Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (69)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multe luni inainte, Codrut. Te pupa si Mara, sa stii (a inceput sa remarce copii si se bucura mult cand vede alti copii).

 

Christelid="blue">, sa stii ca nici Mara nu sta incaltata, se intinde sa-si scoata pantofii ca sa-i roada. Asta cand e cu pantofi, ca daca e numai in sosete, au zburat. Noroc ca inca nu ajunge la ele cand e in carucior, desi tare se chinuie ca nu le ajunge. Mi-a placut foarte mult cand ai povestit cum stea cea mare in fundul gol si falfaia tricoul in fata celei mici, parca le vedeam, cred ca erau tare haioase.

 

Monicaid="blue">, bucura-te ca Bobo nu are par, daca ai sti ce chin e pe caldura asta! Si sa nu crezi ca rezista vreo cordeluta, agrafa, motz mai mult de cateva minute, si apoi i se face parul valvoi, de ma intreaba lumea daca e punk. Am citit ca i-ai dat cremvursti lui Bobo, mie mi-ar fi frica, din cauza ca s-ar putea ineca, dar poate el stie sa-i manance.

 

Carmenpid="blue">, am ras cu lacrimi, stiu ca nu-i frumos, dar nu m-am putut abtine cand am citit cum ii curgea vecinului apa cu nisip din bec, si cum spunea meseriasul ca l-a zgaltait ceva.

 

Rainid="blue">, unde ai tuns fata, vreau si eu, ca nu mai suport s-o vad transpirata. Poate sa raceasca foarte usor, mai ales dupa baie, ca trec o mie de ani pana o sterge tati pe cap. Am incercat s-o imprietenim cu foehnul, dar degeaba, plange cand aude zgomot, desi aspiratorul ii place.

 

Kamyid="blue">, si noi avem bubite, sper sa treaca. Caldura e de vina.

 

Mamagiulieiid="blue">, ia-te cu noi de mana, ca avem 9 luni jumate si nu mergem de manute. Vrea sa stea in picioare, da' cum o pui, incepe sa sara, zici ca are arcuri. Sare pana oboseste, face o pauza mica, si iar o ia de la cap.

 

Noi tot n-am reusit sa facem baie cu scaunelul, si cred ca a speriat-o tare, ca ne-a trebuit o saptamana sa nu mai planga la baie (la baia in cadita ei, ca in cea mare n-am mai incercat).

 

Am dus-o ieri in parcul Tineretului sa vada capre, e unu' care si-a facut langa restaurant gradina zoologica, se pare ca e ultimul racnet in materie de kitsch in amenajarea restaurantelor, dar ma rog, gustul omului. Partea buna e ca vede fata animale, si s-a bucurat mult cand a vazut caprele, pana cand s-a aplecat una si a lins-o pe mana. S-a speriat putin, da' si-a revenit si a mai intins o data mana.

 

Multumesc tuturor pentru raspunsurile cu crema de soare. Trebuie sa-i cumpar, ca e bronzata ca tractoristii, doar pe maini.

 

Carmen si Mara (12.08.04)

poze cu Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://community.webshots.com/photo/344241600/354816208lmNIRR

http://community.webshots.com/photo/344241600/354816721gGZgoY

INA, asta il avem de cand ne-am nascut si-l tinem pana ne trece puturosenia si umblam [:D]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea-nasterii

[foto]http://community.webshots.com/album/344241600OyMeCn"][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamagiuliei,noi avem 10 luni si nu merge inca de manuta, ii place sa stea in picioare tinandu-se de pat, dar nu prea mult.

CarmenSo, la noi e circ in fiecare zi, ieri mi-a stat Andreea dezbracata juma de zi, acum chipurile e cuminte, sta si calca niste rufe, cu o jucarie- broscuta pe post de fier de calcat si le aseaza frumos in dulapul ei.Si ce ma mira la ea ca stringe rufele neasteptat de frumos( prosoapele,tricourile) a vazut la mine cum le string si face si ea identic,asa ca peste putin timp o sa ma ajute la treaba.[biz]

Ieri o enerva pe cea mica ca ii lua o jucarie din mana si smechera cum e incerca sa-i dea alta, dar nici cu cea mica nu te pui, ca striga de mama focului, mama-da,da.... ca stie ca vine mama repede si face dreptate. Asa ca o portie de nervi de otel imi trebuie zilnic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Phii, caruciorul, ca caruciorul, da donsoara Giulia mi s-a parut foarte mare, domnisoara de-a dreptul.

 

Noi avem carucior din ala care a avut landou, si acuma am ramas cu partea sport. E destul de bun, da' se putea si mai bun. Acuma daca ar fi sa-l cumpar cred ca l-as lua de la Chicco, am impresia ca e mai fiabil, asta al meu (monbebe ii zice) uneori parca "oboseste".

 

Christel, cred ca ti-e greu uneori, da' ce minunate sunt. Si eu mai vreau bb2, si diferenta asta, 2 ani si cateva luni mi se pare foarte buna, nici prea-prea, nici foarte-foarte. Spune-mi, Andreea a fost geloasa pe surioara ei?

 

Carmen si Mara (12.08.04)

poze cu Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen apropo de zoo cum spuneai tu....am fost si noi la zoo din pitesti...andreea a fost fascinata de toate animalutzele de acolo.A atins si ea cu degetzelul boticul unei capre si al unui iepuras...bucurie mare pe ea.

 

Nici Andreea nu merge de manutze....o singura data a mers si asta pt. ca langa ea era un bebic care mergea de manutza langa mama lui.Are 10 luni jumate si nu vrea decat in 4 labe...in picioare decat stimulata.

 

Vreau sa va intreb.....cum ii faceti sa acepte periuta...sau sa va lase sa-i curatati dintisorii?id="red">Eu deocamdata o iau cu mine dimineata cand ma spal pe dinti si-i arat ce fac(nu ca nu m-as spala si seara dar dorm dupa ce adoarme ea [:D]) iar dupa fiecare masa ii pun periuta ei in mana si ea din inertie de a baga tot in gura baga si periuta.Voi ce idei aveti?

 

roxi, simona, corina, marcela...pe unde sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...