Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (69)


Recommended Posts

quote:Vroiam sa-ti spun ca, cei mai multi copii accepta mai greu la virsta asta alte gusturi decit cele cu care sunt ei invatati, si, crede-ma, ca si eu am simtit asta pe pielea mea. Cred ca si copiliciu` tau intra in aceeasi oala, asa ca, io l-as mai lasa in locul tau si i-as da mincarurile cu care este obisnuit, chiar daca ti se va parea ca nu-ti faci datoria de mama asa cum ar trebui, deh, ata ete cu copiii...
id="quote">id="quote">

 

Acu vazui mesajul lui Carmen... deci asa, se pare ca lor le place sa incerce alte gusturi numai daca li se face pofta de la noi...

 

Si am uitat sa spun, in fiecare seara noi mancam banana cu mango si cu branzica... alte combinatii de fructe nu prea vrea... [bang]

 

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

 

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pupacim si noi sarbatoritii dulceeeee [pup][pup][pup]!

 

Am vazut si noi pozele cu Bianca si Giulia, doua printese frumoase[pup]!

 

Lia, nu te mai stresa cu mancarea, daca nu vrea sa manance inseamna ca trece printr-o "perioada din aia de-a lor", moata a avut destule pana acum si nu m-am stresat, pe urma i-a trecut si a mancat normal, asa ca stai linistita ca nu-i nici un dezastru!

eu am noroc ca moata mananca ff bine borcanele, cand mi-e lene dau fuga la rezerva din camara si stiu sigur ca borcanelul nu-l refuza, cu orice ar fi el[:D]!

dar moata mai are pana sa-l ajunga pe Danut la kilograme, asa ca ea e in recuperari[:D]!

 

astazi de exemplu, la pranz a mancat un borcan de 200 g de tomate cu jambon si 125 piure de piersici ...ambele de la borcanel[:D], ca doar a fost weekend, n-am avut chef de gatit, iar seara i-am mixat o banana, un mar, o jumatate de para, un kiwi, 2 lingurite de iaurt de visine, 3 biscuiti si a ras tot ...dar nu va speriati, ca din toate cele de mai sus a iesit un castron nici prea mare, nici prea mic[:D]

 

Carmen, am vazut ca Ilinca a inceput sa manance mai bine, bravo ...hai ca va tinem pumnii sa fie din ce in ce mai bine!

 

Simona, in ce an sintem [:-)))][:-)))][:-)))]!

cum mai stati la capitolul somn?

 

hai ca va pupacim pe toti si toate!

[bis]

 

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani puiutilor care si-au serbat implinirea lunisoarelor in weekend sau serbeaza azi.

 

Ca vbde mancare, de cand cu boala si Stef s-a facut un mofturos. Ieri cu greu a mancat ceva si nu inainte de a-si bea laptele (atunci se prefacea ca ii e somn) ci dupa lapte (cand avea o dispozitie...veselie mare pe capul lui). Iar la vreo 3 ore devenise marait si nu vroia sa pape decat din ce aveam noi, i-am psu mancarea lui langa a noastra, el nu si nu, in picioare langa o masuta mica cu gura deschisa asteptand sa ii dam papa de oameni mari. Si asa am facut, ii alegeam de mancarea noastra ce se putea si iid deam, sa vedeti cu ce pofta sic e repede mesteca. Daca il lasam prea mult sa astepte facea scandal. Si nus e mai oprea din mancat, i-amd at ceai, apoi am zis gata si l-am pus sa se joace, nu, el arunca tot ce ii ofeream si se indrepta spre farfuriile cu mancare. Intr-un final l-a dus tati la aer pe balcon, mancae asa mult si tot mai vroia, imi era frica sa nu-i vina rau.

 

Si-a format un obicei, in fiecare dimineata se da jos din patul nostru tiptil-tiptil si se duce la telefon. Are el mereu de vb cu cineva. [cool]

 

O sapt buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][hia]

Buna fetele, mai intram si noi ca nu am mai scris demult tare, dar de citit va citim constant. Felicitari tuturor bb-ilor care au mai adaugat cate o lunisoara.

