cum e la hotel, dar as da si doua, ca merita!

mai intrebai de lapte... Ei bine, teodora inca bea Milumil 3 si nici nu am de gand sa i-l schimb curand, fiindca pediatrul mi-a zis sa o tin cat mai mult timp pe lapte formula (milumil 3 e pana la 4 ani!), ca are de toate fata de laptele de vaca... mai bea din cand in cand si din canita Fulga rosu, dar cu biberonul numai Milumil 3. Stiu ca la un moment dat n-o sa-i mai placa si in nici un caz asta nu se va intampla la 4 ani, dar incerc si eu sa o lungesc cat pot...

Da, e vreme naspa anul asta... Sper sa am noroc sa prind macar cateva zile de soare plin, iar Teodora mea sa se bucure de mare, soare, plaja...

Georgiana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana-ene, completez si eu listuta: detergent de haine sau sapun, detergent de vase

 

danat, imi pare rau ca si la tine au inceput problemele de sanatate cu socrii/parintii...multa putere iti doresc.

Am vazut pozele, Raduc e un scump.

 

Silvia id="red">bea lapte de alimentara, cel rosu de la OK si nici nu-l fierb. Il bea asa rece din frigider. Poate o sa spuneti ca-s mama nebuna, dar asa ii place. Oricum nu bea decat foarte putin, la ordinea zilei sunt iaurturile si branzeturile.

 

Ultima pasiune a Silviei id="red">sunt printesele...iar SISI e pe primul loc. A vazut la tv o parte din film si de atunci de cate ori vede la tv pe cineva frumos imbracat spune repede: SISI, SISI. Acum se piaptana, se duce la oglinda si vine sa-mi spuna: "moasa...sisi", adica e frumoasa ca Sisi.

Alta faza: mesteca ce mesteca guma, apoi vine si mi-o da si cere "ata,ata" adica alta! [bang][bang]

 

Cu olita-de cateva zile n-am mai putut sa ma ocup de ea...azi am lasat-o fara scutec, a baut apa multa si degeaba a stat pe olita ca a facut in pantalon...o intreb: iti place cu pish pe tine? ea zice: DA! [bang] si am lasat-o asa vreo 5 minute...nici nu-i pasa.

Asa ca liliana, Andra e o scumpa ca se abtine si sta fara scutec chiar si afara. Eu nu stiu cand vom ajunge la performanta asta...am sa o las si eu mai mult fara scutec in casa, cine stie...poate-poate isi va da si ea seama.

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu bea Dorna sau Fulga albastru.

 

Noi o sa mergem la 2 Mai, vom sta la gazda (la curte) asa ca o sa ne fie mult mai usor, mai ales in ceea ce priveste mancarea, ptr ca femeia asta la care stam gateste extraordinar asa ca nu imi fac nici un fel de probleme. Are si o graina foarte mare si frumoasa cu legume, gaini (deci oua proaspete) deci Sergiu va manca numai bunatati [:D].

Sa vedem cum o fi vremea......

Am de gand ca atunci sa incercam sa il convigem sa faca la olita ca vreau sa-l las prin curte in chilotei sa faca pipi pe el, poate asa s-o invata si el sa ceara.

Acum de exemplu in intreb "unde e caca" si el imi arata la fund

[:D], deci ceva - ceva stie el.

 

GEORGIANA, 1milion nu e mult dar nici putin. E un pret bun avand in vedere conditiile si perioada in care va duceti.

 

Nu stiu ce sa zic cu vremea asta si cu prognozele lor [bang]......anul trecut am prins o vreme super, erau 40 j de grade afara da` apa rece ca gheatza [bang], din 7 zile doar vreo 2 m-am bagat si eu in apa ca altfel cred ca intzepeneam pe loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- crema de protectie solara

- palariutze, sepcutze

- piscina gonflabila

- galetusa + accesorii

- un tricou foarte subtire (daca nu gasesc sa cumpar o ie) pentru cazul in care consider ca va fi nevoie sa o acopar pe plaja

- tinute de vara (pantaloni scurti, tricouri, rochitze, trening, geaca, caciulitza) + sandale si adidasi

- umbrela pentru plaja

- pampersi + servetele umede + crema

- olitza !!!!

- sampon + sapun + prosoape

- castronele + linguritze

- bavete

- trusa de medicamente (antitermice, siropuri, termometru, fasa, leucoplast, forfecuta, otet, crema pentru piscaturi de tantari)

- pijamalute de vara

- ac, ata, elastic

- jucarii preferate

- carti de povesti

- laptic

- mere, banane, cereale, covrigi, biscuitei

- casetofon

- lampitza de veghe

- covoras antiderapant

- detergent de vase, CIF/dezinfectant pentru baie si burete

- apa plata

- termoplonjon

- biberoanele

- ustensilele de spalat bibele

- ceaiuri

- detergent de rufe, sapun

 

-------------------------------------

IUNIEid="blue">:

Irinuca (16 iunie-) Mamaia Sat

Roxana77 (18 iunie-) Mamaia

Dana_ene (26 iunie-2 iulie) Mamaia, Hotel National

Sisi (23 iunie-) Turcia

 

IULIEid="blue">:

Mihaela_s (3-9 iulie) Mamaia

Anny (inceputul lunii) 2 Mai

 

AUGUSTid="blue">:

Elena-Teodora (31 iulie-9/10 august) Zodiac

NicoletaF (1-8 august) Saturn

Tigresa (inceputul lunii) Mamaia

Cristina (inceputul lunii) Vama Veche

Ankalaura (8-21 august)

Mih (14-20 august) Mamaia, Hotel National

Deliak () Neptun

Liliac1 ()

 

 

 

Danielaid="red"> si puiul Oana Mariaid="red"> (nascuta pe 2 septembrie 2003)

 

ALBUMUL OANEI MARIAid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...