Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (69)


Recommended Posts

Ioooi, ce tunsulica dulce!!! O pupam pe obrajorii bucalati! Si ce fain sta in baita! (Noi ducem dorul la vremurile alea, ca acum facem numai dus!)

 

Nicole, tocmai ce ma intrebam daca nu ii deranjeaza scutecul si acum seara, cand l-am desfacut era rosu tot pe oute, de la scutec+caldura. L-am dat cu Bepanthen si daca nu trece pana maine, o sa stam in chilotei de panza, cu riscul de a uda covorul (sau canapeaua).

 

Chiar ma gandeam ca daca nu e schimbul 3 pe aici, cum a plecat schimbul 2 si 3 s-a facut liniste....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

moata se mai irita si ea din cand in cand la fundulet, tot de la caldura, dar dupa ce-i dau cu Bepanthen ii trece, eu am inceput sa-i mai fac ziua cateva mini-baite, adica pe fata, maini, fundulet, picioruse, ca altfel nu stiu cum sa se racoreasca, iar cand va fi si mai cald cred ca-i voi face cateva dusuri pe zi, nu suport eu caldura ...dar cand ma gandesc la ei ca nu pot spune ce-i deranjeaza!

esti curajoasa daca il lasi fara scutec, eu pe moata n-o las ca bea multa apa si nu stiu de cate ori face pipi ...iar eu chef de smotru pe caldura asta chiar nu am [:D][:D][:D], azi nici nu i-am gatit, i-am dat tot borcanas[8D]

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt curajoasa in ideea ca ma gandeam ca stau tot cu olita dupa el...sau stam pe balcon unde chiar nu conteaza daca face pipi. Asa macar vreo doua ore, ca cica e bine sa-i faci bai de aer la fund cand sunt iritati. Dar poate totusi trece in noaptea asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] mi-o imaginez pe aia mica! Cum ma descurc?? Nici io nu stiu, ma straduiesc sa fiu o mama buna, nu stiu cit imi reuseste. Marina si Denissa au copii de virste apropiate, pe Denissa nu am prea vazut-o pe aici.

quote:Originally posted by Christel

Mama, mama dar in ce ritm scrieti, abia ma tin dupa voi, dimineata am intrat si umplura-ti 2 pag.Roller 025 concediu placut.Mai sunt pe aici mamici cu doi puiuti sa mai imi spuna si mie cum se mai descurca,ca eu o iau razna uneori, singurica pe aici.Pai ieri cea mare(3,2 ani) mi-a jumulit dracena mea, a ramas cam cheala saraca, acum s-a desbracat in fundul gol, nu vrea sa se imbrace, in schimb nu a uitat sa-si ia 3 tricouri pe ea si ii flutura celei mici niste tricouri prin fata, numai sa o enerveze,uff ce greu e cateodata.Ieri a scos tot din dulap si le aranja ea cum stia ea mai bine!!! O las si eu sa-si faca damblaua.[bang]


id="quote">id="quote">Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Dan-Mihai, Andreas, Daniela Cristiana, Cristian Codrut, Raluca Bianca, Luca Alexandru, Alexandru Ioan![s]

Mitzura, am vazut pozele sa stii ca si mie mi se pare ca e mai mare, nu-i dau 10 luni, nu stiu de ce.

Rain, da` baga-n patru labute, nu gluma si vad ca are spor! Ilinca merge ca racu, se impinge in miini si ridica intr-un fel anume fundu-n sus de se duce inapoi. Trandafirul e real? ca tare frumnos mai e! Pupam fotomodelele!

Nici eu nu ma-ncumet s-o las pe Ilinca-n fundul gol, a fost o perioada cind ii iesise ceva la fundulet si o zi m-am chinuit s-o tin fara pampers, in scutece si nu va mai zic ca nici nu-l puneam bine ca-l si uda. Doar sa merg la maica-mea la curte si s-o las pe acolo, altfel nu-mi suride. Si ca vorbeati de transpiratie si bubite: si la noi au aparut, nu multe dar sunt, basca am avut si-un tintar intr-o noapte care i-a tras vreo doua piscaturi.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, nu am uitat doar ca deshtele se misca-n reluare[:D][|)] la ora asta. Il pupam pe Luca, sa creasca mare-mare si sanatos![pup]

quote:Originally posted by kim222

Astazi Luca a implinit.....9 luni...pe noi ne-ati uitat..ca de fiecare data de cind ne-am nascut...dar nu ne suparam....poate pentru ca sintem in penultima zi???Va pupam...


id="quote">id="quote">Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avem un dintisor [bis][bis][bis], se vedeau dintii de jos sub gingie dar nu spargeau gingia, acum de dimineata m-am uitat si cel din dreapta a spart gingiuta, tati zice ca moata maraia pe la 5 dimineata ...dar eu nu am auzit nimic, asa de obosita sint!

ufff si iar e cald, e ingrozitor de cald!

 

Olivia, pupacim pe Uka [pup][pup][pup]!

 

Carmen, trandafirul e real, pana acum a facut trandafirul meu doua flori, si e plin de boboci, insa el e foarte mic ...asa ca Andreea!

 

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, nu am uitat de Luca, eu am zis la multi ani pt toti bebeii, nu am mai doat nume.

Uite acum special pt Luca [s][s]

 

Nicole, vazut baietelul, scumpa foc Andreuta.

Stefan a scapat de virusel, presupun, pt ca de joi nu a mai facut deloc diaree. L-am tinut pana azi la regim.

 

Mitzura, sa stii ca asa pare Tudor acum ,mai maricel de 11 luni. E foarte dragut, il prinde bine noua frizura!

 

Lia, ma gandeam ca o fi Danut asa cuminte si sta acolo singurel. In legatura cu faptul ca lumea crede ca e mai mare de 10 luni, poate e din cazua ca e mai plinut. Sa stii ca poti sa ii dai si acum sa (invete sa)mestece.

 

Am vazut-o pe scumpica de Giulia, e frumusica tare, tare. As vrea si eu sa fie Stef asa lungut, el e pici, abia 70 cm.

Mai tii minte cand te incgrijorai ca nu e sociabila?

 

Anca Maria, am vazut^o si pe Bianca. Imi place poza in care se uita printre gratiile de la pat si e amuzanta cea in care isi invata papuceii sa danseze step.[disco]

 

Mitzura, cum mai e cu imbaitul lui Tudor? Sta acum sa ii faceti dus? De mucisori ati scapat de tot?

 

Si totusi, unde e Roxi?

 

noua relizare la Stef, coboara din patul nostru si cu fata, pune o manuta jos, apoi cealata si inainteaa pana ce ajung si picioarele pe sol. S-a trezit, o zi buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Ce de copilasi tunsi. M-am hotarat sa-l tund si eu pana la urma ca transpira f tare (desi initial am zis ca-l las pana cand ii luam din mot). Asa ca dupa amiaza am sa-mi exersez talentele (pe care nu le am) si o sa-i execut o frizura kupilului.

Cum ii tineti imbracati prin casa, ca la noi, desi nu-i Bucuresti, e f cald si e mai mereu transpirat desi sta in tricou si pantaloni scurti. Aceeasi problema o avem noaptea. Cum ii imbracati peste noapte? Eu ii dau o pijama f subtire si sacul (care e si el destul de subtire).

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...