Noi suntem bine, avem 10 luni juma,avem 9,3 kg,4 dintisori si nu mergem inca in picioruse,se mai tine ea asa de patut dar ii este frica nu sta mult.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pako, eu nu am tuns-o pe Diana pentru ca asteptam sa ii ia nasa din motz la un an, in schimb pe Andreea am tuns-o putin, ca i-am luat din motz mai tarziu, cam pe la 1 si ceva, asa ca daca ii creste perisorul pana atunci, poti sa incerci, la fel si Andreea mea transpira tare mult cand era cald,defapt si acum transpira.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici sa nu credeti ca meniurile ce le-am enumerat acolo nu le-a mancat deja si ohoho, le-a mancat cu mare placere. De pe la 9 luni a papat rasoluri de vitel cu legume aromat cu marar la final si ardei umplut cu carnita de piept de pui si orez, plus ceva legume, la fel, i-a placut. Asta e ceva recent ca nu mai are chef si nu stiu de ce. Deci nu sunt mancaruri noi introduse. Ca daca ar fi sa-i dau ca la inceputul inceputurilor diversificarii i-as da numai morcov cu pastarnac si cartof, ceea ce nu i-ar conveni.

 

Daca ar accepta borcanele ar fi totusi bine ca as mai putea sa-i cumpar diverse combinatii, Nicole tu de la care firma iei? Hipp, Nestle ? Ca noi nu avem succes cu astea.

 

Poate ar trebui sa-i suprim gustaricile de fructe si sa-i tot bag pranzul inainte? ca de foame sa-l pape?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi. Pupam sarbatoritii de azi si pe Liliana (Polux) pentru ieri. Ce mai, avem copii mari. Cine zicea de petrecere in septembrie, eu sunt pentru. Da' unde e gradinita aia, si cum se cheama, ca maine poimaine ne trezim ca intrebam de gradinite?

 

Am vazut fete frumoase si baieti dolofani, noi suntem mai slabute si micute, abia 7650 si 69 cm la 9 luni (bine, ca daca era altfel, m-ar fi intrebat lumea cu cine seamana, ca nici eu, nici tati nu suntem voinici).

 

Ma bucur ca nu avem nici un bebe bolnavior, ar fi si pacat, pe vremea asta. Chiar, fetelor, care v-ati luat crema de soare pentru copii, de care ati luat? Si lotiune anti-tzantzari, ca prin parcul pe unde ne plimbam noi ataca de zici ca-s pasari, nu alta.

 

 

Carmen si Mara (12.08.04)

poze cu Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, dar copilasii vostri stau incaltazi cand mergetzi afara? Ca a mea da din picioare pana reuseste si se descalta, chiar daca ii dau numai sosetutze sau ii dau si botosei sau sandaluze.Pai ieri am mers la biserica si am imbracat-o frumos in rochita roz, cu sosetutze si botosei asortatzi, cand ne pregatim si iesim, ajungem la masina si constat ca fata mea se descaltzase deja, tati nu a fost atent si nu a observat ca ea era descultza,nu mai m-am intors inapoi, sa nu ne mearga rau, asa ca a mers fata descultza, a admirat-o lumea la biserica ca ce frumoasa si dolofanica e, dar ce-or fi zis ca nu are si ea nici macar o pereche de sosete? In fine, si sambata cand am mers la cumparaturi, la fel a pierdut o soseta si era tot descultza pana la urma.

Voi cum stati la acest capitol? Acum noroc ca e cald si se mai si bronzeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si LA MULTI ANI TUTUROR BEBICILOR CARE AU MAI ADAUGAT O LUNISOARA ZILELE ASTEA![bis]

 

Profit ca doarme Grasul ca sa mai apuc sa va scriu, de trei zile ma chinui si n-am sanse, cand vede PC-ul chiuie de bucurie si vrea sa dea cu pumnul in tastatura.[:D] Am avut inca un week-end chinuit, vineri am fost la vaccin, i-a repetat BCG-ul, i s-a inrosit manutza si s-a umflat dar cica asa-i bine, in schimb ii curge nasul si tuseste mititelul, i-am bagat Ambroxol si parca-i ceva mai bine dar e super marait.

Si Matei mai face mofturi acum la papa, cred ca e caldura de vina, dar ii fac tot felul de chestii noi si-l pacalesc, mai nou papam cereale de orez preparate ca o budinca in care bag cirese, mar, banana, suc de portocala, mandarina si ce mai am prin casa si vad ca-i place, asta pe langa vesnicul pranz de ciorba, pilaf, tocanite cu de toate.

 

Va pupicesc si sper sa mai pot scrie ceva azi [pup]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos

Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...