Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa o ajut ?


Recommended Posts

quote:Originally posted by pisi_ella

Sunt momente unice! Dar trebuie sa treaca putin timp...sa se obisnuiasca cu ideea. Apoi...ia sa vezi...va fi cel mai bun tatic!! Stai sa-si vada gangania dand din labute si gangurind in patut![:D]Eu zic ca o sa fie bine! Mult succes!!


id="quote">id="quote">Doamne ajuta sa fie asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu zic mai intai ca ar trebui sa aiba EA rabdare cu el, sa-l menajeze si sa-i arate ca il iubeste/ rasfata la fel de mult!

acum burtica este mica, deci poate face cam tot ce ar fi facut si fara, o vacanta in 2 stiu eu...

 

sigur ca primul impuls cand auzi de reactia lui este sa-l faci cu ou si cu otet, dar eu cred ca, daca as fi fost in aceasta situatie, iubindu-mi barbatul foarte mult ... as fi incercat sa trec peste suparare si nervi si sa-l conving ce minune am creeat amandoi, din dragoste!!!

 

si eu sunt pt vizita la medic/ ecografie amandoi, daca e posibil, eventul chiar sa-i spuna varianata: 'bine, dragule, daca tu vrei asa, mergem sa fac avort, dar AMANDOI! si sa vorbeasca ea inainte cu medicul, sa faca si o eco, ca si cand asa ar trebui, si daca chiar el ramane neclintit ea sa spuna ca nu se simte inca pregatita...

 

in fine, eu cred ca timpul le poate rezolva pe toate, cu rabdare si iubire.

 

DAR...

si eu cred ca tipul a fost luat asa, ca din oala... sigur n-a fost pregatit inainte! el isi doreste totusi copii vreodata??? ca daca nu.... situatia se schimba total!

sigur ca veti spune ca un bebe e mai important decat el, dar hai sa fim seriosi, cate femei indragostite, proaspat casatorite, ar face pasul asta?! sa tii un bb cu riscul de a ramane fara tata???

 

problema e destul de spinoasa/ stufoasa, si trebuie gandita foarte bine! sa nu se grabeasca la avort, si sa aiba rabdare cu sotul, si le doresc din tot sufletul ca anul viitor sa fie doi parinti fericiti cu un prunc sanatos, frumos si cuminte!

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un an e destul dupa parerea mea.au avut timp sa se obisnuiasca unul cu celalalt.noi am scos actele pe 19 februarie si am ramas insarcinata cam pe 2 aprilie in conditiile in care am folosit oarece mijloace contraceptive, dar n-am renuntat la copil chiar daca aveam nunta programata in august si sotul meu avea doar 22 de ani si salariile amandurora erau foarte mici.sincera sa fiu mai reticenta am fost eu, mi-a fost foarte frica, eram in 7 luni si plangem ca nu vreau copil.eu am fost cea alintata, dar mi-am spus ca daca el a vrut sa vina in acel moment asa trebuie sa se intample!

imi plac copii, ii iubesc din tot sufletul si consider ca as fi trait degeaba daca nu as fi avut unul.alina trebuie sa fie hotarata! sa nu cedeze sub nici un motiv chiar daca nu are sustinerea sotului ei.nimic nu-ti apartine mai mult decat copilul tau!n-ai nimic fara un copil!

si daca el nu revine la sentimente "umane" inseamna ca nu merita dragostea alinei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...