Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa o ajut ?


Recommended Posts

Draga de ea, sper sa aiba putere si sa nu renunte.

Poate se obisnuieste cu ideea cu timpul.

Poate sunt ingaduitoare, dar unii barbati sunt ca niste copii mai mari care fug de facut lectiile si prefera sa se joace.

 

Sanatate multa finutzei tale si spune-i sa se roage ca D-zeu sa-i lumineze mintea si sa-i deschida sufletul sotului ei.

 

 

 

anca...poate intr-o zi[gravi]

http://community.webshots.com/user/ancawish

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Trebuie neaparat incurajata sa nu renunte la copil. E riscant rau cu avorturile, si daca ea nu-si asculta inima mai tarziu tot va refula si nu-l va mai vedea pe sotul ei cu aceeiasi ochi. Oricum e groaznic ce i se intampla. Femeile trec printr-o asemenea stare emotionala cand raman insarcinate si au nevoie de tot sprijinul si dragostea, si tocmai persoana cea mai apropiata ei nu o intelege. Nasol. Eu cand am ramas insarcinata am fost foarte trista pentru ca nu m-am asteptat si abea eram si eu maritata de 10 luni, dar sotul meu m-a incurajat in continu si niciodata nu a fost vorba de un avort, chiar daca nu ma simteam eu pregatita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt casatoriti de 1 an insa ea isi doreste acest copil enorm..ca orice femeie.Poate ma gandesc asa cum bine ziceti si voi ca el nu este destul de matur, a fost toata viata tinut in puf si acum va trebuie sa-si asume o responsabilitate de care-i este frica!

O sa mai incerc sa vorbim cu ei insa de o intrerupere de sarcina nici nu se pune problema!

Monica

 

Pozele noastre http://community.webshots.com/user/dmonicutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in fine, dragutelor, nu sariti la gatul omului!

poate nu stie inca ce vrea.....se va lamuri cu timpul cand isi va vedea puiul

atunci cand i-am spus sotului meu ca sunt insarcinata, desi il doream amandoi, a fost in soc doua zile apoi a cumparat o lada de samapnie si a cinstit tori cunoscutii

lasa-ti omul sa se dumireasca ce e cu el....daca nu vrea si nu vrea, se poate si fara el....paguba in ciuperci... mama si copilul sa fie sanatosi!

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as renunta la copil pentru nimic in lume. Parerea mea e ca daca il vede la ecograf se va schimba.

Am o prietena care a trecut prin ceea ce trece fina ta. 9 luni a tunat si fulgerat ca nu e pregatit sa aiba un copil. Din momentul in care l-a luat in brate, lucrurile s-au schimbat 100%. Copilul are acum 3 ani, iar taticul "nepregatit" este topit dupa el.

Bafta multa Alinei si spune-i ca daca Dumnezeu i-a trimis acest dar, cu siguranta ca o sa fie langa ea tot timpul.

Inca ceva. Pune-o pe Alina sa citeasca subiectele fetelor care isi doresc un bebe. Cand o sa vada cata suferinta exista acolo, o sa inteleaga cat e de norocoasa, iar mofturile sotului nu vor mai avea nici o valoare.id="red">

 

Luminita

[gravi] 29+ cu [copil] Andrei

Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca trebuie luat incet viitorul tatic. Probabil lui ii este frica de faptul ca va pica pe locul II in casa, daca dupa cum spui a fost crescut in puf. Deci, dupa mine, solutia este sa i se dea si lui aceeasi importanta ca pana acum, sa fie lasat sa se obisnuiasca cu ideea si probabil pe parcurs va lua lucrurile asa cum sunt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, taticului ii va trece panica si isi va iubi copilul, ca n-o fi de piatra. pacat, insa, ca tristetea Alinei va ramine, va ierta, dar n-o sa uite.noroc ca o sa aiba multa, multa bucurie in copil. intrebarea era : cum s-o ajuti? sprijin moral sa nu cedeze. cred ca de asta are nevoie cel mai mult.

sanatate!

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint casatoriti doar de 1 an...Ea isi dorea foarte mult un copil...Sotul ei stia acest lucru? Au discutat impreuna? El ce zicea? A fost intotdeauna opus ideii sau ar fi vrut sa mai astepte pt ca nu se simtea pregatit? Citi ani au cei doi?

 

Un an intr-o casnicie e nimica toata, de-abia ajungi sa te cunosti cit de cit, mai ales daca inainte de nunta n-ai avut ocazia sa locuiesti impreuna. Poate ca Alina ar fi trebuit sa vorbeasca mai mult cu sotul ei, nu stiu de ce am impresia ca este un accident aranjat. Si-o fi zis ca e mai bine sa-l puna in fata faptului implinit, ca o sa se schimbe el dintr-un barbat (poate) indiferent fata de copii intr-un tatic adorabil. Reactia lui mi se pare prea vehementa, prea dura pt cineva care a fost cit de cit pregatit pt eveniment. OK, totul se poate termina cu happy end, ceea ce le doresc...dar daca nu? Cine va suferi?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm! In genere barbatii nu sunt 100% pregatiti pentru un bb...da' nici chiar asa!! Trebuie neaparat sa mearga la echo cu ea si sa auda acea mica inimioara....apoi....peste ceva timp....sa-l vada pe bb facand tumbe...nu se poate sa ramana de piatra!! Apoi, cand bb va creste si mai mult si se va vedea prin burtica miscandu-se in sus si in jos...atunci chiar ca va fi topit! Cand va simti ca se misca sub mana lui...Sunt momente unice! Dar trebuie sa treaca putin timp...sa se obisnuiasca cu ideea. Apoi...ia sa vezi...va fi cel mai bun tatic!! Stai sa-si vada gangania dand din labute si gangurind in patut![:D]

 

Eu zic ca o sa fie bine! Mult succes!!

 

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...