Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (69)


Recommended Posts

BlueAngel - foarte furmoasaaa [s]

Io am luat Nivea cu FP25 si e super buna, cel putin pentru Giulia, am incercat crema duminica de la 6 la 8 seara in plimbari in pampersi !

 

Atunci hai sa-l laud si eu pe tati Giuliei, care face absolut tot ce stiu sa fac eu (papat, olita, culcat, imbaiat, schimbat), asa l-am educat pentru orice eventualitate [soc], inclusiv i-am imbogatit biblioteca cu cartile de rigoare si netu`il stie deja ! Nu dati cu pietre, asa sunt eu nebuna [ups]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea-nasterii

[foto]http://community.webshots.com/album/344241600OyMeCn"][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna mamici si La Multi ani tuturor copilasilor si mai ales celor care azi implinesc si luni (printre care si iubirea mea Bobo).

Azi vroiam sa-l scot si eu la leagane,gargarite ceva dar s-a taiat cu ploia asta, recuperam in wk, sper...

Si Bogdan e plin de bubite de la caldura,mai ales la gat,nu stiu cu ce sa-i mai dau (l-am dat cu bepanthen,cu pudra),ca e tare rau de caldura, in casa il tin in maieu si in papampers,mai nou ii pun doar o pereche de chilotei,chiar daca mai scapa cate un pipi pe jos [:D], mama nu se supara. Si noaptea il culc in pijamale cu maneca si pantaloni scurti,oricum doarme dezvelit,dar nu am ce-i face ca altfel se foieste rau.Cat a fost cald i-am facut si ziua cate un dus scurt sa se racoreasca.

Si afara il scot in picioarele goale,e super incantat fara sandale,in body si gata.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati cumparat ham la cupil ??? Il folositi ??? Giulia se cocoloseaza de ras si atat [alcool] Ma gandesc ca daca are vreo problema fiziologica de nu umbla [alcool]

 

[pup][pup][pup]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

[foto]Giulia_meaid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria adica o gadila hamul ala??

Andreea e mai mare decat Giulia cu o luna si nu vrea sa stea in picioruse decat sprijinita...si nici nu vrea sa faca pasi.

Ma gandeam si eu la un ham ca altfel ma cocoseaza la kilogramele ei...trebuie sa studiez piata mai intai

 

Simona tare frumoasa finutza ta...sa-ti traiasca!

Olivia nu reusesc sa vad si eu pozicele voastre...incerc si mai tarziu poate am noroc

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am mai apucat sa citesc cite ceva.

bubitze de caldrua: si patrick e plin. nu trec cu nimik degeaba dati. doar cu apa.

crema e soare: nivea for kids, au cu spf 25 si 40. sau garnier.

Daria: problema fiziologica inseamna o porblema a functionarii uni organ intern sau proces metabolic. poate ai vrut sa zici fizica. si fii sigura ca n-are. pur si simplu trebuie sa se invete in ham. sustine-o de subsiori cu un prosop, asa cum faceau mamele noastre.

Lia, ce bine ca i-au placut ardeii lui Danut. am sa incerc si eu ptr grasun, mersic de idee. cu nemincatul de caldura...e normal. faci ff bine ca nu-l fortezi. da-i doar sa bea orice vrea si atit.

Serban, sa traiesti si tu si Ricardo si sa o ascultati pe mama!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata gagici.

Este clar ca eu nu am reusit sa va descriu prin ce trecem noi cu Luca...asa ca Simona , Felicia , Roxi...la noi este o problema care tine de la 4 luni(ma rog cu o pauza de 1 luna) care a debutat cu treziri din ora in ora...si a ajuns acum cu treziri fara a mai vrea sa se culce inapoi si de o saptamina si cu plins la culcare. O alta diferenta este ca Luca nu vrea cu noi in pat , nu vrea leganat ...deci nu poate fii calmat. In plus voi nu uitati ca noi lucram...si eu si tati...si ca am ajuns oarecum la capatul puterilor...si nu cred ca pot rezista pina Luca implineste 2, 3 sau eventual 4 ani.

Roxi am fost ieri la dr...am scris ce mi-a spus....nu mai stiu pe la ce pagina..5-6 parca. Problema lui Luca este sa reinvete sa adoarma sau readoarma singur la trezire. Aseara dupa laptic in bouncer, l-am transferat la el in patut dormind....si l-am trezit pt ca trebuie sa fie treaz si sa realizeze ce se intimpla...si a realizat asta cam pt 25 de minute ..urlete de eu am iesit in curte sa nu-l mai aud...Si uite ca dupa aceasta criza a adormit fara suzeta. Prima trezire a fost la 1.30 , pt suzi, apoi la 4.30, 5(putin laptic si suzi) si la 5.30 l-am dus la MP sa=-i dea sa pape ca nu se saturase...deci am dormit si noi ceva....Sa-mi tineti pumnii de vineri....sa rezist...peste noapte la urlete...daca tineti pumnii strins...scapati de vaitele mele..eh? Eu zic ca merita..hi,hi...

Vazut pe Raducu cel adormit si pe suedezul meu cel smecher....plimbari pe faleza, ai??

Felicia eu nu situ de ce nu poti vedea pozele...le mai pun din nou...

Daria si tati al nostru stie orice stiu si eu, legat de Luca..si in plus gateste, face curat ...daca tot va laudati .....

Simona bine ai revenit...poze cu d-nul Pufulescu nu ai ? Sanatate!

Citeam ca primele 15 minute la soare nu-s o problema, chiar este nevoie pt sintetizarea vitaminei D....si ultimele cercetari arata ca de fapt soarele nu este cancerigen...sa mai intelegi ceva! Asa ca nu luati creme cu protectie foarte mare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa urez si eu La multi ani pt toti copilasii nostrii!! Greu mi-a mai picat fisa...nu intelegeam despr ece vorbiti..voi credeti ca eu stiam ca azi este 1 Iunie???

Christel...eu cumpar borcansele de mincarica organica cu 45centi...asa ca aici este si mai bine...dar eu tot eu o prepar..este mai sigur...Sa-ti traisca copilasii...amindoi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...